Skocz do zawartości

majowki2009 !!?? gdzie jest watek | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Racja asiula_c miec prawo jazdy to super sprawa. Jak maz w pracy to pakuje sobie dzieci do auta i moge pojechac do kogos w odwiedziny czy na zakupy , nie musze byc zalezna od niego. Poza tym maz nie zawsze jest w domu a wyskoczy cos , pojechac do lekarza czy cos to mozna pojechac samej i nie trzeba szukac pomocy.
oli moj wozek tez jest bardzo ciezki , ale ja go zostawiam na dole w klatce - mieszkam na 2 pietrze.
Wczoraj bylam z rodzicami ogladac dom! Bierzemy go na polowe. Jest super , ma duzy ogrod , garaz wjazd na posesje , basen elegancko. Nie trzeba latac z dziecmi na publiczne place zabaw tylko beda sie bawic w ogrodzie i bede je miala na oku. Poza tym bede mogla isc do pracy skoro bede mieszkala z mama i ona bedzie mogla zajac sie dziecmi, a jak nie ona to mam dwoch braci tez - jeden ma 16 lat , a drugi 18.
Super jedno pietro rodzicow , a drugie nasze 🙂 Maz jest zachwycony tym pomyslem , bo on pochodzi ze wsi i jego bloki nie rajcuja takze bedzie w pelni szczescia. Na posesji tego domu czlowiek sie czuje normalnie jak w polsce 🙂 Takie wrazenie.
Ruda Rybko Twoja Bianka zjadla 210ml na raz?! wow ... moj Kevinek tez dostaje tylko na zawolanie , ale on je co 4 godzinki mniej wiecej i najwiecej zjadl 140ml.
Od trzech dni spi sobie w lozeczku w osobnym pokoju. Balam sie , ze bedzie klopot go tam odseparowac ode mnie , ale nie. Polozylam go i zasnal sobie ... cala noc tam spal. I tak juz 3 dni sobie spinka bez problemu uff. Maz sie cieszy , bo wreszcie moze spac ze mna hehe zwolnilo sie dla niego miejsce obok mnie 🙂
Wogule moj synek to przeciwienstwo corci. Ona byla naprawde trudna .. ciagle plakala , marudzila i tylko na rekach zasypiala , a synek nie znosi jak sie go na rekach nosi kiedy jest spiacy ... zaraz sie wyrywa i dopiero jak go poloze to sobie zadowolony zasypia sam 🙂 jej jak dobrze.
Mi sie wydaje , ze dzielilysmy wage dziecka przez 6 i pozniej znowu przez 6. Nie jestem pewna , ale na kazdym opakowaniu mleka jest napisane ile dziecko w ktorym miesiacu powinno zjadac. Wedlug mojego almironu to dziecko 4-5 mies powinno jesc 5 porcji na dobe po 210ml , ale moj synek je 7 razy po 140ml , wiec normy swoje a dzieci swoje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Dobrze myslalam. Pokaze na przykladzie mojego dziecka:

7000(waga) :6 = 1166,66 :6 (na dzien)= 194,44 (1porcja)
czyli dziecko powinno zjadac 6 porcji po 195 ml mniej wiecej.
Tylko to sa takie proporcje jesli dziecko jest na samym mleku , a jesli poza mlekiem dzidzia juz zjada supki itd to normalne , ze tego mleka tyle nie zje. Mpje dziecko je 7x140=980ml czyli wychodzi na to , ze zjada az o 200ml mniej niz przewiduje norma , no ale wiadomo , ze to jest zastapione obiadkiem , bo raz dziennie w porze obiadowej maly dostaje zupke czy cos.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jusmarkl super. Też chciałabym mieszkać w domu. Jak narazie mieszkamy w bloku na 1 piętrze. Mieszkanie dostaliśmy w prezencie ślubnym od teściów, ale jest jeszcze przez rok na kredcie więc oni są właścicielami. Potem mają przepisać na nas. Wtedy chcemy je sprzedać, zaciągnać jeszcze mały kredyt i kupić mały domek z ogórdkiem. 🙂 Ale to pewnie potrwa, bo wciąż coś trzeba kupić, coś zrobić i tak pieniądze umykają, niestety 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jusmarkl ale ten dom to kupujecie czy wynajmiecie? W Hiszpanii są piękne hacjendy :-) Nie wiem czy Ci pisałam że moja siostra mieszka tam od 13lat :-) A teraz muszę Cię ochrzanić !!! Piszesz o bezglutenowych chrupkach, wiadomo że do jakiegoś czasu trzeba podawać dzieciom bezglutenowe potrawy, nie pamiętam od jakiego wieku są kaszki już zawierające gluten, ale --- jeżeli chrupki bezglutenowe to i pieczywo bezglutenowe, a wiadomo że normalne pieczywo ma gluten - zawierają je prawie wszystkie zboża, więc nie wolno podawać dzieciom takim malutkim zwykłego pszennego czy żytniego pieczywa !!! A flipsy są robione z kaszki kukurydzianej i maluszkom nie zaszkodzą :-) Więc nie rób tego więcej, chyba że kupujesz pieczywo bezglutenowe :-) To pewna niekonsekwencja z Twojej strony 🙃
Oklaska dla Kroci żeby Julce przeszedł ten okropny kaszel

