Skocz do zawartości

Mamusie z Krakowa i okolic! - reaktywacja :) | Forum o ciąży


asiula83

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 7,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Witam 🙂

Mamy zapalenie gardła 😞 ale na szczęście dzisiaj już nie ma takiej wysokiej temperatury, jest jeszcze troszkę osłabiony ale w o wiele lepszej formie niż wczoraj
U alergologa nie byliśmy bo po pierwsze rano byliśmy u pediatry a po drugie okazało się, że pani alergolog też chora i wizyta została odwołana.

A gdzie się podziewa reszta dziewczyn??????

Ja na razie uciekam trochę ogarnąć domek bo dzisiaj jakoś nie miałam kiedy. Postaram się jeszcze zajrzeć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂 Witam po dłuzszej nieobecności ale nie mogłam się zalogować, na stronce głównej wszystko się wieszało i konic , ale już wróciłam 🙂)

Gosia dobrze, ze Nikolka już nie ma goączki 😘

Dagi szybkiego powrotu do zdrowia dla Kacperka!! 😘

Asiu jak Weroiczka i Paulinka?

Moje dziecko dzis przeszlo samą siebie i spała popołudniu 3h 😁 normalnie szok!! teraz tez juz sobie spi 🙂

A i eitamy nową Mamuśke na forum 🙂 zgaladaj do nas czesciej 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej,
Ja już się melduję 🙂 Wczoraj byliśmy u lekarza z wynikami badań - niestety wykryto grzyby w kale, więc i jelita zainfekowane. Dostaliśmy znów nystatynę - na 2 tygodnie i potem znów kontrola kału. Ale pomimo tych problemów dostałam pozwolenie na test mojego mleka i po ponad miesiącu odciągania jutro Tomek dostanie 5-10 ml 😁 A potem będziemy obserwować i jeśli będzie OK to za 2 dni już 50 ml w jednym posiłku 🙂 Cieszę się bardzo, bo już wariowałam od tego odciągania, ale też od wczoraj przeszłam na dietę beznabiałową i też nie jest super 🙃 Chyba sama nie wiem czego chcę 🙃 🙃
I dzisiejsza noc nieciekawa - dwa karmienia w nocy, w międzyczasie jeszcze kupka i spałam może z 5 godzin z przerwami.
Daga, mam nadzieję, że Kacperkowi szybko przejdzie to zapalenie gardła.

Mam jeszcze pytanie - czy używałyście/używacie chust? Zastanawiam się nad zakupem bawełnianej z Natibaby, ale zanim wydam sporą ilość pieniędzy wolałabym przetestować czy to się u nas sprawdzi i z chęcią pożyczyłabym chustę na dzień lub dwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam 🙂

jestem i ja 🙂 przepraszam że mnie nie było ale ogarniam się powoli z Dziewczynami bo już od wczoraj Rafał wrócił do pracy i nie ukrywam że cały czas mam coś do zrobienia, ale nie narzekam, powoli się dogrywamy

Daga
zdrówka dla Kacperka

Gosia a czemu to Nikola tak się budzi z płaczem? przez ząbki?

Magda dobrze że już wiecie skąd to się bierze, teraz miejmy nadzieję że już będzie tylko lepiej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No i są dziewczyny 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

Asia pomalutku sie dogracie a nie dziwie sie bo na pewno jest co robić przy dwojce 🙂
A Nikola płacze najprawdopodobniej przez zęby chyba ida jej wszystkie trójki naraz

Magda dobrze,że juz wszystko wiecie 🙂 A chusty nigdy nie używałam więc nie wiem,miałam nosidełko które tylko raz na chwilke założyłam 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam wieczorkiem 🙂

U mnie od 20 minut cisza,a ja czekam na męża 🙂

Musze się pochwalić,że dziś 3 razy Nikolka sama mnie ciągła za ręke do nocnicza żeby ja posadzić i pieknie robiła siku,także myslę że jeszcze troszke popracujemy i pieluchy pójda w odstawkę 🙂
I każde słowo zaczyna powtarzać tak juz wyraźnie 🙂

Daga jak Kacper lepiej??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry 🙂

Kacper już zdrowy ale za to ja chora 😞 Tak się tragicznie od wczoraj czuje, że dzisiaj Krzysiek się nade mną zlitował i został w domu.
Gardło mnie boli, kata mam straszny, wszytko boli 😞 buuuuu
Żebym tylko Kacpra nie zaraziła.

