Skocz do zawartości

WRZESIEŃ 2011 - ŁĄCZMY SIĘ :) | Forum o ciąży


kasia1986

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
dzieki za gratki, a brzuszek mi ladnie schodzi kurcze pokarmilam tak pozadnie dopiero od wczoraj a tu mi praiwe nic nie zostalo z brzucha 😜 a niektore to wygladaja jakby nadal w ciazy byly, ja wiem kazdy jest inny i sie nie nasmiewam zeby to tak odebrane nie bylo ale ciesze sie ze tak ladnie schodzi 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Asia19874

    5726

  • Agamu

    4062

  • czarna79

    3418

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
hej hej dziewcyznki! 😘
Antos spi wiec korzystam z chwili he he 😁
po 1 gratulacje dla gosix !! 🙂 brawo, ze karmisz! ja tez malam problemy, ale byla zdetermminowana, wiec jakos nam to idzie 😁 i nawet sie ssak najada 🤪 w szpitalu tak ciagnal, ze mialam popekane/poranioe/zmasakrowane sutki 😮 czulam sie jakby mi je wsadzili w jakies imadlo 😁 mialam kapturki, nic nie pomagaly, purelan tez kicha.. odciagalam mu mleko i podawalam strzykawka 😜 wiec mama byla zdeterminowana 😁 i w domu jak juz zaczely krwawic calkowicie to kupilam... kapturki z aventu! 🙂 i sie zagoilo 😁 i karmimy sobie ssaczka ladnie.
po 2 co tam u Was brzuchatki? jak zyjecie? ja juz zapomnialam jak to jest byc w ciazy.. nawet brzuszka nie mam, jak leze to nawet te pozostalosci macicy sie zapadaja i jestem plaska jak przed ciaza 😜 takie dziwne uczucie... nie miec tego ssaczka w brzuchu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leginsik napisał(a):
AsiulkaZG83 napisał(a):
Leginsik napisał(a):
AsiulkaZG83 napisał(a):
Leginsik napisał(a):
zrobiłam lepiej,zaakceptowałam..obejrzałam zdjecia i ja wyrzuciłam 😎
😁 😁 😁 😁 😁 😁 wiesz co ales wredna !!!.juz Ty sie nie wyprzesz ,zes wrzesniowa 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁

piękny miesiąc 😁 😎
Leginsik ,a odblokowal Cie wkoncu Piotr?mialam pytac juz dawno?

Nie odblokował,on juz pewnie zapomniał o moim istetniu i ze taka france zablokował 😁 😮
kurde ...ja myslalam ,ze juz kare odbebnilas ...a to widze dozywocie.. 😮 😲 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gosix89 napisał(a):
dzieki za gratki, a brzuszek mi ladnie schodzi kurcze pokarmilam tak pozadnie dopiero od wczoraj a tu mi praiwe nic nie zostalo z brzucha 😜 a niektore to wygladaja jakby nadal w ciazy byly, ja wiem kazdy jest inny i sie nie nasmiewam zeby to tak odebrane nie bylo ale ciesze sie ze tak ladnie schodzi 😜


heh, mi tez, ale jakos glupio sie z tym czuje 😁
mierzyli mnie przed porodem i w najszerszym miejscu bylo 95,5 wiec nie wiem jak w domu zmierzylam to 98 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Maga napisał(a):
gosix89 napisał(a):
dzieki za gratki, a brzuszek mi ladnie schodzi kurcze pokarmilam tak pozadnie dopiero od wczoraj a tu mi praiwe nic nie zostalo z brzucha 😜 a niektore to wygladaja jakby nadal w ciazy byly, ja wiem kazdy jest inny i sie nie nasmiewam zeby to tak odebrane nie bylo ale ciesze sie ze tak ladnie schodzi 😜


heh, mi tez, ale jakos glupio sie z tym czuje 😁
mierzyli mnie przed porodem i w najszerszym miejscu bylo 95,5 wiec nie wiem jak w domu zmierzylam to 98 🤪

w sensiue ze ci nie schodzi brzuch?wiesz kazdy ma inna budowe ciala itd, najwyzej kup sobie pas poporodowy, ja planowalam ale chyba zbedny wydatek..a zara zmiere w najszerszym iejscu ile cm mam teraz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

letka82 napisał(a):
AsiulkaZG83 napisał(a):
Anulcia napisał(a):
AsiulkaZG83 napisał(a):
Anulcia napisał(a):
Louisedg napisał(a):
AsiulkaZG83 napisał(a):
smerfetka napisał(a):
ale to moje dziecie dzisiaj mało aktywne 😠
moja to samo...jakis dzien lenia! 🥴

poczekaj co bedzie po kapusniaczku 🤪 🤪


Tyż mam dzisiaj kapusniora na obiada 🤪
🤪 🤪 🤪 bedziem obie mialy skrety kich 🤨


I darmową orkiestre 😁 ☺️ tzn. ja mam tak zawsze po kapuśniaku 😁
ale bydzie wesoluchno!od Zielonej po Wroclaw! 😁

