Skocz do zawartości

Luty 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
hmm... może ja też się na ten basen skuszę - tylko jakieś pareo na d... muszę kupić:laugh:
dobra spadam mój wrócił i jest załamany grzywką!! głupek !:P

Sibi może Ty nie masz małego tylko ja duży brzucho? hehe
no najważniejsze że w środku wszystko ok! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaana

    2035

  • iwiokej

    2637

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Hejka ale jaja siedze sobie i rozmawiam z Mezem przez tel a tu patrze cos sie rusza kolo stolu a to myszka :P brazowa hehe :P ale jaja :P wystrzelilam jak z procy :P
nie boje sie ale pozamykalam drzwi do sypialni i pokoju drugiego...ale skad ona sie wziela u Nas w domku??? przeciez mieszkamy w apartamencie na 2pietrze i do tego nowym...ech jutro musze zadzwonic do zarzadu zeby sprawdzili na dole piwnice...
ale jaja :P pojade jutro po łapke ale taka co nie zabija 🙂 juz raz taka mielismy w poprzednim domu 🙂 Myszka zlapal sie na czekolade z orzechami a i chipsy solono octowe zajadała jak zła 😁
Aaana Klaudia fajnie Wam z grzywkami 🙂
co do basenu to i ginek i moja prowadzaca nie zalecaja...mozna zlapac rozne chorobska bo flora w pochwie podczas ciazy jest oslabiona i kobieta jest 20razy podatniejsza na zlapanie jakies infekcji wiec nie zaleca sie kobietom ktore maja problemy z czestymi zapaleniami w ciazy mowa rowniez o wynikach moczu...
a do tego chlor bardzo zle wplywa na dziecko.
Jesli macie mozliwosc i bardzo chcecie to chodzccie sobie na basen gdzie jest jonizowana woda a nie chlorowana 🙂
zadzwonilam do mojego szwagra brata jest pediatra i zapytalam o te antyciala mowi ze to raczej po tym zastrzyku bo mialam go podane 23listopada a badanie bylo robione 10grudnia i zebym sie nie martwila. Najwazniejsze tez zebym w ciagu 72godz od porodu dostala kolejna dawke ale wiem ze dostane bo juz mi w szpitalu mowili o tym. No i popyta znajomych ginekologow o ten wynik badania z racji tego ze w Polsce ta metoda jest nowa (podawanie antycial jesli wystepuje plamienie a jest sie jeszcze w ciazy)
takze bede spokojna 🙂 Synus wlasnie wypycha gieraski swoje kochane z obydwoch stron pepka 😁
p.s. Dziewczynki super brzusie macie 🙂 Sibi Twoj wcale nie taki wielki jak na ten tydzien ciazy 🙂
ech wszystkie brzusie sa kochane i fajne a najwazniejsze to co w srodku 🙂
no to ja powracam do dziennika bridget jones bo przez ta myszke musialam zatrzymac filma :P
p.s. Iwiokej te rybki nie sa czasochlonne robi sie je bardzo szybko 🙂 mi zajelo jakies 30mnin pzygotowanie wszystkiego no i doliczyc trzeba czas smazenia 🙂
no to jakbym sie juz nie pojawila to zycze Wam milych i spokojnych nocy Mamusie i Brzusie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.tipy.pl/artykul_215,dobra-kondycja-przez-9-miesiecy.html

Pływanie w ciąży Pływanie w ciąży

PŁYWANIE, dla wszystkich kobiet w ciąży, pod warunkiem, że nie mają dolegliwości w postaci stanu zapalnego pochwy (wywołanego np. grzybicą).

Korzyści:
- dobrze dotlenia organizm, wpływa na zwiększenie pojemności płuc;
- poprawia krążenie, wzmacnia wszystkie mięśnie, dzięki czemu zapobiega bólom kręgosłupa;
- pływanie pomaga się zrelaksować, odprężyć i uspokoić;
- polecane zwłaszcza pod koniec ciąży.

