Skocz do zawartości

Luty 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
he he no ja też kilka ubranek mam z lumpka i też już raz je prałam w zwykłym proszku, a jak teraz pojadę do Mamy i bede mieć wszystkie ubranka to wypiorę w Loveli albo Jelpie zobaczymy co bedzie w sklepie.

A majtuchy fajny pomysł na prezent 🙂 Też widziałam takie u siebie w sklepie 🙂

dobra zmykam o dziś z męzem robimy przedświąteczne porządki :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaana

    2035

  • iwiokej

    2637

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Klaudia zazdroszczę że sobie z mężem sprzątacie - mój jutro skoro świt znowu wyjeżdza noby wraca w sobotę ale w sob i nd będzie musiał pracować a w pon znowu jedzie - ech .. :/ tak sobie myślę że właściwie wszystko sama i do domu i dla małej załatwiam chociać plusem jest to że mi się nie wtrąca :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc mamuski 🙂

Kurde tego sąsiada z góry to ja kiedyś chyba przetrace przy okazji, robi juz remont od maja, ile mozna.
I codziennie od 7-8 zaczyna stukanie,pukanie i wiercenie, ja nie wiem jak to bedzie jak sie córcia urodzi 😞

Zjadłam juz sniadanko i przeczytałam pare linijek bajeczek malutkiej 🙂 Dzis znowu leniuszkuje, staram sie nie wynurzac bo cykam sie troche tej GRYPY.

Dzis szkola rodzenia na 19, jeszcze 2 tygodnie i kończę.
Milego dzionka kochane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dodi widzę ze też na nowym osiedlu mieszkasz - u mnie to samo - non stop remonty - niby można wiercić itp dopiero od 8 ale sąsiad zza ściany codziennie od 2 mieś puka stuka i wierci między 7a8 - później pewnie biedak do pracy wychodzi początkowo myślałam że zabiję człowieka ale teraz już nawet w tym chałasie potrafię zasnąć :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien Dobry 🙂 My pospalismy do 10tej 😁 nareszcie sie wyspalam bo przeciez odsypialismy caly zeszly tydzien 🙂
Olafek juz wariuje w brzusiu ledwo co na lozku sie przewrocilam i poglaskalam brzusio 🙂 teraz po sniadanku tez sie tam przewraca 🤪
tutaj dzis pochmurnie ale narazie nie pada ciekawe jak dlugo :P
my sobie dzis na zakupki pojedziemy popoludniu ale wlasnie nie jestem pewna do ktorej dzis sklepy. od srody byly zawsze do 8smej ale to w Dublinie wiec nie mam pojecia jak tutaj :P najwyzej jutro pojedziemy 🙂
no ale juz mowilam do Mojego ze robimy reszte zakupow do Malego 🙂 przebierak,mate edukacyjna,posciele,wanienke,obcinaczki,szczotka do wloskow, no i tam pare kosmetycznych spraw no i ja z ta lista ze szpitala pojade to odrazu dla siebie wszystko kupie 🙂 i bedzie spokoj. Chce to przed swietami zalatwic i sobie spokojnie czekac na Malego 🙂
Sibi Ty to biedna z ta koscia 😞 uwazaj tam na siebie i odpoczywaj!!!
Dodi znam ten bol mieszkania w bloku bo 3/4zycia mieszkalam w bloku i sasiad wiecznie cos robil...Najgorsze byly soboty jak sie chcialo wyspac a on od 7dmej rana cos wiercil 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Z jednej strony rozumiem faceta, moze nie ma kasy za bardzo i sam robi wszystko, i dlatego to tyle trwa.Ale BŁAGAM niech skonczy do lutego 🙂

