Skocz do zawartości

Luty 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 30 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaana

    2035

  • iwiokej

    2637

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Mona z tego co wiem bo pytalam dzis pediatry espumisan mozna laczyc z debridatem a infacol to to samo bo to wszystko jest simeticon.
Co do natluszczania to lepiej uzywac jednego kosmetyku niz co chwile zmieniac 🙂
ja mam wszystko bambino no i oilatum i jestem bardzo zadowolona 🙂 no ale kazde dziecko jest inne oczywiscie 🙂
A ja mam dylemat bo Maly ulewa strasznie i co chwile pije przez to i wlasnie nie wiem czy najpierw zmieniac mleko na AR czyli antyrefluksowe czy lepiej dodawac zageszczac Nutriton do mleka ktore mamy aktualnie 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anitek ja mam tylko oilatum i resztę z nivea i myślałam teraz na tym kremem bambino na te łuszczace brwi, ale zobacze tak jak pisała Cruella, moze pomoze natłuszczenie tych brwi przed kapielą 😉
Co do mleka to nie wiem jak lepiej, bo karmie piersią, ale mojej psiapsiułce pediatra polecała zagęszczacz, choć podobno za bardzo nie pomógł.
Mojej małej tez się ulewa jak nachłapie się tak szybko i pazernie 🙂, a na to już chyba nie ma rady 🙂
A myslałyście już nad wyborem szczepionki dla bobasków? bierzecie te skojarzone, czy lepiej te z NFZ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mona no ale u Olafka to jest po kazdym piciu i nawet jak sie odbije klade go do lozeczka i za chwilke jak sie pokrecil wymiotowal mi i to ida fontanny doslownie...a tak to sie ulewa po jedzeniu za kazdym razem a on pozniej co godzine chce jesc! a przeciez ja karmie butla wiec nie powinien jesc co godzine!
tylko co 3-4godz.nie chce mu dawac mleka dla bardziej glodnych bo jesli to jest problem z ulewaniem to juz lepiej zajac sie zageszczaniem...dzwonila wlasnie moja lekarka od Malego i mowila zeby kupila Gaviscon Infant i podawala 3xdziennie no ale nie wiem czy nie lepiej jak poczekam do niedzieli na Nutriton zageszczacz i zobaczymy jak bedzie jesli to nie pomoze no to wtedy gaviscon. Moja lekarka wlasnie mowila ze moge zmienic mleko na to AR ale kurcze Maly to mleko co teraz toleruje dobrze (mowa o kupkach) wiec nie chce znow mu mleka zmieniac 😞
Mojemu 2dni temu luszczyla sie skora na brwiach ale ja posmarowalam kremem i juz jest ok 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Z tym ulewaniem, to jest przegięcie. Mojej kumpeli synkowi też aż tryskało i miała właśnie zagęszczać, ale nie wiele pomogło. Tylko to pewnie też zależy od mleka, rodzaju zagęszczacza i tolerancji dziecka. Pewnie na każde maleństwo działa inaczej.
Bez sensu ciągle zmieniać mleko, może jednak spróbuj zagęszczacz, kurcze sama nie wiem co lepeij, ale podejrzewam, że lekarze też nie wiedzą. Wszystko jest na zasadzie prób i błędów 😉
Właśnie też zastanawiałam się nad tą sczepionką 5w1, ale jeszcze robię rozeznanie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja wole brac ta 5w1 szwagra brat pediatra jest do tego szwagier tez lekarz i bardzo polecali te szczepionki 🙂
co do ulewania ja wlasnie zadecydowalam ze czekam do niedzieli za zageszczaczem...
Gaviscon to lek wiec wole nie dawac tym bardziej ze jest napisane ze nie zaleca sie stosowania u dzieci pozniej 1roku chyba ze jest to koniecznosc oczywiscie po konsultacji z lekarzem.
Enfamil AR to znow inne mleko dla dzieci z refluksem
A ten zageszczacz brzmi sensownie no i bedziemy mogli nadal podawac mu to samo mleczko.
Wiec sprobuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam mamusie 🙂
my już w domku 🙂 wysłałam focię do anitka ale chyba nie dostała, zaraz Wam wkleję
poród CC ale i tak ciężki o 9 na porodówce podawana sól fizjologiczna i jeszcze cos, ale nie wiem dokładnie co, 0 11 oxy na wywołanie skurczy bo były za słabe, i tak do 12 ale takie mocne że bez przerwy trwały, o 12 CC bolał jak cholera, no i o 12:16 mała już była, nie poleca znieczulenia miejscowego lepiej się przespać i żadnych problemów później po wybudzeniu, bo 12 godzin bez ruchu nie jest przyjemne a na 3 dobę taki ból głowy że mózg wysadza 😞
ale juz jest super 🙂
cyce jak balony i twarde jak skała, mała mało jeszcze je ale bedzie coraz lepiej nie używam laktatora bo to pobudza bardziej cyce i będzie coraz gorzej , zobaczymy co będzie dlaej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Iwiokej 🙂 Jeszcze raz SEREDECZNIE GRATULUJE 😘 😘 😘 😘 😘 😘


