Skocz do zawartości

Luty 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam marchewke ziemniaka w sloiczuku. ale nie mam samej marchewki bo tu nie ma takiego czegos a w polskim sklepie nie bylo 😞
ale w sumie Olafo juz ma ponad 3,5miesiaca wiec moze zamiast jablka dam marchewke z tym ziemniakiem? bo gdzies czytalam ze nie nalezy wprowadzac pokarmow zaczynajac od slodkich bo pozniej dziecko nie bedzie chcialo jesc obiadkow ani zupek jak sprobuje najpierw slodkiego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaana

    2035

  • iwiokej

    2637

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
dzieki wzielam leki i zaczyna mi byc lepiej

do mnie przychodzili zaraz wlasciwie po porodzie.... jej maluch lezy niestety w inkubatorze bo mial problem z oddechem wiec widzialam tylko przez szybke a i bylam moze ze 3 min bo juz B. po mnie przyjechal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oj... Sibi obyś szybko wróciła do zdrowia 🙂
Dodi a jakie masz swoje włoski??
anitek też się cieszę że juz koniec, bo muszę wam powiedzieć że seks z kranem przy dupie to nie jest przyjemny, ostatnio to kochaliśmy się pod prysznicem, bo tak mi ciekł, że aż po nogach leciało, ale już jest spokój 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tym bardziej nie powinna gosci przyjmowac...
Sibi juz nie mowie szpital ale po wyjsciu ze szpitala rowniez 😉
no ale to jej sprawa 🙂

Cruella a pozniej co? krolik??? bo tez czytalam ze najmniej uczula...
tu nie ma krolika ale bedziemy w PL od 3czerwca wiec kupie tam 🙂
na dzien dzisiejszy pozostane przy warzywach i owocach a pozniej moze krolik w PL i pozniej tutaj kurczak wolowina itd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JaiHo to nie jest obiadek...
To jest pierwszy pokarm dla dzieci ale wlasnie produkcji IRL. Wiec jest ono z marchewka i ziemniaczkiem niczym wiecej.
poza tym nie chce dawac dziecku gotowanej marchewki samej bo czytalam ze czesto brzuch boli od tego dzieciaczki wiec wole mu dac ze sloiczka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na razie prze parę dni daj ta marchewkę, nie masz samej to daj z ziemniakiem ale daj i zrób dwa dni przerwy prze parę razy dawaj same pojedyncze, tak aby łatwiej było trawić bo dzieciaki nie maja jeszcze wszystkich enzymów trawiennych.
Potem spróbuj samo jabłko a potem raz na parę dni zwiększaj.
U nas na marcówkach dziewczyna 2 miesięcznemu dala danonka 😲 😲 😲 😲
Normalnie strasznie ja objechałyśmy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O fuck danonka 2miesiecznemu dziecku????????????????? 😲 😲 😲 😲 masakra!!!!!!!!!
ja tu o kaszke ryzowa mialam wyrzuty sumienia 😞
aaaa i nie pochwalilam sie Olaf juuz kaszki nie dostaje a jedzenie i tak chce rzadziej i spi w nocy ladnie 🙂
Cruella no wlasnie czytam sobie o wprowadzeniu ze dac kilka lyzeczek i poczekac nawet do ok 4dni i wtedy zwiekszyc ilosc 🙂
kurcze tak sie czlowiek nie mogl doczekac a im blizej podania czegos tym wiecej pytan sie ma i wiecej obaw jak kiedy i co i ile? 😜
a tak wogole to jestem zla!!! bo gdziekolwiek sie czyta o wprowadzeniu pokarmow to wiekszosc na stronach jest od 6stego miesiaca (bo dla matek karmiacych piersia) a co z nami butelkowymi???? ech dyskriminacja normalnie 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marcelina na szczescie nie miala na razie zadnej reakcji alergicznej ale w zeszlym tyg wyszlam z siebie.... dalam jej troszke nowego soczku zeczy wlasnie zobaczyc czy nie bedzie sie nic dzialo i zostala chwile u tesciow bo bylismy w biurze podrozy.... wracam a tesciowa mi mowi ze dala jej sob z bananem dla urozmaicenia 😮 😠 🤔 😲 zatkalo mnie i sie zagotowalam!!!!!! 🤢 dwoje dzieci wychowala i pojecia nie ma!! do tego dala jej jeszcze sam bez wody!!!!!!!!!! 🤪 krew mnie zalala!! na szczescie nic jej nie bylo!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jai_Ho napisał(a):
powinno sie wprowadzac jeden produkt anitek, to mu ugotuj jedna marchew i zmiksuj. bo tak odrazu obiadkiem zaczynac to troche ryzykowne chyba? 🥴