Mój Franek też się rozchorował, narazie temperatury nie ma ale słyszę jak mu charczy gdzieś w gardełku i kichając jakieś glutki mu wylatują. Oj to ta okropna pora roku !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ojej asiula_c pisalo tu juz kilka dziewczyn , ze daja na skosztowanie dzieciom okruszek chleba , a Ty teraz sie ocknelas , zeby mnie ochrzanic. Gluten jest od 6 mies. ale tak jak pisalam nie uwazam , zeby okruszek zaszkodzil dziecku ... kiedys ludzie nie mieli takiego pojecia o tym wszystkim , dzieci jadly praktycznie wszystko. Nie panikujmy z byle czego. Nie martw sie jestem rozsadna i na pewno nie zaszkodze dziecku.
ps. a jak sie daje do gryzienia skorke z chleba kiedy dziasla swedza to tez te dziecko troszke tego zje , wiec mysle , ze nie mozna robic takiego halo z wszystkiego. Tak samo jak bylo w ciazy bo tego nie wolno czy tamtego , ale bez przesady prawda. Nie dajmy sie zwariowac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ok, ocknęłam się bo tylko ty pisałaś o tych chrupkach bezglutenowych. Oczywiście że się nie martwię 🙃 ale jak stosujemy coś bezglutenowego żeby dziecku nie zaszkodzić to nie dawajmy tego glutenu w innej potrawie :-) Ja nie daję chleba na swędzące dziąsła, tylko gryzaczki ale oczywiście korci mnie żeby mu dać do spróbowania :P A czasy się zmieniają, wszystko wokół się zmienia 😮 Kto by kiedyś pomyślał że będziemy wozić dzieci w fotelikach ?? Nie denerwuj się przecież 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczyny bylam u tej pielegniary i zwazyła Bianke - wazy 5,8 wiec lepiej juz. Pokazała mi na siatkach centylowych ze Bianka jest troche nizej niz 50 centyl ale daleko jej do niedowagi.

oli- ja normalnie dawałam Biance jesc jak zechciała i tak sie stalo ze jadła regularnie co kilka godzin. NIe zmuszałam jej do jedzenia. A potem lekarz powiedział ze mam podawac butelke cały czas, nie dawac nawet smoczka tylko mleko i własnie stało sie odrotnie- Bianka jadła mniej. Teraz jak pójde do niego na szczepienie to mu powiem jak ja ją karmię i ze jej wystarcza.

Wczoraj po 210ml niestety spała tylko 5 godzin wiec standardowo- po 90 ml tez sie tak budzi. Ale najwazniejsze ze je juz lepiej 🙂 Z tego ciesze sie najbardziej.

Buzki dziewczyny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
OK asiula_c . Tylko wiesz chodzi mi o to , ze jak daje malemu chrupki to on zjada okolo 4 na raz , a jak daje chleba to tylko maly okruszek dlatego uwazam , ze ten okruszek nie zaszkodzi , ale jesli chodzi o dawanie chrupek w wiekszej ilosci to lepiej juz bezglutenowe. Rozumiesz? Patrzylam w necie na sklad flipsow i sa robione z kukurydzy naturalnie bez zadnej chemii , a i jest tez podane , ze to produkt bezglutenowy takze ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No to super Ruda Rybko !!! 😆 oby tak dalej i będzie dobrze.

