Skocz do zawartości

Mamusie z Krakowa i okolic! - reaktywacja :) | Forum o ciąży


asiula83

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 7,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
witam wieczorkiem 🙂

Dziewczynki wreszcie padły więc pełen relaks 🙂
dzisiaj nic nie robię, w końcu niedziela więc trzeba odpocząć 🙂

dzisiaj byliśmy nad zalewem, było bardzo fajnie, wszyscy się kąpali oprócz mnie bo okres dostałam 😞 😞 😞
ale siedziałam sobie w cieniu, książkę czytałam (jedną z tych co polecała kiedyś Ania, dziękuję bo super się czyta), popijałam zimną colę więc nie mogę narzekać 🙂
choć nie ukrywam że chętnie też pomoczyłabym dupkę 😉 😉 😉
no nic, pewnie jeszcze tego lata się uda 🙂
potem jeszcze byliśmy na lalu* 🙂
*wg słownika Paulinki lody 🙂 🙂 🙂 nie wiem skąd jej się to bierze 😁 😁 😁 😁 😁 😁
dzisiaj miała swoją porcję w wafelku i była zachwycona

grill wczoraj jak najbardziej udany, co prawda burza nas dopadła i przez prawie godzinkę grillowaliśmy pod daszkiem podziwiając błyski, słuchając grzmotów, ale było bardzo przyjemnie 🙂

no i już 4 nocki bez pieluszki 🙂 jestem dumna z Paulinki 🙂 🙂 🙂
teraz tylko musimy opracować plan na wyjazdy i będzie ok

Daga spanie do 10????
to o której poszliście spać?
zdjęcia śliczne 🙂 🙂 🙂 🙂 i super że wyjazd udany 🙂

Ania ja generalnie też lubię sprzątać jak mam do tego sprzyjające warunki tzn ciszę i spokój, a tu z Dziewczynkami jest masakra, bo jak chce posprzątać np dół to one chcą ze mną i zaraz Paulinka przypomni sobie że chce pic, jeść itp i muszę je obie targać na górę więc w sumie sprzątam wieczorami
co do przekręcania......Weronika też późno zaczęła się przekręcać z brzuszka na plecy ale wydaje mi się że to właśnie było gdzieś około 7-8 miesiąca bo mniej więcej wtedy zaczęła pełzać, ale stać wtedy na pewno nie stała nawet podtrzymywana przez nas a Maks to robi..........każde dziecko rozwija się inaczej
proponują takie ćwiczenia o których pisała Daga, a jeśli dalej będziesz się martwiła to zapytaj lekarza dla pewności
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No jak dobrze sobie usiąść 🙂
Bo odkąd wróciliśmy to dopiero teraz mi się udało.
Bo jeszcze pranie wstawić, bo nic nie zrobiłam przez weekend.
Bo sandałki Młodego wymyć.
I w końcu siedzę.
Kacper usypia 🙂
Dzień pełen wrażeń.
Byliśmy w Parku Miniatur i Wartowni.
I widzieliśmy ziejące ogniem smoki 🙂
Czad !!!!!!!!!!!

Obejrzyjcie sobie dosłownie czad
http://www.youtube.com/watch?v=RToJvWnEP-k&feature=youtu.be

Kacper zachwycony, my zresztą też 🙂
Tylko tak mnie słonko spiekło, że pleców i ramion dotknąć nie mogę 😞
zaraz się będę czymś smarowała bo umieram 😞

Aniu zajrzałam do mojego zeszytu w którym zapisywałam, ważniejsze rzeczy dotyczące Kacpra i wychodzi na to, że przekręcał się jak miał skończone 6 miesięcy.
Ale tak jak pisze Asia każde dziecko jest inne i każde dziecko robi rzeczy w innym czasie.
Więc nie masz się czym martwić.

