Skocz do zawartości

Luty 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 30 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaana

    2035

  • iwiokej

    2637

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
ja tak na chwile, bo znowu mamy gosci, wieczna pielgrzymka przez chalupe 🙂) ale przynajmniej nie dostaje na leb gadajac tylko z niemowlakiem i z T. 😉)

aaana podejdz do bycia sam na sam z Domi, jak do porodu: zadaniowo!! 🙂) dasz rade 🙂
A ja sutki wymeczone smaruje bepanthenem ale mascia, nie kremem. pomaga, nie sa takie spierzchniete. a maly dostal znowu jakiegos wilczego apetytu, wiec je co dwie godziny w dzien, na szczescie nie ciaga mnie dluzej niz 15-20 min. jak widze, ze juz nie lyka tylko sie bawi, poprostu zabieram mu cyca... w koncu to nie zabawka 🙂))

powodzenia 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny.

Anitek wszystkigo NAJ NAJ z okazji urodzinek!!!!!Pociechy z Olafka,żeby rósł zdrowo, dużo miłości i wogóle wszystkiego czego zapragniesz 🙂 🙂 🙂

Aaana ja też używam na brodawki maści bepanthen. Pomógł mi już w szpitalu.
Klaudia ja właśnie się zdziwiłam,że pediatra do Was przychodzi 🙂 Nic się nie martw żadnego chorubska nie załapiecie, bo wizyty są wtedy tylko dla dzieci zdrowych.

Bzibzio jak karmisz butlą to bardzo prawdopodobne,że masz okres, moja koleżanka dostała okres po miesiącu i gin powiedział, że prawidłowo 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witamy wieczorkiem 🙂

Mała przysypia 🙂 a ja zaraz zabieram się za wcinanie biszkoptów i wypróbuje herbatkę jabłkowo-gruszkową 🙂

aaana u mnie na sutki pomogła
PURELAN 100 firmy MEDELA

Anitek:
Klaudia wizyte Maly powinien miec w 2tyg i w 6tyg zycia.

o kurcze nie widziałam, że to tak szybko trzeba załatwiać..ja jeszcze mojej nie zarejestrowałam 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje raz jeszcze wszystkim za zyczonka 🙂 😘
starosc nie radosc 😉
Klaudia MyCloud ma racje dziecko nie ma jeszcze w pelni rozwinietego ukladu i niestety bedzie stekac i sie prezyc zeby sie wyprykac. Moj czasem potrafi tak stekac pare godzin ale nie placze. Ja wlasnie podaje Debridat 3xdziennie i espumisan 3xdziennie jak narazie jest ok i mam nadzieje ze sie to nie zmieni. Zamowilam sab simplex i jestem ciekawa jak je bedzie tolerowal najwyzej wroce do espumisanu.
CandyMonka to tutaj tak jest ze wizyta w 2 i 6tyg i z tego co wiem siora w PL tez tak byla. To zapisz sie z Mala i idz w tym tygodniu o pare dni chyba nie chodzi 🙂
ja uciekam do rodzinki 🙂 pijemy piwko 😉 a tak z okazji 25tki 😁 a w piatek mamy imprezke - opijanie Malego 😉
ale ja pewnie z piwkiem albo z winkiem skoncze bo na wodke to nie bardzo :P
Spijcie spokojnie 🙂

p.s. a Malalena sie odzywala?bo cos jej dzisiaj nie widzialam...

Buziaki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uuu a my ostatnie wieczorkiem i pierwsze rano jesteśmy 🙂

Babcia tak utulała lalę, że pospała od 22 do 2 w nocy 🤪 całe 4 godziny..normalnie się wyspałam

dzisiaj myję się rano patrzę w lustro a różnica między jednym cycolem a drugim jakieś dwa rozmiary wynosi :P ups.. karmię Nadinkę z jednej piersi na początku z drugiej odciągałam pokarm ale potem to zapuściłam dzisiaj chce odciągnąć a tam nic prawie nie ma 🤨 🤨 mogę jakoś przywrócić tam laktacje? może jak będę ściągać częściej?

Słonko wyszło, więc i Wam przesyłam troszkę promieni. Miłego dnia 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dobry 🙂

Dziś konczymy 2 tygodnie 🙂
Ale ten czas leci normalnie budze sie a za chwile juz jest 20 sta :/

Ah ah
pogoda dzisiaj taka lipna,a ja chce Malego powerandowac w łóżeczku.
A propo kiedy wyszłyscie na 1 spacer z Mauchami ? Ja jeszcze sily nie mam na spacery ale moze Babusia by sie przeszla.

dupa boli nadal ale juz ruszać się moge troche wiecej.
Kupilam te maść i sie smaruje. Zobaczymy czy i kiedy bedą efekty.

Anitka a jak u Ciebie z tym tylkiem ? Po tej masci i czopkach jest lepiej ? Mozesz juz bez bólu sie wypróznić ?mnie tu strasza w aptece ze to nigdy nie mija :/ Wrrrr aż strach bo jak mam iść na kibelek to mnie pot zalewa.

