Skocz do zawartości

na Październik :) więc to dopiero początek | Forum o ciąży


Lidka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej laseczki!!!!Jestem wykończona...ostatnie dni to jakaś masakra normalnie...Nie mogę sobie dać rady z Kacprem.Całe dnie i noce piszczy. Myślałam, że to ząbki todałam mu już w ostateczności na noc Nurofen, ale nic nie pomogło. Rzucanie, marudzenie i płacz.Dzisiaj już od 4 rzno nie spał i dopiero yeraz udało mi się go uśpić i to na rękach, bo tak to był płacz. Mam nadzieję, że pośpi trochę więcej niż pól godziny...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam
Natalko no tak to juz jest z tymi Dzieciakami.....Olis tez o 5 sie obudził...pózniej spał od 6 do 7...o 7 Tatus go wziął i o 9 ja znowu przejełam.....i terz spac poszedł...ale tez spi po 30...40min....no i na podwórku spi ze 2 godz...ale tez sie przebudza wiec go biegam polulac zeby jeszcze pospał....a przez ostatnie 4 dni go nie wystawiałam ,bo zachrypniety był i zaflegmiony....ale doszedł do kondycji po mleczku maminym,bo zawiera naturalne antybiotyki...no i zazywałam wiecej wit.C,co to tak jakby on cebion brał...tylko,że ze mnie lepsza wit C,bo przetworzona 🙂
Natalko to łap klaska na te smuteczki....bo ja tez czasem mam juz dosc tego wzystkiego.....Mysle ,ze tak do pół roku jeszcze nam w kosc beda dawac,a pózniej troszke wydorosleja i zmadrzeja te Szkrabki sliczne....najwazniejsze,że zdrowe...a reszta sie ułozy
Buziaki Kochane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc laski ja nie narzeam n moja maa jest kochana wrocilysmy z szczepiie chwilke poplakala i przestala teraz spi moze po szczepinieu pospi bo tak to robi w ciagu dnia 4 drzemki po 1 minut i 8 pada jak mcha ze zmeczenia .... dostalysmy skierow\nie do intytutu matki i dzicka do poradni kardiologicznj bo mala ma pooc jaiegos malego szmerka na serduszku ale doktorka powiedziala ze to najprawdopodobniej tym spowodobane ze barzdo szybko smignela do gory 2 ilo to duzo ja tez miaam smra na sercu jak bylam mala ale potem mi zniknal od moeje siostr syn tez mial i mu zniklo ae jestem przez to roztelepana dzis n nocke masakra jeszcze do szkoly musze isc i ogarac dom bo zaraz przyeci od mojego sistra o wlasnie po nia pjecha na lotnisko masakra ..
a moj niuniek to na poczatku dawal czadu jak sie urodzila a teraz to cukiereczek uwielbia jak jej spiewam my jestesmy krasnoludki =+ moj taniec krasnala:laugh: stary niedziewc mcno spi nad jezioriem d tego moj uklad choreoraficzny ale tak sie smieje szczerbata panna
natalko moze aj lepiej calpola ja kiedys dalam mojej i odrazu sie otrzesla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maxara napisał:
no czesc Moniczek
Mam nadzieje ,ze Cie złapałam jeszcze
Nie pomysl,że jestem wscibska:P ....ale i tak jestem jak mi to Mąż maw2ia...i mów co to za sprawa?....grubsza jakas...moze bede mogła Ci jakoś pomóc
BUZIOLE


oj to taka zagmatwana sprawa...w skrócie to wyglada tak:
Mój dziadek chciał ode mnie kupić mieszkanie dla swojego syna,a że miałam jeszcze kredyt to wpłacił 30000 zadatku i miał dopłacic resztę jak sprzeda swoje mieszkanie.Pieniądze te pożyczył od swojej sąsiadki która przelała je na moje konto,a dziadek miał jej w ratach oddawać.Po niecałym roku kiedy oddał jej 10000 a swojego mieszkania nie sprzedał więc nie kupił mojego wycofał się z umowy .No i się zaczęło - że on nie będzie dalej spłacał pożyczki bo nie ma kasy a ja mam oddać pieniądze tej pani.Wytłumaczyłam ze zadatek był bezzwrotny a oni że mam oddać tej babie bo to jej pieniądze były.Kolomyja.Umowy żadnej na piśmie nie mam bo nie spodziewałam się że dziadek mnie wyroluje,a teraz ona mnie ściga za te pieniądze.Właśnie dostałam pismo z sądu że mam 2 tygodnie na spłatę albo sprzeciw no i szukam prawnika bo ja to się na tym nie znam i nawet nie wiem jak taki sprzeciw sklecić.
A jestem tak zdenerwowana że głowa to mi chyba eksploduje.Pojechaliśmy do prawników gdzie udzielają porad bezplatnie ale dopiero będa od 16.NIC MI SIE NIE CHCE BUUUU
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej...wpadłam na chwilke życzyć Wam wszystkiego Najlepszego Z Okazji Dnia Kobiet...:P :P :P :P

