Skocz do zawartości

Luty 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 30 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaana

    2035

  • iwiokej

    2637

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Dodinko moze lepiej najpierw wizyta u innego lekarza?
choc Klaudia jak sie nie myle tez probowala jeszcze jakies bialka i wtedy widziala ze Fifi mial wysypke ale kurcze nie wiem jak Julcia zareaguje bo ona miala jeszcze kolki niestety 😞
Aaana znam to niestety...Droga na ok 4godz a faceci sie wyrobia w 3g lub nawet 2,5g 😠
masz racje!!!niech sie wyspi i wroci 🙂
Ja uciekam kapac Malego i pozniej wieczor z Mezusiem w koncu rocznica 😁
Buziaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej wieczornie 🙂
,,obcielam dwie glowy" nienawidze tego robic w domu 😠 ale coz...wpadl syn T. z laska,ze oni jutro jada na wczasy a wygladaja jak dziki 🙂). Sobie przypomnieli 😉
Victorek wymeczony spi ladnie, dzisiaj nawet te zeby go nie meczyly chyba, pogodny wiekszosc czasu. Nawet kaszke zjadl, ale tak sie cykalam, ze dawalam mu po 10 lykow i przerwa 🙂
Victor tez macha i wierzga potrafi 1,5 godz. non stop, raz go ,,zmierzylam" i krzyczy ( w sensie gada 🙂) ) i rzuca zabawkami itd. ale ja sie nauczylam, ze nic´mu sie zlego wtedy nie dzieje, i wcale nie trzeba byc z nim non stop, co jakis czas podejde pogadam, poglaszcze,posmiejemy sie, zmienie uklad miskow i ide dalej. Ale jest tez tak, ze lezymy razem i sie wyglupiamy czy przytulamy kilka godzin ciagiem 🙂) On ma swoja ,,mete" na takiej duzej kanapie i tam wszytskie klamoty roznego typu i jakos daje rade 🙂) Wkrotce go przeniose na podloge, bo sie turla juz troche i sie boje. Przy czym potrafi tez sie bawic wlasnymi stopami przez pol godz. lub zuc skarpetke prze drugie tyle 🙂).Ale i tak caly czas cholernie sie ciesze, ze on jest taki malokonfliktowy i wspolczuje i podziwiam rodzicow dzieci placzacych non stop.

Dodi mi to tez nie wyglada na skaze, a jezeli nawet to sladowa, takie punkciki moga byc zwyklym uczuleniem lub potowkami, mam nadzieje, ze to wlasnie sie okaze. Bo w sumie to zaden z tych 5 lekarzy nie zdiagnozowal skazy tylko takie zgadywanie bylo?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczyny moja mała do leków miała maleńka metalową łyżeczkę, a do jedzonka czerwoną i pomarańczową plastikową, więc nie wiem dla czego nie chce z nich jeść
aaana cieszę się, że sposób pomógł, oby tak dalej 🙂
Dodi też mi nie wygląda na skazę, moja cos takiego miała ja za mocno sie śliniła , bo cały czas miała paluchy w buzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iwiokej nie martw sie 🙂 spokojnie probuj 🙂 Olaf np od malego wit C z lyzeczki dostawal i syropek ktorego nie lubil rowniez i sie nie zrazil wiec moze Amelcia potrzebuje jeszcze czasu 🙂
Dodi 5ciu lekarzy no coz ja juz wiem cos na ten temat ze nie zawsze wszyscy sie z soba zgadzaja 😞
dla mnie nie wyglada to na skaze i moze lepiej jak rzeczywiscie sprobujesz podac jej mleko normalne.
Choc Pepti to wlasnie dla dzieci ze skaza wiec nadal nie bedzie wiadomo czy Julcia ma skaze.
Musialabys sprobowac np Bebilon zwykly.
Tak naprawde nie powinno sie nic stac po jednej butelce.
Zreszta sa dzieci ze skaza ktore sa karmione zwyklym mlekiem przez to ze skaza nie zostaje zdiagnozowana odrazu i jest ok w sensie ze sa karmione tygodniami badz miesiacami wiec uwazam ze Julci po jednej butli nic sie nie stanie.
Choc musisz sie liczyc z tym ze moze cos tam to zmieni w jej zachowaniu bo wiadomo musi strawic cos innego nic Twoje mleko, ale jesli wysypka po mleku sie nie powiekszy ani nie bedzie miala cos takiego jak lakierowane policzka to wtedy oznacza to ze to nie skaza tylko jakas alergia.
I moze to byc na wszystko doslownie.

