Skocz do zawartości

WRZESIEŃ 2011 - ŁĄCZMY SIĘ :) | Forum o ciąży


kasia1986

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
AsiulkaZG83 napisał(a):
kasia1986 napisał(a):
żeby podnieść poziom żelaza we krwi słyszałam, żeby jeść dużo buraków. Są też jednodniowe soki buraczane 🙂

tak natka pietrruchy tez,siekaj i dawaj do wszystkiego,do kanapek,ziemniakow,zup ,sosow-na koniec gotowania itd...


Leginsik tu wczoraj wrzuciła listę produktów z żelazem , albo w google wpisz to na pewno Ci wyskoczy co jeść 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Asia19874

    5726

  • Agamu

    4062

  • czarna79

    3418

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Proszę Kamisko 🙂

Oto naturalne produkty bogate w żelazo:

Brzoskwinie, fasolka szparagowa, rodzynki, brokuły, buraczki, pietruszka, mięso (szczególnie wołowina i wątróbka wieprzowa), pestki dyni i słonecznika, orzechy, żółtko, kasza, szpinak, marchew, jabłko, groszek, soczewica, pomidory, ziemniaki, kalafior, kapusta, ryby.

Produkty bogate w żelazo są lepiej przyswajane w organizmie jeśli łączy się je z produktami zawierającymi dużą ilość witaminy C, natomiast słabiej reagują z pokarmami bogatymi w wapń.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Proszę Kamisko 🙂

Oto naturalne produkty bogate w żelazo:

Brzoskwinie, fasolka szparagowa, rodzynki, brokuły, buraczki, pietruszka, mięso (szczególnie wołowina i wątróbka wieprzowa), pestki dyni i słonecznika, orzechy, żółtko, kasza, szpinak, marchew, jabłko, groszek, soczewica, pomidory, ziemniaki, kalafior, kapusta, ryby.

Produkty bogate w żelazo są lepiej przyswajane w organizmie jeśli łączy się je z produktami zawierającymi dużą ilość witaminy C, natomiast słabiej reagują z pokarmami bogatymi w wapń.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asia19874 napisał(a):
kasia1986 napisał(a):
Asia19874 napisał(a):
kasia1986 napisał(a):
Od jakiegoś czasu czuję się jak słoń ;/ miesiąc temu miałam 75 kg, a parte dni temu stanełam na wadze i... 79 ;/ czyli kolejne 4 kg w miesiąc. NIe wiem czy waga była zepsuta czy nie, ale przeraża mnie to. Jem normalnie, ruszam się dużo (spaceruje) a dupsko rosnie. W tej ciązy w biodra mi duzo idzie...

tez sie czujeci jak słonie?


ja się nie czuję jak słoń 😎 natomiast jak mega ORKA 🤪 🤪 🤪 [color=red]Kasia[/size[/color]] nie łam się nie jest żle na pewno 😜 bynajmniej ja sobię tak to tłumaczę 🙃 😁 😁 😁
Kamiska będzie gitt nie ma co sie łamać , a jak zaczniesz łykać żelazo to krewka się unormuję 🙂


haha, akurat to co do mnie jest wielkimi literami 😁 no nieźle :P


to było przypadkiem 😜 nie odbierz tego źle heh 🙂


😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasia1986 napisał(a):
AsiulkaZG83 napisał(a):
Doris5969 napisał(a):
http://bebzol.com/pl/A-dupa-rosnie.3327.html

ahhaahahhahahhahaahahhaahhaahahahahahaahaha 😁 😁 😁 😁 😁 🙃 🙃 🙃 🙃 🙃 🤪 🤪 🤪 🤪jeszcze troche i nas wyhacza paparazzi jak sie w fotelach zaklinujemy z kompem przed twarza i oliwo bedooo smarowac ,co by wydobyc dupsko haha 😁 😁 😁 🙃 🙃 🙃 🙃


nie chce nic mówić ale miałam podobną sytuacje niedawno, Grzesiek chciał zebym usiadła obok na huśtawce.. usiadłam.. i nie mogłam wstać :P ale jakoś dałam radę przepchać tłuszczyk



