Skocz do zawartości

Luty 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 30 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaana

    2035

  • iwiokej

    2637

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

iwiokej napisał:
oxy niby na to żeby macica się lepiej obkurczała
znowu muszę znikać bo mała coś nienajedzona 😁

Nie slyszalam o czyms takim 😲 🤨 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bób nie mam pojęcia po co prześwietlenie ale kazała na nie jechać. 🤨
Anitek nie pieluszkuję jej, nie wiem jak to robić.
Uciekam do niej bo piskać zaczęła zajrzę później 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bob co do kolek to czasem nie ma znaczenia co sie zje...moja siora dbala o diete wszystko lekkostrawne gotowane itd. i jej corka miala takie kolki do 3miesiaca ze szok!!!
nie ma reguly...
ale fakt jak sie cos zje nie takiego to dziecku jeszcze gorzej bedzie...
Dlatego tez zdecydowalam ze od poczatku bede karmic butelka.
CandyMonka nie ma nic prosteszego na necie sa metody rozne ale to przewaznie w trojkat itd. to nie.
Bierzesz pieluchy tetrowe dwie skladasz na pol a pozniej ta polowke na 3 a nie na 4 tak jak to sie kiedys robilo jak nie bylo pampersow. No i zakladasz pamersa normalnie a pozniej na pampersa te pieluszki tak jak pampersa. i na to spioszki normalnie.
I tak oczywiscie codziennie dzien i noc...
dziecko trzyma nozki wtedy szerzej i te kulki w stawach biodrowych sie ladnie schodza.
No i koniecznie wizyta u ortopedy w 6tyg.
ale radzilabym Ci ja pieluszkowac bo wiele mozesz pomoc jej do tego 6tyg.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jakoś udało mi się małą uspokoić i wykąpać. Teraz zjadła i lulam ją w wóziu, może będzie dobrze.
Bób nic nie zjadłam ciężkostrawnego, jem tylko gotowane i prawie codziennie to samo, bo już nie wiem co wymyślać.
Ja już nie wiem czy to kolka, czy niedojrzały układ pokarmowy 🤨
Ja byłam przedwczoraj u ortopedy i kazał mi na pampersa zakładać jeszcze pieluszkę tetrową. Teraz mamy wizytę w 3 mies.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
EEe juz sie tak pochwalilam rano ze juz prawie nic nie boli a teraz zdycham jak kot 😞 Esz w morde juz myslalam ze bedie dobrze 😞
Boli dupa jak cholera 😞

Maluda dzis spokojny 🙂 Ale zaczynam sie martwic ze on tak mało mi pije 😞 Przyssie sie do suta na 5 minut i koniec 😞 No ale chyba musi mu starczac bo nic nie wojuje po tym :/ Ani sie nie domaga wiecej. Esz
Co do tego spuszczania pokarmu to ja twierdze ze jak sie spuszczac nie bedzie to w koncu przyjdzie zapaleniie i co wtedy ??
Sciagam pokarm ok 2 razy dziennie czasem trzy.
Handra nadal nie mija 😞 przez ten walniety ból wszystko mnie wkur*** 😞 Wrrr
Ogolnie mam mega pragnienie, moge pic pic i jeszcze raz pic 😞
A to tez wzmaga laktacje.

No nic ide spac powoli puki Maly spi 🙂
Przespanej nocki zycze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
widzę że wszystkie Mamy śpią więc i ja idę poki mogę - to moja ostatnia noc - jutro wychodzimy więc będzie się działo :P
a to fotka Domi z umęczoną mamuśką z dzisiaj: [img size=448]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/DSC_0055.jpg" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć mamuśki.

aaana słodka dziewczynka 🙂 jeszcze raz Gratuluję.
Ja niestety dalej 2w1 😞 na forum póki co się nie odzywam, zostałam sama i nie bardzo mam już z kim rozmawiać. Dziewczyny mają swoje tematy całkiem odmienne (póki co) od moich. Więc tylko sobie podczytuję i czekam...

Cholernie Ci zazdroszczę, że Ty już po i to w takim pięknym stylu 🙂

Jadę zaraz do szpitala kontrolnie. Może czegoś się dowiem, ale nie liczę na cuda.

Szybkiego powrotu do domku 🙂
Buziaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Małalena a ile Ty jestes po terminie?? tyle ile na suwaczku widac ??

Kochana ja tez przenosilam 4 dni, teraz to lada chwila zobaczysz, głowa do góry 🙂 czekamy na Ciebie 🙂

Ja dzis troche pospałam hehe ,jesli mozna nazwac spaniem około 6 godzin 🙂 mała raz w nocy i raz na ranem sie obudzila, a przespała 4 godziny ciagiem, mialam ją wybudzic na cycka ale stwierdzilam ze sama sie obudzi jak bedzie głodna.

Wczoraj byli dziadkowie, Julcia dostała 1000 w kopercie , sliczne pajace i album na zdjecia, miło z ich strony 🙂 bedzie na szczepionki 🙂
Ja tez sie zdecydowałam na 5 w 1, tylko troche sie zastanawiam nad tymi pneumokokami, rotawirusami i meningokokami czy jakos tak 🙃 bo są to spore koszty a chronia nak naprawde do 2 roku zycia .

Co o tym myslicie ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny.

Aaana śliczny bąbel, jeszcze raz gratuluję!!!

Małalena napewno lada dzień też zostaniesz mamusią 😘

Dodi ja chyba też się zdwecydują na tą szczepionkę 5w1, a co do pozaostałych szczepionek, to pytałam położnej czy jest sens szczepić dziecko, to powiedziała, że nie, tylko mozna zaszczepić na coś tam kurcze nie pamiętam na co:P ale to dopiero wtedy gdy dziecko idzie do przedszkola. Więc ja szczepić dodatkowo nie będę, tym bardziej, że nie jestem za szczepionkami.

