Skocz do zawartości

majowki2009 !!?? gdzie jest watek | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

asiula-Tak, tak ja jej sadzac to na pewno nie bede, tylko klade ja zawsze tak na połlezaco, bo lezec calkiem to ona juz za bardzo nie chce, tylko jak juz chce spac.

Ja narazie procz kaszki nic Lence jeszcze nie dawalam innego do jedzonka, czasami tylko dajemy jej polizac jabluszko to sie cieszy 😉 i jak my cos jemy to ona strasznie sie domaga zeby tez jej dac i sie drze i otwiera buzke, ale zaspokajamy ja wtedy herbatka. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
dziewczyny nareszcie jestesmy prawie wszystkie 🙂

jusmarkl- ja czytałam ze nie ma sie co spieszyc i na siłe wprowadzac dziecku nowych pokarmów- jeżeli nie chce to spróbuj później. Slyszalam ze najdalej do ukończenia 6 miesiąca powinno sie cos nowego podac- ale wiadomo ze kazde dziecko inaczej 🙂

A po kryjomu jej dałam banana bo ustaliliśmy z mężem ze na razie nie bedziemy jej dawac papek bo cos jej wyskoczyło na tym zgięciu w łockiu ale posmarowałam kremem i zeszło. Dzis po bananie tez nic sie nie dzieje.
Ja nie moge wytrzymac i jak tylko jestem w sklepie to zaraz lece na dziecinne półki i szukam nowych słoiczków. Szukam tez na necie jakichś przepisów dla niemowląt a jest ich duzo 🙂

Krocia- Jezu, wymęczyliście ta biedną Juleczke zeby jej zrobic zdjęcie zabków! 😁 ALe dzieki- wyglądają cudnie- bedzie jeszcze lepiej jak wyjdą bardziej i bedzie sie smiała juz "pełną gębą"

Tusienka- my juz od jakichs 3 tygodni wozimy Bianke tylko w spacerówce i jest ok. Widziałam ze Twój wózek ma regulowany podnóżek i na pewno mozna dzieco opuścic do spania na leżąco wiec spróbuj najpierw tak na pół leżąco i sama zobaczysz jak Lenka zareaguje a na pewno jej sie spodoba 🙂

Ja jeszcze kaszek nie dawałam Biance ale juz nakupowałam w POlsce kaszek ryżowych. Szkoda tylko ze sama je zjadam ☺️

Asiula- ja podawałam brokuły z Gerbera w słoiczku i tam jest znaczek- po 4. miesiącu wiec chyba mozna je dawac. Mi sie tez wydaje ze one wzdymają ale nic nie było Biance po nich. trzeba spytac oli jak sie miała Tosia po brokułach 🙂

oklask dla jusmarkl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dziewczyny tusienko wozeczek super 🙂 moja tosia teraz jak ma spacerowke zalozona to tez to tak wyglada tylko nie woze jej na siedzaco tylko na pol lezaco a jak zasnie to rozkladam do pozycji lezacej 🙂

ruda rybko moj blender ma metalowe ostrze ale niczym nie da sie tak dobrze rozdrobnic , a poza tym mysle ze firmy ktore produkuja jedzonko dla maluszkow uzywaja tez czegos w stylu blendera i nie podejrzewam zeby to wszystko bylo plastikowe