najpierw jabłko cały tydzień
potem marchew tydzień
itd...ważne aby dziecko w 4ms przyjmowało owoce a w 5ms zupka jarzynowa bardzo ważna;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

soczek gerbera jabłkowy na początek najlepiej dodać do wody kilka łyżek potem zwiększać ilość 🙂jabłko pomaga na kupę a banan zatyka 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie czytam ze dzieci ok 3/4miesiaca juz widza jak dorosli 🤪 🤪 🤪
hehe no to fajnie 🙂
Maly wogole sie rozglada na wszystkie strony 🙂
ech allllle mnie w brzuchu sciska 😞 zaraz jakies sniadanko musze zjesc i lyknac tabletki...
dzis Olafik dostanie herbatki ze swojego pierwszego kubeczka 🙂 ciekawa jestem 😁
butelke zawsze lapie jak go karmie wiec zobaczymy jak z kubeczkiem sobie poradzi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej lasencje!
Młoda śpi u tatki na brzuchu (właściwie to tatuś też kima) więc mam chwilę 🙂
hehe danonek i żle?? wczoraj księgowa u męża dała 5 miesięcznemu dzieciakowi kawałek ciasta!!!! szok ! ja bym ze strachu że dizeciakowi krzywdę zrobię padła... no a maluch do tego cyckowy więc nie powinien niby nic... ech chyba nie ma się co za bardzo stresować - jej dzieciak żyje i ma się dobrze!!
u nas znowu lato w pełni!! 24 st! 🙂 dzisiaj babcia przychodzi do Domisia a my z mężem mamy randkę 🙂 - kończymy dzisiaj 30stkę!! eszzzzz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no ale na słoiczkach wyraźnie jest napisane, ze od 4 m-ca, wiec nie ma problemu dawać od 4 m-ca, a wybór jest ogromny 🙂 my idziemy 27maja na szczepienie,to sie popytam trochę pediatry
sorki za szczegóły, ale to była masakra 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
zaczelam od marchwi, pozniej marchew z jablkiem, pozniej z dynia ( ulubiony), pozniej bylo jablko i malina i ten banan!!! raz tez dalam jej owoce marchew z jablkiem ale jej to nie samkowalo 🤔 tzn lyzeczka jej przeszkadzala

a zaczelam od 10 ml soczku ok 70-80 ml wody zalezy od gestosci
baaaardzo jej to smakuje 🙂 i jak widzi pomaranczowe w butelce to az piszczy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MyCloud no i widzisz ja wlasnie czytam w ksiazce ktora dostalam ostatnio o pokarmach zeby nie zaczynac od slodkiego bo dziecko nie bedzie chcialo pozniej obiadkow zupek itd.
i wlasnie zeby zaczac od marchewki badz ziemniaka itd.
🥴
i badz tu madrym 😞
zaraz zajrze jeszcze do ulotek od mojego lekarza 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mam jakies inne soczki...
Bo ja mam soczki na wodzie zrodlanej.
Tam jest 60%soczki i 40% wody i to sa juz takie gotowe do picia.
Choc widzialam takie do rozrabiania z woda rowniez.
ja kupilam jablkowy ale jeszcze nie dalam poczekac z tym soczkiem jeszcze z tydzien.
Iwiokej no wlasnie tez tak mysle ze skoro jest napisane ze od 4tego miesiaca to nikt by tam nie wrzucal czegos to by moglo zaszkodzic.
Kupilam rozne jedzonka i zaczne od warzywek a pozniej za jakies 2-3tyg dostanie np warzywka juz z jakims mieskiem 🙂 a owoce w miedzy czasie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MyCloud wiec wlasnie 🙂 ja zaczne od warzywek i za tydzien soczek jablkowy 🙂 zreszta kaszke mial jablkowa i ile bym mu nie zrobila to wszystko wypil 😉
Iwiokej spoko domyslam sie ze byla masakra bo sama sie z tym meczylam 😞
Aaana no ale danonki 2miesiecznemu dziecku to przegiecie... przeciez to z mlekiem krowim i wogole...
szok!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anitek wiem wiem - też się dziwię - ja to raczej panikara jestem więc nie dałabym al jak widać różnie dizeci są chowane i żyją całkiem zdrowo 🙂 ja np nie zapomnę jak byłam w McDonalds w USA i tam taki szkrab raczkował sobie po podłodze (fuj) !! po zimnych brudnych kaflach do tego w samym bodziaku!! (ja byłam w dresie i marzłam!!) potem mama go z tej ziemi podniosła i frytkę dała!! 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...