Skocz do zawartości

Luty 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Czesc mamy 🙂
czy juz wszystkie lutowki rozpakowane?? dzis ostatni !!! 🙂
pisalyscie o karmieniu - jak karmie dokladnie na rzadanie i nieraz wychodzilo to nawet co 5-6 godzin i teraz mam coraz mniej pokarmu! mala wiecej ciagnie z butli niz mnie ale daje jej na zmiane i chyba jest wszystko ok 🙂

robilam jej pierwsze badanie moczu i wyszlo srednio,ma jeszcze zoltaczke i napatoczyly sie plesniawki 😞 wazy juz 4490 🙂
nadal jest grzeczna i kochana.

nie zagladam czesto bo im maluch wiekszy tym mniej spi i wiecej uwagi oczekuje 🙂 do tego kolendujemy po znajomych

trzymajcie sie kochane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaana

    2035

  • iwiokej

    2637

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Hej Kochane :*
Dzis ostatni 😁
Ja znow na chwilke wpadam :P Mame mam od niedzieli a dzis jeszcze Tatko dolatuje 🙂
Wyskoczymy tez z Mezem na zakupki zaraz a Mama z Malym zostanie 🙂
a jak tam u Was?
Buziaki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej mamuski

ja mam zawalona noc, Julcia od 22 do 4 rano plakala i 3 razy wymiotowala, nie wiedzielismy co jej jest, mimo ze mama moja byla tez nic nie pomogla. Albo ja cos zjadlam, albo ją przekarmilam, je po 10 minut ale bardzo czesto.

Oprócz tego od urodzenia ma spuchniete cycuszki, jeden mało, ale drugi zaczerwieniony i twardy, przykładam okładami z sody ale malo pomaga, dzwonilam dzis do poloznej i powiedziala ze jak za kilka dni nie zniknie opuchlizna to czeka na chirurg i drenaz , nakuwaja miejsce spuchniecia wkladaja rurke i wysysaja rope i to co tam jest. PORYCZALAM SIE NA MAKSA ,MAM NADZIEJE ZE TO NIE BEDZIE KONIECZNE.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Mamusie!!!
my jakoś w miarę noce przesypiamy mała budzi sie tak co 3 godziny, je godzinkę i dalej idzie spać
Dodi biedna oby Was to wszystko ominęło i nie musiało dojść do żadnego nakłuwania
dziewczynki piałam że Wioletka urodziła dzień po mnie, i nie zrobiłam wątku, dziś sie lepiej czuje więc to zrobię, a głowa to mnie boli najbardziej od wieczora do 10 w dzień czasem szybciej przejdzie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Iwiokej wspolczuje głowy 😞 moze jakias tabletka pomoże ??

Kurde nie wiem dlaczego moja tak krótko je, wolałabym tez godzinke pokarmic, i potem spac, a ona co godzine potrafi po 10-15 minut. Nie wiem juz sama.

Ide sie polozyc, bo spalam tylko 3 godziny, a mała usnela wlasnie to i ja skorzystam chociaz drzemkę 🙂

od jutra zostaje sama, M. juz do pracy, troche sie boje , zawsze we dwoje raźniej bylo, mam nadzieje ze sobie poradze 🙂

do spisanka , buziaki i milej niedzielki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy 🙂

Ja również nie wyspana mała je co dwie godziny a potem przez półtorej trzeba ją lulać. Skubana tak się przyzwyczaiła do rączek, że nie ma mowy o łóżeczku a mi plecy odpadają. Wczoraj wieczorem najwyraźniej coś jej było bo marudziła i spac nie chciała chodzimy z mamą jak zombi.

[size=4] Dodi:
Oprócz tego od urodzenia ma spuchniete cycuszki, jeden mało, ale drugi zaczerwieniony i twardy, przykładam okładami z sody ale malo pomaga, dzwonilam dzis do poloznej i powiedziala ze jak za kilka dni nie zniknie opuchlizna to czeka na chirurg i drenaz , nakuwaja miejsce spuchniecia wkladaja rurke i wysysaja rope i to co tam jest. PORYCZALAM SIE NA MAKSA ,MAM NADZIEJE ZE TO NIE BEDZIE KONIECZNE.

Co za głupia baba z tej połoznej!!!!!! Jakas stara pewnie!! Moja mała tez ma mocno spuchnięte cycuszki i to obydwa i moja położna mówiła żeby tylko rivanolem okładać. Leję rivanol na płatek kosmetyczny przykładam do cycuszka potem na to wkładkę laktacyjna i ją ubieram. Robię tak od wczoraj i jest lekka poprawa. Nie można absolutnie tego odciągać, bo tylko ropień może się zrobić!!

