Skocz do zawartości

Sierpień 2009 | Forum o ciąży


kasia1986

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
kurcze bylam z malym u lekarza i babka mowi ze podejrzewa zapalenie ucha uwierzycie??przeciez ja od ok tygodnia siedze a nim w domu...ale dobra mam skierowanie do laryngologa ale na nfz nie mam co liczyc bo dopiero na polowe lutego sa miejsca a obdzwonilam chyba z 20 placowek..a co naljepsze prywatnie tak samo!!!no wierzyc sie nie chce 😞 dzisiaj go obserwujemy jeszcze ale ja nie widze zeby mial to zapalenie fakt rano nie chcial wcale jesc plakal i marudzil ale po poludniu juz mu przeszlo i byl "fajny" 🙂 teraz spi mam nadzieje ze juz cala noc 😁 acha i co najgorsze ma nierowne faldki na nozkach i musze isc do ortopedy i zrobic usg bioderek ehh no same problemy 😞

Ja powiem Wam szczerze ze tez zastanawialam sie nad podawaniem malemu danonkow ale jednak jeszcze poczekam widzialam te jogurciki co Kasia pisala z nestle kupie je i zobaczymy 🙂 a czekolady tez nie podaje i w najblizszej przyszlosci nie podam 🙂
KAsia ale Twoi tescie(nie wiem czy dobrze napisalam 😁) uparli sie na tego psa heh wspolczuje...
POdalam dzisiaj Oliwierkowi soczek gruszkowy z niekapka i normalnie zaczal grysc ustnik hehe i nic nie wypil 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • goshe

    2700

  • kasia1986

    3149

  • marta1.cz

    1884

  • sandroos

    1656

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Gosiu, spróbuj Oliwierkowi nacisnąć w parę miejsc przy uszkach, jeśli go zaboli, to rzeczywiście ma problemy z uszami - tak mi teściowa Grzesia badała. Aż dziwne, że może mieć z nimi problemy, skoro jesteś z nim w domu i go nigdzie nie zawiało 🤨

No uparli się na psa, nic nie poradzę..

Agniesia, z owoców mój wcina jak szalony banany i słodkie jabłka, brzoskwiniami ze słoiczka pluje :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hey laski...

Wrocilismy calo i zdrowo, choc droga powrotna byla koszmarem...adunia na szczescie spala, ale snieg byl katastroficzny...drogi nie bylo widac,a co niektorzy idioci jechali ponad 140 i pozniej na barierkach ladowali...

Kurcze, ja tez bym sie bala podac danone badz kinderkow....ale w sumie Nadinek jeszcze nic nie probowala, poza kaszka i dodatiem kleiku ryzowego...


Trzymajcie za mnie mocno mocno kciuki, bo ide na rozmowe o prace w sobote...
Kurcze jutro i sobota mam straszny dzien... 😞 pt od 12-18 a sobota od 8-17 mnie nie bedzie, bo ide na kurs zaawansowanej pierwszej pomocy. no i w sobote ta rozmowa na 19...
Zaplacze sie chyba za corunia..jeszcze na tak dlugo jej nie zostawilam..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasia mi mama tak samo mowila z tym dotykaniem uszek no i tak tez zrobilam i nie plakal a nawet usmiechal sie ze cos tam mu robie hehe ale katar ma niesamowity nosek zatkany frida pomaga ale na krotko widzialam w tv reklame NASIVIN na karar kupie i zobaczymy czy pomoze ..
Sandra to trzymam kciuki 😁
U nas tyle snieu napadalo ze szok znowu!!!!!!!jak nie silne mrozy to sniegu po pachy 😠 i znowu nie wyjde z malym na spacer a jest juz +2 (8.45) 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sandra życzę powodzenia na rozmowie o pracę 🙂 Dobrze, że droga jakoś zleciała i Nadusia słodko spała 🙂

Gosiu to może Oliwierek nie ma jednak zapalenia ucha??? Hmmm...no najlepiej byłoby jakbys poszła do laryngologa...no ale nic nie zrobisz jak nie ma miejsc. Mam nadzieję, że będzie wszystko dobrze i że to tylko zwykły katarek 🙂

