Skocz do zawartości

Luty 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry
My już na nogach, noc super, mała o 24 jadła do 1 a potem obudziła się o 5 i o 9 tak że wspaniale
Anitek jak u lekarza?? co lekarz powiedział o krostkach??
Ja wczoraj nie podałam małej sab simplex tylko espumisan i super, w ogóle prawie się nie pręży, ale jeszcze wczoraj w nocy bardzo się prężyła i mi zwymiotowała ale dosyć dużo musiałam jej dorobić jedzonka.
Po tym espumisanie jest ok.

Co do kolek to z tego co pamiętam to kolki pojawiają się regularnie i popołudniu raczej, tak że obserwujcie maluchy.
Jeśli ma kolkę pręży się bardzo mocno i przede wszystkim płacze ale tak mocno że nawet cyc ani ręce nie uspokoją malucha.
Iwiokej
super że widziałaś Amelkę, ani się obejrzysz jak będzie w domu 🙂

Martuś
jak Ci ulewa a boisz się go do łóżeczka włożyć to spróbuj może kupić sobie tą podusie trójkąt ona podnosi główkę dziecko jest "uniesione" więc jak się uleje to spłynie, sprawdziłam na amelii jak chcesz to prześlę Ci link tam gdzie ja kupowałam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaana

    2035

  • iwiokej

    2637

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Hej
przeżyłam pierwszą noc sama z Małym 🙂 nie było źle.

Iwiokej tak się cieszę, że widziałaś Maludę! Niesamowite emocje prawda? ale jeszcze tylko parę dni i będziecie razem!

Klaudia ja też chodziłam non stop w dresach, bo w nic nie wchodzę z przed ciąży 😞też brakuje 3-4cm by się zapiąć 😉 ale przedwczoraj kupiłam spodnie, fajnie leżą tylko ta "brzuchowa dętka" zwisa 😞
A i nie Mała głodomorka tylko Mały głodomorek:P
Klaudia ja nie podaje regularnie kropli tylko jak widze ze maly zaczyna byc niespokojny i go brzuszek boli. daje espumisan. mam tez Saab simplex ale narazie nie ma potrzeby by je stosowac.

Dziś wybieramy się na pierwszy dłuższy spacer

juz mam małego na cycu..
moze uda sie pozniej do was zajrzec.

milego dnia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martuś proszę
http://www.allegro.pl/item936275568_klin_bezpieczna_poduszka_dla_niemowlat_zdrowy_sen.html

Ja jeszcze sobie dokupiłam poszewkę na zmianę i bardzo dobrze bo dziś jak mi zwymiotowała to poszewkę też a kosztuje naprawdę grosze

Łap oklaska za pierwszą noc 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HEJ HEJ 🙂

Po wczorajszej wizycie mojej chrzestnej mała dostała super leżaczek z wibracjami karuzelką ze światełkami więc mam teraz chwilkę spokoju bo mała się właśnie hipnotuzuje hehe 🙂 sama bym się tam położyła

Od wczoraj podaje tez małej kropelki Espumisan i o wiele mniej płacze po jedzeniu.

A dzisiaj na 14 pierwsza wizytka u lekarza i nasz pierwszy spacerek jupi jupi 🙂

Martuś ja też mam taką poduchę śmieszną nie wiem czy akurat taką samą jak Cruella.
To moja : http://allegro.pl/item942905432_doskonala_poduszka_dla_niemowlat_klin_60x36_cm.html

Klaudia powodzonka na zakupach

Iwiokej super że widziałaś małą 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej mamuśki 🙂

Rzadko piszę ostatnio bo po pierwsze nie mam za dużo czasu na to a po drugie nie chcę powielać tego co Wy piszecie bo przeżycia z reguły mam podobne.

Anitek napisz co Ci powiedział lekarz, chodzi mi o te wymioty bo misiek przedwczoraj wymiotował i zajrzałam w neta co to może być a tam trafiłam na jakieś choróbsko które się ujawnia w 2-6 tyg życia i głównie u chłopców, można to leczyć tylko operacyjne a jest dosyć częste bo 1 na 200 urodzeń.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witajcie.
Laurka dzisiaj była ważona przez położną 🙂
waga wzrosła od wyjścia ze szpitala z 3340 na 3900. aż położna była w szoku ale jak mała z cyca by nie schodziła to nic dziwnego.
Iwiokej ciesze sie ze widziałaś małą i z całego serduszka współczuje 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej

