Skocz do zawartości

Luty 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
ja tam tez jem wszystko za porzadkiem tak jak przed ciaza,( z tym, ze ja nigdy nie jadlam fast foodow ani chipsow itp. teraz tez jakos nie) i nawet jakos ominely mnie zaparcia czy wzdecia. Zgage zalatwiam z Rennie i tyle. 🙂
A ja jeszcze bardziej niz na te swieta czekam juz na nastepne, bo maly bedzie juz troche kumaty i jak juz bedziemy w trojke 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaana

    2035

  • iwiokej

    2637

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Ja kocham te swieta kazdego roku teraz mam coraz wiecej powodow do radosci 🙂 to beda pierwsze swieta z moim Mezem no i Olafik w brzuszku a pozniej czekaja Nas niezapomniane chwile z Malym i calkiem nowy etap w zyciu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym miala mieszkac w takim domu w jakim teraz jestem to bankrut...ogrzewanie chodzilo non stop o 1wszej wylaczylam doslownie 30min temu bo bylo cieplo a tu juz zimnica...jakas tragedia wogole sie cieplo nie trzyma...
a do tego wszystko slychac sasiadow itd...sciany chyba tekturowe sa 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iwiokej z tym oplatkiem to chyba w polskich kosciolach co nie?
ja do kosciola nie chodze tak na marginesie wiec nie wiem jak tu jest...
co do porodu to masz racje ze naturalny jest zdrowszy ale w Twoim przypadku wiaze sie to z niesamowitym ryzykiem...no chyba chcesz dziecko zobaczyc po porodzie Kochana no nie???wiec nie zadreczaj sie bo w Twoim przypadku i tak to nic nie zmieni...Nie wybralas sobie tego CC z wlasnej woli...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iwiokej Moj tu mieszkal cale 7miesiecy zanim sie poznalismy i wierz mi tego domu nie da sie ogrzac...to jest jakas tragedia...juz wlasnie ostatnio jak tu bylismy to mowilam ze to jest jakies nieporozumienie ta chata...a jego szed to kupil hehe no ale coz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tam też pewnie masz katolicki kościół zresztą znajdź w necie i godziny mszy, raz jak pójdziesz to Ci się nic nie stanie, a może Ci się spodoba i pójdziesz na pasterkę 🙂 a jak nie chcesz to niech Ci rodzice przyślą, tylko by musieli się pośpieszyć żeby doszedł na czas 🙂
ale wierz mi im dłużej o tym porodzie myślę tym bardziej mi żal 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech nie chodzi o to ze mi sie cos stanie jak pojde do kosciola hehe :P przeciez kiedys chodzilam poprostu nie odczuwam takiej potrzeby bo dla mnie modlic sie moge nawet na lace i to jest najwazniejsze 🙂
co do porodu rozumiem Cie doskonale bo pamietam jak ja czekalam az to lozysko sie podniesie i tez sobie myslalam ze zal mi bedzie ale z drugiej strony myslalam ze to dla dobra mojego i dziecka wiec zal mijal! I Ty tak samo powinnas myslec...ja sama jeszcze nie wiem co bedzie bo ten ostatni lekarz ktory powiedzial ze lozysko juz nie jest nisko to jakis skonczony dupek ktory zajrzal nawte w moje wyniki i powiedzial ze super a tu poziom zelaza mam TRAGICZNY!!!i na podwojnej dawce silnych tabletek bo bym sie wykonczyl mogla przy porodzie...wiec pojde prywatnie na usg i jak sie okaze ze lozysko jest nadal nisko to bede walczyc z nimi o CC...
uwazam ze powinnas sie cieszyc ze masz taka opieke i wiedza co robia a nie ryzykuja...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iwiokej pisalam ze Moj tu mieszkal 7miesiecy i wtedy ogrzewanie chodzilo non stop rowniez 🙂 tez wlasnie sie go pytalam juz ostatnio ze jak to jest mozliwe ze tak szybko sie ochladza...No ale tak jak mowie tutaj slychac sasiadow wiec pomysl sobie jakie te sciany sa cienkie...a to sa domy takie szeregowe...i ten jest na narozniku i pewnie stad jest tu jeszcze zimnej...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
anitek to może jedz więcej produktów co mają żelazo żebyś nie musiała się tak faszerować tymi tabletami, może Ci pomoże 🙂

Żelazo najlepiej dostarczać organizmowi w pożywieniu bo w takiej postaci jest bardziej przyswajalne niż podawane w lekach. Jeśli już decydujesz się na taką postać to bierz żelazo "na głodnego" ponieważ wtedy w żołądku jest najwięcej kwasu solnego, który sprzyja wchłanianiu żelaza.

