Skocz do zawartości

WRZESIEŃ 2011 - ŁĄCZMY SIĘ :) | Forum o ciąży


kasia1986

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
a wogóle to ja dzisiaj w stresie.. nie mogę sobie miejsca znaleźć.. moja siostra ma dziś usg ciąży- 11 tc i bardzo sie boję czy wszystko jest ok...
ostatnia ciąża obumarła a teraz siora ma poza ciążą sporawą torbiel...
mam nadzieję zę serduszko bije i że torbiel przynajmniej nie urosła... martwię się o nią bardzo....usg ma umówione na 10 więc za godzinę powinnam już wiedzieć co i jak... straszny stres... aż Zosia też jakaś taka niespokojna....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Asia19874

    5726

  • Agamu

    4062

  • czarna79

    3418

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Asia19874 napisał(a):
Zocha napisał(a):
Asia19874 napisał(a):
Zocha napisał(a):
Leginsik napisał(a):
Doris5969 napisał(a):
co do płynów do kąpieli to ja bede pewnei w Oilatum bo wiem ze ten kosmetyk na bank nie uczula

Po opiniach jakie czytałam to dla noworodka Oilatum jest najczesciej polecane przez położna i pediatre,ja ogolnie bede uzywac kosmetykow z nivea ale plyny do kapieli noworodka zalecane sa z tej firmy dopiero od pierwszego miesiaca zycia dziecka wiec chyba tez na sam poczatek zakupie ten oilatum.

wczoraj nie miałam netu więc teraz nadrabiam WAS...
ten oilatum jest podobno bardzo dobry dla skóry ale od 2 różnych położnych słyszałam że jak się nie ma wprawy w kąpieli dziecka to on bardzo utrudnia sprawę bo dziecko jest po tym bardzo natłuszczone i wyślizguje sie z rąk wiec trzeba bardzo uważać żeby go nie upuścić...


zawsze można malucha na tetrze położyć przy kąpaniu i potem na pieluszce wyciągnąć 🙂 mój ma duże łapska to się nie będę martwiła że go upuści 🙂 - chyba 😮

no z tetrą to jest jakiś pomysł...
u mnie mąż raczej sam na początku nie wykąpie... mówi że on nie wie jak to dziewczynkę trzeba dobrze umyć i że go muszę nauczyć najpierw 🙂


no ale do trzymania niech się przyda 🙂 mi pierwsze dni mama z moim umyją a potem ja ...chyba że się okaże że będę na tyle sprawna że od razu zacznę kąpać 🙂 Mój to na pewno do kąpania bedzie goniony choćby żeby trzymał i z siurakiem robił 😁 😁 🤪

pomagał będzie na pewno i bardzo chce się nauczyć co i jak ma robić więc myślę że szybko załapie 🙂 a z chłopakiem to i ja bym nie wiedziała co i jak ...
pamiętam że przy pierwszym dziecku u siostry mieli taki system że szwagier kąpał małego , siostra w tym czasie wskakiwała do wanny tak że jak mały był wykąpany to ona też już była czyściutka i gotowa na karmienie i usypianie- myśle ze to dobry pomysł...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zocha napisał(a):
a wogóle to ja dzisiaj w stresie.. nie mogę sobie miejsca znaleźć.. moja siostra ma dziś usg ciąży- 11 tc i bardzo sie boję czy wszystko jest ok...
ostatnia ciąża obumarła a teraz siora ma poza ciążą sporawą torbiel...
mam nadzieję zę serduszko bije i że torbiel przynajmniej nie urosła... martwię się o nią bardzo....usg ma umówione na 10 więc za godzinę powinnam już wiedzieć co i jak... straszny stres... aż Zosia też jakaś taka niespokojna....

to faktycznie nerwowy poranek 🥴 nic się nie dziwię bo też bym się stresowała jak cholera!
trzymam kciuki żeby wszystko było w porządku !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zocha napisał(a):
a wogóle to ja dzisiaj w stresie.. nie mogę sobie miejsca znaleźć.. moja siostra ma dziś usg ciąży- 11 tc i bardzo sie boję czy wszystko jest ok...
ostatnia ciąża obumarła a teraz siora ma poza ciążą sporawą torbiel...
mam nadzieję zę serduszko bije i że torbiel przynajmniej nie urosła... martwię się o nią bardzo....usg ma umówione na 10 więc za godzinę powinnam już wiedzieć co i jak... straszny stres... aż Zosia też jakaś taka niespokojna....

