Skocz do zawartości

Luty 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
anitek85 antybiotyku bym Ci nie doradzala, poczekaj na konsultacje z innym lekarzem. bol moze byc efektem rozciagania sie wiazadel oblych lub rozchodzeniem sie kosci miednicy. No niestety w ciazy juz tak jest, ze co chwilacos boli 🙂) Z ta nospa tez nie przesadzajcie!!
i lez i odpoczywaj! 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaana

    2035

  • iwiokej

    2637

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Nospa lekarz mowil 3razy dziennie! i to 3lekarzy tak mi mowila wszyscy polscy oczywiscie! ale i tak biore jak boli mocno dzis 2wzielam ale to dlatego ze bardzo bolalo 😞 ale czekam do jutra mam wizyte o 1 wiec nie jest tak zle 🙂 jejkus ja sobie nie wyobrazam pracowac w takim stanie jestem na zwolnieniu od poczatku i podziwiam Mamusie ktore chodza do pracy :p
Uciekam na film 🙂
Dobranoc 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja biorę nospę 3x1 już od dwóch miesięcy i jest wszystko w porządku. A biorę ją nie ze względu na jakieś bóle, ale na skurcze mogące powodować poronienie. Nie wiem ile jeszcze, ale po ostatnim krwawieniu lekarz kazał brać dalej. Więc biorę, choć z dnia na dzień moja nadzieja wzrasta, że wszystko będzie już ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ruchówWioletka to na pewno były ruchy maleństwa, pewnie od teraz zaczniesz odczuwać je częściej i będą one mocniejsze. Ja moją maluszkę czuję od tygodnia 🙂

aaana co do rozmiaru brzuszka to u mnie też czasami jest mniejszy a czasami większy i rzeczywiście nie ma na to wpływu jedzenie..nie wiem czemu się tak dzieje. Ostatnio zauważyłam, że chowa się coraz rzadziej 🙂



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wioletka jeśli czułaś ruchy dziecka to znaczy że tak było - wiem ze mama (bywa) autorytetem ale to twoje ciało, twoje dizecko i jeśli cujesz ze to były ruchy maleństwa to na pewno tak było
ja czułam dziwne bulgotanie a później łaskotki już pod koniec 15tc i mimo ze to "niemozliwe" wiem że to był maluszek
candymonka uspokoiłaś mnie troche bo dzisiaj obudziłam się taka ... chuda 😞 ale pczodziłam trochę i brzuszek się pokazał - on chyba żyje własnym życiem !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Już chyba wiem dlaczego byłam taka słaba od czwartku.. Dzisiaj w nocy tak mnie gardło bolało strasznie i wstałam chora.
Nie ma co ignorować osłabienia.
Teraz muszę ostro wziąć się za terapię domową. Zionę czosnkiem i wypalam gardło solą.

Macie jakieś sprawdzone sposoby domowe na przeziębienie i ostry ból gardła?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aha i jak masz katar/kaszel to nie pij mleka - ono zagęszcza śluz i cięzej oddychać i nie mozna odkaszlnać

rosół ale taki "mocny" tj duzo warzyw i koniecznie cebula czosnek w nim jak do tego posypiesz natka pietruszki to dodasz wit C (więcej niz w cytrynie) i żelazo

zamiast kropli do nosa - zrób coś a la tampon z chust higienicznej, przekrój cebulę, przetrzyj tym tamponem do przecietej połówce i tampon do nosa i mocno się zaciągnij takinm powietrzem - działa jak xylometazolin tylko niestety krócej ale za to mozesz powtarzać ile chcesz bez skutków ubocznych

na bolace gardło (m. inn.) dobrze wpływa siemię lniane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam
jestem poraz pierwszy z wami... i bardzo podoba mi się że taki temat na forum został założony.
Jestem w 16 tygodniu ciąży, w poniedziałek wybieram się do lekarza, jak myślicie czy jest szansa, abym dowiedziała się kto mieszka w moim brzuszku? Lekarz ma tylko zwykłe usg.
pozdrawiam koleżanki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedziela mija spokojnie, najpierw wizyta mojej matki chrzestnej potem zakupy z mamuśką 🙂 Kupiłam rożek dla malutkiej nie mogłam się powstrzymać 🙂 tanio zapłaciłam bo tylko 20 zł a taki fajny gruby z podusią.

Mi zimno nie jest ale w brzuchu mnie kłuje cały dzien i staram się leżeć 🤨





Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja marzę o chłoptasiu 🙂 ale dowiem się dopiero 19 października. To jeszcze ponad miesiąc. Ale to już będzie 22 tc więc będzie większa pewność.

Witaj mar2803, życzę Ci abyś zobaczyła swojego maluszka no i aby to była dziewczynka 🙂

A ten artykuł z Onetu, dobra podstawa do tego aby egzekwować swoje prawa. Ja sobie go napewno skopiuję i wykorzystam te dane jak będzie trzeba.
A to, że Szpitale tego nie prestrzegają to sie nie dziwię, bo pewnie 1 na 10 kobiet zwróci na to uwagę albo i nie. Więc to jest łatwa kasa dla szpitali, a jeszcze jak nikt się nie czepia, raj.

Po to potrącają nam składki, żeby potem móc skorzytsać z takiego prawa. Więc ja nie zamierzam popuścić. Choć mam nadzieję, że nie będę musiała - ale wiem, że jeśli to będzie szpital w Wołominie to będzie ostro, bo tam się płaci za wszystko.
Znieczulenia nie dają, trzeba za nie zapłacić i jeszcze załatwić sobie samemu anestezjologa (za którego też trzeba zapłacić), sala rodzinna (jednoosobowa) kosztuje, poród rodzinny kosztuje. Także jak to będzie tam napewno będę nie miłą pacjentką.

Ale uważam, że trzeba dochodzić swoich praw. Bo gdyby kobiety zwracały na to uwagę, to nie było by tego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pewnie dlatego tak sie dzieje, ponieważ kobiety podczas porodu wolą miec święty spokój, co jest zrozumiałe i darują sobie.
Ale ja myślę, że wszelkie kwestie związane z porodem (płatności za wszystko) należy (o ile to możliwe) załatwić wcześniej. I dobrze jest mieć w zanadrzu parę paragrafów 🙂 to naprawdę działa, a i personel staje się milszy, wiemy przecież, że nikt nie lubi ludzi zanających się na prawie, szczególnie jeśli może to negatywnie wpłynąć na nasz interes. No a jeśli nie uda się przed porodem, to dobrze jest pokazać, że wiemy o co chodzi w tym temacie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...