Skocz do zawartości

Luty 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

Dodi to wyglada na rwe kulszowa u Ciebie i to ta gorsza...bo jak juz Cie noga rwie to wspolczuje 😞
mi lekarka mowila ze czasem puszcza po kilku tyg a czasem zostaje...Moja siora ponad pol roku po porodzie i jeszcze sie z tym meczy 😞
mnie jak narazie rwie posladek 😞 choc moze to dlatego ze spalam na lewym boku cala noc i obudzilam sie ze zdretwiala noga i pupa...
Moj ostatnio jest aktywny inaczej ze tak powiem 🙂 kopniakow jest coraz mniej za to sa przepychanki non stop i takie przewracanie sie w brzusiu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaana

    2035

  • iwiokej

    2637

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Dodi nie zamartwiaj się tym, że Twoja kruszynka jest mniej aktywna. To jest całkiem normalne. Mnie uprzedził przed tym lekarz i dużo powiedział na ten temat.
Nie jest regułą, że do 30 tc ilość ruchów powinna wzrastać. Każdy maluch jest taką indywidualnością, że raczej nie można przypisać mu cech ogółu. Jeden będzie baaardzo mały aktywny, a inny zaś aż nad to. Podobno tak jest, że przez jakiś czas może ostro szaleć, potem przez kilka dni cisza - i ja właśnie przez to przeszłam, mój szkrabek przez jakieś 5 dni nie dawał o sobie znać prawie w ogóle (aż sama się zaczełam zastanwiać czy wszystko ok), a teraz prawie non stop 🙂. Grunt to nie spanikować. Podobno maluch jest aktywny tylko przez 20 % swojego czasu, 80% przesypia - tak gdzieś wyczytałam.
Także główka do góry, nie ma co się martwić. Nasze dzieciaczki poprostu tak mają 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.s. Dodi na rwe nie ma skutecznego leku czasem pomaga fizjoterapia ale w ciazy to sie ja zleca tylko w ostatetcznosci... Rwa to poprostu ucisk na nerw i dopoki nie pusci nic sie nie da zrobic 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małalena 🙂 super, że nas odwiedziłaś 🙂 stęskniłyśmy się hehe 🙂 cieszę się, że wszystko u Ciebie ok 😘

Dodi moja tez się mniej rusza ostatnio, bardziej się rozpycha niż kopie 🙂
Wczoraj na usg, się śmiesznie zasłaniała rączkami obydwiema, czułam potem w SKMce jak nimi rusza tak śmiesznie 🙂

Czy Wy też macie problemy z "brzuszkiem" bo kurcze post od 5min próbuje umieścić i błąd ciągle jakiś..eszzz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MałaLena nie martwie sie az tak bo wczoraj w drodze do gina dostałam 3 mocne kopniaki az zabolało 🙂 na pewno jest ok 🙂 a o tym ze 80 % spi tez czytałam 🙂

Anitek przed ciaza tez czasem miałam taki ból, jak sie gwałtownie schyliłam na przykład , przechodził sam, moze i tym razem tez tak bedzie, jak leze to nie przeszkadza mi to tak 🙂
Chyba ze mała na cos naciska na nerw jakis ??

dziewczynki ja zamykam neta na troche , poleze dopóki pan nie wierci mocno. Buziaki do spisania niebawem pewnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na pewno to jakis ucisk jest mam nadzieje ze przejdzie szybciutko 🙂
Malalena ciesze sie ze wszystko w porzadku u Ciebie i Dzidzi 🙂
CandyMonka brzuszek swiruje juz od 3dni...Co chwile sie wiesza 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc Brzucholki 🙂

Aha ja od rana juz w trasie. Dzisiaj Tatus ma zabieg, chyba własnie go tną bo nie odbiera telefonu. eh cala sie denerwuje bo niby to zabieg no ale zawsze. A ja z Tatusiem tak jak ryba bez wody. Ale jestem dobre mysli że wszystko sie uda.