Dzwonie zaraz do przychodni i zapisuje Małego na wizyte.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam mamuśki,

Anitku
widzę, że miałaś wczoraj urodziny, a więc składam spóźnione troszkę życzenia:

Uśmiechu na twarzy, bezchmurnego nieba, łez tylko szczęśliwych, przychylności świata i radości z życia... z życia, którym jest miłość, rodzina, Ty...
Buziaki 😘

Jedyny prezencik jaki mogę Ci tutaj dać to oczywiście oklask 🙂

No a u mnie bez zmian 🙂 czyli dalej jestem w dwupaku. Mały się cholernie trzyma i nic póki co nie jest w stanie go ruszyć. Szaleje cholernie, aż mnie wnętrzności bolą, ale to chyba wynik tego, że jest mu już poprostu za ciasno.
Za parę godzinek jadę na KTG, zobaczymy co tam dzisiaj wyjdzie, choć sądzę, że standardowo nic.
Wypytam dzisiaj lekarza co dalej, kiedy ew. jakieś wywołanie itp. bo już mnie cholera bierze. Co dzień tylko odbieram sms-y "urodziłaś już".

Buziaczki
Pozdrawiam

Miłego i słonecznego popołudnia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dziewczyny 🙂)

przyszlam do Was z kawa i po to aby schowac sie za komputerem i sie nie wkur... bardziej. Noc pod gorke, maly dostal biegunki... masakrycznej, do tego nie chcial nawet pic, a ja sie balam zeby sie nie odwodnil. Sama sobie i malemu narobilam klopotu, bo poszlam na latwizne i napilam sie tej herbatki koperkowej z hippa a nie normalnie parzonego koperku, no i chyba po tym, bo nic innego szczegolnego nie jadlam, a nawet mniej niz zwykle. 🥴 Na szczescie nie plakal tylko skrzeczal po swojemu, ale ja za to plakalam jak dzik 🤔
do tego mloda, wczoraj juz byla chora i sie nie przyznala i normalnie przytulala, calowala itd. Victora... i pozniej zdziwiona pyta czy on sie moze zarazic??? co za trociny trzeba miec w glowie!!!!! A nad ranem zaslabla i sie przewrocila w kuchni. Nie mam mocy!! 🤢 🤢

teraz wszyscy spia a ja sie musialam wyzalic... no i juz mi lepiej 🙂)

Malalena zycze Ci, jak kazdego dnia, samoistnej akcji i szczescia z przytulania dzieciaczka... ale wyobrazam sobie jak juz masz dosc, wiec moze i oxy okaze sie nie takim zlym rozwiazaniem. Powodzenia!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

małalena my mamy podobne terminy bo ja mialam na 26 luty a ty na 27 i tez mnie nic kompletnie nie bierze i jak dalej nie bedzie bralo to w piatek jade na wywolanie czyli to bedzie 7 dni po terminie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej dziewczyny,

Małalenka trzymam kciuka żeby w końcu ruszyło się u Ciebie!

Anitek zdrówka i pociechy z obojga najważniejszych w Twoim życiu fecetów!

U Nas nocka dziś oki, tylko dwa razy na cyca a potem spanko:P wreszcie mogę powiedzieć, że troszkę odespałam zaległości senne 🙂

Mnie już tyłek nie boli, miałam na szczęście założone szwy rozpuszczalne, nawet sobie nie wyobrażam żeby ktoś mi tam tydzień temu miał grzebać ściągając szwy..wrr.. smarowałam pupę trochę maściami, robiłam sobie nasiadówki w ziołach i jest naprawdę oki z kroczem, tylko cewkę moczową mam podrażnioną 😞

A w ogóle to jakaś apatia mnie ogarnęła, nic mi się nie chce..

JaiHo biedulo, dobrze że tu możesz zajrzeć i trochę wyluzować. Miłego i spokojnego dnia Wam życzę mamusie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
HEJ,ja dzis tez wyspana 2 razy pobudka tylko 🙂ale od 7 juz nie spala i 4 razy jadla po 5-6 minut, pospala 2 godzinki i teraz wisi na cycku.

Pogoda znowu nie dopisuje na werandowanie, rano bylo slonko, ale 2 stopnie na plusie tylko , to chyba za zimno, wiec pewnie nici z spaceru niedzielnego 😞 juz mnie lapie cos w domu od 2 tygodni brak lacznosci ze swiatem.

