Skocz do zawartości

WRZESIEŃ 2011 - ŁĄCZMY SIĘ :) | Forum o ciąży


kasia1986

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 58,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Asia19874

    5726

  • Agamu

    4062

  • czarna79

    3418

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Doris5969 napisał(a):
Aniuylka25 juz sie nie nakrecaj bedzie dobrze no na poczatku nie bedzie wspaniale ale zobaczysz zapomnisz o bolu a przejsc przez to musisz 🙂Agata1982 ja tez mam plaskie dosc sutki one robia sie bardziej kragle jak sie karmi dzidzia Ci je wydłuza tak ze spoko karmic mozna to nie ma znaczenia jaki sutek 🙂


dzięki za pocieszenie 😁 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doris5969 napisał(a):
Hejka 🙂ale temat od rana macie 😁normalnie jak czytałam wasze wypowiedzi to wszytko wrociło jak bumerang!!!!!Agatka ja za pierwszym razem tak jak Ty bardziej bałam sie szpitala niz porodu ale wszystko dzieje sie tak szybko ze pewnych rzeczy nie jestes w stanie zarejestrowac 🙂Asik ma racje tez bym wolała jechac na porodówke nieswiadoma tego co mnie czeka a tu dupa blada he he 🙂


No widzisz Dorcia,my to musimy miec odwage podwojna teraz 🤔 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
AsiulkaZG83 napisał(a):
Agamu napisał(a):
AsiulkaZG83 napisał(a):
Agamu napisał(a):
AsiulkaZG83 napisał(a):
aniulka25 napisał(a):
Agamu napisał(a):
Jestem i ja 🙂 Wczoraj byliśmy u teściów, wróciliśmy do domu po 22 i byłam tak padnięta, że nie wlazłam tu nawet! Mam nadzieję że wybaczycie 🙂

Ania ja porodu się boję strasznie, nie ma dnia żebym o tym nie myślała...ale mówię sobie tyle kobiet rodziło i będzie rodzić i mimo wszystko dają radę, więc i my damy radę! Ja sie boję bólu, lekarzy, szpitala (nigdy nie leżałam), dla mnie to jest koszmar 🤢 🤢 🤢. Dlatego tak bardzo się cieszę, że mój Tomek chce być tam ze mną, bo sama chyba bym padła!!!!!!! Damy radę, nie martwmy sie na zapas!!!!!! 🙂 🙂 🙂

Ja w sumie z tego strachu tak długo zwlekałam z decyzją o dziecku (mam nadzieję że nie pomyślicie, że jestem nienormalna), pierwsza myśl moja jak dowiedziałam się o ciązy to było "BOŻE BĘDĘ MUSIAŁA RODZIĆ!!!!!!!!" i boję sie strasznie!!!!!!!!!Ale myślę, że jakoś pójdzie, a widok naszych Dzieciątek nam wszystko wynagrodzi 🙂 🙂 🙂

A dziś mam w planach uderzyć na Biedronę, obkupić Gabrysię a przy okazji kupić sobie ogórki małosolne( UWIELBIAM JE), które dziś śniły mi se w nocy i nie wytrzymam jeśli ich nie pochłonę!!!!! Mam nadzieję że gdzieś uda mi sie je dostać (niestety nie mam tu w okolicy takiego warzywniaka z prawdziwego zdarzenia 😞 )


ha ha ha, ogórki w każdym spożywczym powinnaś wychwycić. Też je uwielbiam.
Masz rację z tym porodem, też nigdy nie byłam w szpitalu, boję się nowości. Wiem, że każda kobieta to przechodzi i daje radę, ale i tak mnie to przeraża. Mój Darek powiedział, że też się boi, ale jak będę chciała- będzie przy mnie. Tylko ja nie wiem czy chcę.... z jednej strony bardzo, bo wiem, że będę go potrzebować, ale jak mi dziewczyny opowiadają, że tj. takie krępujące, że nie wiem. Nie to, żebym się go wstydziłam, bo znamy się wzdłuż i wszerz, ale jak dziewczyny mi mówią, że oprócz krwi leci mocz i .... przede wszystkim kał.... to mi się odechciewa, żeby on to widział. Głupio mi będzie przed położnymi ( mimo, że wiem, że to dla mnich norma ) a co dopiero przed nim....nie wiem jeszcze co zrobię. Decyzja pewnie zostanie podjęta w trakcie....

