Skocz do zawartości

Luty 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Witam Mamusie!!!
moja niunia zasypiam mi na piersiach lub na podusi obok mnie , ale jak zaśnie to bez problemu kładę ja da łóżeczka i smacznie śpi, niestety muszę ściągać pokarm bo mała jak tylko poczuje cyca to zasypia i nie pije, a jak ją odstawie to piszczy że chce jeść, wiec muszę ściagać to chociaż sie naje moim pokarmem , a nie sztucznym, bo też trochę ją dokarmiam , bo przez to że mało cyca to mam mało pokarmu 😞
a dziś zaczęłam używać biedronkowych pieluch bo ponoć są dobre zobaczymy dopiero ma pierwszą pieluchę więc nie wiem , w dotyku ciut sztywna, ale nie jest tragicznie, chciałam spróbować bo ona co 5 min. potrafi czasem zrobic kupkę, więc nawet nie zdąży ich przesikać, zobaczymy najwyżej wrócę do pampersów, a jak b edzie ok to zacznę uzywać pampersów dopiero wtedy jak kupka będzie jedna bądź dwie na dzień 😁
no i zarejestrowałam mała na bioderka idziemy 23 marca 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaana

    2035

  • iwiokej

    2637

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Witamy 🙂
Normalnie laski dzisiaj byłam pierwszy raz na dworze od 15 dni 🙂 Czułam się jak małpa wypuszczona z klatki :P:P fiu fiu weszłam do CH a tam już wystrój na świeta 😁 ładnie ladnie 🙂

Maluda był grzeczny pod nieobecność mamy i taty i nie dal babci popalić 🙂

W nocy tez spał ładnie o 1 wszej i 5 tej pobódka 🙂
Biedaczyna tylko jak ssie czasami się tak zakrztusi i nie wiem jak mu pomóc,bo sciagam mleko przed podaniem mu cycka a On tak łapczywie pije. Juz mu czasami daje w butli mleko bo tam ma odpowietrzacz i aż tak się nie krztusi. Tylko sie zastanawiam czy takie mleko spuszczone z cycyka mogę mu podgrzeć w mikrofali czy lepiej do garnka z gorącą wodą ?
Bo mogłabym sobie wczessniej sciagnąć a pozniej mu odgrzać i podać.
Teraz się werandje 🙂 A ja mam parę minut 🙂

Weszlam poszukać firanek bo za niedługo mi stuknie 24 🙂 i jakiś prezent muszę sobie wybrać 🙂

... teraz poczytam co tu naskrobalyście 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klaudia my dzis na imprezke idziemy :laugh: ciekawa jestem czy sie Mezowi dobrze ze sobie sukienke kupilam wczoraj to grube dupsko bede miala w co wcisnac 😉
co do podgrzewania mleka to w kubku z woda. Nie uzywaj mikrofali narazie...tzn takie jest moje zdanie. A np na moim mleku na kartoniku jest napisane zeby nie podgrzewac w mikrofali. mysle ze moze to byc niezdrowe albo cos sama nie wiem...ja mam podgrzewacz akurat.
Co do krztuszenia sie tez to przerabiam choc ostatnio Olafik mniej sie krztusi ale czasem to szok...rzut odrazu na ramie i klepanie zeby minelo...ech strasznie 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dobrze Wam dziewczyny, Anitek wypij za nasze zdrowie 🙂
ja tez wyjde dzis,ale do gina i do apteki, i do domu szybko bo musze zdazyc miedzy jednym a drugim karmieniem .

Klaudia jaka pogoda u Ciebie,bo ja tez mialam werandowac ale -2 u mnie i pada snieg, a propo to czy Wasze maluchy tez sie topia w kombinezonach ?? :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No lasnie starszne to jak sie tak zachłysnie biedaczyna. Ale jest taki łakomczuch 🙂
Dobrze ze chce pić te glukoze na te zoltaczke chociaz nie wiem jaki ona ma na to wplyw. Pije po 60 -70 ml a 100 ml ma zalecane 🙂 Nie jest zle.

