Skocz do zawartości

WRZESIEŃ 2011 - ŁĄCZMY SIĘ :) | Forum o ciąży


kasia1986

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Dziendoberek Laseczki...

Tak im nas więcej na forum tym weselej...
Ja wczoraj miałam też miły dzien bo byłam u siostry na imieninkach , wiec podjadłam trochę smakołyków , i czas zleciał mi az do wieczora kiedy to mdłości dały znac o sobie i trzeba było się do domu zbierac heee
A tak to powiedziałam też wczoraj rodzinie o ciąży wiec fajnie ze wszyscy się cieszą....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Asia19874

    5726

  • Agamu

    4062

  • czarna79

    3418

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Witam dziewczyny 🙂
Jestem tutaj pierwszy raz...więc się może przedstawię - Ola jestem i właśnie skończyłam 11 tydzień ciąży 🙂
Sama jestem przeszczęśliwa....więc i Wam gratuluję maluszka w brzuszku.
Mam nadzieje ze mogę dołączyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej.
wiatam nowe formulowiczki 🙂
ja takze jestem , ale czesto z doskoku.
bylam w tamtym tyg na usg - dzidzia ma 2,5 cm 🙂 i wsjo oki ale moj krwiak dalej jest:/ mam nadzieje ze dziad sie wchlonie. kolejna wizyta 1 marca a 7 marca mam prenatalne nr I 🙂
czasem zdazy mi sie jeszcze zwymiotowac rano a reszta dnia juz jest ok.
pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Powiedzcie dziewczyny jak tam z Waszą waga? U mnie w domu ciągle ktoś mówi ze mam uwazac ile jem... Na razie przytylam 2 kg Nie wiem czy to duzo czy nie
Niestety ciąże zaczelam z waga 71 kg - zawsze mialam 65 a przed ciaza nagle nie wiem skad sie tyle wzielo 😞
Wiec jak to z Wami jest?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześc Olu , witaj na forum 🙂

ja tez zaczęłam ciąże z wagą 71,2 🙂 także nie jesteś sama 🙂 w poprzedniej ciązy przytyłam 15 kg, tutaj też licze ze mogę tyle przytyć ;/

Marta, ja mam prenatalne usg 3 marca 🙂 a 7 marca mam kolejną wizytę u gin 🙂

a to tak na walentynki pizza w kształcie serducha dla Was 🙂 ps. moja pierwsza pizza w życiu własnoręcznie zrobiona 😎 mąz wpadnie z pracy i ją skosztuje


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pizzza mniam wyglada na przepyszna ....Ja niestety walentynki smutno i samotnie ;-(

Jesli chodzi właśnie o to badanie USG prenatalne to masz jakies konkretne powody ze robisz je przed 30 rokiem życia bo słyszałam ze kobiety po 30 roku maja obowiazek do tego badania ,
Ja no jeszcze nie mam 30 lat i nie wiem czy prosic ginekologa o skierowanie na takie badania , komu one przysługują tzn. w jakim wieku ? Czytałam tylko ze trzeba je wykonac do 14 tygodnia .... podpowiedz mi coś Kasiu jak jest z tym badaniem , ja nastepna wizyte mam po 20 marca wiec bym dopytała ginekologa , może na normalnym USG jaki jest w gabinecie można takie badanie zrobic?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karolina, lekarz, do którego idę na to usg ( inny niż mój gin) miedzy 11 a 14 tc robi takie dokładne badania. Pamiętam, że mierzył dzidziusiowi wszystko, tzn kośc nosową, przeziernośc karku, no dosłownie wszystko. jeśli dana rzecz jest w normie to ryzyko zachorowania na genetyczną chorobe jest minimalne. Nie wiem jak to jest u innych lekarzy, myslałam, ze kazdy w tym okresie takie dokładne badanie wykonuje. na koniec otrzymuję płytkę cd z nagraniem figlów dziecka, do tego sprawozdanie, gdzie wypisane są wszystkie normy i moje wyniki, do tego jakieś wykresy obrazujące czy rozwój dziecka miesci sie w normie.
Testu pappa z krwi nie będe miała robionego, bo mam 25 lat a to sie robi po 30 roku, ale te inne rzeczy jak przeziernośc karku i długośc kości nosowej powinnaś mieć wykonane dla prawidłowego ocenienia rozwoju.
Potem jak byłam na drugim usg w 22 tc, również dokładnie badał dziecko, nawet mierzył odległośc między palcami u stóp - jesli coś byłoby za szoroko czy za wąsko między palcami to znak ze rozwija sie jakas choroba.
Jak dla mnie podczas usg mozesz sie zapytac czy zmierzyłby przeziernośc karku 🙂
Dla przykładu wrzucę fotkę z usg Grześka w 22 tc i własnie mierzenie odległosci miedzy palcami 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
karolinecka831
badania prenatalne sa obowiazkowe- przypadaja takie trzy na ciaze kolo 12 tc, kolo 20 tc i 30tc.
badania robi sie na dobrym sprzecie usg z duza rozdzielczoscia-tak jak kasia napisala mierzy sie przyziernosc karku plodu, kosc nosowa....
po 30 roku zycia lub jak sa wskazania, mozna robic bardziej szczegolowe badania typu test papa, badania kariotypu plodu.

