Skocz do zawartości

Luty 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
hej my po zapłakanym spacerze, mała jak wstała o 8 tak nie spi 😞 a od 2 godz, był płacz z uciszeniem na 5 minut góra, czyzby zaczely sie kolki ?? nie wiem, teraz wrocilysmy i wisi na cycku,troszke sie uspokoiła.

Troche dzis mi daje czadu, wczoraj mi sie bardzo w glowie krecilo,caly sufit mi wirował, bałam sie ze to cos z błędnikiem, ale pospałam 4 godz.bez budzenia i przeszło, poprostu ZMECZENIE 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaana

    2035

  • iwiokej

    2637

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Bób napisał:
nie , nie chodziło o to co pije tylko ile pije no ale jeśli lekarz tyle kazał dawać to tak widocznie musi być i w takim razie nie mam pojęcia co Mu jest 😞

a mialas jakies podejrzenia???



Aaana wlasnie przez to ze puszcza baczki nie ma kolek...po to ta herbatka tez jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej mamusie !!

dawno mnie nie było ale po prostu nie mam czasu na nic mały przez cały dzien wogóle nie spi wiec musze sie z nim bawic własnie kupilismy mu mate z pałakiem do zabawy
wiec 30 min mam co jakis czas wolne no i czasami włacze mu lampe to góra 15 min mam wolnego
w sumie jedyne co mi pociesza ze tylko raz w nocy sie budzi:P

a tak wogóle dzis była pierwsza wizyta u lekarza mały z wagi od wyjscia ze szpitala 3010 podskoczył do 4300 to w sumie nie zle jak karmienie z cyca i butli 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kikos moja mała jak wychodziłam miała 2890 a w czwartek tydzien temu 4250 i, wiec podobnie nasze maluszki tyja, tylko ze ja karmie tylko piersią 🙂

Nie martw sie moja mała tez nie daje mi chwili wolnego, dzis karmiłam ją na golasa bo tak płakała ze nie dała mi nic zarzucicna siebie, i w dodatku ma wzdecia i czesto placze z powodu bolacaego brzuszka.

wszystko jest jakos do przezycia 🙂 nawet zawalone noce, trezba sie jakos trzymac dzielnie bo musimy dawac rade dla naszych pociech 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witamy popoludniowo 🙂

szlak by trafil Małemu wyszły jakieś małe krosteczki na czólku i głowce kilka na buźce i nie wiem czy to potówki czy ta walnięta skaza. Nie umiem tego rozpoznać. Jeszcze za uszkiem ma i w uszku tez ale max tych wszystkich krostek jest z 10. No i jedna wieksza na poliku. I szlak mnie trafia bo lekarz w Poznaniu a ja 45 km od. Lekarz popoludniu nie przyjmuje i dupa jasna !
I co ja biedny żuk mam zrobić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Klaudia jak to sa takie krostki z białymi czubkami i na poczatku na około czerwone to jest to tradzki niemowlecy
moj mały miał takie cos i połozna powiedziała ze to to no i ja przemywałam sola fizjologiczna i przeszło

Dodi ja mojemu na wzdecia daje herbatke z kopru no i robie masaze brzuszka i lekko przyciagam jego nozki do brzuszka wtedy gazy oddchodza

ciepła pielucha tez pomaga tylko podgrzej ja zelazkiem bo ja do mikrofalówy włozyłam to mi sie troszke przypaliła :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam pod wieczór 🙂

jestem padnięta, dawno nie miałam takiego dnia.. Igor śpi dopiero od 2 godzin. A tak cały dzień dał mi czadu swoim płaczem, nawet ze spaceru biegłam do domu.
Stwierdziłam, że jest głodny, więc Go dokarmiłam butlą ale jak się okazało to nie to. Uspokoiła Go moja pierś, nie jadł z niej tylko się z nią lelał cwaniak mały 🙂

Byłam też na badaniu bioderek, z bioderkami wszystko w porządku. Mały ma za to przykurcz przy szyjce z jednej strony, stąd non stop przekręca główkę w prawo. K...a ale jak pytałam dwóch lekarzy jeszcze podczas pobytu w szpitalu (bo już wtedy to zauważyłam, że uwielbia prawy bok) to wszyscy (łącznie z położnymi) nie widzieli w tym nic złego 😠 a teraz ortopeda z NFZ powiedział, że masować ale jak?? cholera wie, bo nawet nie miał czasu tego pokazać, wrr..
Jestem zła i zmęczona..

