Skocz do zawartości

Luty 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

Andzia tez wlasnie ja mam juz prawie wszystko.Rodzice przywioza reszte robie liste czego brak i przed swietami kupuje reszte...a nie pozniej sie obudze z reka w nocniku nigdy nic nie wiadomo. Czasem jest tak ze cala ciaze super elegancko a tu pozniej sie Dzidzie rodza ok 35tyg albo i wczesniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaana

    2035

  • iwiokej

    2637

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Anitek no i wlasnie o to chodzi ze nigdy nie wiadomo. Ja juz mam dosc rzeczy ale dziennie mysle zeby zrobic liste co mi brakuje i jakos to odkladam i odkladam. A nawet nie wiem czego mi jeszcze brakuje??? 🙂 Jutro sie za to zabiore. Musze jeszcze jakis nowy szlafrok kupic do siebie i kapcie do szpitala no i pizame a poradzono mi odpinana na przodzie. Cos tam poszukam 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja czekam bo siora przywiezie cala walizke ciuszkow jeszcze a rodzice wszystkie kosmetyczne rzeczy plus leki itd. wiec po 1grudnia bede mogla zrobic liste co mi jeszcze bedzie brakowac. Szlafrok kupilam w sobote 🙂 co do pizamy to mi doradzali koszule nocna bo nie wolno uciskac brzucha zadnymi gumkami itd. a wiadomo jak to pizama. Ja sobie kupialm rozmiar 42-44 pizamki takiej do domciu i juz mnie cisnie w brzucha 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzieki aaana mowie ci bOZIA nade mna czuwa i juz. Bedzie dobrze. A co do tych boli to ja slyszalam ze boli ale po cesarce a po normalnym porodzie wszystko szybciutko mija. Same sie przekonamy. Ale jak juz bedzie dziecko na swiecie to juz mi bedzie jedno czy tam cos pobolewa czy nie 😉 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42-44 spodnie 🙂 🙂 🙂 bo to pizama jest 🙂 ja mowilam o koszuli nocnej do szpitala na po porodzie 🙂
narazie spie w pizamie bo cieplej 🙂
no u mnie w ksiazce tez jest wzmianka o tym. Nie ma znaczenia ze porod naturalny bo to chodzi o kurczenie sie macicy i powrotu do "normalnosci" i podobno jest to ostry bol...przez pierwsze tygodnie...tak jest napisane...Hmmm sie okaze ale na logike na pewno nie bedzie to mile...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No koszuli to nawet nie mam bo ja spalam na golasa hehe ale ostatnio po tym jak prawie dostalam zapalenia pecherza bo w nocy zmarzlam spie w pizamie 🙂 co prawda gora pizamy no coz w brzuchu obcila a reszta wygladam jak rambo takie to duze a spodnie kurcze gumka troszke uwiera w brzusia no ale co zrobisz :P
Zapytaj sie 🙂
Moja kolezanke bolalo 2tyg. siore bolalo mocno ale ona miala cesarke wiec pewnie od rany bolalo mocniej...zreszta uwazam ze kazda kobieta ma inny prog bolu wiec sie przekonamy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poporodowe dolegliwości

Gdy już opadną pierwsze emocje, a poziom adrenaliny i innych hormonów zacznie wracać do normy, raczej na pewno pojawią się przykre poporodowe dolegliwości. Nie świadczą one o żadnych nieprawidłowościach, ale o wielkim czynie, którego dokonałaś.

Do poporodowych dolegliwości można zaliczyć:

* Wyczerpanie. Wysiłek podczas porodu jest porównywalny do biegu maratońskiego. Nic więc dziwnego, że czujesz się, jakbyś właśnie zeszła z ringu po ciężkiej walce.
* Obolałość i opuchlizna pochwy i krocza. Tkanki tej okolicy doznały wielu urazów i muszą się zagoić. Nic dziwnego, trzykilogramowy noworodek musiał przecież rozpychać się z całych sił, aby przecisnąć się przez malutki otworek. Gdy krocze było nacinane, to ból może być mocniejszy, zwłaszcza przy siadaniu, czy chodzeniu. Rana powinna się zagoić mniej więcej w ciągu dziesięciu dni po porodzie.
* Kurczowe bóle brzucha. Macica się kurczy, stopniowo wraca do rozmiaru z przed ciąży, co powoduje bóle brzucha. Silne skurcze pojawiające się wyraźnie podczas karmienia piersią to symptom obkurczającej się macicy. Oksytocyna, hormon odpowiedzialny za wydzielanie mleka, stymuluje również czynność skurczową. Bolesne skurcze powinny minąć w ciągu tygodnia od porodu.
* Trudności w załatwianiu potrzeb fizjologicznych. Po porodzie są bardzo duże trudności z siusianiem, czy wypróżnianiem. Podczas oddawania moczu staraj się, aby strumień omijał bolesne miejsce.
* Wzmożona potliwość. W pierwszych dniach po porodzie wydalane są wszystkimi możliwymi drogami płyny, które nagromadziły się w organizmie, zwłaszcza podczas ostatnich tygodni ciąży. Jedną z takich dróg jest skóra.
* Bóle mięśni. Podcza porod pracowała nie tylko twoja macica, ale także inne części ciała. Nic więc dziwnego, że teraz odczuwasz bóle mięśni karku, barków, ramion, ud.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktos mi dal oklaska nie wiem kto :P ale dziekuje 🙂
Aaana a to dobre no siorka moja mowila ze miala 128cm ale nie pamieta czy juz na samym koncu czy jeszcze nie :P
no ja mam 175cm wiec ciezko by bylo haha :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...