Skocz do zawartości

Luty 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Dzień dobry

GRATULACJE dla wszystkich krote urodzila a ja jeszcze o tym nie doczytalam!!:P

u nas piekna pogoda i wlasnie sie wbieramy na spacerek 🙂
Marcelinka wczoraj skonczyla miesiac!!!!! ale to zlecialo!!!

od wczoraj dokarmiam mala bo mimo "dojenia" z dwoch cycow nadal plakala a po butli cisza i spi slodko.

musze sie pochwalic 😁 wczoraj dopadlam męża 😁 ale byl zdziwiony!!!! ale powiem Wam że "pierwszy" raz nie byl taki cudowny jak myslalam!! wszystko sie zastalo i troszke bolalo :| ale warto bylo :P

dzis jade do konca zalatwic chrzciny. mielismy z tym nie maly problem ale w koncu ksiadz sie zgodzil udzielic chrztu wiec trzeba kuc zelazo poki gorace 🙂

trzymajcie sie kochane i uwazajcie na siebie i swoje maluchy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaana

    2035

  • iwiokej

    2637

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Witam już w prawie w południe.

My dalej 2w1. Nocka w miarę, choć sny mam takie, że się w nocy męczę. Jak pisałam wcześniej pada mi już najzwyczajniej na mózg od tego myślenia o porodzie.

Mona124 niestety masaż sutków nie zadziałał. Chyba powinnam wybrać się na spoacer po schodach do Pałacu Kultury w końcu co 30 pięter to nie jedno (tak jak u mnie w domu) 🙂

aaana ja bym chciała rodzić naturalnie jeśli cały przebieg porodu był by naturalny czyli, skurcze, wody itd.
Jeśli mają mi wywoływać a w efekcie i tak może skończyć się to CC to wolę od razu CC.
Mi marzył mi się poród naturalny bo ja widzę w nim same zalety, głównie jeśli chodzi o dziecko. Po za tym właśnie w szkole rodzenia mieliśmy rewelacyjną położną, która jest 30 lat w tym zawodzie i dalej się dokształca tyle, że nie w Polsce, generalnie dzięki niej, jej doświadczeniu, wiedzy i praktyce wyrobiłam sobie zdanie na temat rodzaju porodu. Zaszczepiła we mnie chęć "obcowania z naturą" - to może wydać się głupie, że tak od czyjejś gadki można zmienić zdanie, ale ta kobieta naprawdę wiedziała o czym mówi, po za tym wiele spraw potrafiła połączyć bo jej mąż jest ginekologiem. Trzeba było by jej posłuchać.
Czuję, że chyba do niej zadzwonię i się poradzę.

Z kolei mój gin ma takie podejście "jakby natura chciała to by kobiety miały suwak poniżej pępka" Generalnie nie jest za cesarkami na życzenie, tylko jeśli jest taka potrzeba. Ale nie robi też większego problemu, natomiast jakieś wskazanie do CC musi u niego być. No nic zobaczymy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witamy
Dzisiaj Nasz Skarbek skonczy o 17.15 swoj pierwszy tydzień 🙂

Ma sie dobrze, jest zdrowy ale dzisiaj dal popalić w nocy. Popłakal troche i byl nieznośny Babel Maly.

A ja nadal stękam 😞 Tak mnie ta dupa boli ze szok juz 7 dzien i zero jakiejs poprawy 😞 Nic nie moge przez to robic 😞 i ból nie do opisania 😞 Sprawdzałam czy to moze hemoroidy ale objawy mi nie pasuja 😞 Mnie tak boli przy odbycie a jak dotknę prwego pośladka to umieram jak by zbity był normalnie ale siniak malutki gdzies na 2x2 cm przy odbycie. Juz nie wiem co robic 😞

idzie polozna :P zmykam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Klaudia hemoroidy to zazwyczaj wystają z odbytu - więc to byś wiedziała napewno. Oczywiście mówię już o tych takich bolących, bo małych nie bolących to nawet nie widać.
Jak masz sinika, to mogło Ci pęknąć jakieś naczynko, czy coś takiego i stąd ten ból. W końcu to był mega wysiłek. A najlepiej zapytaj przy okazji położnej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieńdoberek 🙂

Malutka śpi sobie słodko więc zaglądam do Was ale tylko na chwilkę bo coś głowa mnie dzisiaj boli i tez chyba się położę spaćku.