Mój Franek niestety się pochorował, wczoraj wezwaliśmy panią dr na wizytę domową i od razu jak weszła powiedziała że ma zapalenie krtani bo słychać jak płacze to taki gardłowy odgłos i rzeczywiście 😞 Dostał antybiotyk i syropki przeciwkaszlowe, powiedziała że musi go bardzo bardzo boleć, a przy każdym płaczu ten ból się wzmaga 😞 Bidulek mój kochany 😘

I pani dr dała nam radę - jeśli ktoś poczuje chrypkę czyli coś z krtanią - krtań lubi zimne powietrze, dorośli mogą zjeść np. lody, starsze dzieci też lody albo zimne napoje (nie bać się że zaszkodzimy), a po zaśnięciu maluszkom zapewnić niską temperaturę, czyli jak już maluszek się ociepli pod kołderką trzeba porządnie wywietrzyć pokój w którym śpi, wtedy lepiej się czują 🙂

A i dostaniemy skierowanie do badania specjalistycznego bo zauważyliśmy że maluch czasami spina się na maksa, czyli napina wszystkie mięśnie na raz, a przy tym prawą nóżkę krzyżuje kładąc ją na lewej, dla świętego spokoju trzeba to zbadać chociaż ona nie widzi żeby miał napięcie mięśniowe, bo zwykle takie dzieci ciągle mają zaciśnięte piąstki. Ale za wczasu człowiek lepiej to zrobi i jest czas na ew. reakcję .

Oklask dla Bianeczki że tak ładnie przybrała :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc

o kurde asiula wspolczuje , tez slyszalam ze lody pomagaja na gardlo , ale podobno niew wszystkim

dziewczyny mam do was pytanko w ktorym tyg mozna okreslic plec na 4 d bo ja nie robilam takiego usg i nie wiem a moja sandra mnie pytala bo jej sie zaczyna 7 tydz i by chciala zrobic to usg tylko nie wie kiedy 🙂

ruda rybko to super ze bianeczka zaczyna przybierac , madra z ciebie mama ze robisz to tak jak ty uwazasz bo sama wiesz naj lepiej jak twoje dziecko chce jesc a nie jakis lekarz ktory nie zna wogole dziecka wymysla jakies cuda

jusmarki sliczne zdjecia dodalas do suwaczkow 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie 🙂
Dzisiaj byłam z Juleczką na kontroli no i okazało się, że nie ma poprawy a jest gorzej. Oskrzela ma zawalone no i pani doktor zmieniła jej antybiotyk. Teraz dostaje zastrzyki domięśniowo (2 rano i 1 wieczorem) przez 5 dni. A jak to nie pomoże to już mnie nastraszyła spitalem. Boże, siedzię w domu sama z małą i cały czas się martwię. 😞 Dzisiaj już dostała pierwszą dawkę, ale płakała. Biedactwo moje 😞 Do tego ja też jestem na antybiotyku - gardło mam zawalone. A mój mąż od wczoraj też mówi, że go pobolewa. / 😞

Asiula widzę, że u Ciebie też problemy zdrowotne. Oklask dla Frania.

Oli na miałam usg3d/4d robione w 23 tygodniu i dopiero wtedy dowiedziałam się, że bęzie dziewczynka, ale podobno widać wcześniej. Wszystko zależy od ułożenia dzidzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oli ja miałam normalne 2D i w 14 tygodniu już wiedziałam płeć :-) ale mały idealnie się ułożył i było pięknie widać :-)

Krociu oklaska dla Juleczki :-) bidulka, ale nie martw się na zapas trzeba być dobrej myśli. Ja też teraz mam co dobrego ale jestem dobrej myśli że wszystko będzie OK :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dziewuchy 🙂

ja tak późno bo weszłam na brzuszka juz wczesniej ale zaczytałam sie u czerwcóweczek o Kamilce- tej dziewczynce która miała taki fatalny poród. Dziewczyny tam dały linki do stron i znalzłam strone tej fundacji splotu ramiennego- Boze, wyryczałam sie nad każdym dzieckiem 😞 Dziewczyny jakby Biance cos takiego zrobili to chybabym rozwaliła szpital. Normalnie jak widze te biedne dzieciaczki to tylko ryczę cały czas 😞
Jak czytałam te ich historie to wszędzie jest tak ze te dzieci były bardzo duze a mimo to nie było to wskazaniem dla lekarzy do cesarki i kazali na chama rodzic naturalnie a potem ciągnęli za główki albo wprost wyrywali kleszczami 😞 😞

Rany, te Wasze biedaczki takie chore 😞 Ucałujcie je od nas 🙂 taka cholerna pora roku ze wszystko sie dzieci czepia.

