Skocz do zawartości

Sierpień 2009 | Forum o ciąży


kasia1986

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 13,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • goshe

    2700

  • kasia1986

    3149

  • marta1.cz

    1884

  • sandroos

    1656

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Elasia witaj 😁 co u Was?nie martw sie zabkami przyjda 🙂moj np nie obraca sie z pleckow na brzuszek a tez powinien...Wklej fotke Patrycji zobaczymy jak urosla 🙂
u nas o dziwo noc spokojna poza jednym wstawaniem na jedzonko 😁 o polnocy 🙂 a spal do 8 az 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej hej 🙂
właśnie tez miałam się Was popytać jakiego koloru mają Wasze dzieciaczki oczy? Bo u nas to taki dziwny kolor póki co jest. Ja mam brązowe, Paweł niebieskie, a jemu wyszły oczy dwukolorowe :P z zewnątrz ma niebieskie a w środku brązowe ( teściowa takie same ma, więc chyba za nią 😠 :P 😉 🤔 )

uwaga uwaga - mamy siódmego ząbka! prawą dolną dwójkę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gratuluje 7 zabka 😁 dzielny Grzes 🙂
moj ma takie mieciutkie te dziaselka jak dotykam tzn smaruje zelem mysle ze do konca tygodnia cos tam sie pojawi 😁
Moj ma piwne oczka jeszcze nie do konca ale juz prawie cale 🙂ja i Michal mamy piwne i w naszych rodzinach wszyscy maja 🙂 wiec maly tez bedzie mial 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gosia to u Ciebie jest choć wytłumaczenie na kolor oczu synka,a moja Patrycja ma nadal niebieskie:/ A ja mam zielone ,mąż brązowe,dziadkowie brązowe i zielone,wiec skąd ten błękit?? 🙂 może jeszcze sie zmieni...Patrycja również nie przekręca sie na boki:/ straszny leniuch z niej:P Strasznu tez grubasek z niej,spodnie od 6-9 miesiaca ledwo co jej wchodza na dupcie 😁 ale to pewnie ze teraz juz karmie tylko butla 😞

Dziewczyny dajecie juz mięsko do zupek?

Gratulacje dla Grzesia!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witaj elesia 🙂
Mój ma oczka niby to stalowe, niby niebieskie ale z tego co wiem to kolorek oczu kształtuje się do 3 roku życia więc pewnie jeszcze dużo się zmieni. Ja akurat mam piwne a mąż niebieskie więc zobaczymy po kim będzie miał oczka:P A mięsko już daję do zupek, można od 5miesiąca i dostałam książeczkę z jednej firmy, której ulotkę wypełniałam w szpitalu i tam wszystko mam rozpisane co od którego miesiąca:P
Gosiu śliczne te buciki 🙂
Grześ gratulujemy kolejnego ząbka 😁
A my byliśmy dziś na kontroli i jest znaczna poprawa ale ma jeszcze zapobiegawczo 4 zastrzyki.
Kurcze ale mi się fartło... dziś miałam egzamin u najgorszej wykładowczyni ale ponieważ z małym miałam do lekarza to zawiozłam koleżance mój indeks i powiedziałam aby wpisała mi 2 i przyjadę na poprawkę bo nic nie umiałam bo mały płakał mi cały tydzień dzień i noc przez ta chorobę to nie miałam sił się uczyć a w 3 dni nie nauczę się materiału z 5 lat!!! To powiedziała ona że 2 mi nie wpisze ale mam przywieźć zaświadczenie od lekarza, że faktycznie z dzieckiem byłam u pediatry i że faktycznie mały jest chory. Więc szansa na to że nie będę mieć 2 w indeksie!!! 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
w ogóle przeglądałam na nk galerie mojej znajomej ze szkoły rodzenia. Dziewczyna urodziła 20.09 a teraz zobaczcie zdjęcie jakie znalazłam w jej galerii i spójrzcie na datę...
http://nasza-klasa.pl/#profile/31111/gallery/album/4/167
nie lubię oceniać wychowania innych ale przypuszczam że nataszkę czeka gimnastyka korekcyjna...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nadia ma piwne za tata....

od 2 dni marudna ze szok, rece non stop w paszczt...gr... 😞
ja bym miesko zaczela podawac tak okolo 6-7 mies. i to najlepiej na kawalku cieleciny zupe, na pewno nie na kuraku, bo sa szprycowane hormonami...Chyba ze macie kogos , gdzie ma pewny drob...

Widze, ze Naducha jest chyba jedyym bablem, ktory jeszcze nic nie je...Czasem dosypuje jej kaszki do mleka, badz takie na wodzie..a tak to jednak mleko lubna jest 😁

Bylam dzisiaj zglosic sie do udzialu w projekcie uijnym..moze mi dorzuca kaski na otwarcie firmy...a jak nie to trzeba pooszczedzac 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nadia ma piwne za tata....

od 2 dni marudna ze szok, rece non stop w paszczt...gr... 😞
ja bym miesko zaczela podawac tak okolo 6-7 mies. i to najlepiej na kawalku cieleciny zupe, na pewno nie na kuraku, bo sa szprycowane hormonami...Chyba ze macie kogos , gdzie ma pewny drob...