Iwiokej super ze wdzialas mała 🙂

wecie co wczoraj sie dowiedzialam ze dzieciom do 4 tyg bez konsultacji z pediatra, samemu nie powinno sie nic podawac, nawet tych bez recepty, 😞
tatus kupil małej smoka próbowalismy jej dac i wypluła ,wiec smoka nie bedzie 🙂

szykujemy sie na spacerek pierwszy

,ilego dnia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka 🙂
Maly wlasnie sie buja i spi jak zwykle w hustawce wiec chata posprzatana i zagladam do Was 🙂
To jest tak: Olafek na szczescie nie ma AZS! no i teraz sa 3 opcje: potowki lub skaza bialkowa (poczatki) lub alergia na cos (nie wiadomo jeszcze na co) krochmale dziecko jak to mowi Marcia i mam zapisana jakas slaba masc ze sterydami ale najpierw pokrochmale go z 3dni i zobaczymy bo jak zejdzie ladnie to nie chce tej masci uzywac.
lekarka mowila ze to raczej potowki bo akurat mu wyszly swieze krostki na szyjce no ale oczywiscie trzeba obserwowac bo ja mialam ta skaze to wiadomo...jest jeszcze cos takiego jak tradzik niemowlecy i to samo schodzi do 3miesiaca.
Co do sabsimplex to lekarka mowi ze skoro nie ma kolek to nie podawac mu 15kropli do kazdego jedzenia bo to za duzo jak nie ma tych kolek i kazala dawac 2razy dziennie po 15kropli. Co do wymiotow to u Nas to bylo tylko pare razy ale kazala podawac Nutriton do mleka jesli wymioty i ulewanie beda sie utrzymywac. Wiec mam w szafce i chyba podam na noc bo w nocy ladnie odbijal itd i jak kladlam do lozeczka i tak ulewal dosyc duzo...ja mam detektor ruchow wiec spie spokojniej! no i Maly po raz pierwszy az do 5-30 spal w lozeczku 😁 tzn oczywiscie wstawal na mleko co 2godz 😉
A ja wczoraj nie dalam Malemu ani debridatu ani kropli i nocka byla spokojna oczywiscie prezyl sie i prykal ale od dzis rana dalam mu debridat i espumisan bo wlasnie jak tak bez kropli prykal to za kazdym pryknieciem zaczynal plakac...no a teraz juz nie placze tylko sobie pryka 🙂 uwalil dwa kupska z ranca i zadowolony 😁
Dodi co do kropelek itd to jest napisane od kiedy mozna je bezepiecznie brac poza tym ja wszystko konsultuje z pediatra i nic sama nie podaje Malemu.
Iwiokej ciesze sie bardzo ze moglas zobaczyc swoje Szczescie 🙂 jeszcze troszke i Amelcia bedzie w domku 🙂
co do spacerow och ja mam ochote bo slonko swieci ale cholera 3tyg za mocno ucielam paznokiec od stopy i zaczelo puchnac i dzis w nocy przywalilam w lozeczko dwa razy 😞 i znow mi spuchlo i tak boli ze dotknac nie moge 😞 najwyzej podjade do lekarza w poniedzialek jak to nie zejdzie bo ile mozna sie meczyc 😞
no i mam wrazenie ze dostaje okres juz sama nie wiem...oczyszczam sie nadal bylo tylko przerwy moze z 3dni 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dziewczyny 🙂

na poczatek duzo zdrowia dla dzieciaczkow iwiokej i Malaleny 🙂!

ostatnio nie pisze za duzo, bo jakos nie ma o czym 😉 syn dalej nie sprawia zadnych klopotow, spi raczej dobrze, czasem sie pogniecie, ale to normalne, jak za bardzo sie gniecie dostaje kropelki i jest ok. je jak najety,tu mam troche klopot, bo wyciaga wszystko do ostatniej kropli, przewaznie z dwoch piersi naraz, do tego karmie na zadanie, wiec czasem to jest co godzine 🙂) i nie mam jak sobie sciagnac pokarmu, aby dac do butelki na jakies dluzsze wyjscie, bo jak narazie to jakos sobie radze, ale ilez mozna paradowac z bufetem na wierzchu, zreszta to nam ogranicza tez czas spacerow 🥴 a nie chce mieszac z mlekiem modyfikowanym... i tui jestem w kropce... ze skora problemow zadnych... czyli nawet jakbym chciala ponarzekac to nie mam na co 🙂)
do tego zycie osobiste, domowe itd. super, facet mimo, ze wiekszosci nieobecny- fantastyczny, Victor odkopal w nim takie poklady czulosci, ze nawet ja jestem zaskoczona 😉 Mloda znowu na jakims wyjezdzie, ferie maja, wiec luz 🙂
wczoraj dziewczyny zrobily mi porzadek z wlosami, kolor, ciecie, pazury, algi na twarz i poczulam sie jak krolowa zycia 🙂) a maly spal jak zabity przekladany tylko z rak jednej ,,cioci" do drugiej 🙂)

to tyle z dzielenia sie radosciami 🙂)

