Skocz do zawartości

WRZESIEŃ 2011 - ŁĄCZMY SIĘ :) | Forum o ciąży


kasia1986

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 58,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Asia19874

    5726

  • Agamu

    4062

  • czarna79

    3418

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
ja chyba bede zmuszona do wrzesnia pojsc na wychowawczy bo moja mama od wrzesnia juz nie bedzie pracowala wiec bedzie mogla zajac sie malenstwem 🙂mam nadzieje ze juz nie bedzie pracowała bo moj I syn do zlobka nie chodzil wiec drugiego tez nie chce narazac na taki sters i rozłąkę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czarna79 napisał(a):
Doris5969 napisał(a):
czarna79 napisał(a):
I dobrze mowisz Doris trzeba dac Ci wódki hihi hihi hi


rozmarzyłam sie bo chyba bym sobie chlapnęła Kochana chociaz seteczkę hi hi hi

DZisiaj tyle wrazen miałas .....ale lepiej bez chlapniecie seteczki....

Oj miałam miałam i oczywiście pozostane w abstynencji % do końca 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czarna79 napisał(a):
Mam jeszcze jedno pytanie ....ale te dziwczyny ktore juz rodziły pomysla ze jestem pierdol.......wiecie co ja wolałabym cesarskie cięcie niz zwykły porod ......dla mnie straszne jest te cięcie krocza....Co wy o tym myslicie .....??????

NIE NIE MYŚLE ZE JESTES PIERDOL.... tyle ze cesarka jest duzo gorsza przez 6 tyg nie mozna zbytnio dzwigac , moga zle ci miesnie brzucha zszyc i bedziesz miala wiszacy flak z ktorym nic juz nie zrobisz oprócz operacyjnego usuniecia wiszacego ciazowego flaka no i po cesarce brzuch nigdy nie wraca do dobrej formy nawet jesli dobrze Ci tam wszystko pozszywają.Ja miłam cięcie krocza i boje sie teraz też na maksa bo miaam zbyt słaby skurcz party i dlatego czułam ale to sie zadko zdaza wiec normalnie nie czujesz tego ciecia.Mozesz przeciez zazyczyc sobie znieczulenie zewnatrzoponowe wtedy rodzisz naturalnie i bez wiekszgo bólu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mariola-s napisał(a):
Ja narazie też jestem na etapie, że bardziej przeraża mnie te cięcie niż sam poród... a potem te zszywanie, ściąganie szwów... wypływanie wód... podkłady poporodowe... wietrzenie, przemywanie...nie ogarniam tego

Nie jestem sama , bałam sie zadac to pytanie bo myslałam ze wszytskie bedziecie mnie oczerniały co ja wypisuje....Wiem , ze cc to ostatecznosc( tak wszyscy mysla ) , ale mi sie wydaje ze to lepsze niz przez taka dziurke ( na 10 palców ) ma wyjsc taka duza dzidzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mimo strachu też chcę rodzić naturalnie i potem normalnie zajmować się maluszkiem, po cesarce cały brzuch ciągnie... nie wiem tego z doświadczenia, ale nawet po forsownych ćwiczeniach na brzuch mając zakwasy nie można wiele a co dopiero po operacji. Z tym znieczuleniem to też słyszałam, że jest dostępne jak akurat jest anestezjolog, więc to różnie bywa...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Doris5969 napisał(a):
czarna79 napisał(a):
Mam jeszcze jedno pytanie ....ale te dziwczyny ktore juz rodziły pomysla ze jestem pierdol.......wiecie co ja wolałabym cesarskie cięcie niz zwykły porod ......dla mnie straszne jest te cięcie krocza....Co wy o tym myslicie .....??????

NIE NIE MYŚLE ZE JESTES PIERDOL.... tyle ze cesarka jest duzo gorsza przez 6 tyg nie mozna zbytnio dzwigac , moga zle ci miesnie brzucha zszyc i bedziesz miala wiszacy flak z ktorym nic juz nie zrobisz oprócz operacyjnego usuniecia wiszacego ciazowego flaka no i po cesarce brzuch nigdy nie wraca do dobrej formy nawet jesli dobrze Ci tam wszystko pozszywają.Ja miłam cięcie krocza i boje sie teraz też na maksa bo miaam zbyt słaby skurcz party i dlatego czułam ale to sie zadko zdaza wiec normalnie nie czujesz tego ciecia.Mozesz przeciez zazyczyc sobie znieczulenie zewnatrzoponowe wtedy rodzisz naturalnie i bez wiekszgo bólu 🙂