Innej opcji nie ma,musi byc dobrze..bede 3mac kciuki za siostre !!!
tez miałam torbiel na szczescie samoistnie z okresem poleciał
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej brzuszki
troszke mnie nie bylo ale duzo rzeczy do zalatwienia zwiazanych z otwarciem żłobka- sanepid masakara strasznie nie przychylny.
ja dzis wstalam o 5 i dopiero przed chwilka skonczylam robic generalne porzadki w szafie. okazalo sie ze mam wielka torbe ciuchow do oddania, ale przynajmniej mam teraz duzo mniejsca na polkach i po ciazy jak schudne trzeba bedzie garberobe dokompletowac
dziewczyny ogladalyscie program sexy mama? mi osobiscie bardzo sie podobal, okazalo sie ze wszystkie staniki jakie mam w szafie mam zle dobrane, takze po porodzie obowiazkowa wizyta u grafiterki ;-), jest bezplatna wiec zcemu nie skorzystac, a stanik dobzre dobrany jest podstawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leginsik napisał(a):
Zocha napisał(a):
Leginsik napisał(a):
Doris5969 napisał(a):
co do płynów do kąpieli to ja bede pewnei w Oilatum bo wiem ze ten kosmetyk na bank nie uczula

Po opiniach jakie czytałam to dla noworodka Oilatum jest najczesciej polecane przez położna i pediatre,ja ogolnie bede uzywac kosmetykow z nivea ale plyny do kapieli noworodka zalecane sa z tej firmy dopiero od pierwszego miesiaca zycia dziecka wiec chyba tez na sam poczatek zakupie ten oilatum.

wczoraj nie miałam netu więc teraz nadrabiam WAS...
ten oilatum jest podobno bardzo dobry dla skóry ale od 2 różnych położnych słyszałam że jak się nie ma wprawy w kąpieli dziecka to on bardzo utrudnia sprawę bo dziecko jest po tym bardzo natłuszczone i wyślizguje sie z rąk wiec trzeba bardzo uważać żeby go nie upuścić...

wprawe niestety musze nabyć,mąż pomoże 🙂

Dzień dobry 🙂 W nocy raz sie obudziłam na siusiu,o 5 rano Hania mnie obudziła swoim kung-fu ale jeszcze dałam rade usnąć 🙂 O 10 jestem umówiona na pazurki,może później zrobie zdjęcie to sie pochwale akrylowymi kwiatuszkami 🙂

czekamy na pazury!!! 🤪 🤪 🤪 🤪 dzien dobry wszystkim,klaniam sie ja ,Ola i moja zgaga... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asia19874 napisał(a):
hej Laski 🙂 ale w nocy u mnie burza przeszła 😮 😮 😮 szok !!! tak waliło piorunami i do tego tak lało że masakra ... 😲 😮 jak się przebudziłam to miałam mega problemy żeby usnąć znowu , nawet Tymon hasał na tej burzy ... może maleństwo się zlękło tych grzmotów 🥴 😮
Co do tych kosmetyków dla Maluchów naszych to każdy mówi co innego 😜 heh !
Asiulko widzę że i u Ciebie wielkie malowanie 🙃???a co do tych wwymiotów to nie za fajnie faktycznie 😮 może to jednorazowo tylko ?
Latka i Kamiska czekamy na wieści od Was !!!!!!!!!!!!