Mleka wypija kolo 100 na jeden rzut 🙂

Wlasnie mi mama tez podsunela pomysl podgrzania w cieplej wodzie w kubeczku 🙂 Wstawić z butlą i sie nagrzeje 🙂

A ten Moj brzdąc cały czas spi ... A ja z cyckiem czekam 🙂 sie znaczy z butla 😁

Fajnie ze idziecie dzis razem 🙂 Ja bylam w CH z męzem ale chyba jeszcze za duzo nie moge chodzic bo cos mnie tam zaczelo bolec. No ale jak na pierwsze wyjscie o 15 dni to rewelka poczuć powietrze i widziec Poznań 😁 he he he
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klaudia mnie tez boli jak chodze...doslownie pochodze z 20min i boli mnie krocze 🤨 ale nie wiem od czego tak jakby miednica albo cos sama nie wiem...no ale sie wszystko schodzi wiec nie ma sie co dziwic.
Klaudia wystawiaj Malego na slonce. ja to Olafka dawalam na siedzonko albo lezal w kolysce i slonko swiecilo na niego i zoltaczka zeszla szybciutko 🙂
Dodi Moj tez sie topi w kombinezonie 😉 choc mial jeden na 56cm i za maly... teraz ma 0-3miesiecy i tak slodziachna wyglada :P starsi wlasnie poszli z Nim na spacer wiec pozniej jak zdaze wrzuce fotki 🙂
uciekam poszukac jakis butow na dzisiejsze wyjscie 🙂
no i oczywiscie ze wypije Wasze Zdrowie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oj Anita ale ci zazdroszcze :P
Ja to normalnie mowie jak jakiś słoń wypuszczony z niewoli sie czułam dzis na dworze 🙂
Nie wiedziałam ze wyjscie z domu moze sprawic tyle radosci 🙂
Wystawiam Malego na slonce jak tylko ono jest 🙂 Ale od wczoraj u Nas sypie snieg :/

Dodinka na Mojego Pudziana tez jest wszystko albo za Małe albo za duże :P
Ale to co 🙂 Dajemy rade 🙂
Jak chcesz werandować to otwórz okno dość szeroko i ubierz Mała w kombinezonik i do wozka. Niech oddycha świeżym powietrzem 🙂 Filip dziś tak godzinkę leżal.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, hej
u Nas spokojnie. Mały właśnie śpi od 14-stej! cyce mi eksplodują:laugh: Mały pomiałkuje tylko troszkę, ale to pewnie przez kupkę, którą ma w galotkach 🙂 a nie chcę Go specjalnie budzić bo i tak lada moment sam powinien otworzyć oczka..

Anitek jak się dzidzia krztusi to należy Ją rzucić tylko na ramię, żadnego poklepywania po pleckach! To tylko może pogorszyć sytuację. Maleństwo samo sobie poradzi i odkaszlnie.. tak mi powiedziała położna, i tak robię (bo Igorek też się często rztusi) i jest ok!

Miałam dziś zamiar werandować Małego ale ten mróz wrr.. poczekam na plusową pogodę 🙂

Dodi herbatniki spokojnie możesz jeść, ja wcinam takie kruche ciastka nadziewane i jest dobrze. Jadłam też jajko z majonezem (oczywiście majonezu tyci tyci) i Małemu też nic nie jest. Powolutku próbuje wszystkiego 🙂

Małalena GRATULACJE - doczekałaś się i Ty 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej zagladam na chwilke :P jejkus jak mi sie spac chce...dzis wypije z 2drinki i padne hehe 😉

Martus mi mowiono zeby lekko klepac po pleckach i tak robie 🙂

Co polozna co lekarz to inne zdanie jak widac. Ja delikatnie poklepuje bo wtedy jest ok a jak go przerzuce i np klepne raz to biedny ma bezdech i nie moze powietrza zlapac...

to tak samo jak sie dorosly zakrztusi to tez lepiej poklepac po plecach... no ale kazda robi jak uwaza 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej, ja wróciłam od gina, noi tak jak podejrzewalam ,jest zapalenie jakies, dostałam antybiotyk, i nakaz przepłukiwania sobie cipki w srodku woda utlenioną , wiec teraz akcja strzykawka co wieczór.

