Skocz do zawartości

PAŹDZIERNIK 2011 -STARTUJEMY | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • carpioo

    1197

  • madziek84

    788

  • Iris

    1191

  • Zuziaczek

    1030

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Moje ostatnie kilka dni to istny rolercoaster! We wtorek poszliśmy na pierwsze USG. Pani dktor stwierdziła, że... pęcherzyk ciążowy jest pusty...
Oczywiście się poryczałam, bo 3 lata temu poroniłam i od tego czasu nie mogłam zajść ponownie w ciążę, a tu taki zonk.
Wróciliśmy do domu i zadzwoniliśmy do znajomej lekarki, która wyslała mnie na badanie HCG dwa dni z rzędu. Okazalo się, że wzrasta, jak głupie, więc wczoraj poszliśmy do nowej pani ginekolog, poleconej przez tę znajoma lekarkę. W gabinecie okazało się, że nie ma na miejscu dopochwowego USG, a z tamtych poprzednich zdjęć niczego się nie da odczytać, bo za maly kontrast, etc.
No więc biegiem do jakiejś kliniki, żeby w końcu dowiedzieć się, co tam w brzuchu się dzieje. W recepcji kolejka, ale akurat była dwudpziestominutowa przerwa u jakiejś lekarki i mnie przyjęła "z marszu". A tam, na gigantycznym powiekszeniu, okazało się, że bije serduszko i Mała Zołza jest młodsza o tydzień, niż wynikaloby to z wszelkich możliwych obliczeń. Co śmieszniejsze, byłam trzecią pacjentka tego dnia u tej lekarki z takim przypadkiem. NIKT nie umie tego racjonalnie wytłumaczyć; czy podwójna owulacja, czy inne licho!
Najważniejsze, że Mała Zołza, która się chowa rodzicom i lekarzom, JEST i sobie rośnie. 🙂

Ale uczciwie - to były megastresujące dni. Na szczęście dzisiaj nie musiałam iść do pracy, więc spacerowałam, lezałam i nic-nie-musialam. 😉

Odnośnie kota - jeśli Twój kot nie wychodzi na zewnątrz i nie je surowego miesa - nie ma skąd przywlec do domu bakterii. A Ty sama unikaj jedzenia tatara i serow pleśniowych, to nic Ci nie powinno być. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie o porodzie w ogóle nie myślę. Tak samo, jak o śmierci - nieuniknionej konsekwencji życia, na którą nie mam wpływu. "Pomyślę o tym jutro." 😉

Waga? Mnie odrzuca od jedzenia. Nie mam nudności, ale jem tylko przez rozsądek. Teść mi kupił kiszone ogórki i sądził, że się na nie rzucę, ale nic z tego - absolutnie żadnych zachcianek. Przytyłam niecały kilogram, ale dlatego chyba, że przestałam biegać. 😞
Muszę popatrzeć na ćwiczenia dla ciężarnych, bo przeraża mnie wizja zrzucania kilkumiesięcznego balastu z Małą Zołzą u boku. 😉
A Wy jakoś dbacie o formę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
o rany ale przezycia.. ja pewnie bym panikowała strasznie i całe miasto by mnie poznalo przez jeden dzien. cale szczescie wszystko jest ok! Ciesze się bardzo.. mam nadzieje ze wszystkie w tym samym skladzie albo wiekszym:P doczekamy października. Ja biegam co chwila do kibla i sprawdzam czy wszystko ok więc domyslam się co przezylas... ehh nasze kruszynki.. a ciaza? pewnie masakra ale tyle kobiet to przezylo i my damy rade. skoro asia drugi raz zaszla w ciaze to znaczy ze nie jest zle.. najgorsza to ta lewatywa............
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Mamuśki 🙂 o jejku jak przeczytałam o tym porodzie to mnie cos ruszyło 🙂
Ja prawdopodobnie ze wzgledu na wade wzroku będę miała cesarkę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.youtube.com/watch?v=Im4SegIyq64&feature=player_embedded#at=261
Polecam ten filmik dla wyluzowania - poród w/g Monty Python'a. 😉

