Skocz do zawartości

Luty 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 30 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaana

    2035

  • iwiokej

    2637

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Dodi możesz podawać Żywiec ale zawsze przegotowany, bo każda woda mineralna to surowa woda i takiemu maluszkowi mogła by zaszkodzić, ja mam w domu bardzo dobrą wodę więc podaję przegotowaną,a u mojej mamy woda ma bardzo dużo kamienia, więc kupuję do niej Żywca
trzymam kciuki za mała, żeby jak najszybciej sie dobrze czuła i mama mogła być z niej dumna
A wit D podaje się bardzo długo bo dziecko przecież rośnie i kości się rozwijają, a ona zapobiega krzywicy, a więc nie odstawiajcie same tak ważnego leku dla waszych pociech najpierw porozmawiajcie z pediatrą, ja bym sie nie odważyła sama odstawiać bądź zmniejszac dawki wit D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny ja mam podawac wit. D. przez caly rok. 🙂 .A moja znajoma tutaj przez 1,5roku dawala tez dziennie bo tak lekarz kazal. 😉
Jejku ale dzis mamy upal!!! 😎 Zwariowac mozna. i w takich momentach docenia sie zaluzje zewnetrzne 😉 😁
Ja tez dzis daje wode Sebastiankowi 😁 I z tej okazji mamuska porobila zdjecia bo to w koncu pierwsza butla syncia!!! 😜 Wlasnie zasypia wiec jest okazja wywiesic pranie.
Dodi jak czytam co piszesz to jakbym siebie slyszala z tym odstawieniem piersi. Tez jakos sie boje chociaz sama tak na prawde nie wiem czego 🥴 Ja tez chce karmic do 6 miesiaca ale wolalabym powoli przyzwyczajac go do butli. zobaczymy moze zaczne od 5 miesiaca. 🙂Czas plynie,zobaczymy 😉 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mycloud napisał(a):
Dodi_W napisał(a):
CMonka bede szukac jakiejs przyczyny i rozwiazania tej sytuacji .
Nie wiem czy to kolka, wydaje mi sie ze juz przeszly kolki, ja caly czas na diecie, wiec juz sama nie wiem.
Moze przyczyna odstawienia debridatu, brala 2 miesiace i nagle przestalam jej dawac moze brzuszek ja boli.
Nie wiem, ale wiem jedno ze zajebiscie mi ciezko, chce byc dobra matka ale potafie ze zlosci krzyczec , nerwy mi puszczaja .
Zawsze bylam nerwowa, ale teraz to sie wszystko razem wymieszalo, zmeczenie, brak towarzystwa itd. Kocham najbardziej na swiecie Julke, to moje dziecko, ale czemu musze tak dostawac w kosc ? nie dosc ze zostaly mi pakudne rozstepy na pamiatke po ciazy to jeszcze dziecko daje mi popalic. I jestem z tym wszysttkim sama.

A ciekawe ze Julke na rekach nic nie boli, tylko jak ja odkladam to placz.. juz zaczynam myslec ze przyzwyczailismy ja do noszenia.


Dodi a czemu nagle? lek taki odstawia sie bardzo stopniowo.Moja też go brała i musisz najierw zmniejszać dawki aż przestanie brać,żeby organizm sam zaczął tzn.ukł.pokarmowy pracować.Ot tu masz rozwiązanie zagadki czemu płakała.




dokładnie tak,tez dawałam Debridat i odstawia się Go stopniowo!
Dodi pisałaś,że jesz jabłka i pijesz sok jabłkowy...znam kilka mam i sama też tego doświadczam,że jabłka u niektórych maluszków wywołują bóle brzuszka.Ja mogę zjeść cebulę,śledzia,smażonego schabowego i nic a po jabłku mały ma kłopoty.Pokombinuj jeszcze ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej laski!
ale dizsiaj zaszałałyśmy z Młodą - cały dzień w drodze lub na powietrzu - padam!! mała też śpi wymęczona
ja daję do mleka i herbatek kranówe oczywiście przegotowaną ale my mamy dobrą wodę nie to co w wawie (fuj fuj fuj - współczuję wam dziewczyny)
moja zjadła dziś 1 cały słoczek jabłek i 1 cały słoiczek ziemn z marchewką.. 🙃 za to mleka może z 300ml.. 😞 ona mleka nie cierpi!! będę jej podawała mleko z kaszką żeby smak był lepszy.. dziwne to moje dizecko - przecież dzieci powinny pić mleko!! 🙃 😮

byłam dzisiaj też na rehabilitacji (po porodzie cały czas ból pleców i kulałam) i pokazałam przy okazji foty Młodej fizjoterapeucie - no i okazało się że Domiś jest krzywa :/ shit!!! i trzeba z nią ćwiczyć...