U nas też śniegu dużo...temperatura +3. Dzisiaj już postanowiłam że chociaż dookoła bloku będę chodziła, bo zwariować w tym domu idzie!!!! Dobrze że już weekend będzie to z mężem zawsze fajniej 🙂

Moja Gabula coś ostatnio nie chce zasypiać o 20 i wczoraj zasnęła np. dopiero o 21:20!! I do tego budzi się o 8 ;/ Nie wiem co jej się poprzestawiała 🤨 mam nadzieję, że to tylko takie przejściowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
u nas +7 ale wieje 🤢 Jutro jadę do rodziców i wezmę wózek, wtedy wyjdę na spacer 🙂

Sandra, ja również trzymam kciuki 🙂

Dziewczyny, nie orientujecie się czy może zaniknąć laktacja jak karmię tylko lewą piersią a z prawej tylko odciągam pokarm? Może być czynny tylko jeden cycek? Bo ja z parę dni muszę poleczyć cyca, mam straszną ropiejącą ranę i wychodzę z siebie jak mi Grzesiu z tej piersi ssie 🤢
Jak odciągam z prawego cycka to wylatuje jakies 50-60 ml ( po godzinie ściągania 😞 ) NO i w sumie nie wiem czy tak długo pociągniemy.. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no, a ja czekam az mały się obudzi :0 zrobiłam mu dziś na obiadek gotowaną marchew, zasypałam kaszą manną, dodałam ciut masełka, wszystko blenderem i gotowe. Przełożone do słoiczka i czeka na 6-cio zębnego księcia 😉
ps. wstawiłabym Wam fotkę z dzisiaj, tak fajnie się na niej śmiał, ale mój M wziął kabel usb do pracy 😠 i nie mam jak jej wstawić 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasiu może Ty juz lepiej pomyśl o wprowadzeniu butli 😞 Tak się biedna męczysz...myslę, że jak będziesz odciągać to laktacja nie zaniknie...może być mniej mleka, ale potem wystarczy, że będziesz częściej przystawiała do tej piersi i powinno być ok.

Ja na razie znowu przestałam małej od tamtych wymiotów podawać słoiczki. Daje jej tylko kaszkę. Jutro spróbuje dać jej marchewkę z jabłuszkiem - mam nadzieję, ze będzie dobrze...

Za tydzień idziemy na basen 🙂 Już sie nie moge doczekać 🙂 🙂 Tylko powiem Wam, że mam troszkę stresa, bo małą od małego kąpał mój Mąż i boję się czy sobie poradzę...on ma jakąś większą wprawę w trzymaniu jej w wodzie, obracaniu itp. Nie wiem czy nie będzie czasami tak, że to on będzie z Gabrysią w basenie a ja będę tylko obserwować 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marta, on butle również pije, ale między posiłkami lubi sobie cycusia pociamkać, więc nie chciałabym żeby mi mleczko zanikło 🤨

a oto mój śmiezek, dziś zrobiona fotka :laugh: [img size=384]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/Zdj__cie060.jpg" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hehehehe...Kasia zdjęcie super 🙂 Powiem Ci, że Grzesiu wygląda na dużo starszego bobaska 🙂 Ale to pewnie przez te ząbki 🙂 Boski jest 🙂