dokladnie kazda mama jak uzywala jakis kosmetykow i bylo oki to swiecie przekonana,ze sa najlepsze dla wszystkich 😁 😁 😁 kazdy prawi co innego ,kazdy ma swoje racje,ale czas zweryfikuje co mozemy,a czego lepiej unikac dla dobra naszych maluszkow 🙂 a wymioty to faktycznie nie eleganckie !...no cos czesto mnie mdli i cofa...zamiast na poczatku ,to teraz dawaj !!hehe
moj chrapie az chalupa trzeszczy,ale niech sie wyspi chlopina bo potem bezproduktywnosc go dopadnie.A wczoraj sie spisal mi ,musze pochwalic ,jak sie wzial,to az chuczalo,a ja tyle lez wylalam przeddzien ,ze z niczym nie zdazymy,ze dziewczyny juz maja ..itd,itp..sie nasluchal ,to i wzial w garsc,ale wojna byla ostra 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asia19874 napisał(a):
ANIA100 napisał(a):
Witamy mamusie i brzusie
Wszystkim mamcią życzymy udanych wizyt, zdrowych i dużych bobasków 🙂 🙂 🙂
Mam nadzieję,że dzień będzie dziś zdecydowanie lepszy nie taki leniwy jak wczoraj i nadrobię zaległości 🙂
Wczoraj na wieczór zamówiliśmy sobie pizze.... a ja później myślałam że urodzę mój się tak przestraszył, że biegał jak opętany i co, co co robimy.
Ja też miałam stracha niezłego, ale już widzę jak mój będzie się zachowywał.... 😁 🙃 😁
Na szczęście przeszło i jest ok.


heheh 🙃 😁 😁 😁 te chłopy nasze to bardziej będą panikować od nas na pewno 😜 mój ostatnio mi zapowiedział że będzie mnie wiózł na porodówkę jak ten taksówkarz na "i kto to mówi" 🤪 heh żebym się przygotowała na ostrą jazdę 😜
☺️ dobrą pizze bym zeżarła nawet teraz ☺️

hehehe moj ulubiony fragment filmu-to sie chlopinie zebralo jak kozie za obierki 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asia19874 napisał(a):
Zocha napisał(a):
Leginsik napisał(a):
Doris5969 napisał(a):
co do płynów do kąpieli to ja bede pewnei w Oilatum bo wiem ze ten kosmetyk na bank nie uczula

Po opiniach jakie czytałam to dla noworodka Oilatum jest najczesciej polecane przez położna i pediatre,ja ogolnie bede uzywac kosmetykow z nivea ale plyny do kapieli noworodka zalecane sa z tej firmy dopiero od pierwszego miesiaca zycia dziecka wiec chyba tez na sam poczatek zakupie ten oilatum.

wczoraj nie miałam netu więc teraz nadrabiam WAS...
ten oilatum jest podobno bardzo dobry dla skóry ale od 2 różnych położnych słyszałam że jak się nie ma wprawy w kąpieli dziecka to on bardzo utrudnia sprawę bo dziecko jest po tym bardzo natłuszczone i wyślizguje sie z rąk wiec trzeba bardzo uważać żeby go nie upuścić...


zawsze można malucha na tetrze położyć przy kąpaniu i potem na pieluszce wyciągnąć 🙂 mój ma duże łapska to się nie będę martwiła że go upuści 🙂 - chyba 😮

moj tez grabie jak cza! 😁 a niech sie Tata wykaze-krzywdy nie zrobi dziecku 🙂gorzej jak sie bedzie bal ,ale poki co teraz taki chojrak,a przyjdzie co do czego sie okaze tchorzliwym psem 😁 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

izarybka napisał(a):
Asia u mnie też była burza okropna w nocy nawet mój mówił ze sie wystraszył jak grzmotnęlo niby a spał w najlepsze 🤔

ja jak juz spie w najlepsze to mnie pierun zaden nie zbudzi 😁 z wyrem wynieso kiedy ! 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asia19874 napisał(a):
Zocha napisał(a):
Asia19874 napisał(a):
Zocha napisał(a):
Leginsik napisał(a):
Doris5969 napisał(a):
co do płynów do kąpieli to ja bede pewnei w Oilatum bo wiem ze ten kosmetyk na bank nie uczula