Chciałam , zeby na moje pytanie wypowiedziała sie osoba ktora rodziła , dzieki Dorota >mysle ze sa plusy i minusy.Z nikim nie moge pogadac o tym bo jak mowie ze chce cc to mowia co ja wygaduje....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
z tego co rozmawialam z kadrowa to nam sie nalezy 20 + 2 tygogni dodatkowe 4 nalezy sie tym co urodza dzidziusie w 2012

ja oczywiscie wracam do pracy po macierzynskim, w kwietniu wroce do pracy i moj maz wezmie tydzien ojcowskiego 2 tygodnie zaleglego urlopu

a od maja bedziemy sie wymieniac synkiem, maz pracuje na 3 zmiany wiec jak bedzie miec pierwsza to ja albo on wezmiemy tydzien wolnego liczymy w ten sposob dotrwac do wrzesnia a potem juz opiekunka.

zlobek prywatny to koszt 1300 zl a opiekunka 1500 wiec ja jestem za niania

a panstwowy jest i pewnie sprobuje dostac ale nie mam zadnych szans, bo tylko samotne matki dostaja lub bardzo malo zarabiajace.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czarna79 napisał(a):
Doris5969 napisał(a):
czarna79 napisał(a):
Mam jeszcze jedno pytanie ....ale te dziwczyny ktore juz rodziły pomysla ze jestem pierdol.......wiecie co ja wolałabym cesarskie cięcie niz zwykły porod ......dla mnie straszne jest te cięcie krocza....Co wy o tym myslicie .....??????

NIE NIE MYŚLE ZE JESTES PIERDOL.... tyle ze cesarka jest duzo gorsza przez 6 tyg nie mozna zbytnio dzwigac , moga zle ci miesnie brzucha zszyc i bedziesz miala wiszacy flak z ktorym nic juz nie zrobisz oprócz operacyjnego usuniecia wiszacego ciazowego flaka no i po cesarce brzuch nigdy nie wraca do dobrej formy nawet jesli dobrze Ci tam wszystko pozszywają.Ja miłam cięcie krocza i boje sie teraz też na maksa bo miaam zbyt słaby skurcz party i dlatego czułam ale to sie zadko zdaza wiec normalnie nie czujesz tego ciecia.Mozesz przeciez zazyczyc sobie znieczulenie zewnatrzoponowe wtedy rodzisz naturalnie i bez wiekszgo bólu 🙂

Chciałam , zeby na moje pytanie wypowiedziała sie osoba ktora rodziła , dzieki Dorota >mysle ze sa plusy i minusy.Z nikim nie moge pogadac o tym bo jak mowie ze chce cc to mowia co ja wygaduje....


Mówie jak jest moje kolezanki po cesarce duzo gorzej i dłuzej dochodziły po porodie do siebie a ja 2 tyg po porodzie juz na łyżwach jeździłam i Kubą mogłam sama bez boleśnie sie zajmować 🙂nie powiem dupsko troche bolalo i siadac było ciezko na poczatku ale to tylko przez krotki czas.A Czy bedziesz rodzic przz CC czy natutralnie to tylko Twoja sprawa i nikt nie powinien oceniac Twojej decyzji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
iza131313 napisał(a):
z tego co rozmawialam z kadrowa to nam sie nalezy 20 + 2 tygogni dodatkowe 4 nalezy sie tym co urodza dzidziusie w 2012

ja oczywiscie wracam do pracy po macierzynskim, w kwietniu wroce do pracy i moj maz wezmie tydzien ojcowskiego 2 tygodnie zaleglego urlopu

a od maja bedziemy sie wymieniac synkiem, maz pracuje na 3 zmiany wiec jak bedzie miec pierwsza to ja albo on wezmiemy tydzien wolnego liczymy w ten sposob dotrwac do wrzesnia a potem juz opiekunka.

zlobek prywatny to koszt 1300 zl a opiekunka 1500 wiec ja jestem za niania

a panstwowy jest i pewnie sprobuje dostac ale nie mam zadnych szans, bo tylko samotne matki dostaja lub bardzo malo zarabiajace.


Zgadzam sie ze +4 tyg sa dla tych co urodza w 2012 ale my z macierzyńskim wchodzimy w 2012 rok wiec i nam sie tak nalezy .Te co urodziły w kwietniu czy maju tego roku juz sie nie zalapuja na te +4tyg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dorota zobaczymy jak to bedzie , to i tak nie ode mnie bedzie zalezało tylko od sytuacji.....Z tegoo co wiem to o cc dowiaduja sie matki ktorym dzidzi nie ułozyły sie głowka do doła, a pozostałe cc wychodza przy porodzie.Teraz nie ma tak jak kiedys , ze kobiety rodza 48 godz jak moja mama mojego brata......
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mam nadzije ze do czasu porodu wszytsko mi sie poprzestawia w tej małej głowce ....Teraz jest taki strach troszke , najwazniejsze zeby z dzidzia było dobrze( mysle ze przez cc bedzie mu lepiej wyjsc) , człowiek nie mysli o sobie.Co i jak bedzie i jak sie bedzie czuł po cc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...