buhahahahahahahah 😁 😁 😁 😁 😁ale mnie rozbawiłaś juz wyobrażam właśnie sobie jak to wyglądało 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kamiska napisał(a):
hej dziewczyny załamałam się normalnie
odebrałam swoje wyniki mam strasznie mało płytek krwi strasznie się boje bo lekarz juz na ostatniej wizycie mówił że jest za mało a przez 3 tyg spadły masakrycznie.któraś ma za mało płytek krwi? 😞 😞

hej ja też mam bardzo mało płytek krwi, lekarz mi powiedział że jak jeszcze spadną to trzeba będzie brać sterydy ;-(, mam nadzieje ze mnie to ominie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kalais napisał(a):
kamiska napisał(a):
hej dziewczyny załamałam się normalnie
odebrałam swoje wyniki mam strasznie mało płytek krwi strasznie się boje bo lekarz juz na ostatniej wizycie mówił że jest za mało a przez 3 tyg spadły masakrycznie.któraś ma za mało płytek krwi? 😞 😞

hej ja też mam bardzo mało płytek krwi, lekarz mi powiedział że jak jeszcze spadną to trzeba będzie brać sterydy ;-(, mam nadzieje ze mnie to ominie

spoko ,stosuj sie do zalecen lekarza i na zapas sie nie martw,bo zwarjujesz 🙂 😘nos do gory
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asia19874 napisał(a):
Proszę Kamisko 🙂

Oto naturalne produkty bogate w żelazo:

Brzoskwinie, fasolka szparagowa, rodzynki, brokuły, buraczki, pietruszka, mięso (szczególnie wołowina i wątróbka wieprzowa), pestki dyni i słonecznika, orzechy, żółtko, kasza, szpinak, marchew, jabłko, groszek, soczewica, pomidory, ziemniaki, kalafior, kapusta, ryby.

Produkty bogate w żelazo są lepiej przyswajane w organizmie jeśli łączy się je z produktami zawierającymi dużą ilość witaminy C, natomiast słabiej reagują z pokarmami bogatymi w wapń.

prosze jak Asia ladnie to wszystko ujela 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie Dziewczyny ....
Już dotarłam do domku , zeszło mi dziś ojoj od rana w biegu... jestem umęczona
No byłam też w szkole rodzenia dziś oglądaliśmy filmik o zaplodnieniu i szczegółach , jak przebiega ciąża ... bardzo edukacyjne hee
Pozniej były cwiczonka to uczyliśmy sie oddychac przeponowo czyli tak aby aż w brzuszku było powowietrze , to podobno łagodzi bóle , oraz oddychac przy bólach partych czyli nabrac pełno powietrza aż do brzucha i przec licząc do 22 wypuszczając to powietrze w między czasie , a tak to się poroścągałyśmy troszkę, kilka na kręgosłup , cwiczyliśmy mięśnie kegla ,
A z ciekawostek co się dziś dowiedziałam że z pozycji leżącej na wznak mamy się podnosic , najpierw na bok i dopiero wstac ,
No na koniec dostałyśmy prezęciki od firmy Johnson baby , chusteczki nawilżające dla niemowlaków, i próbki kremików na odparzenia i oliwkę do kąpieli , naklejkę do samochodu że jedzie dziecko , no i tak to dziś było więc fajnie .... 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny 🙂
Nie jestem w stanie Was nadrobić, ale poczytam troszkę, żebym była w temacie choć troszkę.....
Nie zaglądałam wcześniej, bo mam sesję na Uczelni i muszę pisać pracę.... Poza tym chodzę do pracy 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
Chciałam Wam oznajmić, że we wtorek robiłam USG połówkowe i będę mieć SYNKA 🙂 Taka antenka między nogami mu stała, że nie dało rady tego nie zauważyć 🙂 Waży 520 gramów 🙂 I jak powiedział lekarz wszystko jest jak najbardziej ok. Termin został na 24 września 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nie tylko ja mam ten problem, mam niski poziom hemoglobiny, na ostatniej wizycie lekarz powiedział, że kwalifikuje sie to na szpital, tym bardziej, ze mam tendencje spadkową i co wizytę mam coraz mniej;/ jednak przepisał mi tabletki: kwas foliowy, witamine b6 i żelazo. Po 2 tyd zrobiłam sobie morfologie krwi, aby sprawdzić czy coś sie poprawiło, niby o jedno wzroso (niewiele) ale bynajmniej nie spada także cieszy mnie ten fakt 🙂 Za tydzień robię badania kontrolne także mam nadzieje , że troszkę pójdzie w górę 🙂
Jednak jak pisały dziewczyny wcześniej spożywam wiecej pokarów bogatych w żelazo. Także głowa do góry, będzie dobrze!!! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gusia743 napisał(a):
Cześć dziewczyny 🙂
Nie jestem w stanie Was nadrobić, ale poczytam troszkę, żebym była w temacie choć troszkę.....
Nie zaglądałam wcześniej, bo mam sesję na Uczelni i muszę pisać pracę.... Poza tym chodzę do pracy 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
Chciałam Wam oznajmić, że we wtorek robiłam USG połówkowe i będę mieć SYNKA 🙂 Taka antenka między nogami mu stała, że nie dało rady tego nie zauważyć 🙂 Waży 520 gramów 🙂 I jak powiedział lekarz wszystko jest jak najbardziej ok. Termin został na 24 września 🙂