Po opiniach jakie czytałam to dla noworodka Oilatum jest najczesciej polecane przez położna i pediatre,ja ogolnie bede uzywac kosmetykow z nivea ale plyny do kapieli noworodka zalecane sa z tej firmy dopiero od pierwszego miesiaca zycia dziecka wiec chyba tez na sam poczatek zakupie ten oilatum.

wczoraj nie miałam netu więc teraz nadrabiam WAS...
ten oilatum jest podobno bardzo dobry dla skóry ale od 2 różnych położnych słyszałam że jak się nie ma wprawy w kąpieli dziecka to on bardzo utrudnia sprawę bo dziecko jest po tym bardzo natłuszczone i wyślizguje sie z rąk wiec trzeba bardzo uważać żeby go nie upuścić...


zawsze można malucha na tetrze położyć przy kąpaniu i potem na pieluszce wyciągnąć 🙂 mój ma duże łapska to się nie będę martwiła że go upuści 🙂 - chyba 😮

no z tetrą to jest jakiś pomysł...
u mnie mąż raczej sam na początku nie wykąpie... mówi że on nie wie jak to dziewczynkę trzeba dobrze umyć i że go muszę nauczyć najpierw 🙂


no ale do trzymania niech się przyda 🙂 mi pierwsze dni mama z moim umyją a potem ja ...chyba że się okaże że będę na tyle sprawna że od razu zacznę kąpać 🙂 Mój to na pewno do kąpania bedzie goniony choćby żeby trzymał i z siurakiem robił 😁 😁 🤪

hahahaha tak jest ,niech wie co to ojcostwo od zarodka ,ze tak powiem Moj ojciec ani razu mnie ,ani brata nie przewinął ...mama tak nauczykla go od poczatku,a potem to tylko mowil "A bo Ty Gośku najlepiej umiesz......"itd ,itp....z tego wyszlo ,ze cale zycie sama wszystko niemal robila..zakupy,sprzatanie,gotowanie i dzieciaki na mamy glowie ...Dlatego wzielam z Mamuni nauke i nie ma ze boli ....wspolne zycie,wspolne obowiazki,niestetyNie bede zgarbem na plecach zaiwaniac,a na koniec chlop popatrzy na zniszczona facjate i ...wymieni na lepszy model 😮 😮 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zocha napisał(a):
a wogóle to ja dzisiaj w stresie.. nie mogę sobie miejsca znaleźć.. moja siostra ma dziś usg ciąży- 11 tc i bardzo sie boję czy wszystko jest ok...
ostatnia ciąża obumarła a teraz siora ma poza ciążą sporawą torbiel...
mam nadzieję zę serduszko bije i że torbiel przynajmniej nie urosła... martwię się o nią bardzo....usg ma umówione na 10 więc za godzinę powinnam już wiedzieć co i jak... straszny stres... aż Zosia też jakaś taka niespokojna....

Aniu to trzymamy kciuki..ale trza byc dobrych mysli-ZAWSZE,CO BY NIE BYLO NALEZY MIEC NADZIEJE !!! 🙂 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zocha napisał(a):
Asia19874 napisał(a):
Zocha napisał(a):
Asia19874 napisał(a):
Zocha napisał(a):
Leginsik napisał(a):
Doris5969 napisał(a):
co do płynów do kąpieli to ja bede pewnei w Oilatum bo wiem ze ten kosmetyk na bank nie uczula

