Skocz do zawartości

WRZESIEŃ 2011 - ŁĄCZMY SIĘ :) | Forum o ciąży


kasia1986

Rekomendowane odpowiedzi

kasia1986 napisał(a):
piszecie o ciuchlandach. nie raz mozna wypatrzeć b.ładne rzeczy dla dzieci. Ja jednak typowo bieliźniane rzeczy kupowałam nowe ( teraz będe miała używane, ale wiem po jakich dzieciach), natomiast raz odważyłam kupić się pajacyk do spania, nawet w dobrym stanie bo bardzo mi się podobał. Wygotowałam go w 95 stopniach, wyprasowałam i Grzesiu bardzo długo w nim spał. Trzeba po prostu patrzeć na ich stan zużycia.
Im tarsze dziecko tym jest łatwiej. Mam jedne sztruksy dla Grzesia, okazyjnie kupiłam mu kombinezon na zimę, kurtke wiatrówkę, kilka spodni dresowych po domu.

A co do proszku lovela i innych dziecięcych, ja nigdy w takich proszkach nie prałam ciuszków. OD razu po kupnie przepierałam w proszku ktry używam na co dzień. Po urodzeniu też tylko zwykły proszek i mój nie ma żadnego uczulenia. Zresztą te lovela ponoć słabo dopierają o zostają po nich plamy. Ten proszek wg mnie nadaje się tylko do pierwszego prania nowych ciuszków zanim je dziecko założy 🙂

Dokladnie ,ja jednak na samym poczatku przezornie uzywalam chyba Bobasa albo Lovela (nie pamietam-pare latek temu ..),z czasem jednak probowalam wprowadzac proszki zwyczajne i nic sie nie dzialo,tak wiec mozna praktykowac,bo jak dzidzi bedzie uczulona na jakis skladnik ,to nawet na taki dla dzieci tez moze byc-alergeny czaja sie wszedzie ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Asia19874

    5726

  • Agamu

    4062

  • czarna79

    3418

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

kasia nie mozesz tak myslec ze tracicie wiez miedzy soba....ja tez mam zakazany i co? moj jest zadowolony ze jego zadowalam i nie czuje zeby gorzej bylo miedzy nami.robimy to dla naszego dziecko facet kocha to poczeka.a jak masz problem pogadaj ze swoim facetem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasia1986 napisał(a):
a co do seksu, to ja mam tez zakaz bo mam przodujące łożysko i stosunek mógłby wywołac krwotok z łozyka. Jednak pare razy się skusiliśmy ale to nie było to, bo w ciągłym streie byłam.
Musze przyznac, ze od czasu kiedy się nie "ten teges" to tracimy więź miedzy sobą 😞


ja na własne życzenie odtrącam mojego i chyba musze go troche zrozumieć i przełamać obawy ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kalais na twoim miejscu bym zrezygnowała, własne zdrowie i zdrowie dziecka są najważniejsze i nie ma takich pieniędzy dla których warto byłoby rezygnować. Możesz też spróbować wytłumaczyć rodzicom, że nie powinni jej nosić bo to jej tylko szkodzi chociażby dodatkowe kg, albo wymyślić dla tej małej zabawy, które zmotywowałyby ją zabawy na podłodze (zakładam, że jeszcze nie chodzi na dwóch nóżkach). Możesz jej np urządzić zabawę z galaretką, mała na pewno będzie zachwycona gdy będzie się mogła w niej babrać 🙂 a jak trochę zje to nic się nie stanie 🙂 poszukać w necie zabaw dla takich maluszków. Przynajmniej będziesz mogła sobie odpocząć. A jeśli nic z tego nie wyjdzie to zrezygnuj 🙂 powodzenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiu ja tez bardzo jestem szczesliwa i wdzieczna ,ze ktos o mnie (o nas) pomysli i oferuje mi swoja pomoc ,jest to mile 🙂Mam sporo juz ciuszkow,ale tak jak mowisz trzeba choc cosik pokupowac ,zeby nie bylo ,ze wszystko uzywane ma dzidzia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
AsiulkaZG83 napisał(a):
Kasiu ja tez bardzo jestem szczesliwa i wdzieczna ,ze ktos o mnie (o nas) pomysli i oferuje mi swoja pomoc ,jest to mile 🙂Mam sporo juz ciuszkow,ale tak jak mowisz trzeba choc cosik pokupowac ,zeby nie bylo ,ze wszystko uzywane ma dzidzia 🙂


zgadzam się , jestem tego samego zdania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asia19874 napisał(a):
AsiulkaZG83 napisał(a):
Kasiu ja tez bardzo jestem szczesliwa i wdzieczna ,ze ktos o mnie (o nas) pomysli i oferuje mi swoja pomoc ,jest to mile 🙂Mam sporo juz ciuszkow,ale tak jak mowisz trzeba choc cosik pokupowac ,zeby nie bylo ,ze wszystko uzywane ma dzidzia 🙂


