Skocz do zawartości

Luty 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

Sa inne antybiotyki slabsze... o to mi chodzi ze skoro juz chciala pomoc to mogla dac cos lekkiego.
dzwonilam do lekarza i powiedzial ze takie stezenie jest za silne dlatego taka biegunke ma Olaf. no ale ta lekarka nie jest pediatra wiec jak widac nie moge wymagac zeby znala sie az tak dobrze na dzieciach.
No i znow Maly zrobil kupsko...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaana

    2035

  • iwiokej

    2637

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

No wiec wlasnie mowilam jej w tym gabinecie ze nie chce antybiotyku skoro nie ma potrzeby a ona na to ze mam dac i koniec bo Maly moze sie bardziej rozchorowac. I na wylocie powiedziala ze moze byc lekka biegunka ale nie bylo mowy o takim czyms.
Nie chcialam dzwonic do szwagra brata bo nie chcialam go zameczac. A moja druga lekarka - pediatra stad jest na wakacjach.
do tego ja sama ledwo zyje i nie chcialam zeby Maly rowniez tak skonczyl i to mnie sklonilo zeby podac ten lek a moglam poprostu go nie dawac i tyle.
No ale skoro dostal takiej biegunki to juz go nie dostanie i proste!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


No to dalej nie rozumie, skoro wiedziałaś ze stężenie jest za duże po co podałaś??
Po za tym najbardziej mnie dziwi ze masz pretensje do lekarki która jest gin tak zrozumiałam. To w takim razie nie z nia tu nie w porządku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cruella o stezenie leku dzwonilam dzisiaj do tego znajomego 🙂 dlatego juz nie dalam popoludniowej dawki.
A moja lekarka nie jest ginekologiem tylko lekarze ogolnym pierwszego kontaktu. Bo tu w IRL tacy lekarze prowadza ciaze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lek dostal w poniedzialek wieczorem pierwsza dawke i bylo dobrze a kupke zrobil jedna rzadka wczoraj (wiec skoro ona mowila ze tak moze sie zdarzyc i mam sie nie martwic uznalam to za normalne skoro byla to jedna kupka) a dzis od 4tej rana Olaf mial wlasnie biegunke i dzwonilam do niego jakies 2godz temu bo predzej nie mogl odebrac tel.
wiec nie uwazam zebym zrobila cos nie tak...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie oceniam tylko zobacz jak to wygląda:
poszłaś w poniedziałek z dzieckiem do lekarza od wszystkiego, dała Ci antybiotyk a ty nie chciałaś nie znałaś skuteczności leku a mimo to podałaś go, po tym jak dostał biegunki przypomniałaś sobie że masz jeszcze dwóch lekarzy i zaczęłaś wydzwaniać czy jest sens podawać lek ( trzeba bylo to zrobić ale w poniedziałek) do tego w każdym antybiotyku skutkiem ubocznym jest biegunka a Ty masz o to pretensje do lekarki.
Po za tym od paru dni Cię czytam i Ty masz straszną presję związaną z lotem do PL tak duża że nawet mnie się udziela, więc jeśli w połowie byłaś tak przekonująca jak tu to się lekarce nie dziwie.
Z drugiej strony gdyby nie dała ci antybiotyku a małemu by się pogorszyło zlinczowałabyś ją że ci nie podała.
O kaszkę dzwoniłaś do wszystkich a o antybiotyk nie zapytałaś, takie moje zdanie przykro mi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zreszta Cruella nie mam tego szczescia ze moge miec jednego zaufanego lekarza tutaj na miejscu.
Ten z PL jedynie co moze to mi cos poradzic bo wiadomo przez tel ani mnie ani dziecka nie zbada 😞
a niestety zycie mnie nauczylo ze Ci co sa tutaj no coz nie nalezy im tak do konca ufac...
pierwszy lekarz do ktorego poszlam w 6tyg ciazy kazal mi pracowac z bolacym brzuchem i plamieniem i cale szczescie ze zmienilam wtedy lekarza bo nie wiem czy donosilabym ta ciaze. Ta lekarka byla ok w ciazy z dziecmi ma mniejsze doswiadczenie niestety. Dlatego znalazlam pediatre polskiego ale ona niestety przyjmuje tylko 2 razy w tyg a teraz jest na wakacjach 😞
a ten ostatni lekarz to jest facet z armenii niby ok specjalista ale wiadomo co kraj to inne metody leczenia wiec podchodze do niego bardziej sceptycznie i w sumie traktuje go jako lekarza na wszelki wypadek gdy cala reszta nie bedzie mogla.