kasia1986
to mamy prenatalne w podobnym terminie 😉 hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć Blondi 🙂
to powiem Ci, że będzie u Ciebie prawie taka sama różnica wiku jak mniędzy mną a moim bratem, znaczy sie jest 14 lat młodszy 🙂
będziesz miała przy córce pomoc, a i ona nabierze doświadczenia przy opiece nad maluszkiem 🙂
Jak samopoczucie?

macie problemy z cerą? od wczoraj tak mnie wysypało, że nie moge sobie z tym poradzić ☺️

lece jutro do fryzjera robić blond pasemka 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkie świeże ciążówki 🙂

Ja z cerą to mam różnie, czasem coś wyskoczy, choć mój narzeczony mówi, że ciąża mi generalnie służy, bo wyglądam na wypoczętą. Ciekawe jak wyglądałam wczoraj, bo głowa mnie nieźle bolała i wymiotowałam 2 razy wieczorem 😞

Dziś po południu mam wizytę 🤪 już nie mogę się doczekać 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny
Kasiu a można robić pasemka w ciąży? Gdzieś czytałam ze niby po 10 tygodniu sobie darować farbowanie włosów bo mimo tego że farby są już co raz lepsze to i tak nie wpływają za dobrze na nasze dzidziusie w brzuszku.
Może się nie znam...to moja pierwsza ciąża więc wole uważać na wszystko.

Co do cery to u mnie róznie. Generalnie na razie nie widze wiekszych zmian Zawsze mialam pojedyncze wypryski i teraz tez nie jest jakos inaczej....czasem gorzej czasem lepiej 😜

Co do brzuszka...zaczynam widziec zze zaczyna sie pomalutku przyokraglac Jeszcze w zeszlym tygodniu jak rano wstawalam to był plaski a teraz troszke zaczyna odstawac

Miłego dzionka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześc kochane!!!
Jak tam Wam walentynki minęły ???
Kasia pizze robiłaś smakowała mężowi napewno bardzo?
Ja też się wczoraj wieczorem czułam kiepsko , najpierw się objadłam a pozniej się skonczyło jak zawsze heee.... 🤪
A jesli pytacie o cere to mi się trochę poprawiła napewno buzkę mam bledszą bo nie chodzę juz na solarium , wczesniej dokuczał mi trochę trądzik zwłaszcza przed okresem ... teraz się uspokoiło i cere mam ok .
Pozdrowionka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja też jestem nowa w sprawie ciąży heee... ja kupiłam jak narazie taki balsam firmowy Rossmana i smaruję bo on jest do stosowania od poczatku , pozniej planuje zmienic na taki juz typowo od 4 miesiąca , też się boję tych rozstępów , mysle ze to kwestia genetyczna tez trochę ale zobaczymy jak bedzie . Polecam tez bys sobie kupowała gazetkę M jak mama , to miesięcznik dla przyszłych mam i tam jest wiele fajnych tematów , testów kosmetyków itp. Ja przeczytałam jednym tchem ... naprawde polecam
Lubie internet ale jednak gazetka to gazetka ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...