Uciekamy do lozeczka 🤪 rocznicy ciag dalszy ☺️ 🤪
Do rana 🙂
Milej nocki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej hej hej 🙂
Widzę ze temat skazowy 🙂
Dodi co do tej wysypki to Fifi miał to samo co Twoja a na zdjeciu był posmarowany oliwką aby lepiej było widać. Teraz ma gdzi niegdzie takie krosteczki jak Julcia. Ostatnio jak bylam u lekarza to mowila ze skazy nie ma ale tez nie miał krostek a ja nie jadlam nabialu. teraz pozwalam sobie czy na lody czy sernik czy inne produkty i widze ze ciut mu wychodzi ale nie dużo.
Ciezko to stwierdzić.
A jakie mleko Ty masz dla Julki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej
Nie czytam zaległości ale widzę Dodi że problem ze skazą.
Podaj jej normalne mleko bo inaczej się nie dowiesz, z tym że czasem dopiero po jakimś czasie wychodzi.
Adrianowi wyszło uczulenie po miesiącu jedzenia, prócz wysypki na buzi , łokciach i udach może się pojawić na policzku rumień, to jest chyba częstsze od wysypki bo pojawia się najpierw.
Z drugiej strony podawanie alergenu może pogłębić skazę, a pepti jest dobry my jadłyśmy przez chwilę.
Możesz go podawać przez jakiś czas a potem wypróbować "normalne" mleko.

Po za tym zrobiłam listę wczoraj na chrzest i zamiast 32 osób będziemy mieli 41 🙂
Znalazłam zaproszenia też powiedzcie co sądzicie i które lepsze

http://www.allegro.pl/item1070890077_zaproszenia_na_chrzest_recznie_robione.html
lub
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=1048832690
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej mamy
noc oki, ale mogłoby być lepiej 🙂 o 5tej była kupa, a potem spanie "na czuja" bo Mały co chwila wiercił się, stękał,a do tego od paru dni bardzo fascynują Go wędrówki po łóżeczku 🙂
Igor zaczął już na dobre sam się obracać z boku, z pleców na brzuch i na odwrót 🙂

Dodi przyłączam się do słów dziewczyn, że to raczej nie skaza. Pamiętam co miał Fifi Klaudii, a Julka ma zupełnie coś innego.. Może przestań biegać po lekarzach 🥴 I nie doszukuj się w Julci "chorób". Powtórzę raz jeszcze JULCIA to piękne, zdrowe dziecko!
Jak Jej się spodobała huśtawka??

Cruella zaproszenia ręcznie robione ładniejsze. Te zwijane w rulonik nigdy mi się nie podobały.

Moje dziecko wygina się na macie, właśnie "przeszedł" na dywan z pieluchą w buzi, to Jego najlepsza zabawka 😜

Aha i ja butelek nie sterylizuje, myję pod bieżącą wodą, od czasu do czasu zalewam wrzątkiem na chwilę, ale nie gotuję, bo tak jak u JaiHo zostawał szorstki osad.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CandyMonka Sto Lat dla Nadinki 🙂 żeśmy się męczyły 4 miesiące temu 😉 🙂

Zastanawiałam się co z Moną i tak mi się przypomniało, że Ona zajrzy pewnie do Nas jako mężatka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idę urobić ciasto na placek drożdżowy, mam mnóstwo truskawek w ogródku więc będzie drożdżowy z truskawkami 🙂niam, mniam 😜 mam nadzieję, że moje dziecko poleży jeszcze grzecznie macie 🙂

