Skocz do zawartości

Luty 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
aaana napisał:
Anitek - Ty karmisz butlą - jakie kupki robi mały - czy takie zielone z jakby białymi grudkami??


kupka powinna być zółta jak jajecznica
mój mały takie robi a karmie go mlekiem modyfikowanym i z piersi

a co do picia to ja podaje 3x30 ml bo wtedy robi kupke a tak to ma zaparcia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaana

    2035

  • iwiokej

    2637

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
pisze o wodzie
wode daje dlatego bo nie moze zrobic kupki

ja sciagam swoj pokarm do butli i daje mu z butelki poniewaz nie chce ssac mojego cyca bo mleko dostałam dopiero w 5 dobie no i przyzwyczaił sie do butli

najpierw daje mu 60 ml mleka cyckowego a pozniej uzupełniam 30 ml mlekiem modyfikowanym w sumie to nie wiem czy dobrze robie
bo w szpitalu mówili ze jak karmi sie modyfikowanym to co dobe trzeba zwiekszac o 10 ml az dojdzie sie do 90 ml

a daje mu beblion 1
ale teraz kupie mu bebilon comfort 1 bo ma obniżona zawrtośc latozy i jest dla dzieci majacych kolki, zapracia i wzdecia moze go w koncu brzuszek nie bedzie bolał bo dzis cały dzien nie spał poki mu wody herbatki z kopru nie dałam i zrobił kupke ale naszczescie robi bardzo dobre kupy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka 🙂
Aaana dziecko robi zielone kupki przez pierwsze doby i moze tak byc do ok 3-5doby z tego co mi lekarz mowil w szpitalu. Bo Olaf mial zielone kupki to tam wszystko sie oczyszcza z wod itd.
a pozniej kupki sa zolte ale nie tak bobki tylko wlasnie taka rzadsza kupka i sa biale kulki. Te biale kulki to jest przetrawione mleko wiec spokojnie 🙂
jesli karmisz butelka tylko i widzisz ze kupka jest taka bobkowata zbita to dawaj wode. Ja tam Malemu daje wode raz na dzien lub jesli budzi sie przed uplywem 2godz bo on pije co 2godz. choc nawet nie musialabym dopajac bo kupki sa ok ale wole zeby sie troszke napil 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jesli dziecko sie nie najada to oczywiscie mozna dopajac mlekiem modyfikowanym ja karmie tylko modyfikowanym.
A herbatke z kopru dalam chyba z 3razy i Maly jej strasznie nie lubi :P pluje hehe :P zreszta wody tez nie lubi :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ania10 napisał:
😠 Czesc dziewczyny
czy ktoras jeszcze procz mnie zostala 2w1?
oh jej..co za los... ☺️
Z tego co wiem to Malelana i Wioletka sa jeszcze 2w1 🙂
Mam urodziny 2marca ciekawe czy ktoras z Was mi niespodzianke zrobi :P 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wieczorkiem 🙂

Moja mała znowu cały dzień na rączkach nie mam serca kłaść jej do łóżeczka bo piska wtedy strasznie i śpi niespokojnie.
Teraz udało mi się zjeść obiadek, mama ją lula choć z małym trudem bo Nadia chce być koniecznie u mnie na rączkach.
Kurcze muszę szybko chustę kupić do noszenia.

Anitek jak tam zakupy? A no i Wioletka urodziła wczoraj tu masz link:
http://www.brzuszek.net/index.php?option=com_fireboard&Itemid=99&func=view&id=240858&catid=7

Idę wezmę małą niech teraz moja mamcia sobie zje spokojnie.

Buźki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja mojej małe dałam może 2x wodę bo mało miła mleka bo cyca wyssała wszystko bo miałam bardzo nabrzmiałe piersi i mleko zastygło w nich ale teraz jest super, cyce mleko produkuja na bieżąco , a mała kupki robi żółte i takie jakby ciągnące.
a Wioletka urodziła 25 a nie wczoraj wszystko tak opisałam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
CZESC 🙂)

jej czyli teraz zostalo nam dopingowac tylko Malalene 🙂)
Pieknie sie zmiescilysmy w terminach!

Czy ktos aktualizowal tabelke?

A my dzisiaj troche walczylismy z Victorem, chyba mial dzien buntu, bo wszystko bylo na nie, poza cycem oczywiscie... jadl jak wsciekly non stop, teraz padl, spi juz dwie godziny i miauczy sobie pod noskiem. Oczywiscie dzisiaj mialo byc kapanie, ale nie chce go wybudzac, wiec trzeci dzien bedzie mial dzien dziecka 😉) chyba sie nie zasmierdnie hahahha, poprzecieram go najwyzej tylko mokra pieluszka pozniej i tyle. 🤔
A Wy codziennie kapiecie maluchy czy jak?