I tak widzisz jest w tym kraju. Gdybym miala taki swietny wybor jak w PL mialabym jednego dobrego specjaliste i spokoj a niestety tutaj sie tak nie da
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Augumentin znam ale sa rozne stezenia tego leku...
gdybym miala mozliwosci konsultacji tego z innym lekarzem wierz mi zebym to zrobila chyba oczywiste nie? skoro az tak zaciekle sledzisz moje posty powinnas mnie znac na tyle aby wiedziec ze gdybym mogla skonsultowalabym to z innym lekarzem ale nie bylo takiej mozliwosci.
A moj znajomy z PL niestety nie moze mi do konca pomoc bo Malego nie badal...jedynie co powiedzial dzis ze wlasnie od tego ma biegunke bo stezenie leku jest prawdopodobnie za duze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym nie mialam nigdy dziecka i nie mam pojecia ze dziecko ma biegunki odrazu...
skutki uboczne skutkami ubocznymi na kazdym antybiotyku jest to napisane a ja nigdy od zadnego nie mialam nic. wiec nie jestem wrozka zeby wiedziec ze dziecku moze cos byc...Niestety dopoki sie nie poda nie jestes w stanie tego stwierdzic na oko.
i przestan mnie juz atakowac bo mam juz troszke dosyc tego ze zawsze masz 100 pytan do albo odpowiedz na wszystko...
Daj juz spokoj...
Kazdy sie uczy na bledach Ty rowniez nie jestes idealna wiadomo... wiec wrzuc na luz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ona przyjmuje 2razy w tygodniu niestety i nie mam mozliwosci pojechania do niej w kazdej chwili. do tego jest na wakacjach od poniedzialku tydzien temu do konca przyszlego tygodnia to co mam zrobic?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ja cie nie atakuje tylko właśnie pytam, po z atym o stężenie mogłaś zadzwonić w poniedziałek a nie środę 🙂
a ja no cóż czytam wszystkie posty w miarę uważnie nie tylko Twoje a dopytuje bo próbuje zrozumieć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno masz w tym jakiś sens ale ja nie rozumiem, dla mnie trochę sama zawaliłaś ale to moje skromne zdanie.
Po za tym nie am co się zastanawiać tylko trzeba małemu pomóc, a jak będziesz w PL polecam kup sobie kleik ryżowy, a tak naprawdę kaszak ryżowa też by pomogła 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cruella kaszke ryzowa mam ale dostal ja na noc i tak mial biegunke 😞
co do apiryny to nie moge niby jej mieszac z tym antybiotykiem i paracetamolem.
pocilam sie juz jakies 3razy i dupa blada 😞
zawalilam czy nie staje na glowie zeby wszystko bylo dopiete na ostatni guzik sama ledwo zywa jestem i nie mam glowy do wielu rzeczy niestety.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niestety nie mogę Ci pomóc.
Nie znam się na lekach no może troszkę na alergicznych, ale nie bardzo pomogę.
Może po prostu wyluzuj i odpocznij bo choroby łapią osłabiony organizm,
A kaszkę może trzeba spróbować mu podawać do każdego jedzenia przynajmniej póki biegunka nie ustanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalam mu zywe kultury bakterii i czekamy co dalej. z kaszka wole uwazac bo wiadomo jego waga jest jak jest a co jak sie nauczy do smaku??? bo ja mam tylko jablkowa kaszke 😞
no nic czekamy.
Jesli o mnie chodzi to wiadomo jestem niewyspana do tego bo Maly od dwoch nocy daje popalic no ale nie ma sie co dziwic on tez biedny ma katar. Choc od wczoraj jest juz lepiej.
ja pojde dzis do innego lekarza niech mnie zbada bo antybiotyk mam od poniedzialku a tu zero poprawy a do tego wlasnie zmierzylam goraczke i mam 38stopni pomimo tego ze bralam paracetamol jakies 2godz temu.nie dam rady leciec w takim stanie bo jak wstaje to az mi sie w glowie kreci.
Dzwonilam do tej co mi dala antybiotyk i oczywiscie nie ma juz miejsc i jutro popoludniu moge przyjsc a jutro popoludniu no coz to ja nie bede mogla bo lot mamy wieczorem i 1500rzeczy do zrobienia i spakowania 😞
a dopiero co mowilam ze dawno nie chorowalam 😞
jakies swinstwo sie przyplatalo 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepsza byłaby czysta kaszka a jeden dzień jak zje wszystkie posiłki z kaszką to nie utyje spokojnie.
Nie pamiętam ale chyba pisałaś że nie podajesz mu żadnych zupek owoców etc??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dziewczyny 🙂