Ja właśnie wróciłam ze spacerku...pogoda świetna. Bez wiaterku i tak przyjemnie 🙂 Mam nadzieje, że tak już będzie, bo przynajmniej nie muszę siedzieć całych dni w domku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sandra to życzę powodzenia. Kasiu nie wiem czy może zaniknąć pokarm. Ja miałam problemy z bolącymi piersiami przez co odciągałam pokarm a mój już później cyca nie chciał złapać i przez to zanikł mi pokarm 😞 Jakbym mogła cofnąć czas to bym na chama jego przystawiała do piersi...
Gosiu daj znać jak będziesz wiedzieć co z Oliwierkiem
A my byliśmy dzisiaj u lekarza bo mały ciągle gorączkował, nic nie chciał jeść(tylko ewentualnie owoce na chama) i robił bardzo dużo kupek. W nocy budził mi się co 40 minut-godzinę z wielkim płaczem i nie chciał ani butli ani smoczka 😲 A przez całą noc wypił około 100ml mleka 😲 Teraz Pani doktor przepisała mu zastrzyki i dała lekarstwa na te kupki. Zastrzyki ma mieć do wtorku. Jeżeli się polepszy to w środę na kontrolę a jak nie to od razu przychodzić w poniedziałek. No i jutro po południu mam do niej zadzwonić i powiedzieć czy są jakieś zmiany...
Rano jak na razie ie mai gorączki i ciągle się śmiał tylko teraz po południu ciągle płakał i temperatura trochę poszła w górę...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja chyba mala pokarmie do 5 miesiaca i koniec..bo coraz mniejsze te cycyki moje i ona ciagle glodna..i ja butla dokarmiam...
Poza tym jak pojde do pracy to wogole coraz mniej pokarmu bede miec...
Chyba ze jje wprowadze niedlugo zarelko i cycus wystarczy..., choc szczerze mowiac juz chcialabym orzestac ja karmic..ale tak jakos lubie jak sie tuli do cycusiow 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sandra to do 5 miesiąca Nadusi niedaleko 🙂 🙂 Ja mam zamiar karmić małą do 8 miesiąca...taki mam plan, ale co z tego wyjdzie to się zobaczy 😉

Właśnie wróciłam z solarium 🙂 W środę jeszcze kosmetyczka i fryzjer i będzie oki 🙂 Najlepsze jest to że do fryzjera musi iść ze mną Gabrysia, bo jestem umówiona na 10 rano 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agniesia, może rzeczywiście ząbki idą Anusiowi?
U mnie Grzesiu też miał taki okres że bł płaczliwy, marudny i miał podwyższoną temperaturę. Teściowa zapisała mu jakiś słaby antybiotyk ( nazwy nie pamiętam 😞 ) i przeszło...

Marta, ile ja bym dała za fryzjera 😉 póki co z gotówką cienko stoimy, ale może luty/marzec wybiorę się na zrobienie blond pasemek i podcięcie. Aktualnie mam jasny brąz, ale mam już sporo odrostów 🤢 które mimo że otoczenie nie widzi, dla mnie są ogromne :P
☺️ ja wczoraj znalazłam 2 siwe słowy u mnie i jestem załamana, jeszcze 24 lata nie skończone,a głowa już siwieje ☺️

Gosia, daj znać co z uszami Oliwierka

ja dziś cały dzień będę u rodziców, mój M pojechał do Poznania na targi akwarystyczne 🙂

a co do karmienia piersią, karmcie jak najdłużej póki dzieciaczki ząbków nie mają :P

jakbyście miały problemy z pękającymi brodawkami, wczoraj dostałam maść, ponoć nowość na rynku - MaxiBiotic. Jeśli chodzi o mnie to złagodziła mi tą moja rankę i dziś w nocy mogłam nawet pokarmić z tej chorej piersi.

Buziaki dla Was 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej hej kochane:*
ale wczoraj mialam zalatany dzien masakra 😲 🙂
Malutki czuje sie super i dzisiaj w koncu przespal cala noc tzn o 1.30 i 5.30 go karmilam no w szoku jestem normalnie 😁 😁
na 100% uszka ma zdrowe mial tylko katarek bo 2 razy podalam mu wczoraj te kropelki NASIVIN i katar znikl 🙂

Aga a pediatra cos mowila ze to maga byc zabki??moze to taka goraczka 3dniowka??daj znac jak Alus sie czuje 🙂

Marta dasz rade na basenie spokojnie 🙂moj M tez zawsze trzymal malego bo ja sie jakos balam 😁 ale odkad Oliwierus siedzi to sama go myje ale juz w wannie tzn w wanience postawionej w wannie 🙂
JA do fryzjerka ide dopiero przed chrzcinami bo wlosy mam w tragivcznym stanie ehh no poprostu wstyd chodzic z taka glowa... 😞ale tak mi wypadaja ze musze poczekac jeszcze miesiac moze akurat przestana wypadac 🙂Kasia tez chce rozjasnic i wrocic do blondu 🙂