No a Ty kolezanko to sobie z nami w kulki pogrywasz 😠Ja tu Cie wygladam ,martwie sie ,a Ty co??????!!!!!Powinnas choc dac znac krociotko ,ze jestes ,ze wszystko oki itd....mam nadz ,ze sie poprawisz.... 🙂
Gusia ,a powiedz mi mialas skierowanie od Pralata na te nieszczesna glukoze ???
Termin masz w mojej mamy urodziny 🙂Waga 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gusia743 napisał(a):
Cześć dziewczyny 🙂
Nie jestem w stanie Was nadrobić, ale poczytam troszkę, żebym była w temacie choć troszkę.....
Nie zaglądałam wcześniej, bo mam sesję na Uczelni i muszę pisać pracę.... Poza tym chodzę do pracy 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
Chciałam Wam oznajmić, że we wtorek robiłam USG połówkowe i będę mieć SYNKA 🙂 Taka antenka między nogami mu stała, że nie dało rady tego nie zauważyć 🙂 Waży 520 gramów 🙂 I jak powiedział lekarz wszystko jest jak najbardziej ok. Termin został na 24 września 🙂


gratuluję syneczka 🙂 najważniejsze że zdrowiutki jak rybka 🙂 to będzie mały Miłosz 😉 ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doris5969 napisał(a):
wiecej warzywek musicie jesc a bedzie dobrze 🙂

no wlASNIE w wiadomosciach mowili ,ze ogorkow lepiej nie jesc(hiszpanskich..)Jakas bakteria w Niemczech grasuje...az strach ,bo ja dzis mialam ogie z doopy,a to sie objawia biegunka,ale niby z krwia...(dzieki Bogu nie mam krwi,ale to zapewnw po Asiowych metodach hehe)-Wole Ogfien ,niz kluche 😁 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
milllllena napisał(a):
Widzę, że nie tylko ja mam ten problem, mam niski poziom hemoglobiny, na ostatniej wizycie lekarz powiedział, że kwalifikuje sie to na szpital, tym bardziej, ze mam tendencje spadkową i co wizytę mam coraz mniej;/ jednak przepisał mi tabletki: kwas foliowy, witamine b6 i żelazo. Po 2 tyd zrobiłam sobie morfologie krwi, aby sprawdzić czy coś sie poprawiło, niby o jedno wzroso (niewiele) ale bynajmniej nie spada także cieszy mnie ten fakt 🙂 Za tydzień robię badania kontrolne także mam nadzieje , że troszkę pójdzie w górę 🙂
Jednak jak pisały dziewczyny wcześniej spożywam wiecej pokarów bogatych w żelazo. Także głowa do góry, będzie dobrze!!! 🙂