Ja miałam fajny dzien, rano poszłam z Małą do laboratorium oddac jej próbki do badań na te bakterie w moczu i w kale a potem chodziłam sobie po mieście. Problemy zaczęły sie około 17-18 bo juz była marudna ale jesc nie chciała za chiny wiec czekałam az doczekałam 20 i ryk był juz poteżny wiec zabrałam sie sama za kąpanie (mąz w pracy). Pomyslałam ze teraz to juz zje na pewno całą butlę ale gdzie tam- wrzask straszliwy- temp. w porządku, brzuch miękki wiec nadal nie wiedziałam o co jej chodzi.
Dopiero przyszedł mąż i usypiał ją ponad godzine a od niego mała cholernica zjadła 270ml mleka 🤪 Rany, to chyba niedobrze że ona jada raz 60ml a za 6 godzin 270ml, co?? Normalnie cały czas zaglądam do niej czy nie wymiotuje czy nie ulewa bo czasami nagle krzyczy i potem sama zasypia. Nie wiem co jej dolega 😞

nic ta nasza beti- świeża mężatka- nam nie pisze

jusmarkl- a ja myslałam ze flipsy to takie badziewie z chemią i nie spodziewałam sie ze same naturalne składniki. Sliczne masz nowe suwaczki- mi sie z tej strony najbardziej podobają 😁

Bianke znowu wysypało na buzi i szyi- juz sama nie wiem na co ona ma uczulenie. Albo to tak jak mówiła oli- ze czasami Tosi tez cos wyskakuje 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
O matko jusmarkl to noworodek większy od naszych 4 m-cznych dzieciaczków 🤪

Ruda Rybko a może ty się za bardzo stresujesz tym że ona krzyczy, mała się stresuje i nie chce jeść butelki od ciebie tylko od spokojnego męża?? wiesz doskonale że maleństwo wyczuwa każdy stres mamy, może to to ?~!! może za późno ją kładziesz spać a ona już jest tak zmęczona że płacze z tego zmęczenia, jest w sumie dużo powodów dlaczego tak jest, ale na odległość trudno tak coś podpowiedzieć

Ja jestem fizycznie wyczerpana, mały budzi się w nocy, płacze, nie chce jeść, spać, nie wiem jak dam radę wytrzymać te nocne wstawania, bo rano naprawdę się czuję wypruta jakbym conajmniej tydzień nie spała, a trzeba wstać Misię zaprowadzić do przedszkola... 😲

widzicie dziewczyny tak to już jest każda z nas ma inne problemy ... 🙃 oby do roku 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ruda rybko tosia jest znowu wysypana policzki szyja za uszkami , glowa ja moge ja smarowac przez 3 dni tylko laticortem bo to steryd , wtedy schodzi a potem 2 tyg przerwy i znowu jest non stop wysypana to jest czerwone , suche skora naciagnieta z tej suchosci i smaruje to robiona mascia natluszczajaca , to ewidentne azs bo wiem jak michu wyglada i jest to identyczne ale lekarze mowia ze nie mozna stwierdzic u takich malych dzieci azs , tylko podejrzewac no ale widac ze problemy tego typu sa tak mowia , a ja i tak widze , i powiem wam ze tak mi jej zal non stop wyspana a co to bedzie pozniej 😞 , a co do mleka to tosia od poczatku dostala bebilon pepti ze wzgledu na wysokie zagrozenie azs , twojej biance zmienili mleko i to sa tylko moje przypuszczenia , kazde mleko ma inny smak moze jej nie smakowac , mowia ze ciezko dziecko przestawic bo kazde mleko ma inny smak , a moze w koncu wieczorem jest juz tak glodna ze zjada duze ilosci , a w ciagu dnia walczy bo jej nie smakuje to tylko moje przypuszczenia a inne rzeczy zupki itd zjada ?? czy tez jest problem ??

asiula wspolczuje tych nie przespanych nocek , u mnie toska jak byla teraz chora jakos przesypiala cala noc na szczescie

krociu tobie tez a w sumie juleczce tych zastrzykow bolesnych od ciotki buziak dla juleczki 🙂

no tak beti juz ma to za soba 🙂 a ciekawe jak patrysia i kiedy tusienka kompa odzyska

jusmarki widzialam wczoraj to na necie rany on wiekszy od toski gdzie ta kobieta go miala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczyny ona tak słabo juz jadła na poprzednim mleku wiec to nie jest wina smaku Bebilonu Pepti- od razu o tym pomyslałam i kazdy mi na to zwraca uwage ale taki niejadek to juz była na Aptamilu.
Co do usypiania- asiula- jak ja kąpałam o 8 wieczorem to przeciez nie byłam zdenerwowana ani nic, posżłam z nia do pokoju z butelka mleka i zaczeły sie cyrki. Ciekawe co to bedzie dzis.
Nie uspyiam jej zbyt późno- dla niej 8 to jest ok bo zazwyczaj chodzi pózniej spac. za wczesnie tez nie jest bo widze jak trze oczka rączkami wiec ewidentnie jest zmęczona.
Ech, normalnie dopoki sie nie nauczy mówic to nie bede wiedziec o co jej chodzi.