Asiu a grill z jakimiś nowymi znajomymi ?
Fajny są tam ludzie ?
Też bym sobie dupkę pomoczyła, tylko jakoś nie wiem gdzie tutaj w Krakowie można znaleźć takie miejsce. W miarę spokojne, żeby nie było tłumów 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
asiula83 napisał(a):
a i od przyszłego miesiąca wybieram się na prawo jazdy, najwyższa pora je zrobić a tu przyda mi się to jak nie wiem tym bardziej że teraz mamy dwa samochody no i nie będę zależna od Rafała 🙂


No i super !!!!!!!!!!!!!
Gratuluje decyzji!!!!!!!!
Ja też powinnam zrobić - tylko gdzieś chęci mi się zgubiły 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no super ten smok 🙂 🙂 🙂

grilla wczoraj robiliśmy sami bo tak chcieliśmy 🙂 ostatnio był sąsiedzki więc teraz miała to być taka chwila wytchnienia tylko dla nas 🙂 no i się udało

na piekące plecy i ramiona polecam okłady z zimnej maślanki 🙂 super pomaga

a w Krakowie z cichym i spokojnym miejsce do moczenia dupki może być problem ale myślę że nad Jeziorem Czorsztyńskim można znaleźć jakieś ciche i w miarę ustronne miejsce
bo jest jeszcze Jezioro Dobczyckie ale tam nie można się kąpać 😞
a w Kryspinowie i na Bagrach zawsze dużo ludzi 😞
no jest jeszcze Przylasek Rusiecki ale tam nigdy nie udało nam się dotrzeć więc nie wiem jak tam jest choć czytałam że bardzo ładnie i kameralnie właśnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Super Asiu dziękuję 🙂
Popatrzę na to i może się wybierzemy.
Za tydzień wybieramy się do Krościenka na weekend.
Ale może za 2 tygodnie 🙂

A gdzie są ploty ze wsi????????????!!!!!!!!!!!!!!

A ja już chyba idę spać, wykończona jestem jak nie wiem.

Dobranoc i spokojnej nocy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej
dziekuje za rady...poczekam jeszcze 2 tyg jak dalje nic no to sie przejde z nim choc rozmawialam z mama i ona mowi ze ja tez wogole sie nie przekrecalam bo nie chcialam....no wiec zobaczymy....
a co do prawa jazdy to ja namawiam....hehe jak ktos ma mocne nerwy,,,,, bo jak ja gdzies jade i jakas idiotka ze tak ladnie sie wyraze wjedzie mi przed mache albo probuje we mnie wiechac bo zmienia pas i slepa nie widzi chyba auta i jeszcze na mnie trabi i ma pretensjeto mam ochote jej tak wjechac w dupe zeby sie opamietala tyylko auta mi skzoda....ale sa tez dobre strony jak wracam czasami pozno wieczorkiem...to wciskam gaz do dechy i jaaaaaazda takie to relaksujace chyba panowie szanowni gdzies stoja i ttak jak ostatnio anusia dostaalaa kilka stuwek...myslalm ze sie poplacze....a moj kochany maz zabral sobie cb radio i niewiedzialam ze stoja bywa!!!!!!!!!!ale i tak uwzam ze jest radocha!1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej...gdzie jestescie....cicho tuuu...
my dzis spacerek stansardowo teraz maly spi po raz pierwszy na brzuszku.... wszytskie znajome mowia ze ich dzieci juz dawno saply na brzuszku a moj maly dopiero teraz ...ale to nie ma znaczenia

widzialam i zapragnelam fajniutka spacerowke choruje na nia..chicco multiway tylko cena wysoka....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry 🙂

My po bardzo udanym weekendzie 🙂
Dawno się tak świetnie nie bawiłam i nie zmęczyłam 🙂
30 km na rowerze to dla mnie troszkę za dużo biorąc pod uwagę, że ostatni raz na rowerze jeździłam jakieś 5 lat temu.
Ale warto było, bo było super.

Najprawdopodobniej pod koniec lipca pójdziemy sobie z Kacprem sami na tydzień do Krościenka na wakacje 🙂

Poza tym u nas wszytko ok.
Kacper gada jak najęty mówi non stop, opowiada czasami niestworzone rzeczy, ma chłopak niesamowitą wyobraźnię 🙂
Z sikaniem też co raz lepiej pieluchy teraz tylko do spania, bo w nocy jeszcze sika sporo.

A gdzie Wy się podziewacie?