Zyczymy milego dnia, usmiechu i mnostwa milosci! 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klaudia a co sie dzieje??? bo wlasnie doczytalam ze Maz chce z Toba rozmawiac... 🤨
Ja tez krzyczalam jakies 2tyg...o byle co...tak jakos 😞 i Maz mi powiedzial tylko ze on wie ze to przejsciowe 😉
JaiHo zazdroszcze koloru na wlosach i zrobionych paznokci :P ja nie mam gdzie nawet tego zrobic a do tego nie mam kiedy...No chyba ze w jakis weekend :P
Maly wlasnie podniosl wzrok z hustawki 😉 ale spi dalej :P
no chyba ze juz ma dosyc bujania 😉
poza tym juz sie zbliza godzina "0" wiec zaraz sie pewnie obudzi na żarełko 😁
Dzis konczymy 5tygodni 🙂 jeszcze 3tyg i wprowadzam Malemu plan dnia i nocy jestem ciekawa jak to bedzie dzialac 😁 no i w tym planie karmienie jest co 4godz wiec to juz jest pierwsza rzecz ktora Nam zapewne nie wyjdzie :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anitka chodzi o to że Moj Mąz ma dośc mojego zachowania. Ja jestem nadpobudliwa i niestety duzo krzyczę , przed ciążą też. Mam z tym problem bo nie zawsze umiem spokojnie rozmawiać no i o wszystko zwracam mu uwagę. Tak jak bym sama najlepiej wiedziała. Niestety to wszystko jest silniejsze ode mnie i nie umiem tego powstrzymać. Maż ma dość i chyba chce porozmawiac na temat mojego leczenia, bo to normalne nie jest. Zobaczymy jak wróci z pracy. Sama go rozumiem bo ja w sobie też tego nie nawidzę, do tego jeszcze to ciągłe zmęczenie mnie dobija, brak snu relaksu itd ... Jeszcze dużo złych mysli w głowie typu " po co mi to było " Ale jak patrzę na tę "Kruszynkę" to wszystko odchodzi 🙂 A Mąż niestety nie zawsze wszystko rozumie 😞
Apropo właśnie o co chodzi z tym planem dnia i nocy ??
Może też to wprowadzę.
Dobrze że Olafi nie ma tej skazy. Ja dziś za uszkiem zauważyłam male krosteczki i tez myśle że to potówki, na czole ma 3 też. Ale posypie je krochmalem zobaczę czy zejdzie.

Jai_Ho pozazdroscić takiej sytuacji .. A te algi mmmmmm kiedy mi to będzie dane 😁 ?

Martusia 🙂 Przepraszam nie wiem co mi sie ubzdurało że masz dziewuszkę :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anitek to fajnie że to nie jednak AZS ale wiesz co maścią steroidową tylko leczy się AZS no i skazę białkową,a jedno i drugie to alergia pokarmowa niestety,dziwię się że kazała dalej karmić tym samym mlekiem 🤔 jeżeli ma podejrzenie potówek to po co zapisała maść steroidową,nawet słaba maść steroidowa jest szkodliwa,to się tak od sobie nie zapisuje 😞 bez sensu Ci lekarz zapisał.A jak masz tą maść stosować??

Dziewczyny u Nas listopadówek na takie krostki pomogło DIPROBASE,to jest krem bez recepty,wszystkim u Nas dzieciaczkom pomógł i Nam na początku pomagał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bób napisał:
Dodi ale co masz na myśli? czy chodzi Ci o te kropelki na wzdęcia?



