Skocz do zawartości

Luty 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
czesc dziewczyny 🙂)
ale sie rozpisalyscie!!! 🙃 😉
Ja juz z druga kawa, troche niewyspani, ale to przez wichure od wczoraj, cala chata sie rusza, nawet Maly spi jakos niespokojnie. Ubralam mu nawet taka czapke ciepla z nausznikami, zeby mniej slyszal, ale kwekal, bo oczywiscie czapki, rekawiczki i skarpetki to cale zlo tego swiata! 🙂)i tak sie gniecie az wszystko posciaga, ja juz sie poddalam nawet jak ma chlodne dlonie czy stopy to ogrzewam swoimi dlonmi lub chucham, czapka tylko na dwor i tak jest foch.

milego dnia zycze 🙂)
Malalena a Tobie tylko dobrych wiadomosci u lekarza 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaana

    2035

  • iwiokej

    2637

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
LENKA TO MOŻE I LEPIEJ ŻE OSTATNIĄ JESTEŚ LUTÓWKĄ!!! IM DŁUŻEJ DZIDEK W BRZUSZKU TYM LEPIEJ 🙂 CODZIENNIE MYŚLE O TOBIE JAK COŚ ROBIE I ZASTANAWIAM SIĘ - A MOZE LENKA TERAZ RODZI? I WYOBRAŻAM SOBIE PORODÓWKE I CIEBIE MIMO ŻE NIGDY NIE WIDZIAŁAM NAWET TWOJEGO ZDJĘCIA I NIE WIEM JAK WYGLĄDASZ. 🙂 Doczekać się Twojego szczęścia nie moge 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dobry 🙂

U nas nadal panuje dziwny nastrój - raz sie smieje raz rycze jak wół. Dupa boli nadal co jest lepiej na chwile to zaraz znow nie moge sie ruszyc. Nie wiem czemu juz to wszytsko mnie tam boli. Zaraz 14 dni minie po porodzie a ja nadal jestem do tyłu 😞 Przy Malym mąż robi ale dziś poszedł do pracy. Wiec zostala mama tylko. Boli mnie tak przy chodzeniu ze zrobie 4 kroki i musze usiasc zaraz pot mnie zalewa i serce lata z prędkoscia 140 na minute 😞 Esz juz mnie to dobija bo w domu Mąż zaczyna myslec ze juz naciągam ten bol bo raz boli a raz nie. Coprawda przy chodzeniu boli zawsze.
Jeeeezu ile jeszcze bede musiala cierpiec 😞

Maluda własnie spi. Dzis w nocy po wieczornej kapieli tylko 2 razy sie obudził 🙂 Dostał cycka przewiniety został chwile pomarudził i kimonko.
No i od 2 dni spi przy zgaszonym swietle i nie marudzi 🙂Dzis nawet pół nocy spał w swoim wyrku 🙂
Rewelacja 🙂

Tylko ten pepek mnie martwi bo nadal nie odpadl i nic sie raczej nie zanosi aby odpadl szybko bo trzyma się dość mocno. Smaruje ta gencjaną wedlug zaleceń polożnej bo Oscenisept nic nie pomogł 😞 wrrr juz nie wiem co robić.

Ja nadal walcze z pokarmem :P Dzis przyjda woreczki wiec bede mrozic 🙂

Pragnienie takie że chyba bym Bałtyk cały wypiła :P

I w dodatku to jedzenie juz mnie dobija 😞 Maż mi wczoraj apetytu na Sprite narobił i umieram do dzis ze nie moge 😞

Kazdy gada co innego o diecie karmiacej. Ze zazdych owocow itd. Esz w mordę chyba za długo nie pokarmię 😞 😞Wiem wyrodna Matka ze mnie 😞

Lenka nie zazdroszcze tego czekania 😞 Ale pociesz sie ze juz blizej niz dalej 🙂 Trzymamy kciuki 🙂

A to My 🙂 [img size=350]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/a-5ff64c4f48c898845c24b007c087f8ae.jpg" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry 🙂

Klaudia Ty się martwisz nieodpadającym pępkiem a co jam powiedzieć, Michał ile starszy i też nie zapowiada się że szybko pępek odpadnie 😞 do tego coraz gorzej sypia, strasznie stęka przez sen 😞 już nie wiem czy to kolki, wzdęcia czy może głód, pojęcia nie mam ile zjada, jedno jest pewne wszystko co mam w cyckach wysusza 🤔

małalena może to i lepiej że przenosisz, może twoja dzidzia będzie lepiej rozwinięta(chodzi mi o układ pokarmowy) i ominą Cię te wszystkie kolki i czkawki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Klaudia jeszcze wytrzymaj troszke ,juz niedlugo bol przejdzie 🙂

ja tez walcze z pokarmem, tylko ze wylewam,albo spuszczam z cyca nad zlewem palcami, wkladki laktacyjne ciagle przesiakniete , a Wy uzywacie ??jakich ?? ja mam bella z przylepcem, ale szybko przesiakaja.

