Skocz do zawartości

Sierpień 2009 | Forum o ciąży


kasia1986

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 13,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • goshe

    2700

  • kasia1986

    3149

  • marta1.cz

    1884

  • sandroos

    1656

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Kasia ja mojemu wogole marchi nie daje bo nie lubi 🙂 dzisiaj kupilam jarzynki z rybka garbera i zjadl tylko pol sloika chyba mu nie smakowalo hehe pozniej mu troszke rybka z buzki smierdzialo hehehehe moj kochany smierdziuszek 😁 😁 😁:d
Martus ja codziennie glosuje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gosia, po tym daniu też Grzesiowi z buzi śmierdziało :P ale on zjadł cały słoiczek ;]

Elasia, jakoś daliśmy radę z wyżynającymi sie ząbkami. U nas to było mniej więcej pół godziny płaczu i na następny dzień był ząbek. Przy kolejnych ząbkach płakał coraz mniej.

Lece wykąpac małego, dziś jest bardzo marudny, jestem już umęczona. Buźka, papa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hahaha...z buziaka śmierdziało 🙂 Nieźle...u nas jeszcze pewnie daleko, daleko do podawania takich specjałów 🙂

Kasiu, ja też jestem dzisiaj zmęczona marudzeniem Gabrych 😞 Nie mam już dosłownie sił. Od 14:30 wojuje i nie chciała już spać. Musze przetrzymać do 19:45 z kąpielą, bo mam wrażenie że za szybko ostatnio kładliśmy ją spać. Dzisiaj wsadzę jej w tyłeczek czopka uspokajającego może pomoze i Gabi bedzie spała spokojniej...

Sandra pytałaś czy można wchodzic obserwować zajęcia...nie mam zielonego pojęcia...ale moze uda Ci się wmieszać w tłum 🙂

Elasia do wygrania jest chusta...na niej zalezy mi najbardziej - jest za 1 i 2 miejsce, ale ja jestem dopiero na 8 ;/ tak i tak wydaje mi się że daleko zaszłam 🙂 Dzięki dziewczynki za głosy :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziś Grzesiu wojował mi od 16.00 do 20.30. Pohasał sobie w wodzie podczas kąpieli, myślałam że zaraz po tym uśnie, ale gdzie tam, oczy jak 5 zł, śmiechy , wygłupy itp :P

jutro przychodzi do nas psycholog z towarzystwa opieki nad zwierzętami, głównie przychodzi do mnie bym zmieniła nastawienie do tego psa, o którym Wam pisałam. Wciąż się go boję i jestem jedyna w rodzinie na którą warczy 😞 może jutrzejsza terapia coś zmieni, liczę, że podpowiedzą mi jak mam się zachowywać przy nim..
Na Grzesia reaguje pozytywnie, liże go po stopach :P ale i tak dygoczę jak to widzę, bo nie wiem co może takiemu psu odbić..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Porażka 😞 stworzyłam potwora 😉 Patrycja za nic w świecie ostatnio nie chce zasypiać w łóżeczku 😞 wiem ze to moja wina bo jak byłam w Polsce to spała z nami w łózko i teraz nie chce sama spać:/
koszmar tyle co się biedna opłacze zanim uśnie 😞 mam nadzieje ze to tylko tymczasowe...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No dzieciaczki szybko sie przyzwyczajaja hehe moj tez niestety:/ nauczylam go zasypiania bujaniem na rekach i mam teraz nie zasnie jak go nie pobuja m ehh 🙂
Kasia jakby na mnie taki pies warczal to uwierz ze tez bym sie go panicznie bala...i mysle ze psycholog tu nie zabardzo pomoze...
ha a Oliwier znowu o 6 wstal 😁 matko wykonczy mnie to ranne watawanie hehe o 8 pierwsza drzemka i nadal spi a jest 8.45 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasiu mam nadzieję, że terapie sie powiedzie 🙂 🙂

Elasia...tak to jest z tymi dzieciakami 🙂 U mnie nocka znowu koszmarna...Gabi strasznie płakała 😞 Wzięliśmy ją do łóżka dałam cycusia i usnęła......kurde oby ona mi się nie budziła tylko dlatego, że chce do nas 🤪 🤪

