Skocz do zawartości

Luty 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

CandyMonka dobre hehe trzas jak gruche :P
Nikosv u mnie w domu to znow klapsy byly ale tak tez bylo u rodzicow w domu i sobie obiecalam ze moje dziecko na pewno nie dostanie... u mnie Mariusz tez jest mega cierpliwy i nawet Wam powiem ze jak czasem sie zezloszcze i podnosze glos to mowi mi odrazu nie krzycz przy dziecku itd. i odnosze wrazenie ze Olafek bedzie mega rozpieszczony :P ale tez jestem zdania ze bedzie mial wszystko w granicach rozsadku ale bedzie musial sie uczyc dobrze 🙂
ja tez nie uwazam ze biciem mozna rozwiazywac problemy u mnie tak niestety bylo choc sama nie wiem czemu moze przez to ze Taty wiecznie nie bylo Mama sama zapracowana z Nami Babcia ochlana gdzies tam Dziadek w pracy i poprostu przerastalo ich to wszystko...bylo mlodzi i to chyba nie byl jeszcze czas na dzieci no ale trudno...zmienili sie dopiero jak ja mialam chyba 13lat czy cos takiego...i widze ze do dnia dzisiejszego zaluja ze tak bylo no ale trudno...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaana

    2035

  • iwiokej

    2637

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Macie racje ja tez nie rozumiem bezstresowego wychowania cokolwiek to oznacza bo jak dla mnie to to nawet nie powinno sie nazywac wychowaniem...
oczywiscie ze dziecko musi znac swoje miejsce i wiedziec co dobre i co zle i mam nadzieje ze bede umiala to wszystko tlumaczyc na tyle dobrze ze nie bedzie pozniej problemow z Malym...ja tak sobie mysle ze w sumie od nastych lat bylysmy puszczone taki samopas rodzice jakos tak ufali na tyle ze nie sprawdzali szkol itd i wiedzialam co mam robic i nigdy nie naduzywalam tego...i nigdy nie zeszlam na zla droge...moze tez rodzina w jakiej sie czlowiek wychowuje...to ze trzeba sie stac doroslym tak szybko???w kazdym badz razie mam nadzieje ze u Nas wszystko bedzie w nalezytym porzadku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj Maz i jego siostra pochodza z rozbitej rodziny mieszkali z Tata od 5roku zycia i jego nowa zona i pozniej doszlo ich dziecko i np. jak mi mowil ze otwieral lodowke a tam kartki napisane co jest dla niego i jego siostry a co dla ich brata przyrodniego 🤢 🤢 🤢 to sobie wyobrazcie 😞 mial 11lat jak sie Maly urodzil i mial na glowie caly dom dzwigal zakupy na kilka razy bo tak ciezkie zajmowal sie bratem a jego macocha miala wszytsko gdzies bo liczyl sie tylko jej rodzony syn...a jego Tata sluchal swojej zonki...i wiecie co???patrze na niego i sobie mysle jaka on ma wizje prawdziwej rodziny skoro sam nigdy nie mial takiej 😞
ale patrze na niego i wiem ze on pragnie dla Olafka wszystkiego i wiem ze da mu to czego on sam nie mial...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja tez nie mam zamiaru sie wzorowac na nikim ani tez sluchac "dobrych rad" bo wiadomo kazdy cos tam dopowie ale w wychowanie czyjis dzieci nie powinno sie wtracac takie jest moje zdanie 🙂
co do jego Taty to ja sie w sumie nie dziwie ze Mariusz nie chce z nim miec kontaktu...zreszta z jego Mama tez nie mamy kontaktu od wrzesnia a na slub nawet jednego smsa nie wyslala z zyczeniami...zreszta wcale mi na tym nie zalezy bo jak maja byc nieszczere to ja mam gdzies takie zyczenia...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej mamusie 🙂 wróciłam od lekarza i po nowym usg i okazało się że albo tamte pomiary były do du, albo lekarz się źle wyraził, bo moje dzidzi waży teraz 1,2 kg, może on miał wtedy na myśli że dzidziuś waży 1.040 a powiedział 1.400 a że to nie jest polak to bym się nie zdziwiła 😉 ale i tak pomiar tym starym sprzętem był nie bardzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bob Twoja dzidzia jest idealna na ten wiek ciazy 🙂 nie zamartwiajcie sie ja nie wiem czemu lekarze tego mowia ale przeciez kazde dziecko jest inne i za chwile moze tak nadrobic ze sie wszystkie zdziwicie hehe 🙂
wazne ze pomiary i waga miesci sie w granicach 2tyg od daty porodu wyznaczonej z okresu 🙂 glowka do gory 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nio wszystko pasuje Olafek w 27tyg+3dni wazyl 1072g 🙂
Wszystko jest ok z Twoja Dzidzia :P
Jejkus ale mnie napadlo usmazylam kiszke zrobilam tosty i na te tosty polozyla kiszke i na to majonez 🙂 uwielbiam mniami :P zrobilam herbate cynamon jablko z suszkow a obok stoi szklanka soku pomaranczowego z mnostwem kostek lodu a wyciagajac lod wyczailam ze mam lody 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jedna Mamusia podala wage Dzidzi zobaczcie jak szybko waga rosnie 🙂
04.02.2009 Pępolek waży 1750 deko
04.03.2009 Pępolek waży 2960 deko!!
2 kwiecień 2009 termin porodu-waga 3700
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
z innego forum:
Dla dziewczyn, które nie mają jeszcze dzieci i doświadczenia w siatkach centylowych - 10 centyl oznacza, że 10% dzieci waży tyle samo lub mniej, 50 centyl, że 50% dzieci waży tyle samo lub mniej, a 90 centyl, że 90% dzieci waży tyle samo lub mniej. A więc 10 centyl to chudziaczek, 50 centyl to absolutny średniak, a 90 centyl to duże dziecko. można sobie oszacować mniej więcej wagę w następnych tygodniach.