Odezwe sie pozniej bo mój marudek mnie wzywa... 😉 😉 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam...
Wszytskiego Najlepszego z Okazji Dnia Kobiet
Choc dla mie to paranoja dzis...bylam z dziewczynai u lekarza Zuzia ma zastzryki do czwartku{przedłuzyli jeje z 10 na 16} a Natalii ma zapalenie krtani i gardla...WYSIADAM 😞 😞 I TEZ ANTYBIOTYK!!
Do tego moj maz dzis pojechal... 😞

wiec rycze po katach...dzien kobiet jak ciul 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Natalio85 🙂 widze ze tez masz wczesne pobudki... 🙂 mój raz dzis wstał w nocy to sie chociaz wyspałam... 🙂
Madziu ojej biedne te twoje dzieciaczki... 😞 kurcze jak pech to pech... 😞 ale pamietaj ze po burzy zawsze wychodzi słonce... 🙂 a przy dzieciaczkach szybko czas ci zleci i moment jak sie nie obejrzysz i mąż będzie znowu przy tobie 🙂 oklask dla ciebie na pocieszenie 🙂

Mój maluch leży z moim mężem w łozeczku i gada do siebie,nie chce znowu jesc... 😠
Z tymi dzieciaczkami... 🤨
Dzis ide złożyc wniosek o urlop wychowawczy... 🤢 a i musze sie wam pochwalic ze juz znalezlismy mieszkanko i 17 marca mój bedzie jechał podpisac kontrakt i przy okazji obejrzec tę chate .. 🙂 no zobaczymy narazie nam sie uklada po naszej mysli...ale az sie boje bo zawsze jak cos idze dobrze nam to po chwili buuum i znowu jakis nie wypał... 😞 😞 wiec nie chce sie jeszcze za duzo cieszyc... 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OOO to gratulacje dla Kacperka... 🙂 🙂 🙂 kurcze Natalio to twoj maluch jest o jeden dzien do przodu przed moim...dopiero teraz sie domysliłam hihi 😉 Mój jutro konczy 5msc...ale czas leci... 🙂

Widzisz Natalio to bedziemy musialy sie umówic na kawke jak sie przeprowadze...:P :P :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam
Biedna Madzia jesteś..... 😞 ....a Dzieciaczki jeszcze bardziej
Sto lat Kacperku.....a dla Twojej dzielnej Mamusi oklask na zapomnienie....o tych bólach.....no i dla Ciebie z okazji miesięcznicy(pozwól walne na Mamusi konto)....było mineło 😉
Malinko super.....bardzo sie z Wami ciesze,że Wam sie układa......Teściowa pewnie zmartwiona,ze ukochaną synowa i wnusia Traci....no i syneczka:P
Moniczek a Ty cos załatwiła Łobuziaro u prawnika?......Dziękuje Kochana za wczorajsze zyczenia
Olis lezy na moich kolanach i muzy z tel słucha......gust po Tatusiu...niestety....ale dosc ma chyba juz....wiec spadam
Buziaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka!!!

Buuuuuuuuuuuuuziak dla Kacperka i mamuni oklask leci 🤪 oj tam pobolało i przestało ja się zastanawiam kiedy dobrze byłoby zajść w ciążę żeby rade dać ze wszystkim 🤪 🤪 🤪 hahaha...
A tak na poważnie to byłam dziś w sprawie tego nieszczęsnego pozwu złożyć sprzeciw no i będę czekać na rozprawę 😞 sąd rozstrzygnie co dalej 😞
No i choćby mnie przypalali żywcem nigdy w życiu nie pomogę rodzinie 😠 😠 😠
Madziula zdrówka życzę dla dziewczynek - biedna Zuzka taka malutka i tak pokłuta...

