Skocz do zawartości

Luty 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 30 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaana

    2035

  • iwiokej

    2637

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
eh a ja już z męzem bylam od rana na zakupach no ale to co sie dzieje w sklepie tzn. w CH to poporostu jakas masakra :/

i Ci ludzie jeszcze tacy nietoleracyjni ze nawet z brzuchem nie chcieli mnie przepuscić. Wrrr co za narod :/
Wszystko kupują na ostatnią chwilę ... Paranaoja ..

teraz się obiadek robi... a pozniej barszczyk, sledziki już zrobione 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a ja właśnie wstawiłam kapustkę na bigos, a mięsko się smaży jeszcze kiełbaskę pokroję i niech się robi
zauważyłam już 2 raz mi się w głowie zakręciło ciekawe od czego, od stania czy od ciśnienia, nie wiem, a ruchów żadnych raptownych nie robiłam 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nikoś bigos gotowałam 2 dni tj ugotowałam - wystawiłam w garnku na balkon na noc (oczywiście było tak zimno że zamarzł) no i następnego dnia jeszcze z 3 godz gotowałam - i faktycznie taki przemrożony i jeszcze raz zagotowany jest o niebo lepszy i bardziej wyrazisty niż jednodniowy tak więc polecam mrozić czy wekować i potem jeszcze raz odgrzewać - będzie rewelacja! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczyny czy Wasze maleństwa oprócz "normalnych" ruchów czasami też się tak jakby .. hm.. trzęsą. Tak jak np pies jak wychodzi z wody? bo moja mała kilka razy dziennie tak właśnie (tak to sobie wyobrażam) trzęsie mi brzuszkiem. Zastanawiam się czy to normalne?? 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mamusie,

jest to chyba najbardziej bigosowe forum 🙂 każda z Was widzę, że wzięła się za bigosik, uwielbiam go 🙂 i jak już któraś z Was napisała,to prawda, im częściej odgrzewany tym lepszy. Ja np nie lubię mrożonego bigosu, dlatego zawsze jak nagotuję większą ilość to wkładam w słoiki i gotuję, i taki może sobie stać i stać..

Aaaa miałam Was pytać o to samo, czy Wasze dzidzie też dostają takiej dziwnej trzęsiawki? Bo Nasz Synuś często się tak "wytrzęsa" 🙂 ale jak widzę to normalne, więc nie ma czym się martwić.

A ja od rana, mimo zakazów lekarza, wybrałam się do energetyki, bo Nam ciągle korki wyskakiwały. Oczywiście kolejki, nikt nawet nie spytał ani nie zwrócił uwagi, że ja w ciąży i może by mnie przepuścić.. ehh szkoda gadać, takie niewyrozumiałe bydło, jak to Klaudia też zauważyła.. Teraz już leżę i odpoczywam, bo się zdychałam jak stara lokomotywa:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, że jest ryzyko, że słoiki jak ja to mówię "nie załapią". Podstawa, żeby jednak załapały to to, żeby nakrętki nie były podrdzewiałe ani uszkodzone, tylko takie jak nóweczki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moja mała też czasem tak sie zatrzęsie, ale to uczucie jak by coś od dołu brzucha, a ma tam główkę i rączki to nie wiem co ona tam robi, bo nie czuć jak by całym ciałem tak sie zatrzęsła, dziwne
a bigosik już się robi i mam cały garnek po włożeniu wszystkiego, muszę poczekać bo nawet zamieszać nie mogę bo teraz spoglądam to nawet z czubkiem jest 🙂 a ja już od kilku lat robię z samej kiszonej i tylko ją wyciskam z tej wody, a to ze względu na rodziców bo nie przepadają za kwaśnym, bo moja mama to 2x płucze a ja to już takiego nie lubię i nie daje koncentratu pomidorowego bo wiem , że niektórzy dają 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja daję przecież pomidorowy, dodaję też powidła swojej domowej robótki, i koniecznie grzybki suszone, ale to chyba jak każdy. I robię z kapusty pół na pół 🙂 mniam, Boże coraz bardziej głodna się robię 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no tak sobie robimy apetyt na ten bigosik 🙂 ja za to smażę mięsko karkówkę tak jak na gulasz i to dodaję do bigosu no i oczywiście grzybki i dzięki temu nabiera cudowny kolor że nie trzeba dawać koncentratu i smakuje jak staropolski, a jeszcze kminek też dużo robi, a te powidła to super pomysł 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...