Skocz do zawartości

Sierpień 2009 | Forum o ciąży


kasia1986

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 13,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • goshe

    2700

  • kasia1986

    3149

  • marta1.cz

    1884

  • sandroos

    1656

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
hey hey 🙂 jakos tak mi sie nie chcialo pisac 😁 lenia mialam, ale czytam na bierzaco...
ja jej ostatnio nie posmarowalam, wiec miala tak czerwone rece, ze koniec,,,tak wiec od razu babcia poleciala i jje kupila..

Przykre strasznie 😞( wiele razy widzialam, co przezywaja mamusie jak umieraja maluszi i naprawde straszna tragedia..

Od wczoraj wrocila do nas babcia, bo zmarla jej podopieczna.. musze sie przyzwyczaic do zycia we czworke..

Nadia tez opiszczala ze koniec.. jak jej sie cos zabierze to drze sie jak stare gacie 🙂 🙂
Dzisiaj tez sama stala, az 3 sekundy 😁D i umie robic Pa Pa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marta i Kasia Wy ostatnio mowilyscie ze macie takie duze brzuszki 🙂 Tobie Martus na okres tak sie zrobilo tak?bo ja od wczoraj tez mam taki duzy twardy brzuch jakbym w 12-16 tc byla 😲 szok Michal to mi gada ze na bank ciaza ale ja mysle ze to pewnie okres przyjdzie:/...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny.Dawno mnie tu nie było,ale staram się być na bierząco co tam u Was słychać.
Otatnio nie bardzo miałam czas żeby wchodzić na forum,bo pracowałam ale mi się nie podobało i się zwolniłam a jutro idę na następną rozmowę kwalifikacyjną ale to tylko praca na sezon wakacyjny i tylko na pół etatu.Ogólnie to chciałabym w nie dalekiej przyszłości otworzyć coś swojego.
Od wczoraj rana Julcia jest mocno przeziębiona,psika kaszle i mam mocny katar więc jestem poddenerwowana.śpię z nią w pokoju żeby czuwać co i jak w razie co.
Wczoraj o 23 to tak wymiotowała że nie wiem bidulka moja,Ogólni e biedna męczy się,nie może spać,płacze jest marudna itd.Na razie leczę ją sama bo nie chce żeby lekarka odrazu walnęła jej antybiotyk.Mam nurofen dla dzieci w czopkach,syropek ibum,maść majerankową,maść rozgrzewającą no i nieodłączna jest "Frida" do noska.Mała nie chce mi nic jeść za to na szczęście pije bardzo dużo herbatki.Mam nadzieję,że szybko wyzdrowieje.
BUZIAKI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No proszę, Sandra w końcu zawitała i Ineczka 🙂 🙂 Ineczko - mam nadzieję, że Julcia szybko wyzdrowieje. Ja nie przejdzie jej po trzech dniach to lepiej idź do lekarza...no i tak jak piszesz- musi dużooo pić, żeby się czasami nie odwodniła. Biedactwo pewnie się bardzo męczy 😞

Gosiu - ja też miałam brzuchol jak w 4 miesiącu ciąży!!! No i dlatego mój M kazał mi szybko zrobić test ciążowy, bo mówił, że na bank jestem w ciąży 🙂 🙂 🙂 No i pobolewał mnie tak jak na okres od kilku dni.

Widzę, że to nie tylko moja Gabi taka piszczałka jest!!! Ufff...ulżyło mi, bo już myślałam, że wychowuję małego niegrzecznego "bachorka " hehehe 😉 😉