to super że już nie spada 🙂 a co jesz ? bo tu Kama się martwi i może coś by jej się humorek poprawił jakbyś jej napisała jakie produkty jesz na co dzień 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karolinecka831 napisał(a):
Witajcie Dziewczyny ....
Już dotarłam do domku , zeszło mi dziś ojoj od rana w biegu... jestem umęczona
No byłam też w szkole rodzenia dziś oglądaliśmy filmik o zaplodnieniu i szczegółach , jak przebiega ciąża ... bardzo edukacyjne hee
Pozniej były cwiczonka to uczyliśmy sie oddychac przeponowo czyli tak aby aż w brzuszku było powowietrze , to podobno łagodzi bóle , oraz oddychac przy bólach partych czyli nabrac pełno powietrza aż do brzucha i przec licząc do 22 wypuszczając to powietrze w między czasie , a tak to się poroścągałyśmy troszkę, kilka na kręgosłup , cwiczyliśmy mięśnie kegla ,
A z ciekawostek co się dziś dowiedziałam że z pozycji leżącej na wznak mamy się podnosic , najpierw na bok i dopiero wstac ,
No na koniec dostałyśmy prezęciki od firmy Johnson baby , chusteczki nawilżające dla niemowlaków, i próbki kremików na odparzenia i oliwkę do kąpieli , naklejkę do samochodu że jedzie dziecko , no i tak to dziś było więc fajnie .... 🙂 🙂 🙂

Ale fajnie Karolcia 🙂Az szkoda ,ze mnie tam nie ma ..ale mi nie po drodze ,za daleko.. 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
AsiulkaZG83 napisał(a):
Doris5969 napisał(a):
wiecej warzywek musicie jesc a bedzie dobrze 🙂

no wlASNIE w wiadomosciach mowili ,ze ogorkow lepiej nie jesc(hiszpanskich..)Jakas bakteria w Niemczech grasuje...az strach ,bo ja dzis mialam ogie z doopy,a to sie objawia biegunka,ale niby z krwia...(dzieki Bogu nie mam krwi,ale to zapewnw po Asiowych metodach hehe)-Wole Ogfien ,niz kluche 😁 😁 😁 😁


a mnie ostatnio coś zaklajstrowało 🤔 🤔 🤔 przeszła moja przemiana materii na Ciebie 🙃
Powiadasz że masz prysznic tyłka dziś 🤪 🤪 🤪 😁 😁 😁
to dla tego tak uciekasz co chwilkę 😜 bo Cie do Wc goni 🙂 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asiu.... badanie na glukozę dostanę jak będę na następnej wizycie 20 czerwca. Tak mi powiedział. Pogroził mi palcem, bo tyję za szybko 🙂 🙂 🙂 🙂
Czy będzie Miłosz to jeszcze nie takie pewne, bo moja córa się stawia... hahahahahaaa Powiedziała, że to ona będzie go przecież wychowywać i wpływ jakiś na imię musi mieć.
Co do wagi syncia mojego... to też mi się wydaję, że dosyć spora 🙂
Chyba będzie powtórka z rozrywki, bo córę też sporą urodziłam i chyba teraz też tak będzie.]

Aaaaa... i postaram się btywać tu częściej, bo tęsknię za Wami....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gusia743 napisał(a):
Asiu.... badanie na glukozę dostanę jak będę na następnej wizycie 20 czerwca. Tak mi powiedział. Pogroził mi palcem, bo tyję za szybko 🙂 🙂 🙂 🙂
Czy będzie Miłosz to jeszcze nie takie pewne, bo moja córa się stawia... hahahahahaaa Powiedziała, że to ona będzie go przecież wychowywać i wpływ jakiś na imię musi mieć.
Co do wagi syncia mojego... to też mi się wydaję, że dosyć spora 🙂
Chyba będzie powtórka z rozrywki, bo córę też sporą urodziłam i chyba teraz też tak będzie.]

Aaaaa... i postaram się btywać tu częściej, bo tęsknię za Wami....


koniecznie zaglądaj do nas częściej 🙂 wszędzie dobrze ale na brzuszku najlepiej 🙂
heh na nas nie ma mocnych i nam grożenie paluchem nie wystarcza 🙃 🙃 😁 😁 😁 my tu w tempie expresowym nabieramy masy 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przede wszystkim wiecej mięsa - wołowinkę ( np.jakiś sosik, rosół drobiowo- wołowy),pije codziennie szklankę soku z buraków-blleee, ale jak trzeba to trzeba 🙂 co tam jeszcze: fasolke, kapustę a i rybbyy też mają dużo żelaza, oczywiście alby lepiej bylo wchałaniane potrzebna jest witamina c to stram sie soki pić do śniadania i obiadu, herbata wypłukuje także nie polecam, chyba, że owocowa jakaś 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...