Skocz do zawartości

czerwcóweczki | Forum o ciąży


lucky

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
nie 🤨 ups w nast tyg wizyta :P:P:P

ale nie jestem glupia ...w koncu wiem jak sie dzieci robi hehehehe


no margerita do pl pojedziemy z potowkami przynajmiej bedziy wiedzialy co i jak w upale:P:
zauwazylam ze Pudzian dostal troszke na barkach ale pare 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 810
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Witam mamuski 😘
Tak sobie czytam wypowiedź Zoltri i kolejny raz potwierdzam ze miałyśmy szczęście mogąc rodzic tutaj. Przepuszczam że gdybyś rodziła w Polsce to byłabyś nacinana bo mały był dość spory a tak tylko małe uszkodzenie, ja tez miałam otarcie na wardze i to wszystko a tak sie bałam 😁 Lubię czasami powspominać poród , mam wrażenie ze to było wieki temu:d Na amory też mam ochote ale nie ma warunków póki co mój z cyca nie schodzi więc lipa.
A jak tam Wasze pociechy się rozwijają, wszystko ok?
Jak tam Violinka, mam nadzieje że juz tuli małą i dochodzi do siebie 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oj bagira czasami chcialbym przezyc ten moment kiedy go w rece zlapalam z wody patrze na filmiki i zdjecia i zawsze lza mi sie kreci....no mysle ze szczerze mialysmy szczescie chodz czasme lepiej naciac niz dac popekac...moja kumpela w moim wieku rodzila rok temu i miala 40 szwow dos ze ja nacieli to w srodku popekala wyobrazacie sobie: 😲 😲

a jak Maksiu???teroryzuje mamae????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Faktycznie miałyśmy duuuzo szczęścia 😁 Masz filmik z porodu? Nas poród zaskoczył więc nie było nawet czasu o aparacie pomyśleć i nie mamy zdjęć z porodu tylko kilka fotek ze szpitala. Z drugiej strony oboje bylismy tak zmęczeni ze chyba połozna musiałaby nam fotki robic:d
Maksiu rządzi stanowczo i zdecydowanie 🙂 Jak jest głodny a może jeśc na okrągło to domaga się cyca głosno i stanowczo. Ostatnio zrobił nam koncert w Sanktuarium, dzięki Bogu bylismy na spacerku a nie mszy 🤪 Ma bardzo silne płuca 😁 Ogólnie spi dośc dobrze, przesypia noce ale jak juz o 6 dorwie cycusia to tak do nocy. A Pudzianek jak często cyca, nie dokarmiasz go ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mam filmik jak juz wyszedl moj misiek pomagal mi w oddychaniu...ja sama mu powiedzialam aparat raczej jego nokia zrobila wszystko...pudzianek w nocy nawet oczu nie otwiera pisknie no a jak nie slysze zaryczy i cycunia dostanie zmiana pieluchy i lula budzi sie zsredio 2 razy dzis bylo 3 ....a w dzien kiedy cche bo jednak duszno jest i piciu sie chce ja sama z 4 litry dziennie wypijam.....Ethan jest jedynie na piersi nie mam zamairu dokarmiac a jezeli bede chciala sztuczne to wtedy z cyca juz zrezygnuje bo to jest bez sensu juz wtedy moje mleko nie daje mu bariery 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Taki filmik to super pamiątka 🙂
Mi dokarmianie sugerowali w szpitalu zeby lepiej przybierał ale tez uznałam to za zbędne. Na spacerze nie je raczej a jak by co to cycuś.
Upały dają w kość to prawda, dobrze ze wiaterek jest ale w domu i tak mamy 26stopni 😲 Mały cały czas w samych pampersach jest a potówki ma 😠 Właśnie, wiesz co tutaj stosują zamiast nadmanganianu potasu ? Na ebay widziałam gentian ale cena dosc wysoka no i do użytku zwierzęcego, dla ludzi nic nie było.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiesz jak tak rosnie na Twoim mleczku to grzech byłoby zrezygnować. Zarobiłabyś majątek gdybyś zaczęła sprzedawać swój pokarm :laugh: Mamuśki by się biły, każda by chciała żeby jej pociechy tak szybko rosły 🙂 Pudzinek wygląda jak 3mc dziecko aż strach pomyśleć jaki będzie mając te 3mc 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziękuję Zoltri za kwiatuszka - odwdzięczę się jak będę w stanie 🙂