No i resztę napiszę później bo Bartolini wzyyywa 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A co tutaj takie pustki? 🥴
Moniczek no to oklask na poprawe humorku 🙂
No ,a tak serio to bez powodu do Was nie zaglądam....no więc.......... 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎
Pierwszy mój sukces wychowawczy mam zaliczony 😎 😎 😎 😎 😎 😎
Oliwier przed sekundą zasnał w łózeczku po raz pierwszy sam:P :P :P :P :P :P :P .....tzn nie tak do kozca sam....no z drobną pomocą.....bo dzisiaj kurier przywiózł mi zamówioną karuzele fisher price z tej serii Ocean wonders.....z rybkami i projektorem,który wyswietla na ścienie wzorki świetlne...rybki i gwiazdki....i myśle sobie....RAZ KOZIE ŚMIERC....przebrałam go...umyłam....cycucha dałam ....buch do łóżeczka z pielucha i włączyłam to cos.....i oczywiscie nianie elektroniczną w razie W zeby miec kontrole......światła wszystkie pogaszone....słucham w kuchni ...a tu cisza.....wchodzę do pokoju....Dziecko mi śpi.....no ja w szoku.....fakt,że był zmęczony....ale jak wychodziłam z pokoju to oczka miał otwarte i spiewał z rybkami....myslałam ,że do 10 min będzie ryk....a tu taka niespodzianka....Nie wiem...albo dla fisher price pracują znakomici psycholodzy...albo ja ma grzeczne dziecko 😮 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BRAWO OLIŚ !!!

Grzeczny chłopczyk :laugh: a mamusia to musiała mieć minę hahaha...Gratulację Maxaro!

Dobrej nocki babolki kochane 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Właśnie jestem po dwu godzinnej walce z Kacperkiem.... masakra jakaś...darł się jakby go ze skóry obdzierali...oczywiście na rękach był spokój....dopiero przy butelce zasnął...ja się normalnie wykończe...GDZIE PODZIAŁO SIĘ MOJE GRZECZNE DZIECIĄTKO?????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej... 🙂
Ja juz nie spie od 6....mój młody chyba stwierdził ze szkoda dnia na spanie i wstaje coraz wczesniej... 🤨 wogole to dzisiaj mialam kiepska nocke...Gracjan poszedl spac o 20.30 ale co z tego skoro krecil sie jak jakis szalony...nawet filmu nie moglismy z moim obejrzec bo balismy sie ze jak go wybudzimy to koniec no wiec telewizor wylaczylismy i poszlismy grzecznie spac po 21...masakra jakas...!!!!a potem sie zaczeło co chwile sie wiercil,marudzil...i musialam wstawac i go uspokajac...cholera myslalam ze nie wytrzymam nerwowowo...spiaca i zła...buuu 😠

Super że Olis sam zasnął... 🙂 🙂 🙂 oklask dla mamusi za pomysł... 🙂 🙂 🙂

Natalio85 widzisz nasze dzieci maja teraz jakis zły okres chyba... 😞 mój to wogóle w dzien juz za bardzo spac nie chce...na spacerze pospi...ale w domu to drzemka pół godzinna i koniec... 🤨

A dzis moja niunia konczy 5 miesięcy... 🙂 🙂 🙂 wiec teraz jeszcze miesiac i bedzie pół roczku... 😁

Dobra lece na jakies sniadanko...bo umieram z głodu... 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buziole dla Gracusia

Dziewczyny kolejny skok rozwojowy bodajże 26 tygodnia może zacząć się już w 22 więc wasze misie małe już chyba zaczęły 😉
Mój miś też wstał o 6 rano 🙂 jasno się robi znaczy czas wstawać hihi...ale jeszcze póki co nie fisiuje 😉 życzę wytrwania,bo tylko nam zostało zacisnąć zęby i przetrwać 🙃