Sandra to jak Wy się teraz pomieścicie z babcią?? Kiepsko trochę...no ale jak mus to mus.
Kasiu ja też smaruję Gabi buziaka i odkryte miejsca kremem z filtrem 40. Ostatnio zapomniałam i jak przyszła ze spacerku z mężem to miała mocno zaczerwienioną nóżkę z jednej strony 😞 Ale już przeszło i teraz zawsze pamiętam... Jutro ma być taki upał, że szok!!!!! Musze się rano wyszykować na spacerek, bo potem to pewnie nie będzie można wytrzymać na słońcu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej mamusie 🙂
My dziś wróciliśmy z wczasów i mieliśmy 4 dni upalne do tego stopnia że alek zamoczył sobie stópki w morzu hehe 😁
U nas wiele się pozmieniało bo Alek ostatnio gorączkował i śpi ardzo niespokojnie, ne wiem czy mu nie idą kolejne ząbki,,, 🤔
Do tego Aluś sam próbuje chodzić 🤪 🤪 🤪Jak byliśmy u prababci to sam poszedł do niej i zrobił 4 kroki a później do telewizora to samo 🤪 🤪 🤪 I coraz częściej sam się puszcza tzn. jak trzyma się np kanapy a chce przejść do pufy ale nie umie się jej złapać to robi sam 1-2 kroczki i tak mocno wyciąga rączki aby się jej złapać. Śmiesznie to wygląda jakby łapał się ostatniej deski ratunku hehe
Do tego dostał sporo kasy na dzień dziecka i stwierdziłam że kupujemy mu rowerek na lato. dziś zamówiłam ( http://www.allegro.pl/item1057710375_smoby_rowerek_be_fun_confort_od_10_m_cy_kolorowy.html ) i nie mogę się doczekać aż przyjdzie:P Ok kończę bo się trochę rozpisałam i zabieram się za czytanie Waszych postów:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aguś świetny ten rowerek - Aluś na pewno będzie wniebowzięty 🙂 Ja też wczoraj zamówiłam rowerek dla Gabi - przyjdzie pod koniec tygodnia 🙂 Będzie to już prezent ode mnie i męża na roczek 🙂 🙂 http://www.smart-trike.com/product.asp?Type=2&Product_SubType=4&Product_ID=14&PartPage=Products
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Troszkę kochane was poczytałam i widzę że wiele zmian u Was 😉
Co do bucików to ja dziś idę małemu kupić sandałki bo nie spodziewałam się że aż takie upały będą. Nad morzem chodził w samych skarpetkach 😉 A powiedzcie mi Kochane czy jak zakładacie sandałki to na skarpetkę czy na gołą stópkę bo nie wiem...?
Co do baseniku to mój dostał na dzień dziecka od chrzestnej a od chrzestnego piaskownicę,którą sam zbudował 🤪 🤪:woohoo 😞jest stolarzem 😉) w sumie ja go prosiłam aby mu ją zrobił bo widziałam jaką zrobił swoim dzieciom i naprawdę mi się podobała i chciałam za nią zapłacić ale dał jako prezent z okazji dnia dziecka 😉 No i mały będzie miał mały plac zabaw u nas na podwórku 😉
Marta śliczny ten rowerek i wielofunkcyjny. Teraz zauważyłam, że mankament tego wózka jest to że jak będzie starszy to nie da się odczepić tej barierki za którą trzyma rodzić a u Ciebie da radę 😁
A powiedzcie mi czy Wy też rozpieszczacie swoje dzieci???
ja sobie obiecałam że nie będę rozpieszczać małego ale niestety coraz częściej łapię się na tym że jednak zaczynam łamać swoje obietnice ☺️ ☺️ ☺️
wy pewnie jeszcze śpicie a mój wstaje o 5 rano 🤨 🤨 🤨 próbowałam go przytrzymać ale to nic ne daje 🤨 🤨 🤨 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aguś fajnie, że masz gdzie urządzić Małemu taki plac zabaw. Mieszkając w bloku takie rarytaski odpadają 😉 Co do rozpieszczania to wydaje mi się, że nie rozpieszczam i raczej nie mam zamiaru - chociaż tak jak napisałaś - obietnice jedno, a życie drugie 😉 Jednak jak widzę jak teraz czasami się okropnie zachowuje ( i nie wiem skąd takie zachowania) to jak rozpieszczę jeszcze bardziej to sobie potem nie poradzę- a chciałabym np. uniknąć histerii w sklepie czy na placu zabaw.

My zaraz się ubieramy coś zjemy i lecimy na plac zabaw 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej hej 🙂
nono, jaki ruch u nas 🙂

Inka, zawsze lepiej jest pracować na swoim, ale początki bywają trudne 😞 ja też chciałabym pracować na własną rękę, ale nie wiem czy mój plan wypali 😉

my na razie w domku siedzimy bo gorączka strasz na dworzu, może ok. 16.00 pojedziemy nad Zalew 🙂

Rowerki super, tez się zastanawiam czy małemu na roczek nie kupić 😉

co do rozpieszczania, to nie wiem czy ja mojego rozpieszczam. Na pewno daję mu dużo miłości ( aż za dużo wg Pawła ) a z zabawkami to jest tak, że jeśli się nam coś spodoba dla niego, to wtedy kupujemy 🙂

oo, mały usnął w wózku.. to ja idę sobie kawkę zrobić i poczytam notatki na egzamin

Buziaki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a moj dzisiaj wstal o 8.30!!! 🤪 🤪 🤪i zasnal przed chwilka 🙂 nie bylam z nim na dworze jeszcze tylo chlapal sie w baseniku na balkonie 🙂
Inka szkoda Julci taka pienka pogoda a malutka sie rozchorowala 😞 oby szybciutko jej przeszlo...
Agus super Alus juz stawia pierwsze kroczki pewnie niedlugo sam pomaszeruje 😁 😁 😁moj to natrazie boi sie jeszcze sam zrobic kroczek 😁
a rowerki super 🙂Marta jednak kupiliscie ten co wczesniej pokazywalas? 🙂my tez na urodzinki kupimy malemu jakis rowerek 🙂
a co do skarpetek to tez zakladam raczej raz czy dwa sie zdarzylo ze mial same sandalki 🙂
a czy rozpieszczamy Oliwierka hmmm nie wiem co ujac pod tym pytaniem.. bardzo duzo okazujemy mu milosi 😁 a zabawki tez czasem kupujemy 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja chyba raczej Nadii nie rozpieszczam.. mam takie wrazenie..l a co do zabawek to nie lubie strasznie kupowac kolejnych klunkrow, bo jak dla mnie ma za duzo..