Gosiu moja obudziła się o 7:30 i pierwsza drzemka będzie dopiero w aucie ok 12....no i potem druga o 15:30...i koniec...potem o 20 do spania...a drzemki ma ostatnio półgodzinne tylko ;/ chyba jakiś fatalny okres maja nasze dzieciaki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
u nas w nocy też kiepsko - mały płakał, jakby coś się jemu śniło. Wzięłam go o 3.00 do nas do łózka a on oczy jak 5 zł. Po chwili zaczął usypiać, ale sprawdzał co chwila czy ja i Paweł leżymy obok niego.. Prawie ciągle chciał cyca, a że ja karmię głownie lewą, bo prawą pierś ciągle leczę ( dziura nie chce się zagoić 😞 ) więc nic już mleka prawie nie miałam i Grzesiu się tylko wkurzał :P
Teraz usnął, mogę spokojnie ogarnąć mieszkanie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja również dziś nie miałam za ciekawej nocy-Patrycja zasnęła o 21 po pól godzinie płaczu w łóżeczku,obudziła sie o 1 na jedzonko to wzięłam ja do łóżka a potem o 4 i za nic w swiecie nie chciała zasnąć wiec do 5:30 leżałyśmy sobie 🙂 potem znowu butle zjadła i zasnęła do 8 i własnie teraz znowu zdrzemnęła sie(10:30) zobaczymy jak długo bo ostatnio tak jak Gabrysia strasznie krotko spi,i stwierdzam ze moze tylko 2 drzemki juz bedzie miała w ciagu dnia?teraz i około 15?zobaczymy czy bedzie z mna współpracować 😉

Kasia współczuje Ci tego zamieszania z psem-ja lubię zwierzaczki ale tylko u innych 🙂 boje się strasznie psów wiec wiem co czujesz,oby terapia pomogła...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nie wierze Oliwierek zjadl 180ml kaszki 🤪 apetyt ma ogromny a prawie wcale nie przybiera na wadze ciekawe o co chodzi...
ja na spanie w dzien nie moge narzekac maly spi po okolo godzince co 2h-2,5h 😁
Wspolczuje nocek kochane u nas narazie noce sa super 😁
Kasia szkoda ze sutek nie chce sie zagoic moze sie uda i nie stracisz w niej pokarmu badz dobrej mysli 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Elesia wiem co to znaczy nauczyć dziecko spać ze sobą. Mój teraz śpi w wózku ale czasami wezmę go do nas 😞
Mój wczoraj nie spał od 14.30 do 20 😲 🥴 ☺️ i ostatnio tak ma często, a jak śpi w dzień to po 40-45 minut i nic nie mogę zrobić bo jest ciekawy i chce być ciągle noszony. jednak pożyczymy od znajomych chodak ale dlatego pożyczamy bo nie chcę aby ciągle w nim chodził tylko wtedy gdy naprawdę muszę coś zrobić.
teraz siostra wzięła mi go na spacer a ja jestem tak zmęczona że nie mam sił posprzątać. ehs... znowu sprzątanie rozdzielę sobie na parę dni...
no i odezwała się do mnie kuzynka na gg która tak obiecywała że jak będzie w Polsce to odwiedzi zobaczyć Alusia. Byłam tak zła że nic nie odpisałam a dziś napisałam jej co sądzę na temat składania obietnic bez pokrycia, bo do mojego siostrzeńca umiała zajechać 3-4 razy a do Alka nie. o co bo jest gorszy? Bo nie jest jej chrześniakiem tak jak Sebastian? Nie chcę aby tak traktowała mojego syna i nie pozwolę na to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂
przyszła dziś pani psycholog z towarzystwa, w ciąży, ale miała wieelki brzuch, a mnie skręcało z zazdrości ☺️
Powiedziała co jest 5, pokazała jak się zachowywac w stosunku do psa.. a ja gdy schodzę do niego to mam mieć przed sobą skrzynkę i smakołyk i starać się ją przekupić, aż nie będzie na mnie warczała.. ogólnie stwierdziła, że psa da się wychowac, ale w przeszłości ktoś go mocno karcił bo jest bardzo zestresowany stąd te warczenia. Zobaczymy jak będzie..