Jakie witaminy łykacie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam październikowe mamy 🙂

pozwalam sobie tu zajrzeć targana zazdrością 😁
że przed Wami kurcze taki fajny czas: pierwszych kopniaków, czkawek i kompletowania wyprawki, no i nie ukrywajmy: tych mniej przyjemnych rzeczy też 😉

trzymam kciuki za Was bardzo mocno, i życzę Wam, żebyście stworzyły tutaj na forum taki team jaki udało się stworzyć na kwietniówkach 2011: żaden mąż/konkubent/lekarz/koleżanka nie pogada z Wami tak szczerze nt hemoroidów, zaparć i seksu jak forumowe koleżanki.
😁 😁
Powodzenia i zdrowia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam w ten słoneczny dzień!
Refniferko- bardzo mi przykro że musiałaś to wszytko przejść ale niezmiernie się cieszę, że wszytko zakończyło sie pozytywnie.
Ja biorę Maturelle (ale powiem Wam że drogie, 49,99zł, i od kiedy to zaczęłam brac przez 2 tyg. miałam prawie czarny kał, a diety nie zmieniłam jakoś drastycznie, nie wiem czy tez tak miałyście po tych suplementach, na całe szczęście mi przeszło)
Dzisiaj mam dzień leniucha, wzięłam dzień wolnego. będziemy wieszać nowe rolety do pokoju, dla naszego Bobo, takie które nie przepuszczają światła..

czuję się coraz lepiej, ale nie mogę spać w nocy, najgorzej jest ok. 3-4 w nocy, no i wcześnie wstaję, ok. 6-7 w "wolne" dni a kiedyś mogłam spać do 11.. ale to może dlatego że też wcześniej się kładę, ok. 21-22.

powoli moje obawy, że poronię minęły, nie zawracam sobie juz głowy tą głupią ginekolożką. teraz mam co innego w głowie- poród 🙂 Marzenko- pomogłaś mi opisem, ale nadal się piekielnie boję. może z czasem dojrzeję do tego i nie będę się tak bała 😁
no i nie mogę sie doczekać USG- już za tydzień 🙃 chce usłyszeć serduszko zacząć nie bać się w ogóle 🤪

Kupiłam sobie spodnie ciążowe, polecam dziewczynom z Warszawy i okolic- Maximusa w Nadarzynie, hala E, spodnie od 75 zł do 150zł.. a nie 300zł w jak w Landzie (metro Służew) !!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marzenka napisał(a):
carpio jestes z Warszawy? Z jakiej dzielnicy??? Ja tez Wawa. Bałam się przyznawac bo Warszawiaków nie lubią 😞


ze Służewca, ale jak nas poznają to zmienią zdanie, nie można myśleć stereotypowo, a Ty ?z jakiej dzielnicy>? w jakim szpitalu chciałabyś rodzić ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja ogolnie tojestem z bielan ale teraz mieszkam na ochocie. jednak szpital to pewnie bielanski wybiore bo pod koniec pojade do mamy 🙂 a ty?? weeken minal leniwie 🙂 a ty Gosia jak sie czujesz???
Dziś byłam na usg. Moj skarbek ma juz 16mm długośći:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ehh ja zatydzień mam do lekarza jestem strasznie ciekawa jak dzidza i tak bym chciała drugą córe coś czuje że bedzie bo wruciła mi ochota na słodkie ostatnio jade na ptasim mleczku 😜 mdłości juz przeszły juz ok lepej sie czuje z natalką tez tak miałam do 3 miesiaca mnie meczyło jak chodziłam do pracy poszłam na l4 w 3 msc to mi przeszły
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Właśnie ja zapomniałam 🙂 Wszystkiego najlepszego moje kochane mamuśki 🙂 Ja mdłości mam czasami tylko ale ostatnio jakos mi przeszło i się lepiej czuje. Za to zaczynam czuć się jak ciężarówka.. jeszcze mam problemy z załatwieniem się. Poza tym boję się kochać z moim misiem... niby lekarz mowi ze mogę ale mimo wszsytko jakoś tak hmmm straszno mi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ehh ja muszę się zaopatrzyć w spodnie ciążowe bo mam tylko już jedne jensy w których na styk sie zapne no i dresowe spodnie mi zostały skończyłam składać ciuszki z natali znow pare dłozyłam bo już zamałe patrzyłam mam duzo po niej na niemowlaczka niebede musiała nic kupować zawsze ktoś jeszcze na odwiedziny przeniesie tamtym razem dużo dostałam ciuszków nowych i sama kupowałam to teraz jak nowe są , i kocyki mam jedynie co bedę musiała kupić to z dwa ręczniki kapielowe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Brzuszki 🙂

Wszystkiego naj naj naj w dniu naszego święta , zdrówka , radości i dużo uśmiechu 🙂

U mnie ok , tylko jakieś choróbsko się przyczepiło i brzuszek trochę boli 🙂

Całuję Was kochane 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...