Skocz do zawartości

Luty 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Uszka z barszczykiem:P pychota
Ja od poniedziałku zamieniam się w robota kuchennego
póki co mam zaplanowane:
barszczyk z uszkami
rybka w galarecie
rybka w sosie greckim
pierożki z kapusta i grzybami i ruskie
łazanki z makiem i bakaliami
śledziki na biało z brzoskwinią
karpik z ziemniakami i brokułami w białym sosie
klopsik z jajem,sałatka jarzynowa
z ciast-makowiec i piernik
🙃



:P :laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaana

    2035

  • iwiokej

    2637

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Wlasnie zauwazylam ze wiekszosc ludzi je uszka z barszczykiem u mnie sie tak nie jadlo nigdy hehe :P
my topimy maslo z tarta bulka rumienimy i wtedy takie swieze uszka polewamy ta bulka z maslem 🙂 a barszczyk jest w kubku 🙂
Nikos to Ty duzo robisz :P u mnie nie mialby kto jesc bo ja tylko z Mezem i Olafkiem w brzuszku :P
wiec robie
Makielki
Uszka
Sledzik solonowy w pieprzu cebuli ogorku kiszonym i oleju
Rybka smazona dla Meza bo ja nie lubie :P
Bigos
Salatke Warzywna
Barszcz
Sernik
Kompot z suszonych owocow 🙂
i to by bylo na tyle 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iwwiokej to współczuje tych hitów z piecem, my też jesteśmy skazani na palenie w piecu, przez co na dłużej nie idzie nigdzie wyjechać, bo jak sama pisałaś wszystko może zamarznąć.. takie uroki domków jednorodzinnych...
Anitek ja też robię te śledzie z solą, pieprzem, ogórem i w oleju, tylko dokładam jeszcze jabłko 🙂
Nikoś ale apetytu mi narobiłaś tym karpikiem z ziemniakami i brokułami w białym sosie, mniam.. dopiero co zjadłam obiad ale z chęcią bym takie coś pochłonęła 🙂
U Nas też zima pełną gębą 🙂
Anitek a na przewijak masz taki dodatkowy pokrowiec z frotki?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikos i tu jest pies pogrzebanu hehe no ja sernik pieke sama po raz pierwszy w zyciu wiec nie wiem co z tego wyjdzie :P
a uszka lepimy sami 🙂
Martus ja mam przebierak taki na lozeczko bo lozeczko ma 144cm dlugosci i to jest taki przebierak co kladzie na lozeczko i ma szufladke nawet i na to mam taka mate 🙂 [img size=315]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/mata-c5a82f1cd90918730f028ab26ffcec65.jpg" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
fajnie masz nikoś tak 2w1 nieźle nie musisz się zbytnio wykosztowywać na imprezy imieninowe, bo masz wszystko na Święta 🙂 a do tego rodzinna wigilia 🙂
ale wiecie nie jest łatwo jak nie ma efektu pracy a tu jeszcze taki psikus i ten syf w pokojach 😞
nic jeszcze nie mam zrobione na Święta 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja nie zamierzam karmic piersia tylko tak 2-4tyg hehe wiec piwko wysacze juz pod koniec marca :P choc patrzac na to teraz to wogole nie mam ochoty na alkohol czasem tylko lampka czerwonego wina za mna chodzi :P
ja w sumie lubie w kuchni robic wszystko ale czasem pomyslu brak :P
co do sledzikow mi jakos jablko nie pasuje hehe choc moja Mama czasem tez robi z jablkiem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak dla mnie to jest troszke nienormalne zeby tak meczyc dziecko 😞 widzialam po mojej siorze i siostrzenicy...Mala plakala za kazdy razem jak tylko moja siorka wprowadzala nowy pokarm meczyly ja kolki co chwile.Blanka ma prawie 8miesiecy a moja siora do dzisiaj jak zje cos nie tak to Mala ma takie kolki ze serce mi peka jak patrzylam na to jak byli w odwiedzinach...
do tego siorka chce ja odstawic juz od cyca no i wcale nie jest to takie proste...Mala wstaje w nocy co godzine czasem czesciej pocyca doslownie pare minut i zasypia nie robi tego z glodu tylko raczej z przyzwyczajenia...Bo siora daje jej zupki kaszki deserki itd...
jak dla mnie to meczenie i dziecka i siebie...
nie wiem czy czytalyscie mity i fakty na temat karmienia piersia???faktem jest to ze zmniejsza zachorowalnosc na raka jak sie karmi piersia ale oczywiscie nie dlugo bo jedna znajoma 3letniego synka jeszcze karmila 🤨
a modyfikowane mleka tez maja duzo plusow i do tego Tata rowniez moze karmic 🙂
no i dziecko szybicej pozbywa sie kolek bo wiadomo modyfikowane mleko ma jeden sklad a mleko z piersi cokolwiek nowego jesz dziecko odczuwa niestety 😞stad moja decyzja o nie karmieniu piersia powyzej miesiaca...chce tylko sprobowac jak to bedzie bo wiadomo...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i chce tak karmic do okoloa miesica 50/50 z mlekiem modyfikowanym choc lekarz mnie uprzedzil ze dziecko zazwyczaj wybiera mleko modyfikowane i odrzuca cyca...No ale jak odrzuci to nie bede plakac z tego powodu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anitek jak czytam o Twojej siostrze to jakbym czytała o sobie,ja tez przeszłam przez takie męki z Nadią,karmienie na żądanie,w nocy nawet co pól godziny było cyckanie,kolki też przezyłysmy ale to nie znaczy,że z synem będzie tak samo.
Czasem jest tak,ze dzieciaki znosza jedzenie mamy bez problemów ale wszystko się okaże w trakcie...oby było jak najlepiej 🙂