Wczoraj zakończyłam wstepne projekty mojego pamietnika 🙂 Tylko mysle nad pierwszą stroną jeszcze 🙂


Iwiokej ale masz brzuchola 😁 Słodki 🙂

apropo tych boli to ja jak za dlugo siedzę to tez mnie cos w pośladku telepie :/ ahh ale dla Filipka wszystko 🙂

Im blizej porodu tym bardziej sie nie moge doczekać aż Malutki bedzie z nami 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co do rwy kulszowej. Ja znam ten ból jeszcze z przed ciąży. Często nie mogłam się podnieść z łóżka, bo porpostu nie dało rady się ruszyć przez ten ból. W ciąży też mi dokucza, ale łapie mnie tylko w konkretnej pozycji, a mianowicie jak mam wstać z "samalotu" po badaniu ginekologicznym. Ostatnio nie dałam rady, nie wiem być może przy takiej pozycji właśnie mam ogromny ucisk na nerw. No i podczas ostatniej wizyty u swojego lekarza trochę się wstydu najdałam, bo nie mogłam wstać z tego łóżka. Ból był tak potworny, że nie byłam w stanie ruszyć lewą nogą. Na szczęście lekarz mi pomógł wstać, ale tak stałam jak głupek przez 5 minut, potem i tak miałam problem z przejściem na drugie łóżko.
Tak ogólnie to mnie nie boli, daje znać o sobie tylko w tek konkretnej pozycji - i trochę się obawiam, bo jak przyjdzie co do czego, i będę zmuszona rodzić na leżąco to chyba będzie masakra.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klaudia właśnie przypomniałaś mi o tym pamiętniku, wczoraj chciałam napisać ale nie udało mi się 😉
Ja taki pamietnik prowadze od początku ciąży 🙂

Na pierwszej stronie mam zdjęcie mojego brzuszka i wierszyk :

A w środku kruszynka mała do kochania doskonała! 🙂

Kocham Cię bardzo słoneczko Ty moje.
Moje serduszko jest tylko Twoje.
Powiem Ci jeszcze kruszynko skrycie,
że jestem Twoja na całe życie 🙂

I to wszystko jakby ode mnie bo reszta jest pisana jakby przez Nadię.
Na następnych stronach mam np. wyciętą kartkę z kalendarza z zaznaczoną datą 12 czerwca i obok karteczka z wpisem " 12 czerwca 2009 roku moja mamusia Monika, dowiedziała się że w jej brzuszku mała fasolka..ja 🙂
Mam wklejone wyniki badań (ksero), podanie o urlop macierzyński itp.
mam zaznaczone kiedy pierwszy raz usłyszałam jej bicie serduszka, kiedy ją pierwszy raz zobaczyłam i fotki z USG. I tak staram się wklejać co chwilę coś nowego i to przyozdabiać. Muszę jeszcze więcej swoich fotek wydrukować i powklejać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
łeee Monka to ale fajnie 🙂 Jak by Ci sie chciało możesz jakąś foteczke zamiescić 🙂 moze coś podejrze 🙂 Ja mam to w formacie A4 do każdego tygodnia w którym byłam na badaniach u ginka, opis jak się dziecko rozwija, hm mniej wiecej tak jak Ty 🙂 Prowadzisz to w zeszycie ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
brzuszek siezawiesza...wrrr...
sie napisalam i sie nie wkleilo.

mi sie jakos nie chce zabrac za pamietnik, narazie wrzucam wszystko ( zdjecia usg wlasciwie tylko) do pudelka po butach i cos mi sie zdaje, ze tak juz zostanie 🙂). W sumie to Victor przeciez bedzie najlepszym dodowdem na to, ze bylam w ciazy 😉a nie podejrzewam, zeby jako nastolatek wzruszal sie swoimi zdjeciami z okresu plodowego 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dodi, ja mialam te same globulki na stan zapalny w pochwie i sa naprawde skuteczne. ( uwaga! brudza bardzo bielizne a nawet posciel, wkladka obowiazkowo 🙂 )
podwyzszone leukocyty sa norma w ciazy jak powiedzial moj gin i jezeli nie jest to nic drastycznie odbiegajace od normy nie ma sie co martwic. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jai_ho Ja tam bym się wzruszała gdyby moja mam coś takiego zrobiła. 🙂

Kaludia ja prowadzę to w takiej kronice z twardej okładki, kiedyś dostałam ją od babci. Ma śliskie kartki w środku i muszę uważać by mi się tusz nie rozmazywał..a rozmazuje się cały czas, lepsze by było coś właśnie ze zwykłego papieru no ale skoro już tam powklejałam tyle rzeczy to zostanie 🙂
Chętnie wkleję fotki, jak tylko mi laptopa mojego oddadzą z naprawy bo w stacjonarnym usb mi nie działajet i nie mam jak ich zgrać 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...