Ja wczoraj widziałam tego giganta z Indonezji. ale szok, nie?? No ale gdzies tam wyczytałam ze matka jest cukrzykiem i podwyższona glukoza w organizmie i takie sa efekty. Najwieksze urodzone dziecko wazyło ponad 10kg ale zmarło kilka godzin pózniej.

oli- Bianka tez wysypana ale ma takie czerwone krostki na buzi i pojawiły sie jej na brzuszku, plecach, szyjce.
oli- jak bedziesz miała czas to rzuc okiem jaki gowny skladnik ma ten Twój krem Latoicort. Mój nazywa sie podobnie bo Locoid Cream a głowny składnik to- hydrocortisone butyrate 0.1%- mój krem to tez steryd 😞

Współczuje asiula tyc nieprzespanych nocy 😞

jusmarkl a Wy kiedy sie przeprowadzacie do tego fajnego nowego domku???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wpisałam w google Twój krem oli i to jest to samo co mój- ten sam skład

no, asiula, a widziałas tego nastolatka z taką krótką rączką bo nikt nie umiał mu pomóc??
A czy ktos wie jak ta Zosia odniosła sie do lekarzy którzy przyjmowali poród?? czy oskarżyła ich czy co?? Głupio mi tam do niej pisac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jej mi sie sterydy kojarza z tymi silaczami co tak pakuja desperacko.
Ruda Rybko do tego domu sie wprowadzamy w polowie pazdziernika , bo zazyczylismy sobie jeszcze kilka poprawek remontowych. Wymiana okien , panele na podloge , wymiana drzwi w calym domu no i ogrzewanie tam jest na prad to my powiedzielismy , ze wolimy na gaz i maja nam to zrobic. Takze musimy poczekac az skoncza. asiula_c Ty pytalas czy kupujemy czy wynajmujemy no wiec wynajmujemy , na kupno sie decydowac nie mozemy bo nie wiadomo jak dlugo bedzie praca , kopalnia ma kontrakt podpisany do 2013 roku i nie wiadomo co bedzie dalej czy przedluza czy zamkna , zalezy czy bedzie jeszcze wegiel. Maz ma staly kontrakt , ale to i tak jakby mieli zamykac kopalnie to go przeniosa na inna , ktora znajduje sie 700 km stad ,dlatego nie ma co kupowac tu nic.Jeszcze chce poczekac az wejdzie euro w PL i zobaczyc jak to bedzie - byc moze zjedziemy do kraju i tam kupimy dom.
Dziewczyny co do tego dziecka giganta to wezcie sobie teraz przylozcie swoje dziecko do brzucha i zobaczcie jak by taki klocus mial sie tam zmiescic -ja przymiezalam Kevinka i nie wyobrazam sobie tego.
Ruda Rybko tez czytalam o tej Zosi. Zabilabym lekarzy. Tutaj w Hiszpanii rok temu rodzila moja kolezanka i przy wyjmowaniu dziecka lekarze zlamali raczke :/ Podala ich do sadu i przegrala, bo uznano , ze porod jest tak niebezpieczny , ze wszystko sie moze zdarzyc a lekarz tez czlowiek i nie jest perfekcyjny i ze kazda kobieta powinna sie liczyc z tym , ze podczas porodu moze sie cos stac. I jak tu zaufac lekarzowi? Dziecku raczka sie szybciutko zrosla , bo to jeszcze kosci miekkie i wogule , ale sam fakt co taka matka przezywa! Ja bym rozniosla szpital.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no widzisz ruda rybko tym samym faszerujemy nasze corki