Widze, ze Naducha jest chyba jedyym bablem, ktory jeszcze nic nie je...Czasem dosypuje jej kaszki do mleka, badz takie na wodzie..a tak to jednak mleko lubna jest 😁

Bylam dzisiaj zglosic sie do udzialu w projekcie uijnym..moze mi dorzuca kaski na otwarcie firmy...a jak nie to trzeba pooszczedzac 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć Mamusie 🙂

Wczoraj byłam u dentysty...kurde zbankrutuje!!!!! Okazało się, że mam jedynkę i dwójkę do leczenia kanałowego 😞 Robi mi dwa na raz...wczoraj zapłaciłam 140 zł, ale bedą jeszcze przynajmniej dwie wizyty po 200 🤨 Dzisiaj byłam u fryzjera a na 19 szykuję się do kosmetyczki 🙂 🙂 Dobrze, że mam męża, bo inaczej musiałabym przez tego dentyste zrezygnować z moich przyjemności 🙂

aaaa....no i dzisiaj wieczorem mam swoje pierwsze wychodne :P Idziemy gdzieś z moją koleżanką jak wykąpiemy małą, a tatuś zostaje w domku 🙂 hehehehe

Gosia, to zaszalałaś na zakupkach 😉 😉 Fajnie...buciki dla Oliwierka są super 🙂

Moja Gabi ma niebieskie oczy..no ale ja i mąż takie mamy więc jest wytłumaczenie 🙂 U nas do ząbków chyba jeszcze daleko...ale gratulujemy GRZESIOWI 7 ząbka!!!!!! Ale ekspresowo mu idą 🙂

Elasia witaj z powrotem 🙂 🙂

Sandra moja Gabi z nowości to ma tyko wprowadzoną tę kaszkę dla alergików, jabłko i marchewkę...resztę wstrzymałam na razie. Może w następnym tygodniu podam jej jabłuszko z brzoskwinią.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ta 3 miesieczne dziecko wlozyli do skoczka!!mam nadzieje ze to tak tylko do zdjecia...
Elasia a ile wazy Twoja kruszynka 🙂
Kurcvze mojemu wyskoczyla jakas wysypka na brzuszku, klatce piersiowej troszke na szyjce i glowce...chyba od tego jogurciku ale dalam mu go przedwczoraj i tylko 3 lyzeczki...jak do jutra nie minie to ide do lekarza:/
ja narazie same sloiczki daje nic jeszcze nie gotowalam 🙂
SAndra a co chcesz otworzyc?? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gosiu a Twój ma skazę?
Marta ja też nie zamierzam kupować chodzika, nie chcę aby ktoś jemu kupił. Moja siostra nie kupowała swojemu chodzika a jak miał 8,5 miesiąca sam zaczął chodzić!!! Jednak w chodziku jak nie ma ochoty to klapnie pupką i siedzi a bez chodzika musi tą pupkę trzymać wysoko. I to mnie właśnie przekonało.
Kasiu co do tej dziewczyny z sierpnióweczek to ja pamiętam, jak w grudniu sie dowiedziałam o ciąży to wychodzi na to, że ona w ciągu miesiąca po porodzie musiała zajść w drugą ciążę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agniesia, no dokładnie, chyba jakoś w grudniu zaszła, szybko, skoro była listopadóweczką :P
a co do tego zdjęcia na nk, to na tamten okres to zdecydowanie za szybko na skoczek, bo można dziecku stawy biodrowe uszkodzić i kręgosłup. My planujemy w tym albo w przyszłym miesiącu kupić skoczek, ale to jeszcze zobaczymy jak z kasą będzie.

Zauważyłam, że Grzesiu bardzo sztywno stoi na nogach, wydaje mi się, że na roczek będzie już chodził 🙂

Marta, dentyści niezły biznes mają 🤢 no ale co zrobić, trzeba mieć zdrowe ząbki, a państwowo nie radzę leczyć zębów, bo się ich nie wyleczy a potem i tak trzeba prywatnie na poprawkę 😉

Co do mięska, to ostatnio pokroiłam Grzesiowi gotowane udko do rosołu, do tego marchew i zjadł 🙂 Znalazłam też słoiczki na 5 miesiąc cielęcina z rybką, więc podejrzewam że jakaś łagodna, sprawdzona ryba też może być 🙂
Elasia, jak zobaczysz na słoiczkach, to większość obiadków ma już w sobie jakieś mięsko, czy to cielęcina albo królik :P

Ja zrobiłam na dziś i na jutro tradycyjną zupkę dla małego, marchew, ziemniak, kasza manna, trochę masła, przełożyłam do słoiczków i mam jeszcze na jutro 🙂

Gosia, adidaski dla Oliwierka fajne , ale póki mały nie będzie chodził, nie zamierzam mu kupować żadnych bucików, bo praktycznie służą one tylko za ozdobę, a w domu to mały w samych skarpetkach jest 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Firme dla mlodych rodzicow odnosnie nauki:
przewiajania, kapania, opieki, suplementacji witamin, nauka pierwszej pomocy, jak przygotowac pokoj dla malca, czym sie kierowac w wyborze fotelika, omowic stany adaptacyjne, czym i jak radzic sobie w kolkach i takie tam...

