Skocz do zawartości

PAŹDZIERNIK 2011 -STARTUJEMY | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • carpioo

    1197

  • madziek84

    788

  • Iris

    1191

  • Zuziaczek

    1030

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Pewnie że tak 🙂 Ja już bym chciała iść do lekarza bo jakoś wszystkie dolegliwości mi minęły tylko cycki bolą i się martwię czy wszystko ok , a wizyta dopiero 18 marca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja smaruje się oliwką w żelu, i taką zwykłą bambino. dzisiaj czytałam na takim forum właśnie o rozstępach, i dziewczyny pisały że to kwestia genetyczna.. jeśli to prawda to nie mam się o co martwić.. ale i tak chyba kupię sobie ten wychwalany krem z dax cosmetics (tanie a podobno bardzo skuteczne)
ja narazie przytyłam 2 kg , mam 166 cm i ważyłam 58kg, teraz 60-61 kg (ale to sie zmienia, w zależności kiedy się ważę, rano czy wieczorem). i tak zmiany widzę na brzuszku (dlatego w ciążówkach już śmigam, leginsach a nie normalnych jeansach) i po boczkach brzuszka 🙂 no i piersi mi urosły, i sa takie nabrzmiałe cały czas, przynajmniej tak nie swędzą jak na początku (bo skóra jest natłuszczana non stop)

a co do płci dziecka, to mam przeczucie że będzie chłopczyk, ale wczoraj śniło mi sie że urodziłam pulchniutką i różowiutką dziewczynkę podczas załatwiania się na kibelku 🙂 ale to mi się śniło pewnie dlatego, że tak o tym porodzie myślę ciągle. Tak naprawdę jest mi obojętne, byle by Fasola wykiełkowała cała i zdrowiutka! ale tak skrycie myślę sobie, że będę miała bliźniaki .. Zaszłam w ciążę tuż po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych, bo planowaliśmy dzidzię za jakis rok, i chciałam zacząć dbac o siebie 🙂 a tu ZONK 🙂 i udało się wcześniej. a często się zdarza ciąża mnoga po odstawieniu proszków 🙂

jak już urodzimy to trzeba będzie sprawdzić te nasze przeczucia, bo po USG w 5 mies., gdy można juz określić płeć, też bywają niespodzianki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gosia1989 napisał(a):
Ja się niczy narazie nie smaruje a dorobiłam sie juz rozstepow bo przybrałam 10 kg;(


Gosiu, o tym tez dziewczyny pisały.. że można je "podleczyć" żeby później zniknęły bez śladu. polecały jakis krem na literkę F (fliss??) i te z dax cosmetics, ok. 20-30 zł za tubę, wiec w porównaniu do tych specjalistycznych kremów nie tak drogo.. i jeszcze polecały "krem na blizny", wiec może zainwestuj troszkę a te rozstępy znikną 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczyny a jak tam z waszymi zaparciami mnie od samego początku dręczą ... idę 15 do lekarza wiec musze mu powiedziec bo ile można sie męczyc... a nie wiem jak mam sobie z nimi poradzic activia mi nie podchodzi wogóle mam wstręt do jogurtów a przed ciąża wcinałam je.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochane!
Możemy prosić o głosy????
http://pl.lennylamb.com/#chusty_do_noszenia_dzieci/konkurs/2961

baaardzo nam zależy na wygraniu chusty... przyda się przy mojej dwójce 🙂

pozdrawiam i dziękuję!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myszunia25 napisał(a):
dziewczyny a jak tam z waszymi zaparciami mnie od samego początku dręczą ... idę 15 do lekarza wiec musze mu powiedziec bo ile można sie męczyc... a nie wiem jak mam sobie z nimi poradzic activia mi nie podchodzi wogóle mam wstręt do jogurtów a przed ciąża wcinałam je.


Też przez to przechodzę , z reguły jak wypiję słabą kawkę to mi przechodzi , możesz też stosować napar z suszonych śliwek , błonnik , czopki glicerynowe (są dozwolone w ciąży z tego co się orientuję), ciepłe mleko , siemię lniane , czasami pomaga też wypicie szklanki wody mineralnej rano przed posiłkiem 🙂 Leki przeczyszczające , herbatki ani żadne takie specyfiki nie są dozwolone w ciąży. Ale jak będziesz u lekarza to pogadaj , najlepiej Ci doradzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam was mamusie pazdziernikowe! to jest moj 11ty tydzien i wydaje mi sie ze ta ciaza bedzie trwala wiecznie... te dni tak powoli mijaja a ja czekam do konca 12tego tyg jak na zbawienie! To moja pierwsza ciaza ale wiele juz sie naczytalam i im wiecej czytam tym wiecej mam przypadlosci! no ale tez duzo wiem o moim malenstwie! na ostatnim USG w 10tym tyg widzialam kosci rzuchwy i kosci udowe i lokcie kolanka... serduszko bilo rownomiernie tylko sie dzidzia poruszac nie chciala pocieszam sie ze spala... ahhh do konca ciazy zwariuje! pozdrawiam serdecznie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam !! my juz po szczepieniu ehh aż żal mi dziecka ile łez sie polało niewiem czemu sie boi jak lekarz ja bada nigdy znia niechodziłam po lekarzach tyle co do szczepienia od urodzenia zdrowa co 6 tyg do szczepienia dzis ostatnia już szczepionka nantepna jak skończy 5 lat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...