asiula brokuly nie sa wzdymajace tylko kalafior , poza tym w sloiczkach dla dzieci sa brokuly od 4 mc zycia ja tosi nic nie daje w slepo , lekarz kazal nam gotowac jej zupki ziemniak marchewka , ziemniak brokul , wiec tak stosujemy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tusienko jeśli dobrze pamiętam To Lenka miała trzydniówkę. Chciałam zapytać jak wtedy mała jadła i czy miała wysypkę i jeśli tak to jak długo. Mi lekarz powiedział, że infekcja gardła. Ale dzisiaj gorączka minęła i małą wysypało, dlatego myślę, że to nie gardło a trzydniówka. No i martwi mnie, że nie chce jeść a wcześniej wcinała wszystko. 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie dziewczynki ale sie za Wami stesknilam....
Nie mam czasu nawet wchodzic tutaj,mam takie urwnie glowy,ciagle odwiedziny,sprawy do zalatwiania...ufffff.
A na dodatek Julka mi sie pochorowala w tej Polsce,ma katarek i goraczke,masakra!!!A kazdy jeszcze zamiast przyjechac do nas zobaczyc Mala to zyczy sobie zeby ich odwiedzac a jeszcze sie poumawiac trudno 🤪 I tak na okraglo,samochod ,wyciaganie z samochodu,z powrotem do samochodu no i sie Juleczka mi rozchorowala 😞 .Jeszcze tylko jeden dzien na slasku a jutro w nocy w Lukasza strony...bozeeeeeeeee mlyn!!!Jestem juz taka zmeczona ze szok,a gdzie nie przyjde to nikt mi Malej nawet nie ponosi na chwilke!Ja dziewczyny mam wiecej roboty niz normalnie.
Porazka 🤪
Mam nadzieje ze w Lukasza stronach bedzie inaczej.To mial byc wypoczynek a nie jakas mordega!
Nie mam czasu nawet nadrobic i poczytac...zrobie to pewnie po powrocie.Koncze bo padam z nog...
Dobranoc papapa!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kochana Patrysiu- tak to jest w Polsce 😁 Ja mam dreszcze jak pomyslę że na świeta mamy jechac do Polski na chrzciny 🤢 Znowu bede życ na walizkach a to nie takie proste jak sie ma małe dziecko...
Ja byłam wypoczeta przez pierwszy tydzień- kolejny był juz koszmarny- wieczne jeżdżenie do wszystkich, cały czas pakowanie walizek, rozpakowywanie, jazdy samochodem (musielismy nawet odwiedzic teścia w sanatorium za Kłodzkiem i zeszło nam to cały dzien), spotkania i hałas 😞

Uważaj na siebie i na Julkę i kuruj ją 🙂 Pozdrawiamy i tesknimy!! 😘

Dzis bylismy u znajomych i pokazywali nam zdjęcia z wysp kanaryjskich gdzie byli tydzien na urlopie- ech, to były wakacje- wybyczyli się, poopalali- takie cos by mi sie przydały a nie tygodniowe przepychanki z teściową (zapomniałam dodać że ona w ogóle nie umie jeździć wózkiem- wpadała nim na każdy krawężnik, przejeżdżała mi regularnie po stopach- szok! A raz powiedziała że ten nasz wózek to jest bardzo wywrotny- no cóż, jak sie nim tak jeździ jak Hołowczyc to przepraszam bardzo 🥴 ).

Dobrej nocy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Patrysiu - szkoda tylko Juleczki przez to zamieszanie 😲 ale może masz rację i tam będzie lepiej. My też tęsknimy za Tobą oczywiście 😉 Jak wrócisz na swoje śmieci to nadrobisz i wszystko poopowiadasz :P

Krociu - oklask za te ząbki tym razem :-) to na pewno była trzydniówka, a nie ma apetytu bo pewnie idą nowe ząbki :-)

Ruda Rybko jak mała podrośnie to też będziecie mogli pojechać na taki urlop ale to za jakieś 2 lata 😮

Oj mój Franek marudzi i marudzi, wszystko wkłada do buzi, ale białych kresek nie widzę na dziąsłach a rozpulchnione ma po bokach nie w tym miejscu gdzie niby powinny wyjść pierwsze ząbki. Sama nie wiem, ale daje ostro popalić aż nagadałam mężowi że wstaję i nie czuję się wypoczęta no to wziął dzieci i pognał na spacer, już go godzinę nie ma, więc zrobiłam obiadek, wskoczyłam na forum i zaraz idę zrobić sobie piekielnie długi prysznic :-)

Oli brokuły tak jak kalafior są wzdymające niestety 😲 ale jak lekarz mówił ... to nie ma co dyskutować, ja jednak z takimi wynalazkami poczekam :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
o nie asiula- pojedziemy na taki urlop juz w przszłym roku mniej wiecej o tej porze bo tak mamy w planach- teraz tylko pomyślmy komu by tu podrzucić Biankę...? :P Nie wiadomo czy będa to Mazury (nigdy nie byłam) czy gdzie za granicę 🙂
Ja juz zbyt dawno nie miałam normalnych wakacji- bylismy w Rzymie w listopadzie tamtego roku ale na kilka dni a poza tym było zimno, to był 14 tydzien ciąży wiec tez nie byłam w pełni sił.