Moja spi w lozeczku przy zgaszonym swietle, a w dzien w wózku.
Co do diety i karminia to tez bym chciala jesc normalnie, ale mój M.naciska zebym karmila do 5-6 miesiaca.

a jak wasze brzuchy ??? tez jeszcze wystaja ?? ja mam troche skóry i te rozstepy 😞 esz

mała wisi na cycu wlasnie i kupe robi :P

Klaudia piekna fota 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dobre sa wkladki laktacyjne avent, które mozna prac
tez widziałam takie wkładki sylikonowe tzw. osłona zbierajaca moze takie cos bedzie lepsze niz te jenorazowe

ja uzywam jednorazowych i mi wystarcza bo w sumie nie mam za duzo mleka 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Kochane 🙂
co tam u Was?
Moi rodzice wlasnie zabrali Malego na spacerek 😁 wiec sobie siedze 😉
Klaudia ocentiseptem trzeba psikac przy kazdym przebieraniu z kazdej strony a Ty jak robilas?
No i super foteczka 🙂
a ja wczoraj przeszlam jakies zalamanie bo poszlam sie kapac patrze a na pupie roztepy 😠 😠 😠 😠 😠 nie mialam ich na 100% bo ogladalam cale cialo wiec musialy mi jakos wyjsc na dniach...szok normalnie cala ciaze nic a dopiero teraz wyszly. Ale pytalam lekarki i mowila ze jak sie za szybko chudnie to tez tak jest. a ja zrzucilam przeciez 15kg w 1,5tyg! tzn to nie byl tluszcz tylko ta cholerna woda od tego stanu 😠
pozniej kolejne 3kg a teraz mam 3kg na plusie no i nie moge sie doczekac momentu kiedy bede mogla cwiczyc!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dodinka no to widze masz ten problem co ja :/
Tez mam wkladki z Bella ale jakos daje rade i mi nie przesiakaja aż tak - samo mleko żadko kiedy wypłaywa bo czesto sciagam pokarm.

Bob ja juz sie martwie ze tak długo a Michal widze tez jeszcze pepek ma. Esz kurcze. A czym smarjesz mu ten pepek ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczyny ja nawet nie wiem ile schudlam, nie mam wagi w domu.
Ale po 4 dniach weszlam w spodnie z 6 go miesiaca , to chyba nieźle 🙂

Anitek zazdroszcze Ci, nie musisz trzymac diety karmisz butla, juz prawie w formie hehe a ja tu sie mecze co dzis na obiad zrobic, i chodzi za mna cos slodkiego a tu dupa 😞

Klaudia ja wkladam 2 wkladki to jak cyc przepelniony to ta jedna jest zaraz ciezka.

lece cos upichnic bo glodna, a dopoki mala spi mam chwilkę 🙂

Anitek ja tym osceniseptem psikałam i pępek odpadł juz wczoraj 🙂

buziole
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodi no u Nas odpadl po 6ciu dniach a juz sie zaczal slimaczyc i jak zaczelam psikac ocentiseptem odpadl na drugi dzien 🙂
co do diety dla karmiacych wiecie co? o tym samym sobie mysle wlasnie jejkus ja bym umarla z glodu 😞
ale czytalam sobie artykul ostatnio o karmieniu i wlasnie bylo napisane jak sie bronic gdyby ktos atakowal ze jestem niedobra matka bo piersia nie chce karmic 😉
i byl text typu: nad mlekiem modyfikowanym pracuje szereg naukowcow aby miec pewnosc ze mleko to zawiera wszystko czego dziecko potrzebuje i aby roslo zdrowo wiec podajac takie mleko nie robie dziecku krzywdy.
I taki textem gasze wszystkich...bo mnie to tak wkurza jak mi ktos wpierdziela sie ze slowami a czemu piersia nie karmie i ze to najwazniejsze bla bla bla...
moje dziecko i moje decyzje 🙂
a jesli Ty sama nie masz ochoty karmic to podejmij decyzje bo ja nie czaje jak Marcin moze mowic co masz robic? u mnie Mariusz powiedzial ze to moja decyzja i to i to ma swoje plusy i minusy i tyle 🙂
Ja w spodnie sprzed ciazy probowalam wbic swoje 4litery i zapiac sie jeszcze nie moge 😞 jestem ciekawa czy te kosci sie zejda na tyle...Hmmm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Anitek jesteś tam?
ty też karmisz butelką (jak ja) i pisałaś że mały to mega żarłok - pamiętasz ile jadł w 1 tygodniu na 1 posiedzeniu?