Klaudia współczuję bólu u mnie jest podobnie tyle, że boli mnie miejsce szycia. Jak zaglądałam lusterkiem to widzę,że ranka się rozchodzi i pewnie przez to nie chce się goić :/

Sibi gratuluję odwagi przy zbliżeniu heh..ja myślę o co najmniej rocznym celibacie 😉

A no i wysłałam tatusiowi Nadii jej fotkę mmsem, napisałam, kiedy się urodziła wagę itp. chciałam żeby wiedział, że ma córkę. Oczywiście zero odzewu.

A i do mamusiek też macie teki smutny nastrój? Ja chodzę i ryczę tylko do tego jakaś taka agresywna jestem :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Małalena szkoda,że masaż nie zadziałał,a może zadziałał i na ktg będą jakieś skurcze? 😉 Tego Ci życzę z całego serca 🙂 😉
Mam nadzieję,że do końca tygodnia utulisz swoją dzidziulę 🙂
Ja na życzenie cesarki bym nie brała. Może dlatego,że nie wiem co to poród naturalny 😉 Mimo,że nie narzekam na cc, ale ciekawa jestem jakby wyglądał poród sn i wszystkie jego etapy 🙂 Choć z drugiej strony cieszę się,że mam pipkę nietkniętą:P bałam się właśnie tego szycia i że kupki przez to nie będę mogła zrobić 😉
Sibi ja też powoli zaczynam się czaić nad tymi sprawami:P ale chyba odczekam do 6 tyg., czyli jeszcze 2 tyg 😞
CandyMonka ja też miałam taki nastrój do d....py, ale już mi przeszło. To zupełnie naturalne po porodzie, przez te zmiany hormonalne,tak mówiła położna. Także główka do góry, tul małą, awszystko wróci do normy 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Małalena mam dokładnie takie same odczucia jak Ty jesli chodzi o SN - o ile na prawdę jest naturalny bez wywoływania.
Byłam dzisiaj na ktg i usg znowu i ktg nic a nic a usg wykazało że mała ma 3800 🤪 (wczoraj u innego gina było 3300!!) i łożysko takie se trochę podstarzałe no i mało wód - próbowałam przemycić pomysł z CC ale sama nie jestem przekonana bo tak chciałam rodzić naturalnie.... no i skończyło się na tym że jutro rano jadę na czczo na próbę oxy 🤪 (czy rto wywoływanie?? ) i jak się nic nie ruszy to albo do domq albo pod nóż - zobaczymy jak mała będzie sobie w brzuszku radzić z takim kiepskim łozyskiem....
no więc mam stracha bo nie do końca jest tak jak chciałam 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witamy ponownie 🙂

babcia odkurza a mała przesypia u mnie rękach, płakała biedna przed chwilką strasznie bo przy przewijaniu chyba za mocno nacisnęłam na pępuszek. W ogóle zauważyłam, że on z jednej strony zaczął ropieć cholera jasna a tak się staram go pielęgnować. Może robię coś źle juz sama nie wiem.

aaana trzymam kciuki aby oksy zadziałało 🙂 🙂 będzie dobrze zobaczysz! jestem z Tobą myślami kochana!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no i po wizycie 🙂
Maluda dalej spi a dziś go pokuła w nożkę bo robila mu testy na fenyloketonurie czy jakos tak 🙂 Biedaczyna płakał a mi sie serce krajało 😞 No ale dał radę 🙂
Sciegneła mi szwy - tzn jeden jeszcze zostawila ten w pochwie.Ale zbytniej ulgi w bólu nie czuje bo mnie nic nie ciągnęlo . Ale dupsko boli jak cholera 😞 Caly posladek i odbyt jeszcze , do dzis problem z oddaniem stolca 😞 Esz w morde ile to trzeba przeżyć :/

Małelena moja polozna twierdzi ze to u mnie w glowie ten ból siedzi a nie ze cos faktycznie mnie boli. IDIOTKA !