A i od 4 dni ćwiczę!! Mam kiepską kondychę i do tego wieelkiii brzuch 😞 przybyło mi 2 kg 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien Dobry 🙂
u Nas nocka bez zmian Maly wstal o 6stej na mleczko i spal do 8smej a pozniej o 8-30 juz wstalam i ja 😁 Maly od rana zrobil wielka kupe i przemawial sobie hehe 🙂
CandyMonka Martus Wszystkiego Najlepszego dla Waszych Pociech 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martus bedzie dobrze schudniesz na pewno 🙂 trzymam kciuki za to!!!
Ja odstawiam tabletki bo juz mam dosyc... w sobote bralam ostatnia tabletke i teraz przerwa a juz od soboty mialam plamienie 🤢 a dzis dostalam zonka...mam dosyc!!! polowe zycia z materacami chodzic nie bede!
poczekam do nastepnego okresu i pojde po inne tabletki.
w sumie w piatek mamy szczepienie wiec juz wtedy poprosze moja lekarke o te nowe tabletki co miala Dodi! duzo o nich czytalam dobrego choc wiadomo kazda kobieta inna ale sa to nowe lagodne tabletki a nie jakies stare cuda na kiju...
Cruella mi rowniez te recznie robione bardziej sie podobaja 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej my po kolejnym lekarzu, z wynikami badan krwii i moczu.
Julka ma spora niedokrwistosc, lekarz pytal co jem , to mówie co... a ona na to ze zle, ze powinnam jesc wszystko bo jak bede tak ograniczac to sie wykoncze i dziecko tak samo bedzie mialo zle wyniki .Ze to jej nie wyglada na skaze, ze powinnam zmienic diete i jesc wszystko no oprocz cytrusów ,orzechów itp.
Oprocz tego w moczu sa szczepy wapnia i mocz do powtórzenia, moze cos z nerkami byc jesli znowu wyjdzie ..

Karmic pierisa przynajmniej do 6 miesiaca,a Julki niegrzecznosc to moze byc jeszcze kolka 😞
jes;i juz to podsc najpierw zwykle mleko..
musze tez ja zrobic badania, bo pani mimo ze jest tylko pediatra stwierdzila ze kiepsko wygladam , ze powinnam miec troche wiecej wagi jak karmie zeby dziecko mialo dostarczone wszytsko co trzeba.

dobra lece zjesc cos i wysuczyc glowe, bo kolezanka zaraz wpada.
Klaudia BEBILON PEPTI MAM
Martus Bujawka sie podoba 🙂
Cruella zaproszenia ja mialam rulony na slub i mi sie te bardziej podobaja.
CMonka 100 lat dla Nadinki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Igorek dziekuje cioci Anitce 🙂

Ciasto przesle, ale dopiero po 15stej 😉. bo wczesniej sie nie wyrobie 😜

Anitek sęk w tym, ze ja zadnych tabl. anty nie biore, jeszcze okresu nie dostałam.
Nie jem kolacji, i nie opycham sie jedzeniem jak prosiaczek a i tak kg przybywaja. Teraz zamiast 12kg mam 14 do zrzucenia 😠
I dla jasnosci, ciasto pieke dla mężusia 😜 nie dla nowych kilogramów 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodinko tez mysle ze najpierw zwykle mleko bo jakis jest sens dawania Pepti skoro ono jest na skaze wiec w dalszym ciagu nie wiedzialabys czy ma skaze czy nie...
Co do karmienia do 6stego miesiaca no coz widze ze lekarze za wszelka cene cycek!!! to jest chore dla mnie!!! bo jakim kosztem???
Co do tego ze ma jesc wszystko no coz Julcia moze nie miec np skazy ale moze reagowac bolami brzuszka na to co jesz i nie wiem tak do konca czy to rewelacyjny pomysl zebys nagle zaczela jesc wszystko 🤢
Kochana zrob jak uwazasz ale skoro i tak za chwile wracasz do pracy to moze przejsc teraz na butelke i tyle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dodi ja też uważam że powiennaś jeść wszystko tak jak ja 🙂 i Małemu nic nie jest żadnych kolek itd no poza tą delikatną skazą 🙂 ale nie wiem czy to też nie jest uczulenie.

Cruella mi się podobają te ręcznie robione ale ja na chrzest miałam rulony tylko inne niż Twoje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodinko co do wynikow powtorzyc je musisz i wtedy zobaczysz co i jak.
i o siebie rowniez dbaj bo znikniesz niedlugo 😞

Martus taaaa jasne wlasnie mialam pisac czy te drozdzowy to jakas nowa dieta cud 🤪 😁 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej hej ;-)

Dziękujemy dziewczynki za życzenia! Martuś wszystkiego najlepszego dla Igorka!!

Nie było nas wczoraj bo mała budziła się w nocy co godzinę 🤔 potem spałyśmy do 10;30 na jednym oku, później cały dzień z robotą się połapać nie mogłam, nawet nie włączałam kompa;-)
Poczytałam o czym pisałyście z rana ;-)))

Jai_Ho gratuluję zmieszczenia się w spodnie! ;-)
Cruella nie widzę tych zwijanych, nie wiem czemu nie chcą otworzyć mi się fotki ale myślę, że wybrałabym je;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...