Gosia, ładnie zjadł Ci Oliwierek 🙂 u nas Grzesiu też zjada kaszki, ale robię mu na 120 ml mleka 🙂 więcej nie da rady, ma odruch wymiotny.

Sandra, i jak tam po pierwszym jabłuszku? Ja dziś po raz pierwszy dała małemu gruszkę, ale skrobał sobie ząbkami, bardzo mu smakowała, lepiej niż ta ze słoiczka 🙂

Agniesia, Grzesiu też ma takie nie, że nie śpi przez bardzo długi okres czasu, a ja wychodzę z siebie bo nie wiem już co mam z nim robić :P ostatnio dostał długopis w ręku i pisaliśmy kółka na kartce, bardzo podobał mu się pstryczek w długopisie :P

Mykam spać, jutro wcześniej wstajemy i jedziemy do moich rodziców. Musze coś mojemu M kupić na walentynki i zostawiam Grzesia na służbie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasia to muszisz teraz kupic kilka psich smakolykow hehe i przekupywac psiaka 😁
No a moj to kaszki uwielbia hehe moglby je caly czas jesc 🙂ja kupilam gruszke kilka dni temu ale jakos jeszzce mu nie dalam, dzisiaj to zrobie 🙂 Kasia wiesz co moj maly ostatnio jak Michal tarl ser na pizze to jakos tak szybko zlapal w raczke ten starty ser (z talerza ktory stal na stole 🙂)ze nawet nie zauwazylismy 😁 i do buzki od razu hehe no psoci strasznie ostatnio 😁 😁 😁
Agniesia nie denerwuj sie 🙂nie odwiedzia Alusia jej strata ze nie zobaczyla slodziutkiego szkraba 🙂
JA juz kupilam mojemu prezent 😁 lancuszek srebrny z krzyzykiem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasia oby pies sie poprawił i już z Ci więcej problemów nie robił 🙂ja tez niezbyt przyjaznym wzrokiem patrze na ciężarne-bo pamiętam jak to było cudownie być w ciąży 🙂

Zazdroszczę Goshe ze masz już prezent dla swojego M! Ja nie mam pojęcia co by mojemu kupic:/ Do kompa już dawno wszystko ma 🙂

Patrycja ostatnio w nocy budzi mi się co godzinę i zjada ze 30 ml mleka i znowu idzie spać 🤢 zwariować można 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
my na walentynki na pewno idziemy na obiad co Chinczykow 🙂)
Prezentow nie robimy, bo ogolnie nie uznaje tego swieta...

Co do jablka to masakra...darla sie bite 1,5h, 😞( najwidoczniej jej nie sluzy, bo kiedys jak jej dalam troszke soku z jablka bylo to samo 😞

Zostaniemy przy marchewce... 🙂
Siedze przed kompem i tak mnie bola cycki, ze koniec.... niech budzi sie to moje dziecie, bo od 6 30 jej nie karmilam... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć mamusie 🙂

U nas niestety kiepsko...Gabi chyba idą ząbki! Wczoraj wieczorem nie spała do 22:30 i od 21 cały czas ryczała...ale to nie był płacz tylko ryk!! Kurcze byłam tak spanikowana, że szok. Posmarowałam jej dziąsełaka, ale poprawy nie było...miała stan podgorączkowy i podałam jej nurofen. Jak zasnęła to jeszcze przez godzinę przez sen wydawała taki odgłos po płaczu...zaciągała się tak dziwnie 😞 W nocy niestety co chwilę się budziła z płaczem 😞 Dzisiaj jest juz mniej marudna i ząbków nie widać 🙂

Kasiu mam nadzieję, że smakołyki poskutkują 🙂

Co do prezentu na walentynki to umówiliśmy się, że w tym roku sobie nie robimy, bo ja nawet nie miałabym za co kupić 🙂 🙂 Wszystkie pieniądze muszę przeznaczyc na dentystę ;/

