Skocz do zawartości

Luty 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 30 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaana

    2035

  • iwiokej

    2637

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Anitek moj tez ma ale nie tak duzo jak ty piszesz bo ma na buzce ale nie na czole.No i moze pare na glowce. Ja tez juz gdzies czytalam o krochmalu i moze tez sprobuje. Dziewczyny dajcie znac po lekarzu co to wasze maluchy maja. Cholerka moj maly tak super spal w nocy a pozniej plakal co chwile i sie wyginal ledwo co szlo go uspokoic i juz nie wiedzialam ale poszlam po krople ale znow dalam sab simlex. Nie wiem czy nie za szybko rezygnuje z tamtych bo przeciez dopiero od przedwczoraj wieczora je dawalam a w nocy super spi ale chcialam zeby przestal plakac i podalam simplex. Po krotkim czasie wypurkal sie i teraz zasnal. Kurcze nie wiem. 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć 🙂 przeczytałam co piszecie i widzę że męczycie się z krostkami u waszych pociech, nie wiem czy Was trochę chociaż uspokoję ale u nas (mam tu an myśli forum mam listopadowych) mniej więcej na przełomie 1 i 2 miesiąca dziecka też prawie każde było obsypane krostkami, pojawiły sie u naszych pociech mniej więcej w tym samym czasie i w tym samym czasie zniknęły, moja połozna powiedziała ze to moje hormony które mała wypija z mlekiem tak na dziecko działają

u nas sprawdziła się maść diprobase - ona jest bez recepty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andzia moze lepiej zostan przy sab simplex...z tego co widze lepiej je toleruje Twoj Maluch 🙂
co do krostek ja zaraz gotuje krochmal i przemyje mu buzke i zobaczymy.
Teraz uciekam na chwile bo znow piciu chce 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maiha no wlasnie gdzies czytalam nawet o tradziku niemowlecym...ale kurcze u Malego to wuglada na potowki bo on sie wtula strasznie i lubi miec ciepelko a jak sie budze w nocy to on przewaznie spocony...pomimo tego ze ma body na krotki rekaw a na to spiochy i przykryty jest do polowy. No ale spi na mnie wiec mu pewnie cieplej ode mnie.
Ide gotowac krochmal na poczatek i zobaczymy co to bedzie...Ja sie tylko boje zeby on nie mial skazy bialkowej po mnie 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A My już wróciliśmy ze spacerku 🙂
Ale Meżuś zły że nie poczekalam na niego więc popoludniu pojdziemy jeszcze raz na krócej 🙂

Dodinka ja Małego wrandowałam po godzine nawet ale w łóżeczku i otwieralam okno. A teraz byłam juz dwa razy na dworze po godzine średnio. Smiało możesz iść w taką pogodę jak dziś. Byle by nie było - 10 i padało albo wiało.


Fifi jak narazie żadnych chrostek nie ma. Tylko koło noska ma ale to nic poważnego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klaudia nie przegrzewaj go tylko bo jak juz wyjda te cholerne potowki to ciezko sie pozbyc tego 😠
u Nas to problem jest z tym ze Maly lubi spac na klacie i w nocy tez tak spi...i sie strasznie zgrzeje przy tym i niestety wyniki sa...
mam nadzieje ze to potowki oczywiscie...
jesli do jutra nie bedzie poprawy pedze do lekarza i tyle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anitek mojej koleżanki córce też wyszły krostki była u lekarza wysłał ją do dermatologa ale zanim poszła to zeszły i też miała parę dni i miesiąc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejaaa 🙂

My werandujemy się dzisiaj drugi raz dopiero, zaraz ja będę ściągać z balkonu bo już prawie pół h tam jest 🙂
A jutro pierwsza wizyta w przychodni więc i pierwszy spaceerrrooo 🙂 Oby tylko pogoda się utrzymała.