Przez to zapalenie macica jest w gorszym stanie i słabo schodzi, jest ponoc wysoko jeszcze a powinna byc juz duuzo nizej 😞 mam wizyte za tydzien w czwartek, jak sie nie polepszy to usg i zobaczymy co sie dzieje w srodku, czy nie ma jakis kawałków czegos 😞

Brzuch pobolewa i mam stan podgoraczkowy, 37,2
A i wystaje mi nitka od szwu na zewnatrz, i musze jechac w pon, do szpitala zeby mi ją przycieli.

Fajnie bylo wyjsc do ludzi troche, odwiedzilam tez apteke , nie bylo mnie z godzinkę, ale cały czas mysłałam o małej czy sie nie obudzi i nie bedzie krzyczec z glodu, mimo ze nakarmilam ją przed wyjsciem.

Buziaki mamusie 🙂 milego wieczorku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja małej też nie klepie, ale na szczęście bardzo rzadko się krztusi, mleka już prawie nie mam 😞 szkoda , a tak chciałam karmić , a mała za mało cyca i pokarm zanika 😞 jak tylko poczuje cyca to 2x zassie i zasypia 😞 jutro jadę do domu to się w końcu odprężę, bo tak jak jestem u rodziców to czuje cały czas napięcie
ale mam ochotę na sex, a tu jeszcze tyle czasu post 😞
moja mała ma 2=częściowy kombinezon i jest jej ciut za duży, w sumie to rękawy są za duże, ale to we wszystkim
oki mamusie słodkich snów i przespanej nocy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej o poranku! 🙂
My nadal w dobrym nastroju 🙂 Mała to skarb!

ja normalnie wychodzę właściwie od 3go dnia po narodzinach Domi na zakupy, do lekarza na wizytę czy np dzisiaj na szkolenie i jakiś wypad do sklepów - mała zostaje z Tatą a ja po prostu biorę laktator i jak trzeba to się gdzieś po drodze "wydoję" :P

jak chcecie popodglądać nas troszq to proszę 🙂 :

http://viewmorepics.myspace.com/index.cfm?fuseaction=user.viewPicture&friendID=525503833&albumId=234773

miłego spokojnego dnia 🙂 !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzien dobry 🙂)

tradycyjnie z kawka na brzuszku 🙂)
Maly rano troche pokrzyczal na rodzicow, bo sie przytulalismy bez niego 😉 a teraz spi dalej, wiec luz.
Zaraz sie biore za jakies ogarniecie siebie i chaty 🙂
T. gdzies pojechal, mloda na jakims weekendowym wypadzie ( cudowne ozdrowienie nastapilo 😉 ) przynajmniej mi sie nikt nie placze pod nogami 🙂 najlepiej mi sie sprzata jak jestem sama 😉

Co do kombinezonow to Victor miesci sie dokladnie w ,,kadlubie" a nogawki i rekawy wisza i powiewaja 🙂)nie wspomne o kapturze 🙂) komb. rozm.0-3 m-ce... ale chyba bardzo optymistyczny wariant.

a my dzis ciag dalszy gosci,syn ma napewno wiecej znajomych juz tutaj niz ja po miesiacu pobytu. W dzien wyjscia ze szpitala juz byli pierwsi i tak praktycznie non stop 🙂) Co wam tez polecam dziewczyny, zwlaszcza tym, ktore nie moga jeszcze wyjsc za bardzo, zapraszajcie ludzi do siebie, zwykla kawa wystarczy, kazdy zrozumie a radosc z obcowania z doroslymi, wielka 🙂)
A co do wychodzenia, to my tez wychodzimy praktycznie od poczatku, tak jak pisalam, zakupy robimy na zmiane, lekarze, badania itd. to norma, a do tego spacery, nawet jak nie jest zbyt cieplo ( byle nie padalo) to sie grubo ubieramy i jedziemy. Przeciez juz nie ma -15"C to mozna nawet przy lekkim mroziku pochodzic.