Teraz dostala na dzien dziecka chodzilk pchacz hipopotama z fishera..

Czemu Martusiu sie mamy nie pomiesciec? My mamy ponad 70metrow, ja z mezem swoj pokoj i sypialnie a babcia swoj..My mieszkamy u babci, ale ona teraz caly czas pracowala z zamieszkaniem u takiej babcinki..
Teraz jak cieplo pewnie wiekszosc czasu bedzie spedzac na dzialce i tam sobie spac.. a pozniej mowi, ze chce tak czy siak isc do pracy jeszcze...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie wiem Sandruś co mi się ubzdurało, że macie tylko dwa małe pokoiki ☺️ My już dzisiaj byłyśmy dwie godzinki na spacerku, potem Gabi spała od 11:30 do 13:15 ( tylko jedna taka drzemka w ciągu dnia) Teraz się bawi, a ja sprzątam no i po 15 znowu idziemy na plac zabaw i do sklepu coś na obiadek kupić 🙂

Gosiu zdecydowaliśmy się jednak na ten rowerek. Wolę kupić małej jedną porządną zabawkę (no w tym wypadku rower) niż 10 "gówien" którymi się chwilę pobawi a potem rzuca się je w kąt.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
z zabawkami u nas jest podobnie od czasu do czasu kupujemy malemu cos ale jest to porządna zabawka 😁 pozniej jak wyrosnie to przynajmniej sprzedam i cos tam zwroci sie kaska 😁
pokazywalam ten rowerek Michalowi i mu sie podoba mowi ze maly ma wszystko czego chce 🙂on narazie nie rozumie wiec mu kupujemy ale pozniej jak bedzie juz co nie co rozumial to nie bedzie takich zachcianek bo wyrosnie na malego egoiste hehe i tak jak pisalas Marta bedzie cyrk w sklepie czy na placu zabaw 😲 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mi tez sie bardzo podoba i juz wczesniej widzialam go w Pati, ale troche za drogi jak na nasz obecny budzet 🙂

Wiecie, co pprzyznawal dzis fundusz socjalny w pracy na wczasy, i z racji tego, ze mi sie tak dlugi urlop nalezy dopiero w grudniu, to wtedy powinni mi je przelac 🙂) A moja lkochana kierowniczka zapomniala o tyjm wspomniec i dzisiaj dostalam przelew... wiecie jak sie ucieszylam 🙂) Mogla to wycofac, a powiedziala, ze nie 🙂 i ze przynajmniej na pewno do grudnia bede u niej pracowac, czyli umowe mi pewie przedluzy, bo obecnie mam do 31.07 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sandra na pewno Ci przedłuży umowę...jak Ci już kaskę wyplaciła...hehehe 😉 Gosiu, a Tobie życzę powodzenia w szukaniu pracy 🙂 Może akurat gdzieś mają wolny etat. A może w przedszkolu też szukaj...bo w szkole może być ciężko ze znalezieniem czegoś.

Gabi spadła dzisiaj nam z łóżka 😞 😞 Oczywiście mój kochany M stwierdził, że on wiedział, że to się kiedyś stanie i że to moja wina!!!! No myślałam, że go przetrącę...Gabi spała w środku pół nocy, tzn. między nami...no i Adam rano wstał i zapomniał mnie przebudzić żebym przeszła na jego miejsce...no i za chwilę Gabrysia wylądowała na panelach 😞 Kurcze tak się przestraszyliśmy, że koniec...no ale na całe szczęście nic jej nie jest. Będę ją obserwować, bo wiadomo jak to z główką...