A co do biedronki to kup sobie proszek do prania LOVELA kosztuje 16,99 a gratis dają płyn do płukania. Cena zachęca. Ja sobie kupiłam do białego i koloru ( od wczoraj piorę ciuszki które dostałam od siostry i te co ja już kupiłam) podobno to najlepszy proszek antyalergiczny dla maluchów. Ja jeszcze skoczę kilka paczek sobie kupić na zapas, bo ubywa szybko 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪

Aniu ,nie czaj sie nawet ,jesli Twoj chce byc przy Tobie,biera chlopa pod pache i na porodowke 🙂
Jest o niebo lepiej,bo prawde mowiac ciezko natrafic na szpital z czula opieka dla pacjenta...wszystko mechaniczne i ozieble ...-"kolejna rodzaca",a jak masz przy sobie kogos bliskiego,jest o niebo lepiej,polecam Ci ze szczerego serca,zrobisz jednak jak uwazasz 🙂
O jakies kupale sie nie martw,lewatywe Ci poczunia(albo sama sobie)i nie bedzie wstydu,a nawet gdyby Ci sie cos takiego zdarzylo ,przeciez stary siedzi obok Ciebie,a nie w kroku 😁niech patrzy na Ciebie,tuli itd...Nie przejmuj sie pierdolami ,najwazniejsze bys urodzila i zeby wszystko bylo oki,a nie przejmuj sie jak tam bedziesz wygladala na lozku porodowym kobito 😁 😁 😁

Ja jestem pewna, że chcę mieć Tomka przy sobie. Po pierwsze jak ktoś z Tobą jest to od razu jesteś inaczej traktowana, po drugie jakoś tak bezpieczniej z kimś swoim przy boku. Ja tam sie nie przejmuję ani nie krępuję że coś tam poleci, podejrzewam że będzie mi wszystko jedno, a i tak on będzie z boku a nie w kroku hehhehehh. Ja nie wyobrażam sobie być sama, zdaje mi sie że bardzo pomaga chociażby trzymanie za rękę. Aha i mój twierdzi że on będzie tam ze mną te 2 dni po porodzie, że będzie tam spał bo nas nie zostawi , że nie da sie wyprosić heheeh!! kochany 🙂

haha ,jak jest uWas w szpitalu taka mozliwosc ,to super!! 🤪
Jest wsparcie -jest duzo lepiej 🙂 🙂 🙂 🙂Zaloze sie ,ze na koniec wszystkie pojda z chlopami ,a sie tu zarzekaja,jak przyjdzie ten moment,nie beda chcialy zostac same nawet na 5minut 😜 😉
Agatka ,wczorj frytkowalam za Ciebie,bo Ty juz spalas pewnie ,a tradycja podtrzymana 😁 😁

Nie ma takiej możliwości, ale Tomek twierdzi że przemknie hehehe -ciekawe jak?? 100 kg żywej wagi i 196 wzrostu heheheeheh. A widziałam że tradycję podtrzymałaś, ja już na śniadanko wczoraj frytasami pocisnęłam 🤪 🤪 🤪 🤪

hahaahahahaa schowa sie ,duzy ,ale zwinny jak sarenka 😁 😁 😁 😁 😁
On też tak twierdzi że jakoś niepostrzeżenie się tam uchowa 🤪 🤪 !! Już go widzę, będę lać tam chyba ze śmiechu 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys lezalam w szpitalu,to moj eks spal ze mna hahaha to byly dziejki,a rano wpadla pigula i z tekstem,a Pan co tu robi???a ten ze przyszedl teraz hahahha,oczy zapuchniete ,zaspany jak trza ,ale on przyszedl 😁 😁 😁 😁 🙃 🙃 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczynki , ja zbieram się z wyrka i ruszam na podbój Biedry!!!!!!!! Mam nadzieję, że sie coś uchowało jeszcze dla mnie 🙂 🙂 🙂 Nie stresujcie sie, w górę cyce-damy radę! W końcu jesteśmy WRZEŚNIÓWECZKAMI 2011 🤪 🤪 🤪 a to nas do czegoś zobowiązuje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jak oglądam w tv jak się Dzidzie rodzą to od razu ryczę 😁 ach te hormony 😉a co będzie jak już zobaczę moją Niuńkę 🤪 mój tez stwierdził, że na bank się poryczy jak bóbr. jak sobie o tym pomyślę to już nie mogę się doczekać 🙂 ale jeszcze troszkę 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agamu napisał(a):
Dziewczynki , ja zbieram się z wyrka i ruszam na podbój Biedry!!!!!!!! Mam nadzieję, że sie coś uchowało jeszcze dla mnie 🙂 🙂 🙂 Nie stresujcie sie, w górę cyce-damy radę! W końcu jesteśmy WRZEŚNIÓWECZKAMI 2011 🤪 🤪 🤪 a to nas do czegoś zobowiązuje 🙂