Ja ostatnio zaglądam rzadko bo mi się laptop co chwilę psuje, niestety ale będę musiała go oddać na gwarancje, bo Krzysiek sam tego nie naprawi 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam wieczorkiem 🙂

nawet nie wiedziałam że tak dawno mnie nie było........przepraszam, ale widzę że ruch kiepski 😞 😞 😞
czy ktoś poza Dagą i Anią tu jeszcze w ogóle zagląda?
Dziewczyny odezwijcie się!!!!!!!!!!

co u nas........
czas mi tu tak zapierdziela jak nie wiem, w poniedziałek będzie już 4 tygodnie jak tu jesteśmy, masakra jakaś

jeszcze tyle rzeczy musimy zrobić żeby doprowadzić to mieszkanie do stanu normalnej używalności.........pomalować w zasadzie wszędzie oprócz pokoju Dziewczynek, do tego malowanie drzwi, podłoga się rozwaliła i trzeba będzie kłaść nową, trzeba zrobić ścianę gdzie był kominek bo dziura........masakra ile tego
a do tego z "fajniejszych" wiadomości 15 października przylatuje teściowa na uwaga.......cały miesiąc!!!!!!!!!! jest spora szansa że nerwowo tego nie wytrzymam

w piątek Weronika kończy roczek, dzisiaj zamówiliśmy dla niej torcik, no i jutro wieczorem przyjeżdżają na weekend moi Rodzice.......bardzo się cieszę, bo inaczej urodzinki były by kiepskie a tak przynajmniej będzie miała Dziadków 🙂 🙂 🙂

Paulina zrobiła się okropna 😞 ja już nie wiem jak sobie z nią radzić 😞 w ogóle się nie słucha, nic a nic, na wszystko mówi nie i to z takim uśmiechem na ustach że szok normalnie, poza tym tupie na nas, krzyczy itp. momentami ręce mi opadają
no a z lepszych wiadomości już całkiem na noc pozbyliśmy się pieluszek, tylko na wyjazdy zakładamy ale już od 4 dni jak wracamy zawsze jest sucha, więc to spory sukces 🙂

Weronika pogryziona na maksa, cała twarz w bąblach, a co najgorsze koszmarnie to u niej wygląda bo najpierw taka mała kropeczka, potem robi się coraz większa, ropieje, potem przysycha i dopiero się goi. Codziennie ją smarujemy i jest już troszkę lepiej ale do pełni szczęścia to jeszcze długa droga. A tak w ogóle to w piątek Rafał był w przychodni i dowiedział się że panuje ospa i zaczęliśmy się zastanawiać czy to aby nie to, no ale byliśmy u lekarki i na szczęście to nie ospa choć na początku miała wątpliwości co do tego.

Daga bardzo się cieszę że weekend udany 🙂 ale w taki miejscu nie mógł być inny 🙂 🙂 🙂
nie mam żadnych plotek wsiowych bo cały czas leje i nie ma nawet jak wyjść na zewnątrz 😞

Ania co do wózka my mamy Chicco Lite Way i jestem z niego bardzo zadowolona 🙂

to chyba tyle, jak coś sobie jeszcze przypomnę to zaraz napiszę 🙂
a teraz idę pranie wstawić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka 🙂

W końcu 😉 😉 😉 😉

Asiu podejrzewam, że tam macie mnóstwo roboty, ale może to i lepiej, bo przynajmniej nie macie czasu tęsknić za Krakowem 😉 bo chyba trochę tęsknicie ? 😜

Ja dopiero teraz mam chwilkę bo w sumie niedawno wróciliśmy z zakupów i właśnie Kacpra położyliśmy spać.
Rozbójnik jest z niego straszny, ale co zauważyłam im bardziej spokojnie i łagodne do niego podchodzę jak ma jakiś atak histerii czy fochy to tym szybciej się uspokaja i jest grzeczniejszy.
Także moja jedyna rada to być mega spokojnym chociaż w środku się gotujesz.

My pieluchy na noc mamy totalnie mokre, chociaż jakoś specjalnie dużo wieczorem nie pije.
Ale i tak jest duży sukces także ze spaniem w pieluszce na razie mu odpuszczam

Poza tym zrobił się strasznie rezolutny, jak walnie czasami jakimś tekstem to się można posikać ze śmiechu 🤪
Można sobie z nim już fajnie podyskutować.