buziaki sle na dobry dzien 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka 🙂
a My wczoraj nigdzie nie poszlismy bo sil nie bylo :P
za to o godz 8smej do lozka 😁 i ja spalam do 8-40 dnia dzisiejszego 🙂
Rodzice przejeli Malego na noc 😁

Dodi dobrze ze pojechalas i masz lek wiec wszystko juz bedzie dobrze 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 Trzymaj sie Kochana 🙂

Aaana fotusie super 🙂 Mala jest boska 🙂

JaiHo a Ty masz przynajmniej spokoj jak nikt Ci sie nie kreci pod nogami :P

U Nas dzis imprezka 🙂 znajomi wpadaja no i opijanie Malego bedzie 😉

A ja w sumie sama nie wiem na co mam ochote 😁 moze na jakies winko dobre albo cos :P

Iwiokej a moze kup sobie herbatke na laktacje? skoro tak bardzo chcesz karmic to rob wszystko. A do tego sciagaj pokarm doslownie co 2godz przez ok 10min bez znaczenia czy cos leci czy nie. Wlasnie wczoraj czytalam w gazecie Mama i Dziecko o tym. Trzymam Kciuki 🙂

p.s. widze ze ktos mi zabral oklaska a to Ci psikus... 😉
ech dziecinada...
Lece na zakupki bo Mama sobie chciala jakies ubranka kupic no i moze ja tez na cos znowu trafie fajnego!!!
Buziaki Wam przesylam 🙂 I sloneczko ogromne 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dobry 🙂
U Nas dzisiaj ślicznie slonko świeci ale jest taki berger że aż strach wiec nie idę z Małym na spacer :/
Bedę go werandować.

Nocka mineła jak zwykle budzenie o 2 giej i 5 tej 🙂 pozniej o 8 smej 🙂 Maż zalany wczoraja wrócił i nie kumał o co loto :P He he ale się uśmiałam.

My dzis też gościmy 3 ciotki 🙂 Także trochę się zrelaksuje 🙂

Anitka zazdroszczę Ci tego spania 😞 Ja z cycami tak nie mogę spać bo bym Syna zaglodziła. 🙂

Aaana Maleńka jest śliczna 🙂 Jakie ma rzęski dlugie 🙂 Cudeńko 🙂
Powiedz jak dajesz radę z Malutka i psiutkiem ?? Bo mnie to czeka za tydzień i myśle jak to pogodzić.

Iwiokej też mysle ze moze jakąs herbatkę na laktacje powinnaś pić. Duzó płynów co najmniej 2 litry samej wody mineralnej i często przystawiać do piersi albo sciągać pokarm to też pobudza laktacje.
Ja widzisz muszę mrozić i latać z laktatorem jak krowa dojna 😁

Dodinka dobrze ze poszłaś do ginka i masz już jakieś zalecenia. U mnie macica tak nisko ze prawie mi wychodzi. Każa mi ćwiczyć miesień kegla :P bo będe mieć problem z nietrzymaniem moczu. Wiec ćwicze :P


a tu Moje Najkochańsze Szczescie 😘 [img size=350]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/SNC11638.jpg" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Was mamusie!!!
mnie sie wydaje że ten problem z laktacją to przez stres, bo będąc u rodziców jakieś napięcie wiecznie czuje, a i małą coraz mniej chce cycać , bo jej słabo leci no i zasypia od razu i prawie wcale nie ciągnie tylko cycka lekko 😞
a mam pytanie czy wam pożozna też kazała pępek czyścić patyczkami żeby szybciej odpadł, mi kazała i zaczął się czerwienić, a później powiedziała że muszę neomycyną psikać bo jakieś podrażnienie jest. mama i bratowa mówiły ze nigdy nie słyszały zeby dłubać czymś w pępku żeby szybciej odpadł, a jak mówiły wam połozne? bo się martwie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
iwiokej ja nie nic patyczkmi tylko położne pokazały mi jak owijać go gazikiem nasączonym spirytusem (takie gotowce są) a na to zwykłym gazikiem - pępek odpdł 5go dnia! 🙂

Klaudia - mój pies ma chyba biedak depresję poporodową bo taki jakiś osowiały chodzi - już wie że nie jest najważniejszy - szkoda mi go ale już ostatnio jest lepiej bo mamy więcej czasu dla niego i staramy się go też dopieszczać. Na dzieciaka nie reaguje ale i tak nigdy nie zostawiam go samego z małą. A z dobrych zmian to zrobił się meeeega spokojny i posłuszny 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieńdoberek 🙂

Nie zaglądałyśmy długo bo malutka ostatnio płakała dużo chyba brzuszek ja bolał.
Martwię się jej ulewaniem bo sporo i często ulewa.
Ma tez katarek więc z werandowaniem muszę poczekać.