Wklejam link 🙂 🙂 🙂http://pl.lennylamb.com/#chusty/konkurs/501
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
My z moim M też nie robimy żadnych prezentów na walentynki,miedzy innymi dlatego że mamy teraz troche dołek finansowy 🤨
Sandra a może spróbuj dawać Nadii kaszki smakowe a następnie wprowadzaj nowe owoce taki jakie były w kaszce. ja tak robię i od wczoraj daję mojemu gruszkę którą się zajada:P jutro dam mu troszkę winogrona na spróbowanie:P
Marta a może Gabi ma trzydniówkę? 😞 Mój miał tak samo jak TY opisujesz i też myślałam że to ząbki ale po dziąsełkach nic nie było widać a później okazało się że to trzydniówka która trochę się przedłużyła i jak wiecie skończyło się na zastrzykach 😞
Elesia mój też się tak często budzi w nocy i też tak kiedyś jadł jak Patrycja ale ja albo go ululałam, albo przytuliłam albo dałam herbatki na pocicie lub smoczka. zawsze coś działało, może po prostu Patrycji chce się pić? spróbuj jej dać herbatki 😉
Kasiu życzę tobie powodzenia w przebijaniu strachu dl pupilka. My naszemu daliśmy na mikołajki szczeniaczka ale mieliśmy go niecały miesiąc bo wyszłam z małym na spacer a on za nami (nie umiał chodzić na smyczy i zawsze szedł przy nodze) i zanim się zorientowałam to jego już nie było 😞 Myślałam że może wróci ale nie i mam tylko nadzieję że ktoś go przygarnął bo wtedy były duże mrozy 😞
A piesek w domu to świetna sprawa bo moja przyjaciółka ma dwu letniego synka i teraz córeczkę (urodziła w piątek 😁) i Maksiu tak kocha Ogiego że nawet kanapką się z nim dzieli haha
Gosiu z kuzynką sobie już wszystko wyjaśniłam i jet ok 🙂 A gruszkę radzę dać najpierw pól chyba że jadł już kaszkę jabłko gruszka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kaszki to wcina... 🙂

I morelowa, i z owocow lesnych i banan, i nie bylo problemow...marchewka tyz, ale widac najwidoczniej jej jabluszko nie sluzy, tak wiec nie bede jej dawac..

Sprobuje jeszcze w polaczeniu z marchewka i ze sloiczka, jak znow bedzie ryk, to zrezygnuje..

Dzisiaj sie obudzila o 3 nocy i do 5 20 nie chciala spac, az sie z mezem przez tego maleo smrodka poklocilam.. 😞
coz sie dziwic skoro poszla spac o 18 30 :
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sandra u nas tez z jablkiem tragedia normalnie odruch wymiotny ma 😞 wczoraj kupilam mu takie "pierwsze ciasteczka" z HIPP dalam mu i tak fajnie sobie jadl hehe ssal je az rozmieklo i zjal 😁
Martus obserwuj Gabi moze to faktycznie ząbki?to juz ten czas w koncu 🙂
ja tej gruszki w koncu nie dalam :/ bylam wczoraj na szczepieniu ale nie zaszczepila mi Oliwierka bo nie mam wynikow z posiewu jeszcze..upieklo sie malemu hehe ale przez tydzien przybral na wadze 30g!!!!!!!!!!!!!!!! 😞 😞 😞 😞co z nim sie dzieje kurcze a apetyt ma super...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Paula to faktycznie duzo zmian 🙂

Sandra wiem coś o takim nocnym czuwaniu 🙂A mojej się poprzestawiało wszystko-wstaje o 7 rano!!! 😞 a tak było fajnie jak spałyśmy sobie do tej 8 😁

Wczoraj pierwszy raz pojechałam z mała na miasto-taki wypad matka córka 🙂 i było super,grzeczna była,rozglądała się dookoła i potem poszła sobie spać 🙂A ja byłam w końcu w stanie kupić duza ilość dużych śliniaczków bo ostatnio strasznie pluła jak jadła zupkę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...