Monka jesli Maludzie sie coś sączy to zgłoś to położnej albo pediatrze - to moze byc zakażenie.

Aaana trzymam kciuki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Kochane...
GRATULACJE DLA RENATKI 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 NAJWAZNIEJSZE ZE WSZYSTKO ZAKONCZYLO SIE DOBRZE...
Napisalam posta i wszystko sie skasowalo 😠

😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠
Malalena ja mialam wywolywany porod przy dlugiej szyjce itd i to byl koszmar i do dzis mam koszmary nawet ostatniej nocy 😞
CandyMonka z tego co wiem jesli wysylalas mmsa z PL nr to nie dochodzi kompletnie nic na zagraniczny numer 😞 wiec on pewnie nic nie dostal 😞
U Nas nocka do d...y Maly nie spal od 12-3 pozniej od 4-5 pozniej jadl o 5-45 znowu i zasnal budzac sie o 6-45 😞 padlam na ryjek o 9tej! Mama z nim zostala...
nie wiem co mu sie dzialo ale prezy sie cala noc ale nie plakal tylko kupke probowal robic...a teraz znow sie kreci...wiec musze uciekac zajrze pozniej 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klaudia Twoja polozna to rzeczywiscie jakas idiotka...
U mnie jak lezalam na intenstywnej po tym jak mnie ratowali to z bolu plakalam a jedna mowi do mnie ze mam sie nie zachowywac jakbym miala CC albo jakas operacje...ale po godzinie zmiana o 180stopni mysle ze przeczytala karte moja dopiero sie dowiedziala co przeszlam 😠
Aaana ja po oxy myslalam ze odjade...ale ja mialam 3dawki zelu najpierw i dopiero oxy 😠
CandyMonka czytalas o tym mmsie???No Nadia jest sliczna 🙂
Moze dla Olafka co? hehe 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
GRATULACJE DLA RENATKI 🙂 SZYBKO WRACAJ DO ZDROWIA 🙂


hej, wogole nie mam czasu tu zagladac 😞

Monka pepuszek dziecka ponoc nie jest unerwiony wiec na pewno mala nie dlatego zaplakala.


u mnie cięzko chwilami, mała jest bardzo absorbujaca, je co godzine czasem, nie odbija wogole i czesto jej sie ulewa, nie nadazam z praniem, i mam za malo ciuszków na 56 😞

Dzis byla polozna, moja macica jeszcze wysoko, a podobno do 9 ciu dni moze schodzic wiec ma jeszcze 3 dni.

Ja pępek przemywałam spirytusem, ale polozna powiedziala ze jednak ten ostanisept czy jakos tak , -co polzona to inna opinia,
wczoraj bylismy w szpitalu na badaniu z pietki, mała płakała a mi sie tez ryczec chcialo, ja nie wiem kto z nia bedzie chodzil na szczepienia, ja za wrazliwa jestem chyba 🙂
pozatym , troszke ropieje jej oczko, i ma opuchniete cycuszki i musze przykładac gaziki z sodą, kurde wieczorem przy kąpaniu cała operacja jest-oczki, pepek, cycuszki i inne 🙂
pozatym jestem nie wyspana bo czesto sie budzi w nocy.

do dupki uzywam chusteczek papmersa i jest ok , a do pupy linomagu tak zalecił lekarz wczoraj w szpitalu.
w weekend mamy pierwszych gosci rodziców 🙂

cyce nadal bolą, troche odcaiagam i dzis zaczynam z kapusta bo M. za kazdym razem zapominał kupic.
Mleka tez mohe oddac komus 🙂:P

mam nadzieje ze u Was wszystko ok, troszke przeczytalam ale nie dam rady chyba wsyztskiego, bo mała wlasnie robi kupkę i zaraz przewijanko bedzie a potem obiad- na tej diecie matki karmiacej ciagle mi sie chce jesc, a wyboru duzego nie ma.