owocnego polowania na okazję 🙂 ja wczoraj byłam w Biedronie ale chyba juz wszystko wymiecione było 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agamu napisał(a):
Dziewczynki , ja zbieram się z wyrka i ruszam na podbój Biedry!!!!!!!! Mam nadzieję, że sie coś uchowało jeszcze dla mnie 🙂 🙂 🙂 Nie stresujcie sie, w górę cyce-damy radę! W końcu jesteśmy WRZEŚNIÓWECZKAMI 2011 🤪 🤪 🤪 a to nas do czegoś zobowiązuje 🙂

No ba my tu same gwiazdy mamy nawet osobista trenerke Agatke nasza 🤪Musimy dac rade w kupie sila 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agata_1982 napisał(a):
jak oglądam w tv jak się Dzidzie rodzą to od razu ryczę 😁 ach te hormony 😉a co będzie jak już zobaczę moją Niuńkę 🤪 mój tez stwierdził, że na bank się poryczy jak bóbr. jak sobie o tym pomyślę to już nie mogę się doczekać 🙂 ale jeszcze troszkę 😜

🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aniulka25 napisał(a):
Cześć dziewczyny. Ale jestem zdenerwowana. Dwie godziny temu moja szwagierka urodziła synka. Kurcze, miałam przeczucie, że pojedzie w nocy, wyjątkowo narzekała na ból brzucha wczoraj wieczorem. Zazdroszczę jej, ona ma to już z głowy. Chwilę z nią rozmawiałam zanim zasnęła i powiedziała mi tylko, że było tak strasznie, że nie chce mi opowiadać, żeby nie wystraszyć. Ale ja i tak się wystraszyłam. Już o tym myślę..... Wiedziałam, że jest źle, ale żeby aż tak...!?Niektóre z was już rodziły, może wy mnie jakoś pocieszycie? Wiem, że każdy musi to przeżyć, ale to mnie nie pociesza.
Dzięki za wysłuchanie- musiałam się wygadać! 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞


KOchana, kazda z nas przezyje to indywidualnie. Mnie praktycznie w ogóle ni bolało. Zwykłe skurcze jak na miesiączke, odejście wód, kilka mocniejszych skurczy całkowicie do wytrzymania, potem 3 parcia i po niecałych 30 minutach mały był na świecie. Dlatgo tez ze wzgledu na moje doswiadczenia z porodem w ogóle się go nie boję, choć mam przeczcia, ze tym razem będzie ciężej, ale to sie okaze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agata_1982 napisał(a):
Kasiu mogłabyś napisać jeszcze raz w jakie witaminy trzeba się zaopatrzyć dla Dzidzi?


witamina K, podaje się ją przez 3 miesiące ( jest dośc droga ;/ jest w wyciskanych kapsułkach do buzi - trzeba zatem kupic 3 opakowania) oraz witamina D - to wg zaleceń pediatry, na pewno trzeba ją trochę podawać, ja dawałam do roku bo mały miał juz dobrze zrośnięte ciemiączko. Witaminę D masz tez w kapsułkach ( drogie, jakieś 30 zł za 30 kapsułek) ) albo w kropelkach ( tanie, po niecałe 4 zł)
Np.
http://www.ceneo.pl/4775092s
http://www.ceneo.pl/4774969s
albo razem połączone: http://www.bangla.pl/zdrowie/dla-dzieci/witaminy-mineraly/salvum-vitbaby-d-k-30-kapsulki-twist-off-p20918.htm

ja mam jeno opakowanie takich połączonych własnie.