A gdzie się podziewa reszta??? Gosia jako jedyna utrzymuje nas jeszcze na powierzchni!!!!!!! 😘 😘 😘

I gratulacje dla Nikolii za piękne postępy!!!!!!!!!!!!! U nas z gadaniem podejrzewam, że będzie problem bo owszem gada ale tylko po swojemu, co prawda w sumie można się z nim dogadać ale, żeby mówił w miarę poprawnie słowa to długo pewnie jeszcze poczekam.
Nocnika ostatnio się boi więc nie zmuszam.
Za to ma fazę na trójkąty szuka po domu gdzie jeszcze są i pokazuje. I drugą fazę na parowanie. Co chwilę przynosi coś po 2. Zobaczy koszulkę z koparka to leci po swoja koparkę.

Uciekam do łóżka bo kiepsko ze mną.
Chłopaki na spacerze to chwilę ciszy wykorzystam.
.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry 🙂 🙂 🙂

My juz po spacerku,jeszcze chwilka i Nikola pójdzie spać,wiec bedzie chwilka ciszy i spokoju tym bardziej,że mam pusta chate,a tak uwielbiam byc sama 🙂

Dagus dużo bardzo duzo zdrówka dla Ciebie 😘 i super,że Kacper juz dobrze się ma 🙂

A dziewczyny nie wiem gdzie się podziewaja 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzień dobry 🙂

jestem i ja 🙂
właśnie położyłam Paulinkę i powoli, powoli zasypia, ale jeszcze ma dużo do powiedzenia więc chwilkę to potrwa
Weronika też śpi, więc będę miała chwilkę dla siebie 🙂

Weronika była dzisiaj na pierwszej wizycie w przychodni z Tatą 🙂 waży już 3920 g 🙂 czyli bardzo ładnie przybiera no i ogólnie okaz zdrowia
ale pojawił nam się problem, najprawdopodobniej Weronika nie toleruje witaminy D w kapsułkach, dostaje codziennie na noc i wtedy zaczyna się szał, krzyczy przez 2-3 godziny, nie może zasnąć, strasznie się męczy (dlatego właśnie trudno mi wieczorkiem ostatnio zaglądać) i lekarz powiedział dzisiaj że takie rzeczy się zdarzają i przepisał nam witaminkę w kropelkach i mam nadzieję że po niej będzie lepiej 🙂 zasugerował że mogą to też być kolki, tyle że w ciągu dnia jest cisza i spokój, nie krzyczy, nie pręży się, tylko wieczorem właśnie po tej witaminie......no nic zobaczymy dzisiaj wieczorkiem co będzie się działo

Gosia brawo dla Nikoli za postępy. U nas jeśli chodzi o gadanie to nic, cały czas tylko tata, mniam i am, a o sikaniu czy kupce do nocnika to póki co mogę tylko pomarzyć, nocnik to można sobie ewentualnie na głowę założyć 😁

Daga zdrówka dla Ciebie!! i super że z Kacperkiem już lepiej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MAMUSIE mam pytanie, czy wiecie gdzie ze skierowaniem na usg (tylko o jamę brzuszną chodzi) przyjęli by mnie z miejsca albo na drugi dzień? Gdzie wzięli by pod uwagę ciąże i prawdopodobieństwo kamicy nerkowej? Będę wdzięczna 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam wieczorkiem 🙂

u nas już cisz i spokój 🙂
czyli na 90% ostanie nasze wieczorne przeboje z Weroniką to wina witaminy D, dzisiaj nie dostała i spokój, szybko usnęła, nie prężyła się, zupełnie tak jak w dzień
jutro dostanie tą w kropelkach, oby po niej jej nic nie było

Daga jak się czujesz?