Monka jak chcesz zeby z cyca lecialo , to przystawiaj mala do tego cycka, bo ssanie pobudza laktacje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka 🙂
I jeszcze raz dziekuje za zyczonka 😘
CandyMonka jak nie przystawiasz do drugiego cyca to sciagaj pokarm bardzo czesto i do konca a powinnas pobudzic laktacje.
Malalena i Kamis zycze Wam z calego serca aby sie ruszylo i zebyscie do konca tygodnia juz tulily swoje dziecinki 🙂
JaiHo zaslabla??? no to do lekarza z nia!!! i jeszcze chora obok Victorka to nie jest dobry pomysl.
Ja tez podalam Malemu herbatke z hippa ale jej nie lubi :P i pluje :P
nocka u Nas w miare ale Maly strasznie duzo i czesto je ja juz nie wiem 😞
dalam mu mleko na noc to dla zarlokow i tak sie budzi co 2godz aby raz sie udalo 2,5godz. a do tego caly poranek stekal i sie prezyl i baki znow szly 😞
ech juz sama nie wiem co robic. Jutro ide do lekarza z sama soba wiec zapytam.
Klaudia mnie nie boli juz w srodku ale czuje ze ten hemoroid jest na wierzchu 🤨 mam tez masc wiec od dzisiaj zastosuje masc i zobaczymy. Ale fakt w aptece maja racje jesli to sa hemoroidy to mozna je zaleczac ale dopoki sie ich nie usunie to niestety. Nie mozesz doprowadzac do zaparc bo jak tylko doprowadzisz do zaparc i sie pozmuszasz to one wychodza na nowo 😞 mowie Wam Kochane zazdroszcze wszystkim co mialy CC!!! i nikt mi nie powie ze taki porod SN jaki mialam ja czy Klaudia jest lepszy niz CC bo teraz sie trzeba meczyc z tymi hemoroidami 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzięki kochane za wsparcie 🙂

Kamis21 a Ty miałaś może robione USG jak juz byłaś po terminie?

dziewczyny co do hemoroidów anitek ma rację. Dopóki się ich nie usunie będą powracać. Moja przyjaciółka tuż przed porodem i po, miała hemoroidy ogromniaste. Nie była w stanie siadać, załatwiać się normalnie i generalnie ryczała z bólu. Wiem, że wtedy pomogały jej chusteczki, czy choćby zwykła tetra czy coś podobnego namoczone zimną oliwą (taką z lodówki). Trzeba sobie zrobić taki okładzik, wsadzić między pośladki i poleżeć.
Ponieważ ja mam skłonności do hemoroidów, a po za tym też je mam (póki co jeszcze malutkie) więc mi zaleciła własnie takie okłady. Podobno pomaga.

Buziaki
Zmykam na KTG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny Wy to sie macie z tymi hemorojdami 😞 wspolczuje, mi chyba Bozia wynagrodzila te wszystkie bole e czasie ciazy szybkim porodem i brakiem dolegliwosci takich jak hemorojdy czy rany po nacieciu.

MAŁALENA zycze aby sie ruszylo 🙂

A Julcia to mała teerorystka sie robi, zjadla, przewinieta i nie spi, tylko u mamusi na raczkach lezy, a jak odloze do wozeczka to marudzi i poplakuje. A mi plecy ju siadaja od noszenia jej.

A ja glodna i musze cos upichnic ale nawet nie mam jak.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dodi dizęki za info ad maści - jak bephanten kt już kupiłam nie zadziała lub się skończy to spróbuję bo z 1 sutka to mi aż krew leci od tego rozkręcania laktacji 😠

JaiHo zasłabła?? 😞 why??!! czy już ok?

Małalena / dizewczyny a jak właściwie objawiają się te hemoroidy bo ja chyba też mam tyle że niebolesne - moje 4 litery wyglądają inaczej niż przed godz. "0" a przecież Mała nie tą dziurką wychodziła 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaana to nie JaiHo tylko T. Corka zaslabla jak dobrze zrozumialam.

Malalena ja mam antybiotyk czopki i masc na te hemoroidy bo juz niestety ciezko krew mi leciala 😞

Dodi Tobie Bozia wynagrodzila mi jak widzisz nie... cala ciaze przerypane kolki nerkowe rowniez i wiecznie w bolach na koniec ta cholerna rzucawka przedporodowa no a reszte wiecie same jak bylo 😞 Mam jakiegos cholernego pecha!!!a do tego od paru dni mam dola i jest on juz czescia mojego dnia...zwlaszcza od wczoraj 😞
mam wrazenie ze jestem gruba brzydka i ze Maz sie ode mnie oddala 😞 mowie Wam szok normalnie 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anitek głowa do góry!! Mąż pewnie tak jak większość naszych nie może wyjść z podziwu nad tym małym cudem jaki im dałyśmy i jakiego poświęcenia to od nas wymagało tyle że pewnie biedak zmęczony jest nową sytuacją! no i nie zapominaj że ma teściową na głowie :P

a co do figury i bycia grubym to pocieszę Cię że mi po porodzie zeszło tylko 6 kg z 21 które przytyłam! zaraz po porodzie miałam taki brzuch jakbym nadal w ciąży była (okazało się że to przepuklina od wysiłku) a i teraz szłu nie ma - mam 60kg a przed ciążą było 45!! 🤪 no więc kochana głowa do góry - LASKA JESTEŚ!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...