:laugh: :laugh: a ja właśnie wróciłam od pani dr, nooo i nie spodziewałam się takiej reakcji - Mała idzie na dietę i ma wykonywać ćwiczenia hahahaha - bo to było tak - przed wyjściem z domu dałam jej 80ml odciągniętego mleka i oczywiście rozpacz bo było za mało(rozpacz ze strony Rozalki) więc dorobiłam 60ml sztucznego no i się uspokoiła, dojechałyśmy do przychodni, mała na wagę a dr w szoku bo mała całkiem dużo przybrała( chociaż od wyjścia ze szpitala minęło 9 dni a ona przybrała 70dag) no i jak usłyszała o dokarmianiu... no, i mnie przekonała- a jak dziecko płacze i dalej chce jeść to bardzo dobrze wentyluje płucka 🙂
dobra kończę bo jeszcze mam ją częściej przytulać - bo dziecko może też płakać żeby je przytulać 🙂 zobaczymy czy to pomoże żarłoczkowi ufff
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja mam mieszane uczucia, bo Maks zazwyczaj przesypia cała noc, pozniej je cały dzień a ja nie wiem czy nie powinnam go w nocy budzić na karmienie. Tygodniowo przybiera 150 - 200gr więc chyba nie głoduje, sama już nie wiem. Co prawda przez to ze nie karmię w nocy to budzę sie w kałuży a zakładam zawsze stanik i 3 - 4 wkładki więc masakra. Na amorki nie ma miejsca bo mały z nami spi i przy okazji znowu zaczęłam krwawic a już było tylko troszke nie wiem co jest. My tak planujemy drugie za rok ciekawe co na to Maksiu 🙂
Niestety margheritka codo opieki ciązowej to 100% się zgadzam ale najważniejsze ze juz mamy nasze pocieszy z nami 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejka

ja dzisiaj cały dzień na spacerkach z laskami padam z nóg, a taki upał był że maleńka chociaż w samym body to cała spocona była

troszkę tu nadrukowałyście 🙂

co do snu to moaj też budzi się ok 5:30 i marudzi do 7 a potem znów śpi i nie płacze tylko jak my to mówimy robi lwa bo takie dzwięki wydaje 🙂

Plantex ja podawałam Oli i polecam go na kolki ale lekkie bo na te cholery bardziej bolesne podobno nie działa

musze wam coś napisać dzisiaj na spacer założyłam normalny stanik (oczywiście z wkładkami) i miałam piersiontka moich marzeń nawet jak szłam to lekko podskakiwały aż w witrynach sklepowych się przeglądałam bo tak super wyglądały:laugh: teraz mam 80C a miałam 75 A lub B 😎 ah żeby takie zostały bo sa supcio...:laugh:

kurcze ja juz jestem 1,5 miesiąca po porodzie a dalej plamię jak ja pójdę do kontroli przy Oli tak długo nie miałam ale czytałam że jak się karmi piersia to tak może być 😞 już mnie to wkurza bo bym do mojego się pokleiła a tu dupa 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
info od Velinki:
"Jutro jade do szpitala, mam nadzieje ze to bedzie jutro!!!
Cala noc mialam skurcze ale bezbolesne, a nad ranem bole miesiaczkowe i przy tym twardnienie brzuszka.
Zmusilam mojego do kakao i dzisiaj zrobie to samo 😉
Musi cos sie zaczac 🙂 "
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
margherita78 napisał:
Bagirka
nie wiem czy powinnas go budzic ,bo jedne szkoły mówia budzic ,a inne ,ze nie budzic a produkcja po jakimś czasie unormuje i juz cie nie bedzie zalewac nocami mleko,wiec sama zdecyduj ,a co do przybierania na wadze to tez zdania sa podzielone i przez pierwszy miesiac ,niby powinno dziecko przybierać ok 250g tygodniowo a pózniej juz więcej ,najwiecej przybiera jedząc w nocy więc jeśli tak bardzo sie boisz o wage jak ja _bo OLivka jest malutka ,to kaarm w nocy ,bo pokarm jest tłusciejszy i mocniejszy pod względem ilosci węglowodanów i białka a to wiadomo główny budulec siły i masy. 🙂 Moja córci tydzien temu przez tydzien przybrała 240g ,a w tym tygodniu 300g ,ale ona wazy 3300g wiec tez nie ma co porównywac ,bo kazde dziecko jest inne.

widzisz, jak syn koleżanki przybierał 250 to byli w szoku ze tak duzo bo ponoc 150 to optymalnie i tak tez słyszałam od lekarzy. Najważniejsze ze jest zdrowy i raczej najedzony bo jak jest głodny to słychać go bardzo dobrze 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anula, a jaki miałaś problem z logowaniem? Czy pojawiał się jakiś komunikat czy nie pamiętałaś hasła? Z jakiej przeglądarki korzystasz? Napisz na adres [email protected]
Zbieram informacje, by rozwiązać problem

W przypadku, gdy ktoś zapomniał hasła jest rozwiązanie - http://www.brzuszek.net/index.php?option=com_comprofiler&task=lostPassword

Pozdrawiam i przepraszam za kłopoty
Admin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
adminie dziękujemy za zainteresowanie się naszą sytuacją kryzysową 🥴

MUSIMY WIEDZIEC JAK NAJSZYBCIEJ BO SĄ WAKACJE I NIE WIEM JAK Z MIEJSCAMI A BĘDZIE NAS TROSZKĘ 🙂 KTO NIE MOŻE SIĘ ZALOGOWAĆ TO NA NK NIECH PISZE PROSIMY 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć, wpadam tu tak rzadko ze aż mi głupio 😞 Ale normalnie nie mam czasu. nie dosć ze mam za tydzień obrone, to jeszcze mały ma takie zawardzenia, ze dzisiaj już ryczałam razem z nim. Oprócz noszenia lulania i masaży to na nic nie mam czasu. Nie mam juz siły, chyba dołek łapie. Poradzcie coś laseczki na zatwardzenia. Wszystkie masaże masarzynki przetestowane. Są dobre do momentu jak kupka nie zacznie twardnieć, potem nie dają rady.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej słonka, w koncu mam chwilę, uff 🙂
Dobrze,że Velinka jutro pewnie urodzi 🙂)Dobrze,że pojawiła sie Kropkowa Mamusia 🙂
I dobrze,że w sierpniu sie widzimy!!!Ja tez mogę pomóc w organizacji jak coś 🙂
Bagira, co do budznia w nocy- ja bym budziła- jak Maluch spi wiecej niz 4h to podejrzane- ja bym wybudziła- robiłam tak na poczatku.I musze sie Wam pochwalić- moja Mała na poczatku za bardzo zjechała wagowo- bo z 3600g az do 3200. Połozna i pediatra chciały dać glukoze na dokarmienie ale sie zaparłam,że nie i wybudzałam Kamile na jedzenie. Wczoraj była wazona i wazy juz 3900g! 🤪 Jestem cała dumna- nie dopajam Jej niczym, nie dokarmiam niczym i nie musze juz wybudzac, bo sama krzyczy,że chce cyca 🙂
Mam pytanko- obcinałyscie juz paznokcie?Bo 1 raz zrobiła to za mnie połozna ale Mała ma juz znowu szpony...Musze to zrobic ale sie cykorze- spróbuje w czasie głebokiego snu...a Wy jak robiłyscie?
Spijcie slodko Mamusie 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...