Ja dzis ugotowałam marchewke Biance i zmiksowałam ale jakas porażka- nic nie chce jeść- jak zjadła 100ml mleka na raty od rana to sukces. Cały czas marudzi i płacze. temperatury nie ma i dziąsła tez normalnie twarde więc o co chodzi- moze Wy wiecie??? 😮 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dziewczyny

tosi nic po brokulach nie bylo oprocz tego ze zamiast raz zrobila dwa razy mega kupke :P

ale slini sie potwornie i wklada wszystko do buzki jakby miala to pozrec a dziasla normalnie wygladaja rany z tymi zebami niech juz wyjda i bedzie z glowy ehhhhhhhhhh

patrysiu witaj 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aaa Ruda Rybko jeśli ma to być urlop bez dziecka to możecie wcześniej a ja myślałam o takim z maluchem, ale rzeczywiście jeśli dzieciątko jest na butelce to o wiele łatwiej komuś "podrzucić" ja niestety cycka nie oderwę, co najwyżej na kilka godzin mogę Franka zostawić ominąć jedno, maks. 2 karmienia :P

Widzę że coraz mniej czasu mamy na to forum ... dzieci rosną to i wymagania rosną, cały czas by chciały być przy mamusiach 🙃

A moja siostra rodzona też będzie miała dzidzię :-) Jej córka ma 10lat, więc to była najwyższa pora, jednak przeleży prawdopodobnie całą ciążę bo kłopoty od samego początku 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
asiula gratulacje dla siostry , szkoda tylko ze klopoty od poczatku , trzymamy kciuki 🙂

ruda rybko rozmawialam z ciocia , i powiedziala mi ze chemia jest wtedy jezeli rak jest zlosliwy 😞 ale chemia potrafi zabic wszystkie komorki rakowe jezeli bylo wszystko wykryte na czas , moja ciocia juz 7 lat temu to miala i ma sie dobrze mama nadzieje ze twoja ciocia przetrwa to wszystko i bedzie dobrze zycze zdrowka 🙂

faktycznie ostatnio rzadko tu zagladamy 😞 pewnie kazdy korzysta z ostatnich dni ladnej pogody jusmarki a u ciebie jak pogoda ??

ruda rybko to niezle przeboje z ta tesciowa mialas ehhhhhhh

patrysiu szkoda ze nikt tobie nie pomaga w zajmowaniu sie juleczka 😞 ale moze u drugiej rodzinki troche pomoga , i odpoczniesz 🙂

ruda rybko super ze planujesz taki urlop , ja moge tylko pomarzyc , ja pewnie urlop bede mogla zaplanowac jak wroce do pracy , bo w maju znowu mam same wydatki , odzia idzie do komuni , tosia ma roczek ehhhhh mowie wam wiec poki co planuje same wydatki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ruda Rybka napisał:
Ja dzis ugotowałam marchewke Biance i zmiksowałam ale jakas porażka- nic nie chce jeść- jak zjadła 100ml mleka na raty od rana to sukces. Cały czas marudzi i płacze. temperatury nie ma i dziąsła tez normalnie twarde więc o co chodzi- moze Wy wiecie??? 😮 😞


Mam z Julką to samo. Stwierdziłam, że może za często jej dawałam jeść i dlatego nie chciała. Ona się denerwowała i ja też. Od wczoraj karmię ją jak jest głodna i "woła" że chce mleczka. Jak narazie je co 4 - 5 godzin po 130-180ml. Nie wiem jak Ty karmisz małą - na żądanie czy według zegarka. Może po prostu Bianka potrzebuje już większej przerwy między pokarmami.

Oli a kiedy wracasz do pracy?