PO wizycie poloznej stwierdzila ze mała jest zadbana ma ładna skorke i wogole ze jest ok,wiec spoko 🙂 jutro ide do pediatry na pierwsza wizyte 🙂

buziaki mamusie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
anitek rybko nie dość ,że w czasie ciaży i poród to jeszcze teraz CI ciężko u nas jakos te kolejne mamuśki się trzymaja dość znośnie. przedewszystkim bąbelki spokojne..


aaana ty do wojewódzkiego w gdańsku wkońcu jedziesz czy wejherowo?? bo redłowo to raczej odpada z tegoo co słyszałam to tam jest okropnie!!!

bo w wejherowie to moze byśmy sie spotkały jak by mojemu małemu zachciało by się wyjść 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Już wróciłam ze szpitala i dalej żadnych rewelacji. Czyli zapis KTG brak czynności skurczowej. Z karty informacyjnej o ile dobrze wyczytałam (bo wiecie jak to jest z pismem lekarzy) to tak:
moja szyjka ma dł. 1 cm, kanał szyjki macicy przepuszcza 1 palec luźno, główka nad wchodem, wydzielina z pochwy śluzowa.
No to na tyle, lekarz stwierdził, ze póki co nie widzi żadnych oznak rychłego porodu.

aaana z jednej strony Ci zazdroszczę, przynajmniej wiesz na czym stoisz. A oxy to właśnie jest m.in. wywoływanie, czy przyśpieszenie jak kto woli. Oczywiście trzymam za Ciebie mocno kciuki, żebyś miała już to za sobą.

Jeśli nic nie będzie się działo, to mam się zgłosić na KTG w sobotę. Czyli chyba jednak będę marcówką, a nie lutówką i pewnie zostanę sama na szarym końcu ze swoim brzusiem. No nic jakoś wytrwam. Trochę doła złapałam.

Trudno co ma być to będzie. Natury nie przyśpieszę, może mały czeka aż całkiem śnieg stopnieje, bo przed domem plucha jak cholera - już tak staram się pocieszyć 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasenn Kochana Olafek jest Aniolkiem tylko dzis w nocy cos mu sie przestawilo 🙂
teraz spiuchna nareszcie bo wlasnie znow dojadl...siora wlasnie dzwoni do szwagra brata czy moge mu dac mleko dla bardziej glodnych z tej firmy co teraz mam mleko, bo Maly je co godzine i to ilosci 80-130ml no to przeciez duzo jest!!!
Dodi u Nas byl ten sam problem z oczkami i Maly mial krople z antybiotykiem to jest podobno dosyc czesta przypadlosc dziecko sie zaraza jakimis drobnoustrojami podczas przejscia przez kanal rodny 😞
Malalena jeszcze masz 4dni wszystko sie moze zmienic 🙂
U Iwiokej tez sie nie zapowiadalo na porod i popatrz 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
anitek dzięki za pocieszenie.
Żebym ja jeszcze nie miała tak dużego brzuszka, to jak bym wzięła tego mojego męża w obroty to moment bym urodziła 🙂 a tak co taki wieloryb może 🙂

tak sobie przeglądam swoje dokumenty ciążowe i dopiero zauważyłam, że gin mi wpisał w Kartę Ciąży USG z 17.02. i tam wg tego USG data porodu wyszła na 1.03.
Zmienia się to jak w kalejdoskopie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Was Dziewczyny.

Na początku chciałam Was bardzo przeprosić za wklejanie linków. Niestety nie doczytałam, że sobie tego nie życzycie.
Dopiero przed chwilą, po moim poście dotyczącym znikających oklasków okazało się, że tak jest - bynajmniej Małalena tak właśnie napisała.

Żeby zobaczyć czy rzeczywiście pisałyście coś o moim wklejaniu linków dotarłam do kilku przykrych dla mnie postów. Wcześniej nie miałam o nich pojęcia.

Dziewczyny nawet nie wiecie jaką przykrość sprawiły mi wasze słowa dotyczące mojej córki 😞 Absolutnie to żadna reklama mojego dziecka i nie chcę z niej zrobić Małej Miss....konkursy są dla ludzi i niestety myślałam, że na brzuszkowe Mamy i przyszłe mamy mogę liczyć. Nie wklejałam linków po to, żeby ktoś mnie oceniał jako zła matkę co chce zareklamować swoje dziecko, tylko po to żeby zdobyć kilka głosów i w efekcie wygrać chustę dla mojego dziecka.