Co do jedzenia to jak juz pisalam, ja jem od poczatku wszystko ( poza straczkowymi, ostrymi, cebula) i jak narazie tylko raz Victor mial wzdecia, a tak to ladnie brzuszek pracuje.

nie dopajam go niczym, ja czasem pije koperek lub rumianek.

A dzisiaj nawet wypilam normalna lampke ( znaczy wiecej niz trzy lyki) czerwonego wina, niebo w gebie!! 🙃

Spokojnego wieczoru zycze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech to ja nie wiedzialam ze urodzila ☺️ widzicie nie bylam za czesto od wczoraj wiec nie doczytalam 😞
[size=4]SERDECZNE GRATULACJE WIOLETKO 🙂 W KONCU SIE DOCZEKALAS 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JaiHo jeszcze Ania10 zostala 🙂 wiec obie beda walczyc 🙂
a Malalena zagladala dzisiaj? kto wie moze juz jest na porodowce 😉
co do kapieli ja kapie Olafka codziennie procz wczoraj bo padl zmeczony :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć kochaniutkie

anitek niestety nie na porodówce 🙂 żadnych symptomów żeby mały chciał ujrzeć świat.

Jai_Ho doping na mojego małego też nie działa 😉 on ma chyba wszystko w swojej malutkiej dupce i nie chce wychodzić.

Ja dzisiaj nie wytrzymałam i obżarłam się ciastem, oczywiście poziomu cukru później nie mierzyłam bo pewnie nie była bym dumna z siebie 😉 ale co tam, już mam dość diety, czekania itp.

Jutro kolejne KTG i badanie.

Buziaczki kochaniutkie dla was i waszych pociech, miłej i spokojnej nocki.
cmok, cmok 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Małalena 3mam kciuki - może jak Ci jutro lekarz powie że masz przyjść na wywołanie to Cię ruszy - u mnie tak było :P

Dziewczyny czy Wy zostawiacie maleństwa np w drugim pokoju same jak śpią?
bo ja już nie spałam właściwie od środy i ledwo chodzę ze zmęczenia ale boję się Małą z oka spuścić i nawet jak śpi to siedzę i się na nią gapię i sprawdzam czy wszystko ok!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
to wyglada na to, ze moj syn to taki maly smotruszek 😉 bo go kapiemy tak co drugi a nawet trzeci dzien 🙂) a tak to wycieram go pieluszka mokra, no i wiadomo dupka i okolice mokrym wacikiem za kazdym razem 🙂)

aaana a mialas nie bc nadgorliwa mama 😉)
Ja zostawiam Victora, w lozeczku w jego pokoju, najczesciej wieczorem, bo my jeszcze siedzimy, a chce aby on juz wieczorem mial spokoj i przyciemnione swiatlo, ale drzwi i tak sa zawsze uchylone, do tego wraz z macierzynstwem dostalam sluchu absolutnego 🙂) slysze kazde kwekniecie, no i oczywiscie laze do niego co chwila i sprawdzam. A w dzien to jest z nami praktycznie caly czas, spi w salonie w kolysce, na szczescie dzwieki normalnie funkcjonujacego domu mu nie przeszkadzaja.

Malalena powodzenia jutro na badaniu, chyba nie wypada zyczyc skurczy jak cholera!! ale... 😉)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieńdoberek 🙂

My dzisiaj z Nadinką same, mama wróciła z urlopu do pracy. A malutka kochaniutka obudziła się o 7 było karmionko i przewijanko a teraz spi w swoim łóżeczku aaa..normalnie nie wierzę 🤪 mogłam sobie śniadanie zrobić, łózko pościelić i nawet się umyłam hehe 🙂

Klaudia co do kapeli to ja małą kąpie raz na kilka dni a tak codziennie chusteczki idą w ruch i mokre waciki 🙂

aaana witam w klubie 🙂 ja również non stop nad małą wiszę..to jest silniejsze ode mnie.
Nawet dwójeczkę robię przy otwartych drzwiach by ją słyszeć 😉

Miłego dnia 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej mamuski i brzuchate 🙂

Małalena powodzenia, no no i w końcu zostałas marcówka :P zycze aby lada dzien synuś postanowil wyjsc, ja z Julcią przeprowadzilam poważną rozmowę i sie udało 🙂

Ja dzis wyspana, mala chyba sie stabilizuje bo je co 3 godziny wreszcie,fakt ze około 15-20 minut ciagnie cyca, ale chyba jej wystarcza.
Uwaga odpadł wczoraj pępek 🙂

a co u Was ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...