🙂 Ale jeszcze przed nami dluga droga...
Wiecie jakie mialam pytanie na tescie:

Wymien 20 sposobow nietypowego zastosowania :samochodu" i "szczoteczki do zębów"...,asakra... 🤨

Ja tez jestem anty chodziki...podejrzewam, ze to tylko do fotki, bo pewnie nie siega girkami do ziemi nawet...

Moj chrzesniak w sobote ma roczek...a nie dostalismy jeszcze zaproszenia...chyba troszke pozno nas informuja...na szczescie prezent juz mam gotowy 🙂

Taka czapunie Nadia dostała od prababci...Sama zrobila 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej mamuśki 🙂
Sandra to fajnie, że wpadłaś na taki pomysł z tą firmą 🙂 mam nadzieję, że wszystko wypali 🙂 Śliczna czapeczka 🙂 NA wiosnę będzie jak znalazł 🙂 Co do pytań na teście to hmmmm.....chyba bym nie wymieniła 🙂

Ja wczoraj wróciłam po 24 z ploteczek 🙂 Pojechałyśmy sobie na Stary Rynek posiedzieć 🙂 Było baardzo fajnie. Kurcze chciałabym tak od czasu do czasu wyrwać się z domku...

Zaraz będziemy szykować się na spacerek 🙂 Pogoda najprawdopodobniej rewelacyjna...bynajmniej tak wygląda przez okno 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sandra fajny ten pomysł z tą firmą.jeszcze parę miesięcy wstecz wybrałabym się na takie szkolenie bo nie miałam zielonego pojęcia o tym:P A nadia jest słodiutka 😁 Nie umiem się na nią napatrzeć jak ślicznie wygląda w tej czapeczce 🙂
Marta fajnie że wypad się udał.Sama chętnie bym wyskoczyła gdzieś z koleżankami ale to na razie niemożliwe 😞
A mój ostatnio coś jest bardzo marudny. Wczoraj nie miałam już sił i się popłakałam z tego wszystkiego i mój mąż musiał uśpić małego... ehs... nie wiem co znów się dzieje... posmarowałam mu trochę dziąsła i na troszkę pomogło ale później znów był płacz... już czasami nie mam sił... jestem trochę przemęczona...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tez mam nadzieje, ze to wypali...Na razie to zyje nadzieja, zeby maz wreszcie prace zmienil...heh..ciagle wysylamy te oferty i kiszka 😞
Jak juz sie odezwa to nic z tego nie wychodzi...No, coz trzeba trzymac kciuki.. 🙂

Nie martw sie Agniesia, jestes dobra mama...brakuje juz wszystkim slonca i stad te podle nastroje.
Moze solarium?

Od przyszlego poniedzialku bede miec zlobek w domu...do konca miesiaca bede miec i Nadusie i chrzesniaka, ktory w sobote konczy roczek...

Co do pogody to wspaniala, my dzis 2h chodzilysmy, nawet do Solacza sie wybralam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No a my u lekarza z ta wysypka bylismy i okazalo sie ze ma jakiegos echowirusa czy jakos tak za 2 dni mowila ze samo mu przejdzie 🙂ale wiecie co dala mi skierowanie na posiew moczu i ogolna analize moczu bo maly przybral na wadze przez calutki miesiac tylko 350g!!!!! wyobrazacie sobie??!!a karmie go duzo i czesto..pediatra mowi ze moze ma jakis stan zapalny pecherza albo cos kurcze same problemy a i jeszcze jedno dala tez skierownie do neurologa bo mowi ze jakis sztywny jest oco chodzi ?ja nie zauwazylam ehh az plakac sie chce 😞
Agniesia on nie ma skazy nie tolerowlal bialka mleka krowiego przez miesiac ale mu przeszlo 🙂
Sandra slodka ta Twoja Nadunia czape ma super a body eleganckie hehe my mamy takie same 😁
MArtus ahh jak ja Ci zazdroszcze takieo wypadu chociaz na chwilke sie rozerwac 🙂 ale w sumie to ja jakos nie umialabym chyba isc gdzies i zostawic malego caly czas bym myslala co robi, czy placze... 🙂
Aga wiesz ja tez juz czasem nie wytrzymuje ostatnio moj maly tez ciagle placze juz brak sil a co gorsze mi juz czasem nerwy puszczaja z tego jego placzu..klade go wtedy placzacego do lozeczka ide na chwile do kuchni oddycham gleboko 😁 i spowrotem do malego - nerwy przechodza 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...