Pozdrawiam !!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej laseczki!!!!
GRACJANKU WSZYSTKIEGO NAJ, NAJ!!!!Przee wszystkim spokojnego skoku rozwojowego hihihi 🙂
My tez wstalismy juz o 6 i jazda na maxa!!!! co prawda noc była w miarę spokojna, ale co z tego jak w dzień już nie wyrabiam....My jesteśmy właśnie w połwie 22 tygodnia wiec juz pewnie sie zaczelo....
Laseczki boje sie ze kacpra ze złobka wyrzuca... nie wiem o wtedy zrobię 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesć Mamuśki!!!!!
Na dobry początek to BRAWO DLA GRACJANKA I OKLASK NA KONTO MAMUSI!!!! 😘 WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO SZKRABIE....ZDRÓWKA....GRZECZNOSCI....WYTRWAŁOŚCI DLA RODZICÓW....Malinko moze jak sie przeprowadzicie i zmieni środowisko to zgrzecznieje? 😉
Natalko Tobie tez wytrwałości życzę kochana i Moniczkowi.... 😘
Widzę,że straszne zołzy te pazdziernikowe Maluchy....chyba tylko Dziewcynki sie trzymaja....no od urodzenia solidarność jajników.....hihihi
Ja to mam wrażenie ,ze od Chrztu czyli jak Olis 3 miesiace skończył to ten skok rozwojowy trwa i trwa i trwa 😮
Ale pocieszające jest to,że wszystkie to samo przechodzimy....bo inaczej bym pomyślała,że z tym Oliskiem jest coś nie tak....ale widzę,że widocznie tak ma byc....
Co do wczorajszego wieczora to do tej pory z Mężem w szoku jesteśmy....fakt ,że po 20 min sie przebudził z wielkim rykiem i tak jeszcze z 2 razy....ale dobry poczatek jest....Przeczytałam,że koło 6 miesiaca powinno sie Dzidzi uczyc zasypiac....ale za zadne skarby NIE WOLNO, zostawiać żeby sie wyryczało,bo ono po kilku dniach sie nauczy spac samo...ale traci zaufanie do Matki czy rodziców....bo czuje sie porzucone i to pózniej ma fatalne skutki w pózniejszym zyciu...ta metode"wyrycz sie" wprowadzili kilka czy kilkanascie lat temu amerykanscy psycholodzy jako najskuteczniejsza metode usypiania....tymczasem obecie jest bardzo krytykowana na całym swiecie.....Dziecko nalezy włozyc do łóżeczka ..pogłaskac...dac pieluszke pachnacaMamusia...mozna delikatną muzyczke właczyc i wyjsc na 3 min....jezeki zacznie kwilic to nie wchodzimy....dopiero jak bardzo płacze to wracamy i głaskamy ...mówimy spokojnie do maluszka.....i znowu to samo...wychodzimy....próbujermy Dziecko przetrzymac dłuzej np.4min...ale jak płacze bardzo to wracamy....to moze trwac kilka lub kilkanascie razy zanim zasnie...ale po kilku dniach powinno juz samo ładnie spac......Przede wszystkim musi sie czuc bezpieczne.....o kurcze....sory za wykład ....juz sie nie wymądrzam,bo i tak kazda Mama zrobi ja zechce....to tylko taka małą 😉 aluzja ....hihihi
Nam sie udało za pierwszym razem....zobaczymy jak dzis bedzie? 😮
Oliwier tez mi popalic daje w ciagu dnia....teraz z Tatusiem do sklepu pojechał i jak wróci to go zostawimy na podwórku...czasem spi 3 godz bez przebudzania ...a czasem co 15 min latam go lulac i wkoncu po 1 godz do domu zabieram....a w domu to dłuzej jak 30 ....40 mi to nie pospi...i ciagle trzeba go zabawiac...ksiazeczki....mata....lezaczek...wózek....lustro....rece....wersalka.....kurcze juz mi rece do dupy właza....w dodatku mój CHŁOP za bardzo sie juz do pomocy nie kwapi...Olis czuje,ze on go bawi jak "za kare"wie płacze u niego i ja go zaraz biore...normalnie czase4m jem biegiem,że mi w gardle stoi wszystko....bo ten juz nade mna z dieckiem stoi....nieraz to nie mam czasu....za przeproszeniem....si wysrac porzadnie:laugh: ....albo Małego biore i z nim ide do kibla.....Normalnie prze h..... z tych chłopów są......On mysli,że usadzi dziecko na kolanach i bedzie z nim skoki godz ogladał i sie ie ruszał.nie odzywał,a jak Oli płacze to ten mi go zaraz daje i po robocie mam.....k......Mówie mu wez go na spacer ...połaz z nim po domu to schudniesz,bo biedak na diecie jest(114kg wazy:laugh: )....a on to dupsko w fotel tylko...albo łóżko...pilot i dvd....no k.....mac......Ja na niego z morda...aten do mnie,że ja jestem Matka....a czym ja sie do k.... nędzy róznie od niego....no poza tym,że cycka daje to tak samo umeczona jestem....w dodatku waże duzo mniej niz on....i noszenie 8kg mi doskwiera
Teraz własnie byłam Małego polulać....bo miał go do sklepu wziaść...ja na kompie siedze i słysze jkaies kwilenie....mysle e przesłyszałam sie....zaraz znowu....zbiegam na dół....dziecko przed domem zostawił....Przeciez mu jaja urwe jak wrówi
Ok kończe,bo sie rozpisałam....ale to a pocieszenie dla innych Mam,ze tym męskim szowinistycznym świniom Dziecko też sie z czesem znudzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...