Skocz do zawartości

Luty 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 30 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaana

    2035

  • iwiokej

    2637

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
najlepiej pogadaj z lekarzem te tabl są bez recepty więc chyba nie są to jakieś killery

tak się zastanawiam nad depresją poporodową i z jednej str nie mogę sobie wyobrazić jak można ją mieć kiedy w końcu masz słodkie maleństwo na świecie ale z drugiej str tyle kobiet ją przechodzi .. - to musi być straszne oby nam sie nie przytrafiło!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no miejmy nadzieję aaana , ja bym to zaliczyła do porażki życiowej, a tabletki może nie są złe tylko jak ktoś już miał depresję to ma słabszą psychikę i wszystko może wpłynąć na jej powrót, a w lutym zmarł mój znajomy starszy dziadek , niby nie byłam zbytnio z nim związana emocjonalnie ale ponad miesiąc dochodziłam do siebie z koszmarnymi myślami że po co żyć i nie mogłam nawet na chwilę być sama bo dopadał mnie dół i nie chciało mi się żyć prawie nic nie jadłam bo wiecznie miałam mdłości it.p.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
O ludzie padam z nóg 😞 byliśmy z małą u stomatologa ...sankami,chodniki nie odśnieżone,ledwo sie doczłapałam do domu a teraz zajadam winogrona i stękam 😞

Dziewczyny Cyclo3Fortdziała na nogi rewelacyjnie,u mnie była poprawa juz po pierwszej tabletce!
Miałam taki kłopot z nogami,że już nie dawałam sobie rady...zdrętwiałe,spuchnięte,czerwone,okropne a po tym specyfiku jest już dobrze.Ja nie zauważyłam żadnego kołatania serca po Cyclo..
Co do depresji poporodowej to występuje bardzo często.Dziwne to ale prawdziwe.Trzeba mocno się trzymać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iwiokej musisz być bardzo wrażliwą osobą. Mam nadzieję, że depresji poporodowej żadna z Nas nie doświadczy.
Moja bliska koleżanka miała depresję poporodową, teraz mówi o tym spokojnie, opowiadała mi troszkę o niej jak to np. płakała specjalnie głośniej od swojego synka żeby go tylko nie słyszeć 😞smutne ale i tak bywa 😞
Bób ja "zaczynałam" ciążę z wagą 58,5kg teraz (muszę dodać oczywiście, że po świętach 🙂) ważę 72,5kg czyli mam już jakieś 14 do przodu. A obiecałam sobie, że 70-ciu kg nie przekroczę, niestety nie udało się:laugh: a tu teoretycznie jeszcze 2 miesiące do porodu.. W obwodzie mam 102cm..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Martuś to ty wyglądałaś jak żyrafa z anoreksją, prawie 180cm i tylko niecałe 60 kg 🤪
jeśli zaś chodzi o depresję poporodową to nie miałam zdiagnozowanego tego stanu ale miałam coś w tym stylu i nie miałam tego skierowanego przeciwko dziecku broń boże , wyglądało to tak ze nie mogłam spać z obawy że dzidzia przestanie oddychać( taka schiza) do tego prawie nic nie jadłam, ciągle ryczałam i wpłynęło to chyba na ten nieszczęsny brak pokarmu, tak więc córa wychowana na butelce. W życiu bym nie powiedziała że mogę tak zareagować, ale to jest niezależne od niczego, nieprzewidywalne no i chyba nic się nie da zrobić, jak ma być to będzie 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej mamuśki
święta świeta i po świętach

ja w obwodzie brzuszka mam 108 cm 🤪

siostra nastraszyła mnie ze juz w 35 tyg trzeba powoli pakować torbę do szpitala wiec wziełam sie za segregowanie ubranek od najmniejszego do najwiekszego rozmiaru

póki co narazie wypiorę te najmniejsze bo i tak na poczatku tylko je bede używać a pozniej w miedzyczasie upiore te wieksze

a co do nóg to w ciągu dnia mam spuchnięta tylko lewa noge a w nocy to mi strasznie dretwieja i az tak rwa ze budze sie non stop i na żadnym boku nie moge spac bo mam całe obolałe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witaj cruella!
Udało mi się zdrzemnąć godzinkę w ciągu dnia, mam nadzieję, że dzisiejszą nockę jakos przespię taka jestem padnięta i brzuszek jakby trochę mniej boli, a mała zlitowała się nademną i już tak się nie wierci, ani nie kopie, ciekawe jak długo taka spokojna będzie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witamy nową koleżankę 🙂
Mój mały ma taką stałą porę do brykania pomiędzy 21 a 22.30 Oj buszuje w brzusiu niesamowicie 🤪 Ale wczoraj coś mu się poprzestawiało i spał za to jak się obudził ok 2 w nocy to mnie rozbudził a,że mój mężuś dopiero się układał do snu i poczuł frajdę z zabawy to tak "nadawali z małym morsem" z dobre pół godziny 🤪 Ja wprawdzie miałam ochotę na sen no ale i mnie wyprowadzili z tej ochoty 🤪 i musiałam w niej uczestniczyć 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć kochane 🙂

Ja po Świętach jeszcze żyję. Starałam się trzymać swojej diety, no ale... powiedzmy, że wyszło lepiej niż się spodziewałam, oczywiście nie omieszkałam spróbować słodkich wypieków. Mam nadzieję, że taka większa jednorazowa dawka mi nie zaszkodziła.
Wczoraj popełniłam jeden błąd i na samą noc najadłam się bigosu - całą noc nie spałam, tak mnie brzusio bolał 😞 na szczęście z rana wylądowałam w kibelku i od razu zrobiło się lżej.