A no i dwa dni temu pisałam że nie używam smoczka i nie mam zamiaru używać i tu niespodziana bo mała dzisiaj dostała smoka od ciotki i już go ssie. Położna powiedziała, że powinnam dwać małej smoczka bo się z nią zamęczę i rzeczywiście ma smoka w buźce i od pół h jest spokój 🙂
Co do wad zgryzu to są ortodonci i jak coś będę się martwić później, ważne że teraz jest spokojna. Choć nie koniecznie musi mieć wadę bo ja smoka dydusiałam do 3roku życia i ząbki jak z pod linijki całe życie 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapisalam Malego do lekarza na dzisiaj na 18-15!!! zwymiotowal mi 2razy i to konkretnie. Od nocy jadl mniej o polowe i zasypial. A teraz ostatnie karmienia pil po godzine i non stop sie prezyl i wiercil i taki niespokojny 😞
i te cholerne krostki!!! wole isc i to sprawdzic i wyszly mu jeszcze troszke na polikach 😞
kurde oby to nie byla skaza bialkowa 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anitko ja też myślałam że to potówki i przemywałam buźkę nawet rumiankiem,też na początku miała tylko na buźce 😞 po rumianku pojawiło się więcej.I też niestety znikały i wychodziły 😞 Atopowe Zapalenie Skóry objawia się zaczerwieniem w zgięciach łokciowych,kolanowych u Nas dołączyła szyja i główka.I teraz już tylko Jej się pokazuje to w zgięciach,wysypki nie ma,no chyba że mamusia nie uważa co zje 🥴 ostatnio zjadłam sernika i na następny dzień już była wysypana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosiu mi lekarka nie kazala przemywac rumiankiem bo on czesto uczula.
Co do krostek to u Nas najpierw byly kolo cycuszkow pozniej na pleckach...pozniej czolko... no i pozniej doszlo w lokciach ale nie w zgieciach tylko tak obok na skorze...nozki ma bez zadnych krostek. no i dzis od rana we wlosach...
jak tak czytam o tym atopowym zapaleniu skory to mysle ze to nie jest to raczej (mam nadzieje)
no i ja karmie tylko i wylacznie butelka wiec nie ma znaczenia co jem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholerka chce sie isc kapac ale sie go boje zostawic 😞 niby spi ale co chwile sie kreci...boje sie ze zacznie wymiotowac...a przed chwila jakby sie dławil przez sen 😞 normalnie brak slow ile to czlowiek musi miec nerwow i wytrwalosci w sobie 😞 tak mi go szkoda 😞 z checia zabralabym wszystko od niego zeby tylko go nic nie bolalo!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anitek to nie jest to samo co skaza białkowa.

Czytałam o AZS i tez nie wierzyłam że to może być to bo objawy całkiem inne,no ale niestety wystarczy tylko jeden z tych wszystkich objawów.

Anitko nie karmisz ale podajesz butlę,jeżeli jest uczulony na krowie mleko to nie może zwykłego mleczka pić 😞

Mój raz podał Małej butlę,przed świętami pojechałam na zakupy i dostała flachę,to 30 minut po zjedzeniu tak zwymiotowała takim szlamem normalnie że mi się przydusiła,oczka wywróciła,nie oddychała przez moment,a ten szlam to był wszędzie nawet w nosie,nie szło tego usunąć 😞 i od tego czasu powiedziałam nigdy więcej butli.No i wysypka się wtedy nasiliła.

Jak chcesz to podaj mi e-mail to wyślę Ci fotkę mojej Małej z tego okresu i sobie przybliżysz i porównasz.

Nie musi to być AZS ale objawy są zupełnie jak u Nas,dlatego napisałam do Ciebie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzięki Bziabzio za informacje na tenat chusty 🙂 Patrzyłam na allegro i są w cenach od 50 do 200-300zł ciekawe czym one się różnią, będę muiała się zorientować.
Kupiłam małej escumisan, może po tych kropelkach będzie spokojniejsza 😉 Zauwazyłam,że mała reaguje płaczem zawsze jak ma się jej odbić, ulać, albo ma zrobić kupkę. Nawet jak zaśnie, to po chwili budzi się z płaczem bidulka 😞
A co do krosteczek na policzkach, to jak byłam z niunią na pierwszej wizycie to dr mówiła, że może zacząć pojawiać się niemowlęcy trądzik, więc w większości waszych przypadków napewno to trądzik 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Mamusie!!!
dzwoniłam do szpitala mała czuję sie ciut lepiej już tak nie rzężoli i katarek mniejszy 🙂 ale zapalenie uszu nadal ma 😞 cholera nie wiem od czego przecież główkę starałam się jej osłaniać, ale te czapki są wszystkie za duze, idę dziś do sklepu może znajdę jakąś mniejszą, a w szpitalu zostanie na pewno do poniedziałku tak mówił lekarz mam nadzieję ze się nie przedłuży, ja jeszcze zaziębiona , leków za wiele nie mogę brać bo ściągam ten pokarm i zawożę do szpitala
mam nadzieję że jak wróci mała to pokarm też wróci bo te 20ml. z 2 cyców to załamka
a ciekawa jestem w jakim stanie małą odbiorę ze szpitala mam nadzieję że dbali o nią i nie będzie miała żadnych potówek czy odparzeń ani pleśniawki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosiu moj email to [email protected] masz racje zobacze to sobie porownam.
co do mleka juz tak wlasnie sie zastanawiam czy nie zwymiotowal bo dalam mu wit D i wit C popil herbatka z kopru ale tylko 10ml bo jej nie lubi za bardzo. i po 5min zwymiotowal...i pozniej po godzinie zaczal pic mleko pil je chyba z 30min prezyl sie i stekal i wtedy zwymiotowal...
ostatnio po piciu byl bardzo aktywny i tez zwymiotowal 😞
ech mam nadzieje ze to tylko potowki...trzeba byc dobrej mysli!!!
Iwiokej bardzo mi przykro ze tak dlugo jeszcze musi zostac 😞 nawet sobie nie potrafi wyobrazic co czujesz biedna 😞
ale najwazniejsze zeby Amelcia doszla do siebie i wroci do domku zdrowa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mona ten tradzik tez juz mi przeszedl przez mysl bo podobno duzo dzieciaczkow to ma...no ale nie ma co teraz sie zastanawiac nad tym bo nic nie wymysle idziemy do lekarza i sie wszystko wyjasni...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...