Fotki nie dostalam 😞 i nie jestes pierwsza ktora focie do mnie wysylala 😞 niestety mmsy nie dzialaja na zagranice 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iwiokej po jaka cholere mialas to wszystko skoro mialas CC??? nie czaje tego 🤨
moja siora miala CC i pojechala dostala znieczulenie i robili CC a nie jakies oxy na skurcze...przeciez skurcze sa niepotrzebne przy CC 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Skoro ten gaviscon, to lek i od tego nie plecany do 1 roku życia, to pewnie nie ma co się zastanawiać i najpierw wypróbować zagęszczacza, a jakby to nie zadziałało, to to mleko dla dzieci z refluksem, ale miejmy nadzieję, że nie będzie takiej potrzeby 😉 Nie wiem jakie mleko później przepisał lekarz mojej koleżanki dziecku, ale podobno było takie niedobre, że jeść nie chciało, więc ona poszła znowu do lekarza, a on na to,, a próbowała Pani to mleko?"a ona na to, że nie, to on mówi, no gdyby pani spróbowała, to by pani wiedziała, dlaczego dziecko nie chce pić. To na cholerę przepisują takie niedobre mleko? 🥴
Ja chyba też się zdecyduję na tą 5w1, bo w necie też ma najlepsze opinie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂

my już po spacerku 🙂 wózio fajnie, miękko się prowadzi 🙂

anitek ile czasu trwał Wasz pierwszy spacer?

jeśli chodzi o suchą i łuszczącą się skórę to mi środowiskowa kazała nie przesadzać z oliwką, więc smaruję małego kremem Bobini i jest ok. a oliwka nic nie dawała 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Iwiokej 🙂
Jeszcze raz gratulacje dla Ciebie i córeczki.
Ja też nie miałam żadnych skutków ubocznych po znieczuleniu i nie lezałam 12h, chodziłam już w tym samym dniu, położna mnie prowadzała 🙂 Nie mogłam podnosić głowy przez 5h,Pani anastezjolog cały czas mi o tym przypominała, bo ja wiecznie chciałam podnosić przy cc, aż w końcu powiedziałam, że powinni mi ja przypiąć pasami, bo ciągle zapominam się i chcę podnieść.
Też nie rozumiem dlaczego podawali Ci oxy? 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bób widzę, że spacerek się udał 🙂 i najważniejsze, że wózio się sprawdził.
Co do oliwki, to u nas położne też nie były za, dlatego kupiłam to mleczko do ciała z nivea, ale raz posmarowałam i nie pomogło wiec kupiłam oliwkę, ale zastosuję ją może 1 raz w tygodniu.
Zastanawiam się też nad kupnem chusty do noszenia maluszka bo moja córcia, to taka przylepa, ze bezemnie ani rusz 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MOna podejrzewam ze mogla dostac wlasnie ten Enfamil AR to mleko jest tak okropne ze szok... moja siostrzenica tez go pic nie chciala :P wogole Enfamil jest bleee :P
No zakupie Nutriton i sprobuje najpierw zagescic i zobaczymy.
Jak narazie dalam wyzej materac w miejscu glowki i mam nadzieje ze bedzie troszke lepiej 🙂
Bob ja Malego dalam na 15min na balkon a pozniej po 2dniach poszlam na spacer na 45min. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anitek ja też układam małą na podusi i na boczku, bo wiecznie jej się ulewa i to parę razy po jedzeniu, tak samo jest z odbijaniem. Nieraz się krztusi bidulka, muszę bardzo jej pilnować, dlatego spi ze mną w łóżku, a w dzień w wózku, a wózek ciągam za sobą 🙂
Bób a nosidełko można uzywać już u takich maluszków? bo ja mam jakieś malutkie, ale nie wiem, czy dzidzius musi już sztywno trzymać główkę zanim wsadzę ją do nosidełka?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej hej 🙂

My po wizycie położnej, mała ogólnie ok ale ma powiększone sutki i mleko jej się tam zbiera muszę jej okłady z rivanolu robić, do tego ma pleśniawki przez mój antybiotyk i muszę je probiotyk podać no i bioderka ma niesymetryczne i koniecznie muszę z nią jechać na prześwietlenie.
Aż się popłakałam tyle tego 🤨 wszystko do wyleczenia i nie ma się czym martwić ale mi i tak smutno
Za to super przybiera na wadze bo tydzień przybyło jej z 2640g na 3100 czyli 500g a norma to 170g na tydzień 🙂 nie ma to jak mleczko mamusi hehe

Ze mną ok rana po cięciu zaczęła się super goić ale okazało się że gin zostawił mi dwa szwy jeszcze i muszę je ściągnąć bo to one tak mi przeszkadzają.

Co do chust to ja kupuję sobie pod koniec następnego tyg 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MOna ja nie klade Olafka na podusi tylko poduszka taka sztywna jest wlozona pod materac ze jest on uniesiony 🙂 nie chce go klasc na poduszce bo to niezdrowe na kregoslup.
CandyMonka Olafik tez przybral niezle bo w 3dni 260gram 😁 poszedl jak zly hehe 😉
co do bioderek spokojnie dziecka ma czas wiec i bioderka beda sie rozwijac no i Bob ma racje po jaka cholere przeswietlenie odrazu??? a pieluszkujesz ja???
bo ja Olafka tak. Podwojna tetrowa pielucha.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...