Ja właśnie dzisiaj zakupiłam proszek do prania dla niemowląt i jutro planuję wielkie pranie małych ciuszków 🙂
Potem prasowanko, no i gdzieś za dwa, trzy tygodnie tak profilktycznie przygotuję torbę do szpitala.

Buziaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny mam pytanie, czy macie problemy z cierpnięciem rąk??
Ja od paru dni przed Świętami mam taki problem, bardzo mi cierpną, w nocy nie mogę spać, ból mam aż do kości. Zwiększyłam dawkę magnezu, niby pomogło troszkę tzn zasypiam w nocy, ale koniuszki palców mam zdrętwiałe i mam słabe czucie w nich
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrocilam juz 🙂 wlasnie smaze kurczaka i fryteczki 😁 Mmmmmm jaka glodna :P
Witaj Cruella a ja myslalam ze Ty termin na marca masz hehe :P
Ja torbe pakuje prawdopodobnie jutro 🙂 wole juz miec wszystko naszykowane juz taka jestem 🙂
ciuszki wyprane i wyprasowane czekaja sobie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Anitek, miałam ale już od 13 tygodnia mam na 28 luty tylko nigdy nie pamiętam żeby w swoim profilu to zmienić 🙂
A widzę że Ty też i tu i tu hihihi.
Ja mam na razie przygotowane ciuszki dla małej ale jeszcze nie pakuję, jutro idę do lekarza to zobacze co mi powie.
Spakowałąm po 4 szt wszystkiego, tak mi doradziła koleżanka które urodziła we wrześniu, mówi że niby ciuch na dzień ale jak się uleje lub inaczej pobrudzi to lepiej mieć swoje czyste 🙂
A Wy po ile rzeczy pakujecie??
Czy któraś z Was kupowała majtki albo te z siateczki lub te jednorazowe??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja też jak dam radę, to jutro zacznę pakować torbę, bo ostatnio nie najlepiej się czuję 😞
Dla dzidzi nie biorę ciuszków, bo w szpitalu dają, a nie chcę niepotrzebnie wynosć bakterii. Później na wyjście tylko mój przywiezie ciuszki dla niuńki 😉
Ja kupiłam majtki jednorazowe i te z siateczki.
Zastanawiam się czy kupić laktator, czy będzie mi potrzebny nawet jakbym nie karmiła?
Wiecie ile czasu czeka się na wynik hbs, jeden dzień, czy więcej?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forum sie sypie :> ja mam liste ktora dostalam ze szpitala i pakuje wg niej i tam jest np 10 par body i spiszkow wiec duzo hehe :P Cruella ja to wszedzie jestem 🤪
Mona ja wole tez torbe spakowac juz nawet nie chodzi o samopoczucie ale wole byc spokojna ze mam juz wszystko przygotowane i nie musze sie stresowac ze nie zdaze w razie czego.
Co do laktatora to podobno nawet jak sie nie chce karmic piersia to trzeba go miec bo niestety mleko na poczatku trzeba bedzie sciagac. Ja sobie kupilam reczny bo nie zamierzam karmic dluzej niz 2-4tyg.
Mona co do wynikow hbs to nie mam pojecia ile trzeba czekac bo ja to mialam robione razem z szergiem innych badan i zajelo to 4dni ale tu w IRL dluzej to trwa.
co do majtek to ja kupilam 10par jednorazowych 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do laktatorow elektryczny oczywiscie wygodniejszy 🙂 ale nie wiem czy jest sens inwestowac jak sie nie chce karmic piersia. Ja zaplacilam za laktator reczny philip Avent z kubeczkami i wkladkami 40e a elektryczny kosztuje 130e wiec jest duza roznica.
ja mam wszystko Aventa stad tez laktator kupilam z tej firmy 🙂 siorka go ma i jest bardzo zadowolona 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupuj elektryczny, miałam już ręczny i to normalnie była porażka. Tym razem idę w wygodę hihihi.
U mnie w szpitalu nie dali listy z wyprawką, muszę dopytać. Ja ze strony internetowej ściągnęłam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez wlasnie pisze ze zalezy kto ile chce karmic...mi sie nie oplaca wywalac tyle kasy bo nie chce karmic piersia prawie wcale. znow siora moja karmi juz 8miechow i ma reczny laktator i jest bardzo zadowolona choc nie musi go uzywac zbyt czesto bo Mala wypila wszystko prawie :P
jejkus niech ten czas leci szybciej :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myślałam o laktatorze, tyle że nie mogę się zdecydować na żaden.. chyba kupię ręczny, jak się nie sprawdzi to sprawię sobie elektryczny 🙂 ale myślę że ten ręczny na początek wystarczy. Mam buteleczki aventa więc pewnie kupię jakiś z tej serii..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...