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Domisia jak nagusek 🙂 moja lak tezy w domu tylko z pielucha! ale jutro jedziemy na dzialke wiec bedzie toples 😎


fakt moja Marcelina nie ma żadnych klopotow ze zdrowkiem i daje jej wode mineralna prosto z butelki do mleka jej dolewam gotowana zeby cieplejsze bylo, sok rozcienczam bardzo bo najlepiej zeby pila sama wode ale nie chce i wypija ok 500-600 ml dziennie! bardzo lubi pic i daje jej napoje od ok 2 tyg zycia i nic sie zlego nie dzieje!

Dodi sprobuj moze malej przypasuje butla a karmienie butelka nie oznacza ani rozlaki ani braku bliskosc wiec mysle ze nie masz sie co martwic a wydaje mi sie ze jak ty bedziesz bardziej wypoczeta i spokojna to i Julcia "odsapnie"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to my z dzisiaj z kąpieli
[URL=http://www.fotoo.pl/][IMG]http://www.fotoo.pl/zdjecia/files/2010-06/d849f3ea.jpg[/IMG][/URL]
[URL=http://www.fotoo.pl/][IMG]http://www.fotoo.pl/zdjecia/files/2010-06/4a0861f0.jpg[/IMG][/URL]
[URL=http://www.fotoo.pl/][IMG]http://www.fotoo.pl/zdjecia/files/2010-06/d68cebbc.jpg[/IMG][/URL]
[URL=http://www.fotoo.pl/][IMG]http://www.fotoo.pl/zdjecia/files/2010-06/06de262c.jpg[/IMG][/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cruella extra !! widzę że też dbasz o dobrą opinię Małej i zasłaniasz conieco 😜 hihihihh Sliczna jest!! i widać że zadowolona 🙂

tez mieliśmy basen ale niestety kolega (1,5roku) naznosił do niego mnóstwo ślimaków!! 🤪 😮 tak więc zrezygnowałam z moczenia w tym Domisia hehehhehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a różnie, jak sobie przypomnę to dam wcześniej a jak nie to na końcu.
Ale nie musi być przegotowana bo mi lekarka na zaparcia kazała dokładać do mleka a przecież mleka nie gotuję 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej mamuśki
jakoś przeżyliśmy ten upalny dzień, teraz na dworze przyjemnie zawiewa, za to w domu parówa, której wywietrzyć nie idzie.
Czytam i czytam na temat podawania pokarmów dzieciaczkom i nie wiem dlaczego ale boję się je podawać, to strach przed tym, że Małemu zaszkodzę 😞 choć i tak mnie to nie ominie..

A gdzie JaiHo? Czy Mona wróciła już z Pobierowa??
Ciekawe czy Klaudii nogi w tańcu wytrzymują 🙂

Idę wcisnąć Synusiowi mleczko 🙂

Dobrej nocy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiec cyc powinien zostac przynajmniej do 6 miesiaca, mam spróbowac jeszcze sprawdzic czy jest skaza białkowa , wiec jutro szklana mleka na sniadanie, jesli małą wysypie lub cos bedzie nie tak , to dostalam recepte na bebilon pepti na 3 pudełka narazie, choc zdaniem pediatry cyc cyc i jeszcze raz cyc, ale jesli chce odstawic to powiedziala co i jak...
Generalnie mała wazy 7 kg, witamina d przez okres wakacji co drugi dzien, powrócil DEBRIDAT 2 razy dziennie, Nutriton 3 razy dziennie łyzeczką, w dodatku najprawdopodobniej ząbkowanie, moge podawac panadaol w syropie jakby co lub czopka na ból. Generalnie wszystko sie zwraca ku refluksowi 😞 jak przez 2 tyg nie bedzie poprawy po systematycznyM PODAWANIU ZAGESZCZACZA i debridatu to czeka nas to badanie sonda w nos na 24 godziny 😞
jutro na 8 na mocz i krew, nie wiem jak pobrac mocz, kazała bez woreczka tylko czatowac na siki, próbowalismy po kapieli ale na zlosc przez godzine ani jednego szczoszka 😞

to chyba tyle, a i jeszcze duzo woskowiny w uszkach i kazala wpuszczac po kropelce parafiny i sie ładnie samo oczyscic powinno.

DOBRANOC ja padam przez ten upal 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no to ładnie się napisałaś Dodi........ cholipa czyli wszystko po trochu, ale wiesz że twoje dziecko nie jest niegrzeczne tylko coś jej jest 😞 ALE trzymam za Was kciuki oby wszystko szybko wróciło do normy 🙂
u nas mała miałczy trochę przez ten upał ale na szczescie od jutra lekkie ochlodzenie
napój winogronowy też nie za smaczy coś nam nie idzie to degustowanie, ale juz było lepiej niż z sokiem jabłkowym, ale jak jej wpuszczałam po kropelce po palcu na język soku jabłkowego nierozcięczonego to sama otwierała pysio aż się oblizywała, więc nie rozumiem, moje dziecko nie lubi byle czego tylko konkrety, zobaczymy za 2 dni jak podam jej starte jabłuszko
dobrej nocki mamusie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...