Dodi ja też testowałam różne wkładki i najbardziej mi podpasowały PENATEN- naprawdę są rewelacyjne, pokarm również zamienia się w żel. Nie wiem jak cenowo wychodzą te, które poleciłaś. Penaten to ok. 18zł/30szt.

Klaudia - Igor miał krostki, tak samo wyglądały, miał je w tych miejscach w których piszesz, oprócz ucha, ale same zniknęły, niczym nie smarowałam.

Bób szczęściaro! 5 godzin snu! na początku Synkowi się tak zdarzało ale to już przeszłość 😉

Buziole mamy i spokojnej nocy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej.
Coś te nasze dzieciaczki dzisiaj niepokojne były 😉 moja to już w sumie od wczoraj 😞
Dzisiaj tak się darła jak ją karmić chciałam,że szok jakby ją żywcem ze skóry obdzierali. Wpychała jej pierś, a ona pociągnęła 2 razy i wypluwała i się denerwowała w końcu ataku histerii dostała. A mleka mam napewno, bo prawie nic nie jadła to się uzbierało. Nie wiem może coś jej nie smakuje, może coś zjadłam? ale nie wydaje mi się 🤨 Wkońcu dałam jej butlę, bo już się zastanawiać zaczęłam, czy mała nie je ostatnio za mało. Wpierniczyła wszystko, myślałam,że zaśnie, a tu d...pa. A teraz ma nerwa przez bąki. Kiedy w końcu skończą się te dolegliwości brzuszkowe? ja ju padam na twarz przez te noce nie przespane.
Bałaganem w domu też już przestałam się przejmować 😉
Martuś moja mała też przecyla się bardziej na prawo. Mi 2 lekarki powiedziały, że to nic poważnego, żeby wieszać zabawki zlewej strony, żeby dziecko się interesowało i przechylało w drugą stronę. Dostałam tez skierowanie do poradni rehabilitacyjnej, żeby mi tam pokazali jakieś ćwiczenia dla małej. A Ty skąd wiesz, że to jakiś przykurcz? mi naskierowaniu napisali, że to asymetria ułożenia głowy i dr powiedziała, że mała mogła mieć w łonie mało miejsca i być ułożona tą stroną np w zdłuż kręgosłupa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejka.Mona moja mała robi identycznie ciągle wypluwała cycka chociaz nie jadła z 3 godziny w końcu jej przestawałam dawać i ją tak jakby zagłodziłam tzn nie dawałam jezeli to robiła no i w koncu po 2 godzinkach tak zgłodniała ze jak sie przyssała to az prawie zasnełam.takze spokojnie ja juz to opracowałam:P jak wypluwa tzn ze nie ma ochoty i nie martw sie mona na pewno gdyby była głodna pociągneła by mleczko 🙂 moja czasem tez ma takie ataki histerii ale nie wiem czy to po prostu takie fochy czy ja cos boli...
chociaz czasami tez wypluwa cycka po kilku pociągnieciach i biore ja wtedy na odbitke a jak sie jej odbije to znów przystawiam i dalej ciągnie... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂

u mnie nareszcie spokoj, Victor tez byl dzis jakis nierozgarniety 🙂) wszystkiego chcial i wszystko bylo nie tak, ale popoludniu corka T. przytargala ze soba chyba cala klase, aby pochwalic sie braciszkiem i tak go wszyscy po koleji wymietolili, wybawili i doprawilismy na koniec dluga kapiela, ze zasnal w trakcie ubierania. 🙂)
Klaudia krostkami sie nie przejmuj za bardzo, pewnie tradzik lub potowki, samo zejdzie.

spokojnej nocy zycze z minimum 3godz. snu non-stop 🙂) (a za 5 dalabym sie pokroic 🙂) )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej widziałam w sklepie mleko humana plus z dodatkiem mączki chyba (nie mylić z zagęszczaczem) po którym (tak przynajmniej piszą) dziecko bardziej się najada i dłużej śpi... może to jest rozwiązanie?
w ogóle dlaczego karmicie NAN? czy NAN Active? czym kierowałyście się podczas wyboru...? ja się cały czas zastanawiam czy to dobre mleko..?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja mam NAN, bo to byla jakos jedyna nazwa, ktora mi sie skojarzyla ze sztucznym mlekiem, zupelnie sie na tym nie znam, przez tel. potwierdzilam tylko u ,,srodowiskowej", ktora prowadzi Victora czy takie jest ok. do dokarmienia od czasu do czasu, nie widziala przeszkod, i stad ten wybor. Zreszta przedwczoraj victor wtrynil butle az mu sie uszy trzesly, wczoraj nie chcial, plul, a dzis sam nie mogl sie zdecydowac czy jest glodny czy nie, wiec zjadl tylko 40ml, ku rozczarowaniu T. bo chyba mu sie juz po pierwszym razie tak karmienie syna spodobalo, ze teraz non stop za mna lazi i pyta czy aby napewno sie najadl, i ze moze on butle zrobi itd. I to on pierwszy krzykacz PRO-NATURA 🙂))