Co do karmienia 50/50 to też sądze,że mały wybierze butlę bo bedzie Mu łatwiej leciało
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.s. szwagra brat jest pediatra i juz uprzedzil ze chlopcy niestety przechodza kolki czesciej i gorzej 😞 zapisal mi juz leki do Malego w razie czego. Te same co ma siostrzenica choc widzisz jak kolka zlapie to masakra ja sie chyba zaplacze normalnie 😞
ale mam sposob suszarke do wlosow i pamietam jak siorze powiedzialam to mnie zwyzywala a pozniej sama uzywala i uzywa do dzisiaj...Ciepelko robi lepiej no i dziecko uspakaja dzwiek suszarki...ot co brzmi absurdalnie ale tak to wlasnie jest tak samo jak odkurzacz hehe 🙂
Nikos ja juz decyzje podjelam co do karmienia i nie ma sily na tym swiecie ani osoby ktora zmienilaby moje podejscie do tego...ja nie bede meczyc dziecka...a i siebie przy okazji rowniez...Zdaje sobie sprawe ze karmienie butla wcale nie jest takie wygodne wiadomo sterylizowac butle gotowac studzic wode wstawac do kuchni w nocy itd ale mi to nie bedzie przeszkadzac 🙂 juz ja to sobie w glowce ulozylam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja tez kupie lek na kolkę chociaz te leki nie daja 100% ulgi 😞
Ja tez przeżywałam kolki małej,denerwowałam się ale teraz wiem,ze trzeba zachować spokój bo dzieciaki czuja stresa matki i jest jeszcze gorzej.
Decyzja o karmieniu cyckiem czy nie jest indywidualną sprawą każdej mamy,ważne by było to dobre dla dziecka a co jest dobre to każda mama wyczuje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.ciazowy.pl/artykul,prawdy-i-mity-o-karmieniu-piersia,253,1.html
i spokojnie pare z nich to nieprawda...
piersi na pewno nie zachowuja tego samego ksztaltu...sutki sie uszkadzaja na poczatku...dziecko mojej siory wola jesc co chwile i zawsze taka byla to dziecko nie przespalo dluzej niz 2godzin bo co chwile glodna...a co do odpornosci to nie wiem czy czytalyscie kiedys artykul na onecie ze niby wszyscy klada na to nacisk a tak naprawde nikt nie udowodnil tego ze mleko modyfikowane jest gorsze pod tym wzgledem od tego z piersi...
no coz tak jak mowisz Nikos to jest kazdej Mamusi prywatna sprawa ja juz decyzje podjelam i nie zmienie 🙂
co do leku to ja mam Debridat no i espumisan na kolki do dzieci...ale debridat to tylko i wylacznie na recepte i jest naprawde skuteczny 🙂
espumisan zalezy od nasilenia kolki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...