Małalena- napisałaś w swoim poście, że lutówki też maja swoje słodkie i kochane dzieci i nie mam co liczyć na Wasze głosy... Nigdy nawet nie przyszłoby mi do głowy myśleć, że moje dziecko jest najpiękniejsze!!

Jestem na tym forum ponad rok i nigdy nie wdawałam sie w jakiekolwiek kłótnie czy cos podobnego i wdawać się nie mam zamiaru. Dlatego uważam temat za zamknięty.

Mam tylko prośbę żebyście następnym razem się zastanowiła zanim kogoś publicznie obrazicie...ja bynajmniej tak się właśnie poczułam. Wystarczyło napisać wiadomość prywatną.

Pozdrawiam Was!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anitek mogę wysłać Ci tego mmska co do niego i zobaczymy czy dochodzi? kurcze teraz się zmartwiłam jak nie dostał
a co do swatania naszych maluchów to Nadia ma już na Twojego Olafka oko 🙂 🙂 🙂

a i opisałam swój poród na forum o porodach, kasenn 🙂 może Ciebie zainteresuję bo rodziłam w Wejherowie.

kurcze miałam się położyć ale tak mnie komp wciągnął, że ciągle nie mogę. Jak już się decyduję to mała się budzi.
Jak do Was nie odpisze tzn że walnęłam głowa o klawe i kimam 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marta1.cz napisał:

...chyba zbyt mocno wzięłaś to do siebie. Dziewczyny w tym również ja i chyba głównie ja, napisałam co o tym myślę. Nikt tam nie obrażał ani Ciebie, ani Twojej córki, jeśli tak to odebrałaś, to trudno. Każdy ma prawo do swojej opinii.

marta1.cz napisał:

Małalena- napisałaś w swoim poście, że lutówki też maja swoje słodkie i kochane dzieci i nie mam co liczyć na Wasze głosy... Nigdy nawet nie przyszłoby mi do głowy myśleć, że moje dziecko jest najpiękniejsze!!

Po pierwsze, jakbyś dobrze się wczytała to byś zrozumiała tego posta, głównym powodem tego, ze nie dostałabyś od nas głosów było to, że nas nie bawią tego typu konkursy. Ani ja, ani żadna z lutówek nie napisały, że uważasz, iż "Twoje dziecko jest najpiękniejsze" - sama wysnułaś taki wniosek.

marta1.cz napisał:
Jestem na tym forum ponad rok i nigdy nie wdawałam sie w jakiekolwiek kłótnie czy cos podobnego i wdawać się nie mam zamiaru. Dlatego uważam temat za zamknięty.

To nie jest żadna kłótnia, to jest dyskusja. Ja nie widzę tu ani kropli konfliktu tylko wyrażenie swojej opinii i myśli.

marta1.cz napisał:
Mam tylko prośbę żebyście następnym razem się zastanowiła zanim kogoś publicznie obrazicie...ja bynajmniej tak się właśnie poczułam. Wystarczyło napisać wiadomość prywatną..

Nie mam zamiaru się zastanawiać, bo nie uważam, żebym w jakim kolwiek stopniu Cię obraziła. Nie wyzwałam Cię, ani Twojej córki, nie ubliżałam, poniżałam itp. To czysta opinia. Jak ją odebrałaś to ju z Twoja sprawa - skoro tak Cię to tknęło - przykro mi bardzo. Nie zawsze ludzie chwalą, czasem pojawiają się słowa krytyki. Jak widzisz moja opinia znalazła potwierdzenie również u innych forumowiczek. Kolejna rzecz, może warto czytać pocztę prywatną. Jak napisałaś w jednym poście tak zrobiłam i wysłałam Ci wiadomość prywatną. Pomimo to dalej wklejałaś linka. W celu udowodnienia tego jestem gotowa poprosić admina o kopię tej wiadomości.

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...