a co do mleka z maczka, hmmm... tak jak pisalam, nie znam sie na tym, ale jakos mi sie nie podoba ten pomysl, bo to tez chyba nie chodzi o to aby zapchac dzieciaka i aby spal non stop. (choc jest to wygodne ja uwielbiam jak spi 🙂)). To tak jakbysmy my aby sie najesc napychaly sie ziemniakami i makaronem do oporu. Tak mi sie to skojarzylo... 🥴 nie wiem...ja bym nie tuczyla takiego malego dziecka dodatkowo maczka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mi nan dali w szpitalu i tak już zostało.. ale widziałam na forach że ma takie sobie opinie... qurcze mam nadzieję że dobrze wybrałam - rozmawiałam z lekarką ale ona dyplomatycznie powiedziała że nie ma preferencji... dopóki Młoda je i jest w miarę ok to będę dawać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny.
Darusia tylko dziwne, że mała pluła cycem, a butlę wtrąbiła całą 🙂 ale najważniejsze, że zjadła i była podjedzona, a w nocy znowu cyc poszedł w ruch:P U niej to chyba norma, że muszę ją dokarmić butlą srednio raz na 2 tygodnie i później jest znowu spokój. Tylko zaczęłam się martwić od wczoraj, czy przypadkiem nie zamało jada, bo spotkałam koleżankę, która ma córcię młodszą od mojej o 2 dni i urodziła się 300g mniejsza od mojej, a teraz z niej spory klocuszek, moja przy niej jak określił mój M wygląda jak długopis:P ale byliśmy tydzień temu u lekarza i z wagą ok, więc chyba nie ma co martwic się na zapas 😉
Ja dokarmiam też mleczkiem NAN bo takie kupił M, a małej jak widać smakuje 🙂
Darusia czytałam, że Tobie gin przepisał też cerazette i jak się czujesz po tych tabsach?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dobry 🙂

U Nas nocka jak zawsze średnia 🙂

Kikoś dzieki że piszesz tak też myśle że to jest to. Za udzkami ma takie jak piszesz a na buźce ma takie czerwone delikatnie. Wkleje fotke zaraz.
Juz obdzwaniam lekarzy i moj juz numerkow nie ma. A chciałam przeniesc go do innego tutaj gdzie mieszkam i nigdzie nie ma miejsc normalnie i mi powiedzieli ze mam zostac w Poznaniu u pediatry tam gdzie bylam. No żesz szlak by trafił.
No i kombinuje jak tu do Pozni dojechac maz zabrał dokumenty ale to najmneijszy problem, auto jest ale nie chce aby Mały sam siedział z tyłu. eeee wszystko szlak by trafił. Bede przemywać mu tą solą i zobaczę czy będą schodzić czy nie. Jak się nasili to najwyżej pójde do lekarza bo przez z 4 krostkami nie ma chyba co wariować.

Jesli chodzi o mleko tez mam NAN ale jeszcze nie użyłam :P

Wybieram się teraz na spacer - bo Mały niby śpi. Muszę do sklepu jakiegos zajść po jedzonko.

do spisanka...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aha Martuś ja właśnie wczoraj zauważyłam że Filip ma krzywą czaszkę. Też w wiekszości trzyma główkę na prawo i i normalnie ma takie nie wklęsłe ale proste to miejsce a z drugiej strony zaokrąglone normalnie jak głowa. Zdenerwowałam sie ale chyba nie ma co panikować bo to się wszystko dopiero kształtuje - muszę mu głowę przekręcać.

Oto ktostki : jak coś widać bo słaby aparat ! Ma ich dokładnie na buźce 4. [img size=350]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/SNC11733.jpg" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Klaudia moja mała też miala takie krostki, mo to wygląda na trądzik niemowlęcy. Nie ma się czym przejmować samo zajdzie 😉
aaana mi się wydaje,że takie mleczko zagęszczane podaje się trochę większym maluchom ok 6 mcy, ale tylko tak mi się wydaje 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...