Cholercia... Jestem na linii strzału 😉
zamykaj okiennice ,uszczelniaj drzwi 😉
Pojadysmy ,lekcje odrobione ,szlaczki ida piknie !Corcia sie stara ,a wczorajsze szlaczki -ich poczatki byly na odp...nerwow zjadlam,ale dzis cacy 🙂coreczka sie stara 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Louisedg napisał(a):
Anulcia napisał(a):
AsiulkaZG83 napisał(a):
Louisedg napisał(a):
letka82 napisał(a):
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/21/imag0192c.jpg/][IMG]http://img21.imageshack.us/img21/3831/imag0192c.jpg[/IMG][/URL]
Oddech relaksacyjny pomiędzy skurczami. Najlepiej go wykonywać z lekko otwartymi ustami, ale przy wdechu zatykać "otwór" językiem a przy wydechu "otwierać". Oddychanie z otwieranymi i zamykanymi ustami pochłania strasznie dużo energii i bardzo wysusza śluzówki.

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/18/imag0193f.jpg/][IMG]http://img18.imageshack.us/img18/192/imag0193f.jpg[/IMG][/URL]
Długopisem położna zaznaczyła skurcz i wtedy oddechy mają być najgłębsze. Mi mówiła, żeby zrobić dwa oddechy "zwykłe" przeponą a później przejść do kolejnego oddechu:

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/694/imag0194k.jpg/][IMG]http://img694.imageshack.us/img694/3436/imag0194k.jpg[/IMG][/URL]
I dyszymy jak pieski 🙂 Dużo płytszych oddechów, by zapewnić dziecku dużą ilość tlenu, a żeby się w głowie nie kręciło. Po skurczu spowalniamy pomału oddech i go pogłębiamy, by przejść do oddechu relaksacyjnego z pierwszego rysunku.

Biorąc pod uwagę, że w pierwszej fazie skurcz trwa 30-40 sekund to tak właśnie ćwiczymy z zegarkiem w ręku. Albo jak opowiadała jedna para ćwiczy tak, że mama np. leży tatuś ma zegarek i trzyma za dłoń mamę i jak idzie "skurcz" to coraz mocniej ściska ja za rękę a jak "skurcz" odchodzi to poluźnia uścisk.
Trzy razy dziennie po dwa oddechy i zobaczycie jak Wasze pociechy zaczną świrować. Na szczęście nie za długo 😉


Ja nie zakumałam 😁 😁 😁 😁 i dziwnie wygladam tak dyszac przed monitorem 😁 😁 😁
ja obczaje to i dalam do tysiecznej zakladki ...przestudiuje jak zupem upichce..


po zupie to Ty czym innym oddychać będziesz KOCHANA 😁 😁 😁 😘 😘


buahahha osz ku..waaaa
zabierzemy was zamiast gazu na porodówke jak zapuscicie coś to raz raz i po krzyku, ale czydziecko bedzie chcialo sie wychylic na zewn w takich warunkach?? 🤪 🤪 🤪
przywyklo juz ... 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gosix89 napisał(a):
Maga napisał(a):
gosix89 napisał(a):
dzieki za gratki, a brzuszek mi ladnie schodzi kurcze pokarmilam tak pozadnie dopiero od wczoraj a tu mi praiwe nic nie zostalo z brzucha 😜 a niektore to wygladaja jakby nadal w ciazy byly, ja wiem kazdy jest inny i sie nie nasmiewam zeby to tak odebrane nie bylo ale ciesze sie ze tak ladnie schodzi 😜


heh, mi tez, ale jakos glupio sie z tym czuje 😁
mierzyli mnie przed porodem i w najszerszym miejscu bylo 95,5 wiec nie wiem jak w domu zmierzylam to 98 🤪

w sensiue ze ci nie schodzi brzuch?wiesz kazdy ma inna budowe ciala itd, najwyzej kup sobie pas poporodowy, ja planowalam ale chyba zbedny wydatek..a zara zmiere w najszerszym iejscu ile cm mam teraz...