co do zosi to nie mam pojecia czy ich oddala do sadu , ja wam pisalam ze ona pracowala w tym szpitalu , prowadzila z nami cwiczenia w szkole rodzenia , jutro badz w poniedzialek do niej zadzwonie to zapytam , wiem ze termin ma 5 listopada na ta operacje i martwi sie ze nie zdazy uzbierac kasy , ja puscilam przelew , ja wiem co to znaczy i szczerze jej wspolczuje , jak pomysle ze ja tez tam rodzilam w tym pikielnym szpitalu , a zaraz po porodzie mowilam do micha ze drugi raz bym tu nie rodzila i zosi tez mowilam ehhhhhhhh biedna kamilka 😞

a moja tosia dzis strsznie plakala kilka razy a rzadko to sie jej zdarza wiec jestem pelna obaw , nie chciala jesc masakra nie wiem czy to zeby czy gardlo w koncu podalismy jej ibuffen i po jakis 20 min jak zaczol dzialac dopiero wypila 150 mleka a tak jak tylko butelka to plakala nie milosiernie 😞

a dzis tosia konczy 4 mc 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tosienko nastepny oklask wiec idzie dla Ciebie z okazji 4-miesiecznicy!!!

Ja jeszcze musze poczekac na pełne 4 miesiące Bianki do października :P

No to fajnie, jusmarkl, że tak można sobie zażyczyc tyle poprawek w domu 🙂 W irlandii to chamy nawet nie odmalują mieszkania a co tu mówic o zmianie ogrzewania!! Tutaj ludzie którzy wymajmują (albo agencje) to tak sie rozbestwili bo jest mnóstwo Polaków i wiedza że każdemu zależy na kasie i nikt nawet nie zapiszczy jeżeli bedzie cos nie tak.
My od 1 października tez sie wyprowadzamy z tego mieszkania do samego centrum ale tez powiedzieli ze dywanów nie wypiora ani tapicerek na meblach wiec juz musimy kombinowac gdzie by pozyczyc maszyne do prania dywanów i samemu to zrobic.

Widzisz, oli, moja tak samo ryczy przy jedzeniu. Dzis posmarowalam jej dziąsła żelem na zabkowanie, podobało jej sie bardzo a potem zasnęła. WYglądało jakby jej pomogło ale musiałabym jeszcze tak zrobic kilkakrotnie żeby powiedziec na pewno. Zadnych zmian na dziąsłach nie ma.

gadalam z mężem na temat tego jej płaczu w trakcie jedzenia- od kilku dni nie daje sie nakarmic na rękach jak zazwyczaj. Wierci sie i pręży, chce siadac i wypluwa butelke. Ale jak tylko sie ją położy np.na łóżku i da butele to zjada takie ilości mleka ze głowa boli. NAwet Wam nie powiem ile teraz na noc zjadła bo złapiecie sie za głowę 🤪 Dzis, po kapaniu połozyłam ją i dałam butle to jadła i jadła i końca nie było.

he he jusmarkl ja kilka dni temu zrobilam dokładnie to samo co Ty z Kevinkiem- przymierzyłam ja do brzucha i mimo że Bianka jest maleńka i szczupła jak na niemowlaka to i tak byłam przerażona 🙂 A najlepsze bo czesto jak patrze na jej główke i wyobrazam sobie jak ona miałaby sie przeze mnie przepychac to az mi słabo 🙃 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tosiu wszystkiego naj naj naj 😘 z okazji 4 m-cznicy :-)

Ruda Rybko no tak to jest dopóki dziecko nie zacznie mówić to wszystkiego trzeba się domyśleć. Naprawdę to luksus jak dziecko już powie co go boli, gdzie .... 🙃 No Ruda Rybko to rocznice powinniście jakoś zaświętować, może tak jak czerwcóweczki "kakaową nocą"? HI hi hi...

Jusmarkl no tak to rzeczywiście nie ma co kupować w takiej sytuacji ... ale i tak Wam fajnie bo dom to dom, a mieszkanie ma swoje zalety ale wiele wad 🙃

Bardzo szkoda tej Kamilki, a pieniądze rzeczywiście jak tu nie powiedzieć że nie są w takiej sytuacji najważniejsze ??? Pewnie każdy grosz się liczy, ja też coś puszczę :-)

oli ja w takiej sytuacji zawsze najpierw sprawdzam czy maluch nie ma pleśniawek w buzi bo przez to dzieci nie chcą jeść, a potem wszystko inne wykluczam, ale musimy się natrudzić dziewczyny :-) ale wszystko jeszcze przed nami :-)

Frankowi lepiej, dzisiaj przespał pierwszą noc od tygodnia bez płaczu, tylko na cysia się budził. Jako tako się wyspałam :-)
Buziole i miłej soboty :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...