Śliczna pogoda idę się szykować i na spacerek z małą 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dziewczyny 🙂)

Malalena, a moze dzis jest wlasnie Twoj dzien? 🙂)jakies oznaki czy dalej cisza?

My po nienajlepszej nocy, tzn. Victor spal w najlepsze, dwie pobudki i jak zwykle wszystko ,,na spiocha", ale ja sie nic nie wyspalam, T. wrocil w nocy i chcialo mu sie pogadac, pozniej jak juz przysnelam, to maly kwekal za cycem itd. a pozniej do szalu mnie doprowadzaly oblewajace mnie poty. Dziewczyny czy wy tez sie tak pocicie w nocy? dzien jest ok. czasem tylko uderzenie goraca, jak w menopauzie, ale od kilku nocy musze zmieniac kilka razy koszulke, dzisiaj mi normalnie z uszu kapalo 🤢 a nie mam za goraco w pokoju. Rano dylemat co najpierw, karmic, kawa czy prysznic? 🙂)

A tak poza tym to jak zawsze zyczymy Wam milego dnia i wiele powodow do usmiechu 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witamy 🙂

Moja mała mi spać nie daje pobudka co dwie godziny a potem godzina na karmienie przewijanie i lulanie. Dobrze, ze mama mi pomogą jak może bo bym padła naprawdę 🤨

aaana jeszcze raz gratulację, Dominika słodziutka!!!

Jai_ho mam ten sam problem z poceniem się w nocy. Mam przygotowaną koszulę na zmianę i zawsze jak się obudzę to ją wymieniam, na następna pobudkę tamta przyschnie i tak w kółko. A no i ręcznik obok aby się wytrzeć..maskara normalnie jak w saunie..pocieszam się tylko tym że może schudne przez to szybciej hehe 😉

Dzięki dziewczyny za rady z pieluszkowaniem, dzisiaj spróbuję 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć mamuśki 🙂

Dodi suwaczek jest dobry, ale miałam złą datę porodu wstawioną na brzuszku całkiem zapomniałam, był 21.02, a powinien 27.02 Termin mam na dzisiaj 🙂
Ale, że mam cukrzycę, ogromny brzuchalek itp. itd. byłam przekonana, że o tej porze to już będę szczęśliwą mamą. No ale nieważne.
Niech się rodzi kiedy chce, byle by naturalnie bez żadnych wspomagaczy typu oxy, żel itp.

Jai_Ho - zgadłaś, dzisiaj jest mój dzień (na dziś termin), ale chyba nie małego 🙂
Tak się przyjrzałam na zdjęcie Twojego maluszka i zauważyłam, że mam takie same śpiochy 😉

Na KTG dalej to samo, czyli cisza. Mały bardzo ruchliwy, serducho wali jak dzwon i tyle. Z kolei po badaniu ginekologicznym lekarz powiedział, że powoli coś tam się rusza - więc nie jest źle.

Kiedy przyjdzie na świat jest mi już obojętne. Aby był zdrowy, to jest dla mnie najważniejsze, tym bardziej, że jestem obciążona 50 procentowym ryzykiem pewnej choroby genetycznej, 50% to ogromnie dużo i w zasadzie to tylko to mi spędza sen z powiek. Gdyby to była dziewczynka ryzyka nie było by w ogóle, a że będzie Kacperek to ryzyko jest.
No ale nic nie myślę o tym, mam nadzieję, że będzie ok.

Pozdrawiam
Miłej soboty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Malalena, czyli jest jakis optymistyczny akcent, cos sie ruszylo 🙂)) No i z maluchem wszystko ok. a to najwazniejsze! i nie martw sie na zapas, napewno wszystko bedzie dobrze i urodzisz zdrowego Kacperka ( bardzo fajne imie).
Pajace kupilam na allegro ( 2 szt.) jakis czas temu za smieszne pieniadze i sa super, po praniu w 60"C tez sie nic z nimi nie stalo.A do tego zauwazylam, ze Victor jakos lepiej znosi ubieranie rzeczy przez glowe, niz takie obracanki z tymi rozpinanymi z przodu. 🙂)

A teraz znikam, bo zaraz mamy gosci... a juz myslalam, ze wszyscy przywitali naszego chlopaczka, a jednak nie... 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej mamusie i Małalenka 🙂
ja od środy w domku.

Dopiero dziś co się zoorganizowałam, troszkę doszłam do siebie więc zaglądam, bo jestem stęskniona za Wami 🙂choć widzę, że ruch tu średni 😉

W szpitalu leżałam 10dni 😞 ale przeżyłam i to dosłownie. Po porodzie miałam 5 razy atak porządnych dreszczy z temp. 40stopni. Przy ostatnim razie już się żegnałam.. myślałam, że będzie po mnie.. nie dam rady wogóle tego opisać..

Ale jesteśmy w domku, Mały spokojny, nocne pobudki coraz rzadsze 🙂
Karmię piersią przez co cycki chcą mi czasem eksplodować:P ale daję radę 🙂

Mam tylko problem z jedzeniem, bo sama nie wiem czym się odżywiać. I prośba do mam karmiących - napiszcie co jecie?

CM i JaiHo - mam tak samo nocą, zalewam się potem i mlekiem:P od dnia porodu przebieram się nocą w inną piżamkę, tak jak CandyMonka - jedną ściągam, drugą suszę i tak w kółko.

Chciałam POGRATULOWAĆ tym, którym nie miałam okazji czyli Aanie, Klaudii86, DodiW, Iwiokej - dzielne babki 🙂

Zaraz wkleję zdjęcie Igorka:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...