Co do zakupków moze Anitek z taką matą edukacyjna sobie poczekaj do PO ŚWIATACH bede wyprzedaze pewnie jakies 🙂 ja tez kupie tą mate , ale stwierdzilam ze dzidzi 2-3 tygodniowej i tak tam nie poloze bo jest nie kumata za bardzo 🙂 dopiero jak juz kojarzy to wtedy ma to sens 🙂:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja też nie kupuję jeszcze żadnych zabawek - jak mała "podrośnie" tak koło 6tyg zacznę się za tym rozglądać bo wcześniej to dzieciak śpi i je

dziewczyny czym będziecie przykrywać dzieci w łóżeczku w czasie snu? ja myślałam że będę małą wkładać do takiego śpiworko-pajaca ale właśnie oglądam pościele i wszędzie w kpl są poszwy na kołdrę...? będziecie przykrywały Wasze maluchy kołdrą??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodinka ta mata jest rewelacyjna co do dziecka wierz mi ze jest zainteresowane bardzo 🙂 siorka klada Mala od poczatku oczywiscie mata byla na lozku a nie na podlodze i mala sobie patrzyla choc dzieci na poczatku nie widza podobno kolorow dobrze no i wogole slaba widza to i tak sie Mala interesowala 🙂 cos w tym jest 🙂 mnostwo promocji na swieta jest teraz dlatego chcielismy zobaczyc ile co kosztuje 🙂
chyba ze z przebierakiem poczekamy do 27grudnia bo odrazu po swietach moga tez byc tansze 🙂 te pare dni nic nie zmieni w zasadzie 🙂 Masz racje 🙂 aby kupie te swoje rzeczy do szpitala no i widzialam chusteczki na promocji 🙂 no i frytkownica i mikrofala bo tez nie mamy a w koncu dostalismy kase w prezencie slubnym wiec stwierdzilismy ze kupimy cos dla siebie 🙂 no i dla Olafka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aaana ja kupiłam kołderkę i podusię taka hipoalergiczną i zamierzam Malego tą kołderka przykrywać bo ona nie jest jakas gruba. Mam tez kocyk taki milutki wiec może na zmianę bede używać.

A mata i inne gadżety do pozostawiam dla przyszłych dziadków bo jak wszystko kupię ja to nie beda mieli co na prezent kupic.
Karuzelke też chce w styczniu kupic.