TAK, tak mi powiedział lekarz pediatra.
Ze dopiero po 4 tyg mozna dziecku podawac te wszytskie specyfiki na wzdecia itp, nie zapytałam dlaczego,ale taka dostałam informacje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosiu ale nie wiadomo czy to potowki bo ona mowila ze na buzi dosyc duzo tego jest aby widziala na szyji i mowi ze to na pewno sa potowki na szyjce choc ja jestem pewna ze na buzi tez to tak wygladalo tylko popekalo. Mowila ze to moze byc alergia i nie koniecznie skaza bialkowa stad ta masc. Z tego co wiem kolezanka tez ja dostala dla Synka a byla u innego lekarza...
masc mam stosowac raz dziennie bardzo cienka warstwe ale tylko w miejsach gdzie tych krostek jest bardzo duzo.
ale jak narazie nie smaruje bo nie chce zobaczymy czy cos sie zmieni bo kapielach w krochmalu.

Klaudia no wiem ze ciezko to zmienic bo ja tez swego czasu mialam pretensje o wszystko wszystkich i chodzilam i krzyczalam o byle co... i pamietam ze kiedys o malo sie przez to nie rozstalismy i sie zmienilo...pozniej pod koniec ciazy wrocilo i po porodzie rowniez...co 15min klotnia...no ale teraz juz jest wszystko ok 🙂
Ale widze ze u Ciebie to tak chyba caly czas no nie?

Z planem dnia i nocy chodzi o to ze dziecku sie ustawia zegar 🙂
o okreslonych godzinach je,ma drzemki, aktywny czas, kapiel, spacer itd. kiedys juz o tym pisalam...trzeba byc bardzo systematycznym i konsekwentnym ale sie oplaca 🙂
Kolezanka ma tak ustawione wszystko i naprawde aby pozazdroscic!!!
Znajdziecie to w ksiazce Tracy Hoog "zaklinaczka dzieci" lub "jezyk niemowlat" choc slyszalam o kilku Mam ze zaklinaczka jest lepsza nie jest napisana tak na sucho jak jezyk niemowlat no i pomaga rowniez gdy dziecko jest strasze a nie tylko w wieku niemowlecym...
Plan ustawia sie od ok 8tygodnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodi_W napisał:
Bób napisał:
Dodi ale co masz na myśli? czy chodzi Ci o te kropelki na wzdęcia?



TAK, tak mi powiedział lekarz pediatra.
Ze dopiero po 4 tyg mozna dziecku podawac te wszytskie specyfiki na wzdecia itp, nie zapytałam dlaczego,ale taka dostałam informacje.


Moj pediatra kazal dawac od 1tyg z tym ze dawka zamiast 20kropli na dobe byla 9kropli na dobe.
Kazdy lekarz inaczej jak widac.
a np. sab simplex jest napisane ze od 3tygodnia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anitek my od samego początku mamy wszystko regularne, tzn jedzenia kąpiele zabawy, tak aby dziecko wiedziało co będzie za chwile. Z Adrianem też tak robiłam i w tej książce język niemowląt poleca ta położna.
Kąpiel robimy zawsze i zawsze o tej samej porze, nawet jak uśnie to ja budzę do kąpieli i chyba pomaga 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej mamuśki, ja dzis w fantastycznym nastroju, mała dała pospac, spała od 12.15 w nocy i dopiero o 5.30 pobudka. potem pospała jeszcze do 7.30 zjadła i potem o 9.30 wstała REWELKA 🙂
dostała cyca o 11,10 i śpi do tej pory, zdążyłam zaliczyc godzinny spacerek, odwiedziłam moją placówkę BANKOWĄ ,pogadałam z dziewczynami z pracy, odebralam sobie kremik na rozstepy na poczcie, i napawałam sie chyba juz wiosennym sloneczkiem,teraz ogarnełam lekko mieszkanko i czekam az Julcia sie obdzi na cycka.

Jutro moze tez spacerek jak pogoda bedzie ladna 🙂 AŻ CHCE SIE ZYĆ 🙂

Ja dziewczyny na szczescie nic małej oprócz wit D i K nie podaje, mam narazie spokój ,jest w miare grzeczna i modle sie oby tak zostało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cruella u mnie ten plan nie przeszedlby od poczatku bo Maly je co 1,5-2godz. A poza tym wole poczekac do tego 8tyg no z ta roznica ze ja czytam "zaklinaczke dzieci" i do tego bede sie stosowac. Choc przeciez to jest ta sama pisarka wiec metody beda te same raczej...
Wlasnie mialam pisac Dodi bo wczoraj mowilas ze starasz sie trzymac diete itd zeby kolek nie bylo no ale nie ma reguly tak naprawde bo przeciez dzieci karmione butelka tez maja kolki i wcale nie wiele rzadziej od tych karmionych piersia...to wszystko zalezy od dziecka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...