A ze mną jak było co raz lepiej to od wczoraj dupa tak mnie boli, ze siedzieć nie mogę a przy wypróżnieniu stękałam jak przy porodzie..biedni sąsiedzi! Zaglądałam lusterkiem i podobnie jak Klaudii sinior mi się zrobił kurna jego mać 😠 a myślałam, że już wszystko za mną...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
😘 WITAM MAMUSIE

MELDUJE SIĘ Z CÓRKA

24.02.2010 O GODZINIE 12.34 URODZIŁAM CÓRECZKE MARLENKE
MAŁA PO PORODZIE MIAŁA 2750 I 54 CM
NIEBIESKIE OCZY I CIEMNE WŁOSKI ŚLICZNOTKA

ja czuje się juz dobrze ale wszystko boli, CC jest koszmarne a pierwsze 12 godzin po zabiegu człowiek ma wrażenie że uderzył w niego autobus, - naszczęście wracam do formy

Malutka jest słodka prawie nie płacze - JESTEM BARDZO SZCZĘŚLIWA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jestem chwilowo,nawet nie nadrabiam co pisałyście,czasu brak..
gratuluję kolejnym szczęśliwym mamusiom 🙂

Jutro mam położną w domu,przyjdzie akurat ta która ze mna rodziła więc fajnie,pogadamy sobie.
Poza tym jutro tez ściąganie szwów,nareszcie bo szlag mnie trafia,ten zewnętrzny wystaje i wierci mi dziurę 😠

Ogólnie chciałabym juz być w formie ale jeszcze troche cierpliwości i jak to moja córa mówi "mamo już niedługo zmartwychwstaniesz" 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,
przepraszam za błedy, pisze lewa reka bo mały siedzi na prawym cycu.
u nas oki. mały tylko cos czesto dzis poplakuje.
co do cycuszkow Igorka-tez opuchniete ale polozna i lekarz w szpitaalu powiedzieli ze to normalne, bo tam zbieraja sie nasze hormony.
Pozniej postaram sie napisac zestaw ziół do zaparzenia i wymoczenia posiniaczoneji bolacej pupy - mi pomaga!

Mar moje gratulacje!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dobry 🙂
Mamuśki dziś ostatni dzień miesiąca 🙂 Mam nadzieje ze juz wszystkie jestesmy rozpakowane 🙂

U Nas w miare. Samopoczucie hmm dzis w miarę stabilne. Dupa mniej boli ale szwy dają znać o sobie chyba bo jakos czuje ten bol w środku. No i wyprózniam sie juz bez czopka 😁 Rewelacja nie ? 😁 😁 😁 😁 😁 🤪

Maluda dziś mial pierwsze ala werandowanie. Lezal w kombinzeonie przy otwartym oknie 🙂 spiulkał jak Aniolek 🙂

Spi, kupy wali 😁

Powiedzcie mi co stosujecie na schodzącą i popękaną skorkę ?? Bo ma na stopkach i rączkach popękaną i smaruje oliwka i kremem bambino i nie widzę rezultatów.

Z tego Okseniseptu zrezygnowalam - moze bede żałować ale Malemu nic się pępek nie goi. Slimaczy sie jak stwierdzila polozna ostatnio. Jadę ta gencjaną bo widzę ze jednak troche zasusza a ten plyn ciagle mokre tam miał po nim.
Do siebie oczywiscie stsosuje 🙂

AAa dajecie juz Dzidziom jakieś herbatki typu z kopru włoskiego ???
No i co macie na kolki ?? Filip narazie nie ma ale chciałabym sie zabezpieczyc jakby wrazie w nocy Nas dopadła.

No i co myslicie o ciekłej parafinie do kąpieli ? Ale nie Oilatum tylko zwykla parafina.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mi położna zaleciła "kapiele" w korze dębu. Zaparza sie jak herbatkę, pół godziny się czeka, lekko studzi i jest. Siadasz w to pupą i nasiadujesz z 15 minut 🙂 Pomaga na stany zapalne itd 🙂 Fajna sprawa 🙂

Kupilam w aptece koper wloski i w razie "w" Malemu zrobie herbatkę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klaudia muszę spróbować z tą nasiadówką 🙂
A na popękaną skórkę stosuję krem Oliatum któraś z mamusiek mi poleciła i po trzech dniach sucha skórka znikła 🙂

A ja mam pytanko czy Wasze skarby tez piszczą? Moja popiskuje przez sen, słodko to wygląda ale zaczęłam się martwić czy jej cos nie dolega. Tak jak mały kotek, tak strasznie cichutkie te piski i mruczy tak jakby się ciągle przeciągała.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
CandyMonka dzieki za rade kupie ten rivanol, tylko jak Ty jej zakładasz te waciki to przeciez jak nieczym nie przytrzymane są to zaraz zlecą na dól :P chyba ze czyms je przytrzymujesz ???

Ja ten oktanisept stosuje od wtorku , a pępek juz prawie odpada trzyma sie na jednej niteczce ze tak powiem.

Mała oststnio jadła 7 minut o 11:50 i do tej pory spi, a mi cyce eksplodują, zuzyłam 60 sztuk wkladek laktacyjnych w tydzien 🤪

Dziewczyny powiedzcie te które karmią co jecie na przykład do kanapki bo ja mam maskare i nie wiem co mozna a co nie w koncu.
Wczoraj zjadłam jugurt naturalny z probiotykami na kolacje ( ponoc naturalne mozna -info od poloznej ) a w nocy był sajgon i placz od 22 do 4 rano, juz sama nie wiem moze po tym jugurcie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iwiokej noo jak nie ma nic słodszego od widoku usmieszka na takiej małej buźce 🙂

Dodi rivanol na płatek kosmetyczny i do cycuszka potem na to kładę jeszcze wkładkę laktacyjną aby nie zabrudziła sobie kaftanika, normalnie zawiązuje kaftanik i wszystko ładnie trzyma 🙂
Co do kanapek to ja jem kanapki z dżemem z Lidla bo te dżemy nie maja konserwantów i z szynką tez jem kanapeczki tyle, że z masłem osełkowym a nie margaryną. Jogurt naturalny jadłam już dwa razy i jak na razie nic jej po nim nie było.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...