Mnie coś ostatnio też czasami zakłuje tam na dole.. to chyba te spojenie ... hm

nic uciekam bo moj mąz chce wejsc... zajrze ok 13 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaana szwagra brat jest pediatra i mowi ze dziecko od samego poczatku sie przyglada takim zabawkom i dobrze jest pokazywac cos mocno kolorowego 🙂 ja mysle ze cos w tym musi byc 🙂 poza tym takie male dzieci tez przeciez sie rozgladaja 🙂 nie tylko spia i jedza 🙂
ja tam w zasadzie chustawke tez mam i siedzonko od urodzenia i wszystko jest mega kolorowe 🙂
jak zrobie foteczki to wkleje 🙂
co do przykrywania to ja wlasnie od szwagierki dostalam taka koldre choc to nie jest taka koldra pod jaka my spimy to tak jakby kocyk prenatal swietny naprawde i na to kupie poszewke 🙂 ten kocyk jest bardzo cieply 🙂 tez myslalam o pajacyku ale sobie mysle ze mogloby byc dziecku nie wygodnie.Wiadomo na poczatku to spi i sie nie rusza ale po paru tyg gdyby chcialo gierkami poruszac albo cos to w takim pajacyku takie skrepowane jakies.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My tutaj sami jestesmy wiec kupimy wszystko 🙂 a w sumie jak ktos przyleci to zawsze kase daja bo wiadomo z PL targac takich prezentow nie beda chrzciny chcemy zrobic w PL to tez raczej kase bo sie pozniej nie zapakujemy z tym wszystkim.
ojjj ale mam lenia 😞 a mam takki balagan w kuchni ze szok :P jeszcze 3dni i choinke w domciu miec bedziemy 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Mamusie!!!!!!!!!!!!!
my dzisiaj już o 8:30 się obudziłyśmy , ale jeszcze leżakowałyśmy do 10 🙂 i o dziwo sie wyspałam 🙂 ale trzeba było wstać bo głód nie pozwalał na dłuższe leżenie 🙂
a pogoda to taka sama jak wszędzie pochmurnie ale bez deszczu, na razie 🙂
wydaje mi się że przykrywać będę kołderką, ale jak będzie zimno to może też ten śpiworek założę, bo jam mam piec i czasem z rana może być jej za chłodno, dla nas 19 to jest ok ale maleństwu to na pewno nie wystarczy
a ja mam taką małą grzechotkę mocno jaskrawą zieleń i myślę że na razie wystarczy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iwiokej odpowiednia temp do spania dla dziecka to 18-20 stopni 🙂
wiec dacie rade 🙂
ja sie na chwilke przykrylam ta kolderka i jest mega ciepla jejjj nie mam pojecia z czego ona jest...jest hipoalergiczna i same i na opakowaniu same owce sa zaraz poszukam w necie moze cos znajde na ten temat 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no Anitek może jednak jakieś zabWki trzeba mieć już na początek ale to już dziadkom zostawię - ja kupię art "pierwszej potrzeby"
Anitek czytałać Hoog, prawda? - i ona pisze żeby dziecko ciasno (!) owijać - też mam jej książkę i jest super ale z tym to się akurat nie zgadzam
rozmawiałąm właśnie z dośw mama (dzieci 3 i 2 latka) i ona wkładała do takiego lużnego pajacyka a na to kocyk lub cienką kołderkę - chyba też tak zrobię
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja tez sie z tym nie zgadzam...
Aaana zakaz otwierania okna...ech tez mam ten problem u nas ogrzewanie chodzi 30min nad ranem i to wszystko...a jak byla rodzinka to musialam ustawic na kilka godzin bo Mala marzla i ja sobie nie wyobrazam jak tu spac :P choc patrzylam u mnie temp w sypialni 18stopni wiec bedziemy musieli troszke podgrzac poza tym do kapania dziecko musi miec bardzo cieplo ok 22-24stopni no ale to kupimy farelke bo zanim cala chate ugrzeje do takiej temp to padne...
co do przykrywania to w zasadzie to boki kolderki mozna wsadzac pod materac to dziecko nie bedzie sie odkrywac no ale to fakt mozna je przykryc tylko do piersi zeby sie pozniej przypadkiem nie dostalo pod koldre. No ale na noc sie zaklada body na dlugi rekaw no i cieply sweterek wiec mysle ze da rade 🙂
no i dziecko przez pierwsze tygodnie powinno sie klasc tak aby bylo kilka cm od dolnej czesci lozeczka...sie zobaczy jak to bedzie. Ja mam lozeczko przy moim lozku wiec jak tylko otworze oczy bede widziec Malego to tez mnie uspakaja bo jednak bede mogla patrzec 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
qurcze pzy zamkniętym oknie to ja się chyba uduszę!! no ale fakt dla takiego maleństwa może być trochę za zimno i już przyzwyczajam się do myśli że będę wietrzyć jak jej w pokoju nie będzie
a kąpiel w łazience będzie więc to łatwo podgrzać

po jakim czasie od urodzenia planujecie pierwsze wyjście malucha? ja najpierw będę "balkonować" ale też jeszcze nie wiem kiedy ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co Aaana irlandki wychodza odrazu...nawet nie wiesz ile razy spotkalam w centrum handlowym jakies malenstwa i to mialy po tydzien po dwa jak sie pytalam...i to bez czapeczek...ech one tak robia...Ja to zobacze jak bedzie z pogoda. Bo w Irl roznie bywa ale mysle ze pierwszy spacerek ok 4tyg ale taki na 15minutek doslownie. No moja siorka tez zaczela od kilku min na balkonie. Zapytam tez mojej lekarki. zreszta pierwsze wyjscie z domu procz tego ze szpitala to bedzie w 2tyg zycia bo musze do lekarza jechac no i w 6stym rowniez.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takze z parkingu do lekarza to kilka min spacerku bedzie.
Aaana ja wlasnie mam taki wozek z miekkim spiworkiem 🙂 [img size=315]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/2-6f968c54c8e182f1f4c581e3df3617aa.jpg" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i opcje z nosidelkiem rowniez ale do niego nie ma pokrowca...ale Maly ma kombinezon wiec spoko 🙂 [img size=160]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/kombinezonik-fb6696140ae371892db5b814b7daca03.jpg" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...