lece ogarnąć chatę, papa 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry Brzuszki!!
Oj widzę że jestem z dyskusja strasznie do tyłu... Nie mam kiedy Was nadrobić...
Byłam wczoraj u dźina, kazał mi iść do laryngologa z tym moim krwotokiem. Wszystko jest ok, ale oczywiście muszę przestrzegać diety 😞 Tylko jak kiedy wkoło tyle pokus??
Wieczorkiem mąż odpalił grilla, przyjechał kolega którego nie widziałam pół roku i moja malutka już dostała pierwszy prezent - sukienusię z żeglarskim kołnierzem 🙂
Pochmurno za oknem, mam iść dzisiaj do lekarza ogólnego, ale chyba się nie uda, bo za oknem paskudnie i śpiąco...
Miłego dnia Wam życzę, spróbuję troszkę nadgonić...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
letka82 napisał(a):
Dzień dobry Brzuszki!!
Oj widzę że jestem z dyskusja strasznie do tyłu... Nie mam kiedy Was nadrobić...
Byłam wczoraj u dźina, kazał mi iść do laryngologa z tym moim krwotokiem. Wszystko jest ok, ale oczywiście muszę przestrzegać diety 😞 Tylko jak kiedy wkoło tyle pokus??
Wieczorkiem mąż odpalił grilla, przyjechał kolega którego nie widziałam pół roku i moja malutka już dostała pierwszy prezent - sukienusię z żeglarskim kołnierzem 🙂
Pochmurno za oknem, mam iść dzisiaj do lekarza ogólnego, ale chyba się nie uda, bo za oknem paskudnie i śpiąco...

to super, że ok, zawsze trzeba myśleć pozytywnie 🙂
a co do diety to i tak możemy się cieszyć, że jest dużo świeżych warzyw i owoców 🙂 wiosna i lato mają jak widać też plusy 😁 dla równowagi z upałami 😉
ja uciekam, muszę przystrzyc trawnik, żeby u gina jakoś wyglądać 😁 😁 😁 😁
Miłego dnia Wam życzę, spróbuję troszkę nadgonić...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
letka82 napisał(a):
Dzień dobry Brzuszki!!
Oj widzę że jestem z dyskusja strasznie do tyłu... Nie mam kiedy Was nadrobić...
Byłam wczoraj u dźina, kazał mi iść do laryngologa z tym moim krwotokiem. Wszystko jest ok, ale oczywiście muszę przestrzegać diety 😞 Tylko jak kiedy wkoło tyle pokus??
Wieczorkiem mąż odpalił grilla, przyjechał kolega którego nie widziałam pół roku i moja malutka już dostała pierwszy prezent - sukienusię z żeglarskim kołnierzem 🙂
Pochmurno za oknem, mam iść dzisiaj do lekarza ogólnego, ale chyba się nie uda, bo za oknem paskudnie i śpiąco...
Miłego dnia Wam życzę, spróbuję troszkę nadgonić...
Czemu dieta?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mgrzedzicka napisał(a):
letka82 napisał(a):
Dzień dobry Brzuszki!!
Oj widzę że jestem z dyskusja strasznie do tyłu... Nie mam kiedy Was nadrobić...
Byłam wczoraj u dźina, kazał mi iść do laryngologa z tym moim krwotokiem. Wszystko jest ok, ale oczywiście muszę przestrzegać diety 😞 Tylko jak kiedy wkoło tyle pokus??
Wieczorkiem mąż odpalił grilla, przyjechał kolega którego nie widziałam pół roku i moja malutka już dostała pierwszy prezent - sukienusię z żeglarskim kołnierzem 🙂
Pochmurno za oknem, mam iść dzisiaj do lekarza ogólnego, ale chyba się nie uda, bo za oknem paskudnie i śpiąco...
Miłego dnia Wam życzę, spróbuję troszkę nadgonić...
Czemu dieta?

Bo wg mojego dżina za dużo przytyłam (8 kg). Zalecił dietę niskosodową i wysokobiałkową. Sól ograniczyłam, ale do bialka coś nie mogę się zmusić... Odrzuciło mnie od mięsa, więc jest problem. A poza tym jak jestem głodna to jem to na co mam ochotę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czarna79 napisał(a):
Witam mamuski ....
No troszku napisałayscie .....zwariowane dziewoje , jeden dzien mnie nie ma a tu 69 stron .....Juz teraz bede z Wami i nie opuszcze Was 🤪 🤪 🤪

No miejmy taka nadzieje,bo juz zapadlas sie nam znowu pod ziemie... 😠 😜 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aj Ci lekarze przesadzaja moim zdaniem..cholera 8kg to wcale nie tak duzo do diaska!Jedz z umiarem i to na co masz ochote ,w Twoim przypadku to nie ma powodow do niepokoju (mi sie tak wydaje przynajmniej) 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

achm napisał(a):
powiedzcie mi kochane co sądzicie na temat monitorów oddechu?kupujecie?kupowałyście?zdania są podzielone i nie mogę jakoś się określić

nie mam zdania ,bo nie uzywalam,a zamku nie posiadam ,mam nie duze mieszkanko,zreszta dzidzia bedzie spala naszym pokoju z nami pewnie 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...