Martwię się tez moim psem bo coś jej wyskoczyło koło psitki i krwawi strasznie od kilku dni do tego ropa jej leci i śmierdzi od niej masakryczne.Zakładam jej majtki i wkładkę z rivanolem ale mało to daje. Myślę, że jej dni są policzone 🤨

aaanaTwoja córcia prześliczna!! Widzę, że urodę odziedziczyła po mamuni bo Ty również masz słodką buźkę strasznie 🙂 🙂

a to my śpiące: [img size=256]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/SP_A0029al.jpg" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej mamuśki 🙂
Widzę że coraz mniej piszecie,
Aaana śliczna ta Twoja malutka 🙂
Nic nie słyszałam o patyczkach w pępku, przecież to niebezpieczne, chyba?

Dziewczyny czy Wy dajecie u swoim dzidziom smoczek i jak to u Was wygląda, wypluwają czy nie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bób ja małej smoczka nie daje i mam nadzieję, że nie będę musiała dać 🙂

aa zapomniałam się pochwalić Nadii wczoraj w nocy odpadł pepuszek 🙂
Po południu przy przewijaniu zauważyłam krewkę zadzwoniłam do położnej zmartwiona, że może coś jest nie tak ale okazało się, że miejsce po pępuszku może troszkę krwawić do dwóch dni.

iwiokej ja mojej dłubałam patyczkami w pępku. Zamaczałam jeden koniec patyczka w rozrobionym spirytusie i delikatnie ale dokładnie czyściłam każdy zakamarek pępuszka potem osuszałam drugim końcem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,
u mnie Mały lezy na piersiach wiec znowu pisze z błedami 🥴
cos niespokojny jest.
Co do pepuszka to ja psikam octeniseptem, potem biore patyczek i dookola czyszczę . Troche zaczynam sie martic, bo Igor zaraz bedzie miał 3 tyg a pepuszek nie widac by miał zamiar odleciec 😞
Nadal karmie piersia, ale Mały bardzo sie krztusi. Wypłya mi samowolnie tyle mleka ze chyba bym wszystkie lutowe dzieci wykarmiła:laugh: meczy mnie to ciagłe wystawianie cyca, znaczy bardziej to to, ze ciagle mnie te cyce zalewaja a noca jest najgorzej 😞
mały ryczy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
W imieniu Dominisi dziękuję za komplementy 🙂 Mala wygląda jak mini klon taty...no i te rzęsy też po nim!

Bób ja smoka daję ale mała nie zawsze chce. Położna kzała mi dwać pod koniec jedzenia / zamiast butli żeby trochę Domi oszukać bo je jakby miała miesiąc a nie tydzień

CandyMonka słoodkie foto! co do katrku to moja cały czas kicha ale to nie katar tylko dzieciak oczyszcza sobie nosek z pozostałości z brzucha
Moja też ulewa dużo bo b szybko i łakomo je - położn kazała co chwilę robić przerwy na beknięcie - co nie jest łtwe bo jak wyrywam jej (dosłownie) butkę to zaczyna na mnie krzyczeć - tak mi jej wtedy szkoda ale to dla jej dobra

aha i od 2 dni daję troche herbatki hipp koprekowej - mała mniej marudzi i mniej się pręży
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do smoka ja daje tylko po kapieli, bo jak go wyciagamy z wody to jest straszny ryk! mały uwielbia sie pluchtac 🙂
Monka moze z psiutkiem to takie przejsciowe kłopoty, pupa psinie sie zagoi i bedzie ok 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...