zgadzam się , jestem tego samego zdania
ja tez 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
rozumiem ze sa oosby ktore chca miec wszystko nowe, szczegolnie jak je na to stac,
i powiem wam szczeze ze mnie na nowe rzeczy tez jej stac, nie moge narzekac na finanse ale mam tak jakos z domu wyniesione ze trzeba oszczedzac. 🙂 po mojej mamie i poprostu szkoda mi na to szczegolnie ze przymiezam sie do budowy domu i 500 tys bede musiala kredytu wziasc,a mam juz 300 tys na mieszkanie.

co do ciucholandow to powiem wam ze ubranka ktore mama mi tam kupila sa milsze ladniejsze i delikatniejsze niz niektore nowe ktore ja kupilam w sklepach.

ale rozumiem ludzi ktorzy wola kupowac nowe.

czasami sie smieje ze mojej tesciowej bo ona nic w zyciu sie nie dorobila, (nie ma nawet biezacej wody w domu ) bo nie jest jej potrzebna ale plaszcze na zime ma za 1500 zl.
moj maz tez ma takie podejscie ale pomalu przechodzi na moje - bo ta ja rzadze kasa, a u mnie w domu uczono mnie aby zawsze miec oszczednosci na czarna godzine i nie wydawac pieniedzy bezmyslnie i chyba mi to zostalo 🙂

ale jak ktos woli nowe tylko to dobrze w koncu ktos musi nakrecac nasza gospodarke, ja mam tak z fotelikiem, duzo za niego dam bo wybieram z gornej polki i nie potrafie zrozumiec ludzi ktorzy kupuja za 200 zl w supermarkecie - chyba ze naprawde nie maja kasy to lepsze to niz nic.

tak wiec pozdrawiam tych co lubia uzywane i tych co nowe 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasia1986 napisał(a):
Dziewczyny, dzisiaj będę farbowac włosy, bo troche zarosłam i widac mi odrosty 😁 wziełam popielaty blond z rozjasniaczem by zniwelowac mi zólte refleksy. Ale to wieczorem się pofarbuje 🙂


wstaw później zdjęcie 🙂 najlepiej przed i po 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kasia1986 napisał(a):
Dziewczyny, dzisiaj będę farbowac włosy, bo troche zarosłam i widac mi odrosty 😁 wziełam popielaty blond z rozjasniaczem by zniwelowac mi zólte refleksy. Ale to wieczorem się pofarbuje 🙂

Daj znac jak wyjdzie,bo ja zwykle pasemka u kolezanki fryzjerki robie,ale teraz skusilam sie na "wlasna robote "heh i troche sa zoltawe.... 🥴Takze opowiesz jak kolorek ,moze sobie machne(obym siwa nie wyszla i szara jak mysz 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agamu napisał(a):
słuchajcie dziewczyny, czy któraś coś już przytyła? bo ja niestety mam apetyt kiepski bardzo i jestem 10 kg w plecy i nic do przodu.

ja zaczynałam z wagą 54 potem straciłam 2 kg dziś położna ważyła mnie to mam 55. Także nie przejmuj się każdy rośnie swoim tempem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
izarybka napisał(a):
Agamu napisał(a):
słuchajcie dziewczyny, czy któraś coś już przytyła? bo ja niestety mam apetyt kiepski bardzo i jestem 10 kg w plecy i nic do przodu.

ja zaczynałam z wagą 54 potem straciłam 2 kg dziś położna ważyła mnie to mam 55. Także nie przejmuj się każdy rośnie swoim tempem.
Gin też mówi, że mam się nie martwić, bo z malą wszystko ok. No i że tak bywa 🙂 Kto by pomyślał, że będę się martwić, że chudnę heheeheheehheeheh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agamu napisał(a):
izarybka napisał(a):
Agamu napisał(a):
słuchajcie dziewczyny, czy któraś coś już przytyła? bo ja niestety mam apetyt kiepski bardzo i jestem 10 kg w plecy i nic do przodu.

ja zaczynałam z wagą 54 potem straciłam 2 kg dziś położna ważyła mnie to mam 55. Także nie przejmuj się każdy rośnie swoim tempem.
Gin też mówi, że mam się nie martwić, bo z malą wszystko ok. No i że tak bywa 🙂 Kto by pomyślał, że będę się martwić, że chudnę heheeheheehheeheh

Niom, moja bratowa mowila ze byla u niej dziewczyna w 5miesiacu ciąży płaska jak deska.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...