A reszta to już chyba totalnie zapomniała o nas 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej
my po spacerku ale jak maly wstanie musze sie wrocic do sklepu bo zrobilam zakupy bez najwazniejszego dzis w menu zupa pomidorowa ale madra ania nie kupila przecieru no trzeba miec pamiec.....:]
po za tym maksik nadal nie raczkuje jak narazie lubi byc w chodziku cos tam przejdzie 3 kroki w przod 2 w tyl uwielnia bawic sie na siedzaca a na brzuszku pelza do tylu.... z jednej strony nie moge sie doczekac jak zacznie raczkowac a z drugiej ciesze sie ze mam jeszcze chwile ze tak powiem"luzu" bo potem to oczy w d.....e...

ogolnie zaczynam sie nudzic ta pogoda za goraca zle tak jak teraz zle ...juz sama niewiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć!
Przepraszam, że ostatnio nie pisałam ale podziało się trochę, nie chciałam wam przynudzać bo humory miałam takie że bez kija nie podchodź no i masa załatwień, przed i po pracy tylko jeżdżenie...
Ten tydzień Tomek z Matim siedzą u jego rodziców na wsi. A w sobotę zaczynam urlop i jedziemy do mojego taty 🙂
Ania to musisz robić listę co masz do kupienia, bo zawsze tak jest że zapomni się o najważniejszym 😉
Asia mam nadzieję że szybko się uporacie z remontami, zresztą ty chyba lubisz sprzątać 😜 😜 U nas też jest faza - wszystko na nie - a super sposobu niestety na to chyba nie ma..
Daga super wycieczki, trzeba korzystać z lata 🙂 A Kacperek już taki duży 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej u mnie wekeend bardzo powoli dzis straszna nuda moj mezus w pracy jeszcze nie wrocil a wyszedl o 7 rano... maksiu spi...a ja zaraz tez ide spac boz nudow nic lepszego nie wymysle w tv nic nie ma wiec ...jeju ale narzekam...dostalismy prezencik od mojej cioci wlasciwie to maksiu dostal prezent spacerowke ta chicco multiway..mowilam juz o niej i fajtycznie jest super....lekka a zarazem wyglada masywanie lubie takie i ma duze kola co jest rewelacyjne bo zaden kraweznik ani dziura mi nie straszna...choc poki co klne jak glupia bo ciagle kopie w nogami w tylne kola bo moj duzy x lander ma duzy rozstaw a tutaj dzisiaj juz kilka razy bym wyrznela he..musi to smiesznie wygladac...z boku

jutro jedziemy do rodzicow na wies...moze babcia sie chwile maksiem zajmnie a mamusia posiedzi...bezczynnie:]:] juz nie pamietam kiedy wypilam kawe nie patrzac na dziecko i w koncu jutro sobie przypome:];]

i takie dwa pytanka do doswiadczonych mamusiek

1. podaje maksiowi wiekszosciowo dania ze sloiczkow teraz po 8 miesiacu sa juz wieksz e kawalki i tu zaczyna sie problem bo maksiu co jakis czas sie nimi dlawi co wyglada tak jak by chcial zwymiotowac lzy mu naplywaja do oczu i robi sie fioletowy ja sie strszanie martiwie bo po pierwsze niewiem co w takiej sytuacji zrobic (picie nie pomaga bo on doslownie sie tym dlawi) a ppo drugir martwi mnie to bo on przecierz musi sie nauczyc jesc takie duze kawalki....
a 2.
to dalej nie przsypia mi calej nocy tylko o 21 dostaje mleko i potem budzi mi sie w granicach miedzy 2-4 na kolejne mleko jak mu podam picie to po 20min i tak sie budzi i chce jesc...jak to bylo u was...kiedy w koncu przespie cala noc....??????



sorki ze pisze nie wyraznie i z wieloma bledami ale mam nowego laptopoa i troche inaczej klawiatura jest i mam problem z przystosowaniem:]:]:]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka 🙂

Kacper zasypia i w końcu trochę spokoju w domu 🙂
U nas wszystko ok 🙂
Kacper gada, rozrabia i daje czasami nieźle w kość.
Ostatnio ma jakieś dziwne jazdy, buntuje się z byle powodu i urządza awantury np, na środku sklepu albo placu zabaw.
Ale jakoś to ogarniam 🙂

Aniu u nas z jedzeniem nigdy nie było problemu, a przynajmniej teraz sobie tego nie przypominam.
Może rozdrabniaj mu widelcem, żeby to nie były typowe kostki a żeby jednak coś było do pogryzienia.
Na pewno z czasem się nauczy 🙂
A co do jedzenia w nocy, to u nas długo było, potem przeszliśmy na soczek a potem na wodę a teraz już jest spokój.
Wydaje mi się, że Maks jest na tyle mały, że to normalne, że budzi się w nocy na jedzenie.
I póki co chyba raczej tego nie zmienisz.

A ja otwieram zimne piwko i czas na relaks 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...