Skocz do zawartości

Luty 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 30 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaana

    2035

  • iwiokej

    2637

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Siorka dala mi wa biustonosze do karmienia i mowie ze ich nie chce bo za duze :p i wlasnie mi mowila jakie to miala balony ale to tak sie utrzymuje do ok 3tyg po porodzie bo pozniej dziecko juz wypija wiecej mleczka 😁 i nadaza oprozniac choc zdarzaly sie dni gdzie musiala odciagac bo myslala ze jej eksploduja :P
Mnie karmienie piersia nie przekonuje wogole wiec nie zamierzam karmic zbyt dlugo w zasadzie to chce tylko zobaczyc jak to jest 🙂
widze jak sie moja siora meczy (tzn jest wygoda)ale sama narzeka ze w nocy co chwile wstaje Mala a dokarmia ja butla kaszka i zupkami Mala najwidoczniej sie nauczyla ze sie budzi i pocyca troche i spi no ale jednak wstawac trzeba w jej przypadku co godzinke czasem nawet czesciej...Mala ma 7miechow ponad a ona ani kapusty ani fasolki nic z tych rzeczy nie moze jesc bo Blanka ma kolki odrazu...i chocby mi milion ludzi stekalo i przekonywalo jaki to cycek jest wspanialy ja juz decyzje podjelam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a odstawienie od piersi to tez nie taka latwa sprawa. Bo jak Mala nie pila ostatnio przez 8godzin z cyca to moja siora sie dotknac nie mogla tak ja cyce bolaly i jak kamienie...pozbycie sie mleka z cycochow to chyba tez nie taka prosta sprawa.
a wiecie co doradzili jej w szpitalu i lekarz???liscie z kapusty bialej z lodowki wlozyc do biustonosza to bardzo pomaga na obrzmiale piersi 🙂 w zyciu bym nie powiedziala i na moim slubie irlandka mi powiedziala to samo ze ona tak robila a ja w szoku hehe 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anitek to prawda z tą kapuchą,tez miałam przykładane liście
U mnie zatkał się przewód mlekowy i zrobiło się zapalenie,do tego wysoka temperatura,przyszła położna i doiła mnie jak krowę a ja wyłam z bólu bo musiała przepchać ten przewód,masakra 😞
potem było już ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooo to widac ze sprawdzona metoda 😁 no wlasnie z tym zapaleniem tez mnie siorka ostrzegala bo mowila ze nawet jak nie bede karmic to musze systematycznie sciagac po troszku zeby w koncu produkcja ustala 😁
wlasnie dzis pytalam o metode 50/50 i zostalam poinformowana ze wiekszosc przypadkow dziecko wybiera butelke wiec za dlugo sie nie da tak karmic choc sa mamy ktore karmia tak dlugo...no coz zobaczymy co z tego wyjdzie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak to jest hehe 😁 choc ja to sie usmialam jak Blanka pila od siory z cyca i sie wysmyknal i zaczelo mleko sikac na wszystkie strony :P niezle to wyglada :P no ale siorka steka wlasnie bo jeden cycek wiekszy od drugiego i nawet jak sa oproznione przez Mala to naprawde widac bardzo duza roznice 😞 bo jakos tak lepiej sie karmilo z lewego no i teraz widac efekty...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ze sie okaze...skoro nie chce karmic piersia tylko sprobowac to nie bede tez pic zadnych herbatek wspomagajacych laktacje wiec mam nadzieje ze uporam sie z tym szybciutko 🙂
ale laktator musze kupic ale mysle ze kupie taki zwykly reczny bo skoro nie chce karmic piersia to po co mam wydawac fortune na elektroniczny.
ja jutro pojade z lista ze szpitala do sklepu i kupie to wszystko co potrzebuje. jakies tam wkladki itd. a na liscie sa majtki rowniez na szczescie tutaj pozwalaja 🙂 oczywiscie takie spcjalne z apteki zeby nie uciskaly 🙂 bo w PL wiekszosc szpitali zakazuje i trzeba nosic te wielkie materace miedzy nogami a jak tu z tym chodzic jak majtek nie wolno zakladac? ech siora jak mi opowiadala to mialam dosyc hehe :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iwiokej Tobie lekarz zaleci jedzenie watrobki???????
ech az jestem zdziwiona mi nie kazal bo ma za duzo wit A tej szkodliwej oczywiscie. bo jak wiecie sa dwa rodzaje wit A
Retinol : wątroba, tłuste ryby, żółtka jaj, masło, sery.
Beta-karoten : marchew, dynia, melon i zielonolistne warzywa
ja staram sie unikac retinolu a co za tym idzie nie jem watrobki nie jem tez zadnych pasztetow...
no a zelazo no coz wiecie co??? jadlam mnostwo czekolady a ten syrop pilam jakies 2tyg tylko bo miala zaparcia i hemoglobina z 10.9 skoczyla na 12,1 😁 no ale problem mam z surowica zelaza czy cos takiego bo norma jest od 35-320 a ja mam ponizej 5ciu...i wlasnie przez to mam jakies silniejsze zelazo ktore ma wplynac na ten wspolczynnik surowicy...
chodzi glownie o to ze przy porodzie moze sie cos stac jak ten wspolczynnik bedzie niski tak mi dzisiaj lekarz tlumaczyl. No i mam brac to silne zelazo do nastepnej wizyty a jak nie to zastrzyki...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszlam powiesic pranie no a tak jakos posprzatalam cala sypialnie do i dokonczylam prasowanie ciuszkow dla Olafka 🙂
no to zostaly tylko kocyk i posciel 🙂 a przed swietami dostane ciuszki od kolezanki wiec jeszcze kilka pran mnie czeka 🙂
jutro zapakuje je ladnie w folie zeby sie nie kurzyly i beda sobie czekac na Synusia 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja ciuszki na razie wyprałam w presilu żeby się doprały bo większość z lumpka , ale dodatkowo wypłukałam, a teraz muszę kupić proszek lovela i wypiorę już dla małej i prasowanko, jak ja tego nie lubię 😠 , no ale dla córeczki trzeba się poświęcić 🙂 jutro wkleję kombinezon jak będzie miała na zimne spacery 🙂
do spisanka bo zmykam do spania, dobranoc i słodkich snów 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzieńdoberek mamuśki 🙂
u mnie za oknem piękna skisła, pochmurna pogoda, nawet rolet nie chce się odsłaniać 😞
moja mama zlitowała się nade mną i pojechała z rana do przychodni żeby mnie zarejestrować 🙂 są jednak dobrzy ludzie na tym świecie 🙂mam nadzieje ze dożyję jeszcze jakoś do tej 14stej 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jeśli chodzi o ciuszki to kupowałam zazwyczaj po 1-2 sztuki i do tego głównie w lumpku, więc wrzucałam na bieżąco do pralki razem z ze zwykłym praniem w zwykłym proszku, teraz jak już się uzbiera i bratowa podrzuci mi resztę to wypiorę wszystko razem w proszku dla dzieci , ale to tez muszę poczekać aż kupimy materiał i zrobimy w końcu tą szafkę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzien dobry
paskudnie, zimno, deszczowo bleeeee-pogoda okropna!!!!!
my juz od 7 nie spimy, a ze pzyszly tata o 5 wstawal do pracy to nas obudzil a pozniej przyszla ciotka (moja siostra) szla do pracy
dziewczyny jak mnie dzis boli ta kosc lonowa to masakra!!!!! do tego zrobil mi sie wylew w oku i ledwo widze a zaraz trzeba wstawac, zakupy i do mamy jechac a tak mi sie dzis nie chce