Na co zwrócić uwagę:
- najlepiej wybrać basen, gdzie woda jest ozonowana, gdyż znaczne stężenie chloru ma niekorzystny wpływ na płód.
- pamiętaj aby przed skorzystaniem z basenu i po wyjściu wziąć prysznic;
- jeśli to możliwe nie korzystaj ze wspólnych ubikacji;
- jeżeli jesteś podatna na infekcje grzybicze lepiej zrezygnuj z korzystania z pływalni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie Mamuski 🙂

My już na nogach 🙂 Po sniadanku, czekam aż mąż sie obudzi i jedziemy po moje grzybki do marketu bo z powodu zimna nigdzie ich nie ma 😞 😞 A ja rybki nie lubie wiec jem grzybki 🙂

ehhh ladny dzien chociaz nie jest juz tak mrozny jak ten wczoraj 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien Dobry 🙂 My juz od 7dmej nie spimy Maly sobie urzadzil jakies zawody w brzuszku hehe i wszedzie Go bylo pelno :P
wlasnie pije kawke 🙂 Mroz na dworze i szron 🙂 laduje aparat wiec zaraz zrobie fotki jest przeslicznie 🙂
ja dzisiaj tylko galat robie a na jutro zostawilam sernik i barszczyk 😁
ale fajnie 2dni do swiat 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie juz jestem w 8smym miesiacu ale suwaczek pokazuje ze 7 hmmm jak mam termin na 24.02 to pewnie w Wigilie wskoczy mi 8smy miesciac 🙂
Jejkus Mezus jutro wraca juz sie doczekac nie moge 🙂 a tylko od wczoraj Go nie widzialam :P
a wczoraj sie pijaki opily... 😠 jakas kapela byla w hotelu i jakies tam losowania...poszedl spac przed 12sta...a ja sie martwilam...bo dzis znow 12godzin pracy. No ale co tam to on bedzie zdychac a nie ja :P
ech z tymi facetami...Grzecznie dzis rano poprosilam zeby nie pil dzis bo jutro kolejny ciezki dzien + powrot do domu a w czwartek jest pare rzeczy do zrobienia a nie mam zamiaru spedzac wigili z zombie...
dzis pojade sobie na zakupki tak mysle ze kupie Mojemu jakis drobny prezent 🙂 bedzie milej pod choinka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstawac spiochy :P:P:P
Ja wlasnie szukam prezentu dla Meza 😁 ale chcialam cos drobnego tak zeby mu milo bylo 🙂 i sama nie moge nic znalezc nie mam zadnego pomyslu 🙂 ech szkoda ze nie mam fotek ze slubu 😞 ide za chwilke do kapania i uciekam co centrum handlowego moze cos mi wpadnie w oko 🙂
ech moze mu jakas gre kupie...nie wiem juz sama...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazlam prezent 😁 Kupie mu gre na nintendo Wii bo uwielbiam grac w sportowe gry a znalazlam wlasnie super gierke 😁
no to ja uciekam do CH bo pozniej bedzie tlok :P no i musze kupic mandarynki bo juz mi teskno :P a zjadlam wszystkie ktore byly w domciu :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej kuchareczki 🙂 co dziś przyrządzacie za smakołyki?
A mnie po wczorajszej wyprawie do energetyki boli chyba spojenie łonowe 😞 leżę i nic nie przechodzi 😞 ale jutro do gina idę więc może On coś zaradzi na to 🙂
Jejku jak ja Wam zazdroszczę tych przygotowań Świątecznych w kuchni, ja w tym roku liczę tylko na Mojego M. i mamę 😉 ale obiecałam sobie, że w przyszłym roku, zrobię Kolację Wigilijną u siebie i zaproszę rodziców i rodzeństwo, będzie już Igorek 🙂 🙂
Mam nadzieję, że chociaż ten śnieg za oknem nie zniknie do Wigilii i nie zrobi się zwykła jesienna plucha..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzien dobry 🙂
widze weekend wam minal bardzo kulinarnie. 🙂
od samego czytania slinka cieknie!
My jednak odpuscilismy w tym roku jakiekolwiek gotowanie, bo wigilia jednak u rodzicow T. pierwszy dzien sw. tez idziemy do jego rodziny a drugi do znajomych, tak wiec stwierdzilismy, ze zupelnie mija sie z celem cokolwiek przygotowywac, tym bardziej ja tam na dunskim swiatecznym jedzeniu sie nie znam, a pomysl zrobienia bigosu tez nie wypalil, bo poprostu tu nie ma kiszonej kapusty 🤔 a polski sklep to taka bieda z najtanszym, kiepskim jedzeniem. ( a co dziwne najwiecej miejsca zajmuje proszek do prania Dosia, dacie wiare??:laugh: jakby to byl towar za ktorym najbardziej sie teskni! ), tak wiec robie nic 🙂)