w sensie, ze juz caly zszedl 😜 i dlatego mi glupio.. bo tyle miesiecy z nim.. 🤢
ja jestem plaska jak przed ciaza teraz..hm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Maga napisał(a):
gosix89 napisał(a):
Maga napisał(a):
gosix89 napisał(a):
dzieki za gratki, a brzuszek mi ladnie schodzi kurcze pokarmilam tak pozadnie dopiero od wczoraj a tu mi praiwe nic nie zostalo z brzucha 😜 a niektore to wygladaja jakby nadal w ciazy byly, ja wiem kazdy jest inny i sie nie nasmiewam zeby to tak odebrane nie bylo ale ciesze sie ze tak ladnie schodzi 😜


heh, mi tez, ale jakos glupio sie z tym czuje 😁
mierzyli mnie przed porodem i w najszerszym miejscu bylo 95,5 wiec nie wiem jak w domu zmierzylam to 98 🤪

w sensiue ze ci nie schodzi brzuch?wiesz kazdy ma inna budowe ciala itd, najwyzej kup sobie pas poporodowy, ja planowalam ale chyba zbedny wydatek..a zara zmiere w najszerszym iejscu ile cm mam teraz...


w sensie, ze juz caly zszedl 😜 i dlatego mi glupio.. bo tyle miesiecy z nim.. 🤢
ja jestem plaska jak przed ciaza teraz..hm

a no to wlasnie powod do radosci 🙂 ja mam nadzieje ze moj w przeciegu tygodnia mzoe dwoch zniknie , ide bo mala sie kreci chyba karmic trza bedzie zaraz, a potem pod pozadny prysznic bo ja dopiero godzine temu wyszlam ze szpitala 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szotka napisał(a):
Ale ja już tą krew w poniedziałek zauważyłam i w poniedziałek mówiłam lekarce o tym i ona mnie zbadała i powiedziała że to z szyjki może isć bo się rozszerza.później we wtorek po badaniu w szpitalu plamiłam przez cały dzień i też mówili że jest dobrze.W środę miałam spokój no i dzisiaj znowu...tyle że tego jest mniej niż wcześniej ale jednak.No i mam zagwozdkę....
no faktycznie Ci wyjasnila !!!"moze byc od szyjki"przecie to kurna nie zgaduj zgadula ! 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
AsiulkaZG83 napisał(a):
szotka napisał(a):
Ale ja już tą krew w poniedziałek zauważyłam i w poniedziałek mówiłam lekarce o tym i ona mnie zbadała i powiedziała że to z szyjki może isć bo się rozszerza.później we wtorek po badaniu w szpitalu plamiłam przez cały dzień i też mówili że jest dobrze.W środę miałam spokój no i dzisiaj znowu...tyle że tego jest mniej niż wcześniej ale jednak.No i mam zagwozdkę....
no faktycznie Ci wyjasnila !!!"moze byc od szyjki"przecie to kurna nie zgaduj zgadula ! 😠


no nic jak narazie czekam na rozwój wydarzeń.Mała się rusza więc przyjmuję że wszystko jest tak jak powinno.Inaczej bym zeshizowała.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Louisedg napisał(a):
n0vika napisał(a):
Louisedg w skrócie mi tak wystarczy , dziękuje 😉
chyba dziś trochę tutaj nerwowo ... w sumie się nie dziwie.

ja jestem spokojna jak oaza spokoju 😁 😁 jak zawsze 😁
Jak sie asia pojawi to napewno ci wyrecytuje reszte bo ona tu sie specjalizuje w informowaniu o porodach i innych atrakcjach 🙂
ja ma jakis nieogarniety łeb , ide ssie polozyc , naładowac bateryjki
ja mam juz mlyn we lbie i mi sie powoli pierdaczy wszystko szlaczki i niemowlaczki na przemian 😉 😮
Noviko w tabelce Kasia tam ostatnio odswiezyla informacje ,ostatnio urodzila Ania25 -to juz wiesz i czekamy na Mariolke ,dzis ma miec cc 🙂moze juz miala ,a ja nie w temacie-jestem na etapie gonitwy z cycorami pod pachami... 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
AsiulkaZG83 napisał(a):
Louisedg napisał(a):
n0vika napisał(a):
Louisedg w skrócie mi tak wystarczy , dziękuje 😉
chyba dziś trochę tutaj nerwowo ... w sumie się nie dziwie.

ja jestem spokojna jak oaza spokoju 😁 😁 jak zawsze 😁
Jak sie asia pojawi to napewno ci wyrecytuje reszte bo ona tu sie specjalizuje w informowaniu o porodach i innych atrakcjach 🙂
ja ma jakis nieogarniety łeb , ide ssie polozyc , naładowac bateryjki
ja mam juz mlyn we lbie i mi sie powoli pierdaczy wszystko szlaczki i niemowlaczki na przemian 😉 😮
Noviko w tabelce Kasia tam ostatnio odswiezyla informacje ,ostatnio urodzila Ania25 -to juz wiesz i czekamy na Mariolke ,dzis ma miec cc 🙂moze juz miala ,a ja nie w temacie-jestem na etapie gonitwy z cycorami pod pachami... 😎
Ach te cycory:P przed ciaza walka po ciazy walka ehh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
AsiulkaZG83 napisał(a):
Leginsik napisał(a):
AsiulkaZG83 napisał(a):
Leginsik napisał(a):
AsiulkaZG83 napisał(a):
Leginsik napisał(a):
zrobiłam lepiej,zaakceptowałam..obejrzałam zdjecia i ja wyrzuciłam 😎
😁 😁 😁 😁 😁 😁 wiesz co ales wredna !!!.juz Ty sie nie wyprzesz ,zes wrzesniowa 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁

piękny miesiąc 😁 😎
Leginsik ,a odblokowal Cie wkoncu Piotr?mialam pytac juz dawno?