Po opiniach jakie czytałam to dla noworodka Oilatum jest najczesciej polecane przez położna i pediatre,ja ogolnie bede uzywac kosmetykow z nivea ale plyny do kapieli noworodka zalecane sa z tej firmy dopiero od pierwszego miesiaca zycia dziecka wiec chyba tez na sam poczatek zakupie ten oilatum.

wczoraj nie miałam netu więc teraz nadrabiam WAS...
ten oilatum jest podobno bardzo dobry dla skóry ale od 2 różnych położnych słyszałam że jak się nie ma wprawy w kąpieli dziecka to on bardzo utrudnia sprawę bo dziecko jest po tym bardzo natłuszczone i wyślizguje sie z rąk wiec trzeba bardzo uważać żeby go nie upuścić...


zawsze można malucha na tetrze położyć przy kąpaniu i potem na pieluszce wyciągnąć 🙂 mój ma duże łapska to się nie będę martwiła że go upuści 🙂 - chyba 😮

no z tetrą to jest jakiś pomysł...
u mnie mąż raczej sam na początku nie wykąpie... mówi że on nie wie jak to dziewczynkę trzeba dobrze umyć i że go muszę nauczyć najpierw 🙂


no ale do trzymania niech się przyda 🙂 mi pierwsze dni mama z moim umyją a potem ja ...chyba że się okaże że będę na tyle sprawna że od razu zacznę kąpać 🙂 Mój to na pewno do kąpania bedzie goniony choćby żeby trzymał i z siurakiem robił 😁 😁 🤪

pomagał będzie na pewno i bardzo chce się nauczyć co i jak ma robić więc myślę że szybko załapie 🙂 a z chłopakiem to i ja bym nie wiedziała co i jak ...
pamiętam że przy pierwszym dziecku u siostry mieli taki system że szwagier kąpał małego , siostra w tym czasie wskakiwała do wanny tak że jak mały był wykąpany to ona też już była czyściutka i gotowa na karmienie i usypianie- myśle ze to dobry pomysł...

no ba !!mnie sie tam widzi 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kalais napisał(a):
hej brzuszki
troszke mnie nie bylo ale duzo rzeczy do zalatwienia zwiazanych z otwarciem żłobka- sanepid masakara strasznie nie przychylny.
ja dzis wstalam o 5 i dopiero przed chwilka skonczylam robic generalne porzadki w szafie. okazalo sie ze mam wielka torbe ciuchow do oddania, ale przynajmniej mam teraz duzo mniejsca na polkach i po ciazy jak schudne trzeba bedzie garberobe dokompletowac
dziewczyny ogladalyscie program sexy mama? mi osobiscie bardzo sie podobal, okazalo sie ze wszystkie staniki jakie mam w szafie mam zle dobrane, takze po porodzie obowiazkowa wizyta u grafiterki ;-), jest bezplatna wiec zcemu nie skorzystac, a stanik dobzre dobrany jest podstawa

Mila ..ja tez od nie tak dawna sie dowiedzialam z glupia franc na temat doboru stanikow 🙂cale zycie swiecie przekonana ,ze mam dobry stanior,a tu ze dwa rozm wiecej,a pod biustem mniej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejka
ja też dzisiaj w stresie nadia od rana nie dała znaku zycia.. w ogóle od 2 tygodni bardzo spokojna sie zrobiła ale dzis wcale zero ruchu i nawet meczyłam ja żeby cos ale nic;( a o 8 rano jest jej pora na szaleństwa 😞 teraz bede w strachu az do pierwszego kopniaka...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

letka82 napisał(a):
Witajcie! Właśnie lecę do dżina. Wizyta na 11, ale wolę być wcześniej by nie kwitnąć do 14 jak dwa tygodnie temu. Po powrocie się zamelduję 🙂

melduj nam co i jak ,my czekamy na wiesci i trzymamy kciukasy! 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Leer napisał(a):
hejka
ja też dzisiaj w stresie nadia od rana nie dała znaku zycia.. w ogóle od 2 tygodni bardzo spokojna sie zrobiła ale dzis wcale zero ruchu i nawet meczyłam ja żeby cos ale nic;( a o 8 rano jest jej pora na szaleństwa 😞 teraz bede w strachu az do pierwszego kopniaka...