Dzisiaj dała też nam popalić w nocy...obudziła się i nie chciała zasnąć, ale to chyba przez tą pogodę, pewnie było jej za gorąco. W czym śpią wasze Maluchy??? Kurcze ja nie wiem w czym mam ją kłaść spać, bo ona śpi nieprzykryta. Kołderka leży sobie na przewijaku na tapczanie, a ona w łóżeczku nie chce nic mieć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kurcze no trzeba uwazac teraz z naszymi maluchami wystarczy moment 🤨aledobrze ze Gabrysi nic sie nie stalo 🙂 Oliwier tez juz raz prawie spadl z lozka ale w ostatniej chwili Michal gozlapal i oczywiscie tez powiedzial ze to moja wina 😠 😠 😉
Martus moj maly spi cala noc mimo upalow, spi w bodach bez rekawkow takich na ramiaczkach 🙂 i tez nie przykrywam go w sumie to sam sie odkrywa jak go przykryje 🙂aha i wyciagnelam kolderke i sama poczewka go przykrywam 😁 a i klade na szczebelkach mokry recznik na noc zeby mu chlodek powiewal 😁 😁 😁
dzisiaj pobudk o 5.40 😲 ale od 7.40 znowu spi czyli juz godzinke 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sandra to pewnie przedłużenie umowy masz jak w banku 🤪 🤪
Gosiu może faktycznie szukaj też pracy po przedszkolach,a nóż się uda 😉
Marta mój też 2 razy spadł już z łóżka ale dzięki Bogu nic mu nie jest...
A mój śpi w śpiochach na ramiączkach i jest przykryty kocykiem bo jak raz go wzięłam do herbatki to był cały spocony tak że całe włoski miał mokre dlatego od tej pory nie śpi pod kołderką tylko pod kocykiem.
🤪 🤪 🤪 🤪A mój wczoraj zrobił sam 9 kroczków 🤪 🤪 🤪 🤪 tak go puszczałam z rodz 🤪cami pomiędzy sobą i za zrobienie chociaż 1 kroczku dostawał gromkie oklaski i tak mu się podobało że sam chodził pomiędzy nami aby dostać oklaski 😜 😜 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No to ładnie Oliwierek wstał 🥴 Mój codziennie wstaje o 5 rano ale dzisiaj wstał o 6.25 🙃 Pewne przez to że wczoraj miał nadmiar wrażań m.in. pierwszy raz kąpał się w basenie 😉 no i postawiliśmy jemu też piaskownicę tylko się okazało że wieczorem było w niej pełno mrówek 😮 Okazało się że Arek nie zauważył i postawił ją gdzieś gdzie mrówki zrobiły sobie w ziemi mrowisko i teraz musimy je wytępić a dopiero później może się w niej bawić 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A powiedz mi Gosiu. ty mówiłaś że Twój Oliwierek kompie się na balkonie w baseniku, ale w słoneczku? Zakrywasz go jakimś parasolem? Bo mój jak się pluska to w słoneczku i teściowa na mnie wyjechała że nie zakrywam go parasolem, ale przecież jak on mi się pluskał godzinę w basenie to przecież pod parasolem woda zdążyła by mi się ochłodzić a tak to ciągle była grzana przez słońce... Nie wiem czy dobrze myślę 🤨 🤔 A ty Gosiu jak robisz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gratulujemy Alusiowi pierwszych samodzielnych kroczków!!!!!
Agniesiu jak masz duży ogrodowy parasol to lepiej przysłoń nim słoneczko, no i koniecznie niech Aluś ma na główce czapeczkę czy chustkę.
Ja dzisiaj też położę Gabrysię spać w bodziaku z krótkim rękawkiem i zobaczę czy będzie lepiej spała 🙂
My byłyśmy dzisiaj od 9 do 11:20 na spacerku, bo potem wyjdziemy dopiero po 17 bo jest tak gorąco. Zaraz kłade moją glizdę spać 🙂

Gosiu, z facetami to tak jest że zawszę winę zrzucają na nas 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂

Marta, mnie wczoraj też Grzesiu spał z łózka 😞 tyle, że nie wiem jak to się stało, bo ja przysnęłam wieczorem a on się kulał i kulał i kulnął się na koniec łóżka. Nie był az takiego huku więc główką chyba się nie uderzył, ale mocno sie wystraszyłam 😞

Agniesia, fajnie, że mały nie boi się sam stawiac kroczków 🙂 Grzes to jeszcze cykor - bohater jak za 2rączki się go prowadzi - za jedną już gorzej, ale jakoś idzie 🙂

A jak Grzes śpi, to w domu przykrywam go flanelową pieluszką, na dworze też 🙂
Teraz jakby częściej chodził drzemać, ale to chyba ze zmęczenia od tych upałów.

A pamiętacie jak miałyśmy takie wielkie brzuchy i narzekałyśmy, że Nam gorąco? 😁 teraz obecne sierpniówki mają niezłą udrękę ;/

Wczoraj myślałam że nie wyrobię z małym.Wróciiśmy znad Zalewu ( mały się kąpał 🤪 ), poszedł spać, no i wstał o 21.00 i wojował do 23.30. A ja miałam zaplanowane, że od 21.00 pouczę się do egzaminu.. i co> i (_|_) zasnęłam razem z nim i dziś nadrabiam to co miałam się wczoraj uczyć..

Buziaki 🙂 jak Grzes pozwoli to zajrzę wieczorkiem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...