Adusiaczek mi jedyne co przychodzi do głowy to zadzwoń sobie rano do szpitala na Siemiradzkiego i tam zapytaj bo wiem, że oni tam robią usg ze skierowania tylko nie wiem jak to czasowo wygląda.

Aneta, Karina, Ela, Magda a Wy gdzie się podziewacie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam ja tylko na chwile bo jestem wykonczona i ledwo widze na oczy... Paulinka padla juz o 20, na szcepieniu masakra, placz okropny, 2 klucia bo 2 szczepionki. Mamy diete bogatoresztkową ale ogólnie jest super zdrowa 🙂 🙂 mały bzik przetrwała godzinna podroz w jedna strone z przesiadka bez wychodzenia z wozka 🙂 🙂

Asiu u nas po witaminie D byl placz ale okazalo sie ze to od tego ze dawalam jej po posilku a powinno sie dawac zaraz przed poniewaz wit D rozpuszcza sie w tluszczach. Weroniczka pieknie przybiera, maly smoczek 🙂 🙂

gosia gratuluje dla Nikolki, moja nawet nie mysli o nocniku a tym bardziej o gadaniu 🙂

Daga wracaj do zdrowka! 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karina ja dodawałam do mleka witaminę bo tak dawałam Paulince i jej nigdy nic nie było. No nic, jutro już dostanie tą w kropelkach, a te kapsułki wyrzucam, nie chcę więcej patrzeć jak mi się dziecko męczyło i krzyczało, no i nie ukrywam że cieszę się że to nie kolki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka 🙂

Jest trochę lepiej, cały dzień wylegiwania w łóżku postawił mnie trochę na nogi. I przynajmniej miałam czas, żeby skończyć czytać książkę 🙂

Kacper śpi. Jutro chyba pójdzie do żłóbka.

W piątek wieczorem jedziemy do teściów na weekend 🤪

Asiu dobrze, że wiadomo od czego i że to nie kolki - to najważniejsze 🙂 A jak tak Wam wieczorami płakała to Paulinka się budziła czy spała??

Adusiaczek na pewno w każdym prywatnym punkcie Cie przyjmą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
W tamten piątek mieliśmy umówioną rehabilitacje. Pojechaliśmy do szpitala i co się okazało...?? Że czekaliśmy ponad miesiąc po to żeby dostać kolejne skierowanie i dopiero wtedy mogliśmy się zapisać na ćwiczenia. Pani doktor napisała na skierowaniu że to pilne żeby Mati był pierwszy w kolejności. No i wszystko było by ok tylko termin nam dali co najmniej za trzy miesiące co jeszcze nie było pewne 🥴 Wyśmiałam tą babę, jak można tak długo czekać kiedy to ma być na już! 😠
Na szczęście udało nam się gdzieś indziej załatwić i na pierwsze ćwiczenia idziemy jak Mati wróci od rodziców Tomka 🙂
Najbardziej wkurzyło mnie zaniedbanie naszej pediatry, która mówiła że Mateuszowi nie jest potrzebna rehabilitacja chociaż ją prosiłam o skierowanie. Pani w szpitalu powiedziała że to jest nie możliwe bo dzieci po takich porodach od razu powinny ćwiczyć i że Mati by już pewnie sam chodził.
Zaszczepiliśmy się też na ospę, a jutro wizyta u neurologa, mam dość tych lekarzy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aneta witaminy zostawiam w takim razie 🙂
z lekarzami to zawsze wiedziałam że porażka, no ale najważniejsze że udało Wam się w końcu umówić i niech Mateuszek ćwiczy 🙂
a ja zapytam - tęsknisz za Mateuszem? ciekawe jak zareaguje po powrocie? 😉 😉 😉 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...