wypij sobie coś ciepłgo. U mnie "pomaga" kawa zbożowa - mały po niej jest od razu aktywny. POłóż się także na lewym boku i poczekaj troszeczkę.
Moze po prostu dziś Nadia ma lenia? pamietaj ze ma coraz mniej miejsca w srodku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Brzuszki 🙂 wyspałam się i czuje się wyśmienicie od rana 😎 bo wczoraj to chyba musiałam mieć niskie ciśnienie czy coś bo normalnie powieki po 100kg każda 😮i chłopu całe popołudnie marudziłam, że się dziwie, że nie uciekł 😉
wcinam śniadanko i troszkę Was poczytam co wczoraj naskrobałyście, dobrze, że nie 100stron 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kasia już wszystkiego próbowałam tego co zawsze działało też i nic.
wiem że ma coraz mniej miejsca dlatego te skromne rozpychanie od 2 tygodni uspokajało mnie ale dzisiaj nic..
kompletnie nic... jedyne co wyczułam to po lewej stronie brzucha taka kulka jakby rączkę i zaraz znikła jak chwilkę poodtykałam ale nie czułam przy tym żadnego ruchu..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leer napisał(a):
hejka
ja też dzisiaj w stresie nadia od rana nie dała znaku zycia.. w ogóle od 2 tygodni bardzo spokojna sie zrobiła ale dzis wcale zero ruchu i nawet meczyłam ja żeby cos ale nic;( a o 8 rano jest jej pora na szaleństwa 😞 teraz bede w strachu az do pierwszego kopniaka...

Leer ,nie martw sie ..ja tak do wczoraj wieczora,od ladnychkilku dni mialam..te Jej ruchy byly rzadkie ,slabe tak bardzo ,ze laedwie czulam...martwilam sie ,ale jak moj na nocke poszedl to taki koncert mi odstawila,az milo 🤪 🤪 🤪hehe poczulam ze zyje ,kopale mnie uszczesliwily 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoras z nas leciala niedawno na ktg i okazalo sie ze wszystko oki ,tylko nie zawsze czujemy ruchy dzidziolkow..jakos sie tam zagniezdza,chowaja czy cus ,bedzie dobrze zobaczysz ,ja tez bylam w ogromnym stresie..caly czas mojemu trulam,on tez sie zaczal martwic ,cudowalismy ,zeby tylko sie rozszalala ,a tu cisza...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień doberek. 🙂 U nas póki co słoneczko pięknie świeci i zapowiada się ładny dzionek.
Na 14 lecę odebrać wyniki morfologii i pędzę do doktorka.
Letka i Kamiska trzymam kciuki za wizyty. Oby same pozytywne wieści Was czekały 😆 Czekamy na relacje.
Leer podobno trzeba zjeść coś słodkiego i położyć się na lewym boku i czekać godzinkę. Gdyby jednak Maleństwo nie zaczęło się wiercić lepiej chyba zgłosić się na KTG.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Leer napisał(a):
kasia już wszystkiego próbowałam tego co zawsze działało też i nic.
wiem że ma coraz mniej miejsca dlatego te skromne rozpychanie od 2 tygodni uspokajało mnie ale dzisiaj nic..
kompletnie nic... jedyne co wyczułam to po lewej stronie brzucha taka kulka jakby rączkę i zaraz znikła jak chwilkę poodtykałam ale nie czułam przy tym żadnego ruchu..


to takie rozpychanie ( własnie kulka, którą opisujesz ) też mam bardzo często zamiast ruchów.
Leer, daj jeszcze córci czas 🙂

mykam z Grzesiem na ogród, posciel rozwiescic bo zis u mnie b.ciepło
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...