ja juz pisalam- wszystkie ciuszki mama mi wyprala i wlasciwie wszystko wyprasowala, musze tylko poukladac i bedzie czekac na Marcelke

ja juz 33 tydzien zaczełam 🤪 jeszcze 6 tyg jesli stanie na cc

wczoraj nic nie kupilam, ani nic sobie nie wybralam !! i chyba zrezygnuje z prezentu dla maeza bo to sensu nie ma a ze widzialam ladny zegar to moze sobie kupimy :P i tak chyba bedzie najlepiej

aaaaaaaaa widzialam kapitalne bokserki z napisem "mam fajnego ptaszka" albo "nie bzykam na boku" i z odpowiednimi do napisu rysunkami hehe smieszne byly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Brzuchatki 🙂
pogoda faktycznie nie nastraja optymistycznie ale za to nasze maleństwa... ech 🙂 mojej już chyba miejsca brakuje bo co chwilę wystaje mi na brzychu jakaś kuleczka (główka?) lub większe wzgórze (plecki?) dziwne uczucie czasem boli ale i tak jest super! 🙂
Qurcze wczoraj mama mówiła mi że ja się do końca ciąży nie odwróciłam i musieli ją ciąć - mam nadzieję że to nie jest dziedziczne :/

Bób uważaj tam na siebie - leż, odpoczywaj a o 14 wchodź od razu do gabinetu a nie czekaj w zakichanej poczekalni!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...