A to lista zawartości żelaza w niektórych produktach (w mg na 100 g produktu):

Wątroba wieprzowa 17,5
Wątroba cielęca 10,3
Soja 8,0
Nerki wieprzowe 7,8
Żółtko jaj 7,2 (dla porównania: całe jaja- 100 g: 2,7 mg)
Fasola 6,9
Kasza gryczana 6,0
Mąka pszenna 6,0
Płatki owsiane 4,4
Natka pietruszki 4,3
Mąka żytnia razowa 4,0
Kasza jęczmienna 3,8
Kasza manna 2,9
Twaróg tłusty 2,8
Twaróg chudy 2,7
Ser topiony 2,7
Chleb razowy 2,7
Boćwina 2,6
Szpinak 2,4
Źródło:
Tablice wartości odżywczych produktów spożywczych J. Rudowskiej- Koprowskiej
Ponadto suszone morele i śliwki, rodzynki, sezam, brokuły są dobrym źródłem, nie mam przy sobie dokładnych wartości.
Duże znaczenie ma przygotowywanie potraw, zbyt długie gotowanie skutkuje przechodzenie składników do wywaru.
Poza tym dużo ruchu i przebywanie na świeżym powietrzu.

Niektóre składniki diety powodują zahamowanie wchłaniania żelaza np. kawa, herbata, pokarmy bogate w błonniki, sole fosforu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
anitek to nie radzę Ci jeździć do tego zimnego domu, a twojego Męza i tak widzisz bardzo późno 😞 lepiej siedź w domku ciepły i ciesz się choinką 🙂
a mój na szczęście dzisiaj wraca, ale niestety bardzo późno 😞
ale pocieszam się tym że w tym roku już nigdzie nie wyjedzie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje Iwiokej moja lekarka juz mnie sprowadzila na ziemie...W moim przypadku sama dieta niestety nie pomoze...a wierz mi moja dieta jest bardzo bogata w czerwone miesa brokuly buraczki czeklade rowniez ona tez ma moc zelaza...co sie stalo zaraz Ci powiem organizm ukradl prawie caly zapas zelaza zeby wyprodukowac hemoglobine i krwinki czerwone i tak oto zapas zelaza w moim organizmie na wyniku jest zapisany pozniej 5 a norma to 35-320!!! wiec musze brac silne zelazo bo inaczej padne...a jak nie pomoze to zastrzyki od stycznia...
to taki mam widzisz organizm i nic na to nie poradze a naprawde bylam sumienna z tym syropem i dieta...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym samym myslalam siedzac tu pierwsza godzine :P ale jak sie nagrzeje jest ok a ogrzewania juz nie wylaczam 🙂 normalnie Mariusz wraca o 5tej aby dzisiaj naprawde to jest wyjatek bo zaczynal o 13stej a musi zostac az wlacza serwery na wypadek gdyby cos nie dzialalo stad tak pozno godzina powrotu.
wolalam z nim jechac bo mam dosyc siedzenia w domu...a do tego sama...
wroci i jutro rano jedzie tylko na 2godzinki i wracamy do domciu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma znaczenia jaka watroba chodzi o to ze wogole watroba ma w sobie wit A -retinol i np mozesz jesc watrobke i trafic na bardzo mala ilosc tej szkodliwej witaminy ale moze tez zjesc kawalek w ktorym bedzie olbrzymia ilosc i wtedy zaszkodzi...stad najlepiej jej nie jesc...
ja w tej ksiace mam wzmianke wogole o watrobie bez wyszczegolnienia jakiej...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.we-dwoje.pl/co;wolno;jesc;w;czasie;ciazy,artykul,1603.html
tu masz tez o watrobie
http://www.babyboom.pl/ciaza/zdrowie/produkty_nie_zalecane_podczas_ciazy.html
no tak ogolnie niedobor wit b12 powoduje anemie bo wit b12 jest potrzebna do produkcji krwinek czerwonych...a niedobor tej witaminy mialam juz w sierpniu ale niestety w ciazy zaden lekarz nie ryzykuje podawania jej w tabletkach czy zastrzykach bo strasznie uczula...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jesli jestes w ciazy nie jedz szpinaku, poniewaz wyplukuje on calcium tak niezbedne dla plodu.
Anemie najlepiej wyleczyc natka pietruszki, gdyz zelazo jest w kompozycji z wit C i to jest najlepsza biologicznie forma.
Poza tym ty juz preparat zelaza masz, kwas foliowy jest niezbedny,
dodaj tylko wit B12 i zdrowa diete. Organizm Ci podpowie co potrzebuje.Jedz to na co masz ochote.


a to z innego forum 🙂 też ciekawe)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szpinaku jesc nie sie nie powinno???ech tez mi nowosc u mnie w ksiazce jest zalecany hehe 😉
jak widzisz wszedzie czegos sie mozna doszukac...
ja unikam tych wszystkich rzeczy o ktorych mowil mi lekarz i o ktorych jest napisane w ksiazce o ciazy i w ksiazce ze szpitala...a reszte jem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć dziewczyny 🙂

Brat pojechał do centrum, u mamy jest koleżanka. Mam chwilkę dla siebie 🙂
Anitek dobry ten filmik z porodu.

Co do picia soku z marchwi to można wypić 0,3L na dwa dni. Sok marchwiowy powoduje niewydolność wątroby! Ma też dużo wit A, która w nadmiarze jest szkodliwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...