To oczywiście taka bardziej zabawa, a nie scisle wytyczne...

22 tc 374 gram (10 centyl) 575 gram (50 centyl) 754 gram (90 centyl)
23 tc 351 gram (10 centyl) 588 gram (50 centyl) 839 gram (90 centyl)
24 tc 364 gram (10 centyl) 640 gram (50 centyl) 958 gram (90 centyl)
25 tc 409 gram (10 centyl) 726 gram (50 centyl) 1106 gram (90 centyl)
26 tc 483 gram (10 centyl) 841 gram (50 centyl) 1280 gram (90 centyl)
27 tc 584 gram (10 centyl) 983 gram (50 centyl) 1476 gram (90 centyl)
28 tc 708 gram (10 centyl) 1148 gram (50 centyl) 1689 gram (90 centyl)
29 tc 852 gram (10 centyl) 1331 gram (50 centyl) 1915 gram (90 centyl)
30 tc 1014 gram (10 centyl) 1529 gram (50 centyl) 2151 gram (90 centyl)

31 tc 1189 gram (10 centyl) 1738 gram (50 centyl) 2392 gram (90 centyl)
32 tc 1377 gram (10 centyl) 1955 gram (50 centyl) 2634 gram (90 centyl)
33 tc 1572 gram (10 centyl) 2175 gram (50 centyl) 2873 gram (90 centyl)
34 tc 1772 gram (10 centyl) 2395 gram (50 centyl) 3105 gram (90 centyl)
35 tc 1975 gram (10 centyl) 2611 gram (50 centyl) 3326 gram (90 centyl)

36 tc 2177 gram (10 centyl) 2819 gram (50 centyl) 3531 gram (90 centyl)
37 tc 2374 gram (10 centyl) 3015 gram (50 centyl) 3718 gram (90 centyl)
38 tc 2565 gram (10 centyl) 3196 gram (50 centyl) 3880 gram (90 centyl)
39 tc 2746 gram (10 centyl) 3358 gram (50 centyl) 4015 gram (90 centyl)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olafek pomiedzy 50 a 90 hehe 🙂
ech ja tam sie tym nie sugeruje dla mnie najwazniejsze jest to ze pomiary sa odpowiednie jak na ten tydzien ciazy 🙂 Maly co prawda ma za dlugie gierki i brzuchol ale pewnie sie to zmieni za chwile 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sms od Klaudi : W poniedzialek dopiero mam neurologa a tak wszystko ok. jutro prosze o wypic i jak da rade to tylko w poniedzialek wroce na badanie.Juz na glowe dostaje wszystko boli 😞


pewnie biedaczka lezy ech tak to widzicie jest 😞
a CandyMonka widze obzarta siedzi pewnie ze juz nie wrocila po obiedzie :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny ale naginacie z tym pisaniem.. nie miałam dostępu przez parę godzin do kompa, bo mój M. szukał sobie czegoś tam.. ale pojechał już do pracy a ja mogę dalej grzebać w necie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no chyba ze tygodnie są liczone od poczęcie nie dnia ostatniej miesiączki, wtedy było by to bardziej prawdopodobne, ale i tak z tego co wiem to większość dzieci rodzi się o wadze między 3 4 kg a tu wychodzi ze 90 % to ponad 4 kg mają ważyć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anitek a czy Klaudia jest w tym szpitalu, w którym będzie rodziła? Bo jeśli tak to napisz jej, jak oczywiście możesz, że ma okazję poznać "teren" do porodu 🙂 i żeby się nie smutała, bo to dla jej dobra i dobra dzidzi..

Ja też po każdej wizycie u gina martwiłam się, że Nasz Syncio jest za mały jak na swój wiek, ale lekarz za każdym razem powtarzał, że to się wyrówna i nie ma czym się martwić 🙂 więc się nie martwię 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...