Brzuch mi rosnie z dnia na dzien, skora sie chyba mi juz skonczyla, bo ciagnie jak diabli i pepek juz sie splaszczyl zupelnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczynki
my juz tez działamy od rana! moja noc rownież bardzo srednia! ale mak na makowiec juz gotowy, brzoskwinie do sernika tez, prezenty zapakowane 🙂
teraz troszke odpoczynku i dalej do dziela tym bardziej że dziś jade do taty na wigilie slużbową - dostałam zaproszenie na karpika 😁 a pozniej już tylko praca: schab upiec i brac sie za ciasto, jutro od rana lekarz pozniej trzeba posprzatac i przychodza kolejni na pomiar mebli!!

wczoraj pojechalam do tego sklepu co zamowilam meble i wiecie co!! nadal ich nie ma 😮 odebrałam pieniążki i podziekowałam!!! od pazdziernika czekałam!! bajzel w domu i czas ucieka!! a chciałabym mieć juz zrobione przed narodzinami mojego dziecka!!!!!!!!!!!!

jesli chodzi o make up to ja jak tylko z domu wychodze to maluje sie zawsze- od razu poprawia sie samopoczucie!!!!!!!!!!!!!!!!!!! i zdecydowanie wole wstać wczesniej i sobie tym chumor poprawic :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaa ja też wczoraj cieszyłam się jak głupia z makijażu:P umalowałam się żeby pojechać do energetyki, i jaką mi to radochę sprawiło:P nawet Mój M. był zadowolony i powiedział, że ślicznie wyglądam i dawno mnie takiej nie widział 🙂 jutro wyprawa do ginka więc znowu sobie oko podmaluję:P
No i mam nowego rozstępa na cycuszku 😞 a już myślałam, że te które miały się pojawić to już są i koniec, a tu d..a 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sibi widzę, że wszystko dokładnie zaplanowane 🙂 A co jest z tymi meblami? jak dobrze kojarzę to chodzi o kuchenne, tak? Współczuję. Trzymam kciuki i mam nadzieję, że ta ekipa nie zawiedzie i mebelki pojawią się prędzej od dzidzi.
Jai Ho to my tylko we dwie tutaj, które za gotowanie się nie biorą 🙂 ja nie mogę, a u Ciebie faktycznie mija się to z celem.
Mój pępuś też płaski, tak śmiesznie wygląda:P jak guzik hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Mamusie!!!!!!!!!!!!
ale się nie wyspałam , nie mogłam znaleźć wygodnej pozycji, od wieczora strasznie drętwieją mi nogi, nie ważne czy siedzę czy stoję czy leżę, chyba zaczynają mi puchnąć na maxa 😞 a tu jeszcze tyle pracy, będę musiała mojego poprosić o masaż
aaana jak wrócisz pochwal się co u dzidzi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JaiHo masz rację 🙂 pierogi uwielbiam ale ..tylko jeść:P ale cały rok przede mną, napewno przy Synusiu nabiorę cierpliwości, co przyda się do klejenia pierogów na następne święta 🙂 🙂
Iwiokej koniecznie proś męża o masaż i jak tylko masz okazję to nogi do góry, to powinno przynieść Ci ulgę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny.
Widzę, że większość zapracowana jest. Ja niby nic na święta nie szykuję, bo jedziemy do mamy,to i tak ogarnąć jakoś nie mogę. Jeszcze mieszkanie nawet nie posprzątane, całe szczęście, że prezenty pokupowane. Dzisiaj byłam w CH myślałam, że coś mnie trafi, ci ludzie to debile, praswie wszystkie opakowanie z kosmetykami porozrywane!!!
Teraz pozostało tylko popakować 🙂 Zabieram się za sprzątanie, bo powoli usypiam 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja wlasnie podjadam czekoladki, bo cos Victor spi za dlugo, moze go to sprowokuje do aktywnosci, jednak wole jak sie rusza. 🤔
ze jeszcze nikt nie wyprodukowal takiego domowego usg aby bylo mozna podgladac sobie dziecko bez koniecznosci jezdzenia od lekarza lub szpitala non stop gdy tylko cos niepokoi. 🤢
iwiokej pocieszajace jest to, ze dzieki temu, ze jest zima a nie lato to i tak nie puchniemy chyba tak bardzo, bo wydaje mi sie, ze latem to juz od dawna mialybysmy stopy jak hobbici 🙂) chociaz tez juz mi daja sie we znaki, szczegolnie jak dluzej siedze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...