i ile trwało takie karmienie? bo moja butlę bardzo szybko ciągnie i potem ulewa 😞

czy malucha jakoś do cyca przystawiałaś tak dla bliskości czy nie?

moja zaraz po jedzeniu przysypia ale jak ją do łóżeczka kładę to wydziera się strrrasznie!!! i zsypia przez godzinę 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaana ja jak nie wiedzialam czy karmic piersia sprobowalam raz i Maly wogole sie rzucal przy tym cycu ze szok...nie przystawiam go do cyca bo skoro pije butelke to po co mi mleko w piersiach a jak bedziesz przystawiac to sie mleka nie pozbedziesz z piersi no chyba ze chcesz karmic pol na pol bo tez tak mozesz ale oczywiscie obowiazuje Cie dieta dla karmiacych rowniez.
Olaf w pierwszym tyg wypijal 40ml i pil co 2-3godz pozniej w 2tyg 60ml i zaczal pic co 2godz i od 3tyg zjadla od 80-130ml i pije co 2godz.choc czasem sie zdarza co 1,5godz.
na ulewanie lekarz doradzil abym podlozyla pod nogi lozeczka ksiazki na wysokosc 10cm i mam podawac debridat 3xdziennie po 2,5ml to jest na kolki wzdecia i ulewanie.
gdyby to nie pomoglo mam nutriton to taki zageszczacz do mleka. ale narazie nie dodaje bo ulewanie minelo 🙂
no i najwazniejsze zeby dziecku po jedzneiu sie odbilo i zeby nie klasc na plasko do ok 20min po jedzneniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzięki to moja mega żarłok widzę !! bo teraz po ok 60 ml zjada i to tylko dlatego e jej więcej nie daję - zjadłaby chyba wszystko co bym jej dała!!

poczekam jeszcze dizeń i zobaczę czy to ulewanie to było z powodu naszych błędów czy nie daj boże reflux jak tak to pójde po leki a łóżeczki i tak już dzisiaj podniosę bo tak planowałam zapobiegawczo

a z cyca to karmię tylko tak żeby zakończyć laktację naturalnie bo zmierzyłam i okazało się że mleka mam tyle co kot napłakał - trochę szkoda bo karmienie (oprócz bólu sutków) było przyjemne ale z 2giej str cieszę się bo z butli wygodniej :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JaiHo moja siora do dzis nie moze jesc fasoli itp bo Mala ma kolki a ma juz ponad 10miesiecy...i w ksiazce dla matek byla dieta i moja siora raz zjadla danie z niej i Blanka miala taka kolke ze szok...widzisz wszystko zalezy od dziecka.
Ale tutaj irolki jedza wszystko zreszta pisalam Wam ze w szpitalu babka co karmila jadla ze mna bekon kielbaski i frytki 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaana mi przyjemnie nie bylo 😉 zawsze mialam wrazliwe sutki a jak sciagalam pokarm zeby sie go pozbyc to mnie i tak bolaly sutki.
Co do ulewania to Kochana to jest normalne niemowle nie ma jeszcze wyksztalcone zwieracza w zoladku ktory jest odpowiedzialny za zamykanie sie szczeliny po najedzeniu stad ulewanie. Gdyby Ci Mala zaczela plakac po jedzeniu podczas kladzenia do lozeczka i gdyby zaczela odmawiac pokarmu to wtedy lekarz bo moze to byc zgaga-refluks.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja karmie piersia ale z checia bym sie zamieniala. Chyba z butelki jest wygodniej ale jakos nie moge sie przemóc. Dwa ze pozycje do karmienia mam na leżąco bo nie zawsze jeszcze mogę usiasc.
I najgorsze jst to ze nie wiem ile Maly wypija i czy się najada.
Jai_Ho spadł mi z nieba ten artytkul. Dziekować 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
anitek85 dokladnie jak piszesz, duzo zalezy od dziecka, i faktycznie czasem trzeba wyeliminowac pewne produkty z jadlospisu.
Oczywiscie kazda robi jak uwaza,. ale ja akurat jestem za droga ewntualnej eliminacji czegos z jedzenia niz narzucenie sobie diety nie wiedzac czy to ma sens, bo kolki maja tez dzieci i tych co na diecie, a szczerze mowiac nie wydaje mi sie aby organizm oslabiony ciaza, porodem, karmieniem dlugo wydolil bez szwanku na dzemie i indyku 😉
Ale tak jak ze wszystkim... indywidualne decyzje 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...