Nie odblokował,on juz pewnie zapomniał o moim istetniu i ze taka france zablokował 😁 😮
kurde ...ja myslalam ,ze juz kare odbebnilas ...a to widze dozywocie.. 😮 😲 😘

przestań,to jest żałosne o.0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agamu napisał(a):
ku*wa!!!!!!!!!!! Ale się wściekłam teraz!!!!!!!!!!!!Jakiś miesiąc temu robiłam leczo cukiniowe z kiełbaską, boczkiem, papryką, pomidorkami itp-pycha było...powkładałam w słoiki, słoiki zagotowałam i włożyłam do lodówki!!!! Po czym teraz chciałam odgrzać a ono SKWAŚNIAŁO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Jakim cudem się pytam???????? 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠
Nie mam pojecia Agatko,ale jak ja robie w sloiki ,np fasole po bretonsku czy bigos,to zagotowuje na full calosc i takie najmocniej wrzace wkladam w sloiki,zakrecam porzadnie(sprawdzajac czy trzyma nakretka)i stawiam do gory dnem ,na nakretkach ,tak by zassalo i jak ostygnie to wkladam do lodowki ...
Moze Ci nakretka puscila ,albo za malo gorace wlozylas do sloja..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gosix89 napisał(a):
dzieki za gratki, a brzuszek mi ladnie schodzi kurcze pokarmilam tak pozadnie dopiero od wczoraj a tu mi praiwe nic nie zostalo z brzucha 😜 a niektore to wygladaja jakby nadal w ciazy byly, ja wiem kazdy jest inny i sie nie nasmiewam zeby to tak odebrane nie bylo ale ciesze sie ze tak ladnie schodzi 😜
tez bym sie cieszyla 🙂fajnie -tylko rodzic dzieci 🙂a tak panikowalas -widzisz jak Ci to zwawo poszlo Kochana! 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Louisedg napisał(a):
Leginsik napisał(a):
iza131313 napisał(a):
hej dziewczyny

co do mojego porodu to nie mam duzo do opowiadania mialam planowana cesarke ze wzgledu na lozysko przodujace

nie wiem czy to jest to samo ale w moim przypadku jest tak że mam łozysko na scianie przedniej i o cesarce moge zapomniec bo ciaza rozwija sie prawidłowo



O to ja tez pierwsze slysze zawsze sluyszalam ze to wskazanie jak najbardziej do cc

wskazane byłoby cc przy łożysku przodujacym dlatego to jest troche mylace z przednim,ja juz sie pytałam o to lekarza to powiedział ze mam sie niczym nie martwic bo to jest normalne łożysko tylko umiejscowione z przodu,na samej górze macicy,co tez moze oznaczac ze moga mnie ominac bóle krzyżowe przy porodzie ale ksiazki swoje a matka natura swoje 🙂

w sumie to sobie sama odpowiedziałam na pytanie,o lol ! 😮 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szotka napisał(a):
AsiulkaZG83 napisał(a):
szotka napisał(a):
Ale ja już tą krew w poniedziałek zauważyłam i w poniedziałek mówiłam lekarce o tym i ona mnie zbadała i powiedziała że to z szyjki może isć bo się rozszerza.później we wtorek po badaniu w szpitalu plamiłam przez cały dzień i też mówili że jest dobrze.W środę miałam spokój no i dzisiaj znowu...tyle że tego jest mniej niż wcześniej ale jednak.No i mam zagwozdkę....
no faktycznie Ci wyjasnila !!!"moze byc od szyjki"przecie to kurna nie zgaduj zgadula ! 😠


no nic jak narazie czekam na rozwój wydarzeń.Mała się rusza więc przyjmuję że wszystko jest tak jak powinno.Inaczej bym zeshizowała.
no napewno...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mgrzedzicka napisał(a):
AsiulkaZG83 napisał(a):
Louisedg napisał(a):
Novika zamkniety z hukiem ..... elokwĘtnie

z chookiem jak cza!!!! 😎
Jak tam Asiulka? Czujesz sie przedporodowo?
witaj Madziu..ja caly czas jakas taka przedporodowa..a potem znowu cisza...juz sama niewiem ....a jak Olenka,jak sie miewacie ??karmisz cycorkiem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...