Grzes poprostu jest niesamowity jakie on ma super ząbki 😁 😁 😁 😁

Kasia to na pewno nie siwe wlosy spokojnie hehe 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aj zapomnialam Wam napisac wczoraj Michal kupil mi pierscionek zareczynowy 🤪 :laugh: piekny jest 🤪 nosze go juz ale zareczyny dopiero na walentynki 🙂
wiecie pierscionek, zareczyny niby u nas to formalnosc 🙂 ale super mile uczucie 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gosiu to są wspaniałe chwile..zaręczyny ślub...i wcale to nie taka formalność 🙂 Przecież do ślubu nikt Was nie zmusza 🙂 Kurcze chciałabym przeżyć to wszystko jeszcze raz 🙂 Pstryknij fotkę pierścionka :P Jestem ciekawa co to za cudeńko 🙂 Ja swój wybrałam sama...i całe szczęście, bo mojemu mężowi podobały się całkiem inne jak mi 🙂 Ja chciałam malutki i skromny 🙂

Kasia to mogłaś do Poznania przyjechać z mężem!!!!Chętnie zaprosiłabym Cię na kawkę 🙂 No i Gabi poznałaby Grzesia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Martus to moze wspaniecie do mnie 🙂zapraszam z Poznania to 2h drogi 🙂 MArta a w jakiej Ty mieszkasz czesci bo ja mam bliska rodzine w Poznaniu kolo malty na os. Zodiak 😁
to moj pierscioneczek 😁 [img size=336]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/ZW_Z_Z06_D00_ZEB3879.jpg" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pierścionek jest przepiękny 🙂 Naprawdę...taki delikatny 🙂

Gosiu ostatnio byliśmy we Wrocławiu i muszę Ci powiedzieć, że jedzie się dużo dłużej jak 2 godziny 😞 Droga nie jest zbyt dobra...

Ja nie mieszkam bezpośrednio w Poznaniu tylko w Luboniu - ale to jest praktycznie tablica przy tablicy i do centrum Poznania mam 10 minut samochodem. My dzisiaj właśnie jedziemy na Maltę - konkretnie do centrum handlowego na Malcie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gosiu gratuluję 🤪 śliczne cudeńko 😉
Mój od wczoraj nie ma gorączki i może faktycznie to ta trzydniówka a zmyliło mnie to gardełko i straszny kaszelek. Po tych zastrzykach mój ma wysypkę na brzuszku a dziś po południu mam zadzwonić do naszego pediatry i powiedzieć czy są jakieś poprawy więc o niej wspomnę. Do tego Nie mogę powiedzieć je troszkę lepiej ale bardzo mało pije i już nawet praktycznie ie ma czym siusiać... 😞 Martwię się aby się nie odwodnił... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dZieki kochane MI TEZ SIE BARdzo podoba 🙂
Agniesia i jak Alus?co powiedzial pediatra?
Moj malutki to dzisiaj mial taki apetyt ze szok hehe no caly czas by jadl 🙂
Kupialm mu dzisiaj ten "misiowy jogurcik"hehe z nestle ale to drogie kurcze 10zl kosztowaly 4 szt 🙂 jutro mu dam sprobowac 🙂
Pokaze Wam ulubiona zabawe Oliwierka 🙂 nie mozna przy nim nic polozyc bo wszystko wypatrzy i do buzki od razu 😁 [img size=336]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/P1270750.JPG" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pilnuj agus olka, bo male dzieci odwadniaja sie w blyskawicznym tempie...
W jednej chwili jest wszystko ok, a za moment dziecko ma poblemy czy tro z oddechem czy dochodzi tez do kwasicy matabolicznej...
wiec zdecydowanie lepiej zapobiegac niz pozniej leczyc skutki


Koniecznie zglos wysypke na brzuszko preditrze, bo moze byc to uczulrnir na ktorys ze skladnikow leku i bedzie trzeba go odstawic..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...