Asiula gratulacje dla siostry. Na pewno będzie dobrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
krociu juz wysylam cv bo za nim ktos sie odezwie to to potrwa bo z tamtej pracy mnie zwolnili , znaczy nie przedluzyli mi umowy 😞

ruda rybko wklejam link , wymyslili lek na raka piersi w lodzi

http://media.wp.pl/kat,1022939,wid,11512164,wiadomosc.html

fakt ze to jeszcze troche czasu zanim te leki wejda na rynek , ale beda testowac te leki , moze warto pomyslec o tym , tylko to zalezy od podejscia czlowieka do tego o rany fajnie by bylo gdyby ten lek byl taki skuteczny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc

dziewczyny- smoczki juz dawno zmieniłam na trójkę (od 3 do 6 miesięcy)- wiec ciagnie ok. Jada na wlasne życzenie ale jest to zazwyczaj regularnie własnie co ok. 4 godzin. Problem jest w tym ze np. po tych 4 godzinach płacze i podajemy jej mleko a ona wypija ze 20ml i dalej przez pół godziny bawi sie smoczkiem w buzi międoli go, żuje i wywala językiem. Nie wiem jak ją zmusic do jedzenia 😞 I wtedy nas szlag trafia :/

Wczoraj przez cały dzień tak sie z nią męczylismy a i tak niewiele zjadła- dopiero przy zasypianiu dorabialismy butelke mleka i łącznie wypiła 160ml. Wiem ze czasami warto poczekac na to zeby zgłodniała ale ja juz chyba sama fiksuję przez tego lekarza 😞 Czas go zmienic :P

Nic, dzis znowu próbujemy z marchewką- moze to tylko wczorajszy brak apetytu...? Czytałam ze dzieci z anemią mogą tak miec. Żelazo możemy jej podawac za ok. 2 dni bo dopiero kończymy kuracje antybiotykowa na te bakterie w moczu. Miejmy nadzieje ze bedzie lepiej 🙂


oli- dzieki za wiadomości 🙂 Tak, ciocia mówiła mamie ze rak był złośliwy, usunęli jej całą lewą pierś wraz z węzłami chłonnymi pod pachą. Wczoraj gadałam z mamą i mówiła mi ze ciotka ma juz przygotowaną perukę i teraz czeka na kolejną chemię i wyniki. Najgorzej że ciotka nikomu nie chce powiedziec o chorobie, ja wiem bo mi mama wypłakała przez telefon. Ciocia mówiła że nie chce żeby sie nad nią litowali ludzie.
Podziekuj swojej cioci za informacje. Dzieki tez za linka- ech, byłoby wspaniale jakby ten lek był ogólnodostepny i tańszy...

Boze, dziewczyny, a mnie czeka od stycznia dwumiesięczna wizyta tesciowej w domu zebym ja mogła wrócic do pracy!! rany boskie nie wiem jak to przeżyję, najgorzej ze juz wiem ze ona nie bardzo potrafi sie zająć Bianka a teraz jeszcze dojdzie jej karmienie łyżeczką. On nawet nie zmieniała jej pieluszek w Polsce i nie kąpała bo sie bała 🤪 Moja mama sama wszystko robiła i nawet ja kąpała, przebierała itd.
Wczoraj na skypie znowu teściowa jej śpiewała 🤢 (tzn Biance)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
u nas tez juz chlodno szczegolnie wieczorami bo w dzien to dzis mam 23 s

ruda rybko pociesze cie mi toska dzis marudzi i tez kiepsko je i od wczoraj przy jedzeniu bawi sie smoczkiem ja mysle ze to na zabki nie maja apetytu i bawia sie tymi smoczkami , toska nigdy tak nie marudzi a dzis co chwilke placz , a zazwyczaj nigdy nie placze , cos tam jeczy po swojemu i wiemy ze sie denerwuje bo chce smoczka albo juz jest glodna bo zbliza sie jej pora ale zeby plakala to nowosc a dzis mowie wam koncert za koncertem az jej lzy plyna , niech jej wyjda te zabki , mich ma po drodze w aptece kupic zel na dziaselka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja zrobiłam tak jak mówiła Krocia- po prostu czekalam az Bianka sama zgłodnieje i nastało to po 14 (wiec ponad 4 godziny nie jadła), biegiem do domu leciałam z nią żeby nakarmić, zrobilam mleko...i znowu sie smoczkiem bawiła 😠
Musiałam jeszcze poczekac az w końcu zjadła całe 150ml. Moze rzeczywiscie ona teraz bedzie jadła rzadziej (moze opuści jedno karmienie) ale za to wiecej.

Współczuję Wam tych bóli przy ząbkowaniu- ja to nie wiem jak to zniosę. Ja juz mam żel na ząbkowanie, kupiłam ostatnio tez szczoteczke na palec do masowania dziąseł i dostałam za darmo jeszcze pierwsza paste do ząbków dla niemowlaczka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...