U mnie bajka!! pogoda cud miod, caly dzien jak leniwce na tarasie 🙂) opalilam sie calkiem konkretnie 🙂) Synus cos tam podje, pospi, pogada.... chyba sie nareperowal 🙂) 😉 katar dalej go meczy, ale czyszcze mu ten nos z uporem maniaka i jakos dycha 🙂).
Nadrobilam posty, i w sumie to odniose sie tylko do anitka 🙂

,,Lekarka dala mu antybiotyk zaznaczajac ze go nie potrzebuje bo nie ma goraczki plucka ma czyste itd. tylko mi powiedziala ze do wylotu sie Olaf pozbiera.
Skonsultowalam to z moim lekarzem znajomym i on mowi ze mam dawac zywe kultury bakterii zeby Maly nie mial biegunek""

,,...go dalam jak nie bylo wskazan do tego..."

,,...skoro ona sama mowila ze nie ma wskazan do antybiotyku a go zapisala
na co ona powiedziala ze antybiotyk na pol gwizdka a ja ze nie bardzo bo po co na co ona ze decyzja podjeta i tyle. wiec nie sadze ze cos na niej wymusilam..."

,,...No wiec wlasnie mowilam jej w tym gabinecie ze nie chce antybiotyku skoro nie ma potrzeby a ona na to ze mam dac i koniec bo Maly moze sie bardziej rozchorowac..."

wybacz, ale na moje to to co piszesz jakos sie kupy nie trzyma...ale to mmoze przez goraczke Ci sie samej juz troche miesza 🙂 W kazdym razie szybkiego powrotu do zdrowia i spokojnego lotu do Polski 🙂 bedzie dobrze! 🙂 A jak pisza, ze do 5 dni wysylka to przewaznie chodzi o dni robocze, wiec jak zaksiegowana wplate ten ktos mial w piatek, to wysylke moze zrobic w czwartek dopiero, tylko lipa, ze nie moglas tego wczesniej ustalic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn dalam mu jakis tydzien temu marchewke ze sloiczka i to tyle i po niej kupka byla gesta na maxa ale boje sie mu dawac teraz na to jalowe jelitko cos innego niz mleko 😞
do tamtej lekarki juz nie pojde bo widze ze nie moge na nia liczyc wogole zrobila sie z niej materialistka ostatnio i tyle.Tym bardziej ze ona dala mi antybiotyk a teraz jak mowie ze czuje sie gorzej kazdego dnia ona nie ma czasu no to nie wiem kto ma odpowiadac za to ja??? esz w dupe ze wszystkim w tym kraju 😠
Jak wroce z PL przepisze Olafka do tego pediatry i tyle siebie zreszta tez.
kaszke nie mam zwyklej ale bede dzis u tego lekarza i tam jest polski sklep to zobacze ta kaszke w sumie nie chodzilo mi ze przytyje przez jeden dzien tylko ze zasmakuje kaszki w kazdym posilku i zeby pozniej nie bylo problemu z mlekiem samym bo to maly cwaniak jest 😉
ostatnio dalam herbatki u zaczal wypychac butelke wkurzac sie i mowie o co chodzi zrobilam mleko i wypil 180 😁 smak mu nie pasowal 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JaiHo a co sie kupy nie trzyma?
wszedzie jest napisane ze dziecko antybiotyku nie potrzebowalo ale dostalo go tylko dlatego zeby do wylotu sie pozbierac a nie rozchorowac.

Co do wysylki to napisalam maila ze bardzo prosze o wysylke z powodu takiego i takiego i nikt nie raczy nawet odpisac ani sie skonaktowac a na stronie jest napisane ze wysylka do 5ciu dni roboczych choc najczesciej na drugi dzien po zaksiegowaniu wplaty (czyli w zeszly piatek)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...