Skocz do zawartości

Luty 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

Dodi_W napisał:
widze ze dzis kiepska frekwencja 😞
Moja zasneła tez po wielkich trudach, w sumie byla grzeczna.Ale czesto strasznie jęczy, pręży sie i krzyczy ,i nadyma, myslicie ze to mogą byc zaparcia?? kupke robi luźną wiec juz sama wariuje.

Co do Zeza moja tez robi, i czasem tez przewraca oczkami tak ze bialka widac, ja wtedy patrzc nie moge bo schizuje ze cos sie dzieje.

Tez jj wyskoczyły krosteczki takie na buźce, i troszke ma czerwoną głowkę, nie wiem tez czy to potówki czy cos innego.

Co do czkawki ma ją non stop, az juz sie dziwie ze tak czesto mozna czkac 😞 jak sie naje i dostanie czkwawki to ulewanie nie uniknione.

Ja od 2 tyg jestem sama, i jakos daje rade, tez raz lepiej raz gorzej ,ale zbieram siły i jakos leci.

Jutro mamy gosci, znajomi pierwsi przychodza.

A Julcia juz jest taka ciezka ze ledwo ja trzymam, i dostałam bólu pod łopatką i meczy mnie od ilku dni, az poszlam wczoraj do lekarza i dał mi skierowanie na przeswietlenie , nie wiem czy jak sie karmi to mozna sie przeswietlac???? ale w sumie mówilam lekarzowi ze jestem 3 tyg po porodzie

Anitek mi paznokiec zlazi po tym uderzeniu 😞


Czerwona główka to naczyniaki utrzymują się do roku.Krosteczki na twarzy takie potówki polecam krem do buzi emolium.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaana

    2035

  • iwiokej

    2637

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

mona124 napisał:
Hej.
Ja w końcu dzisiaj spokojniejszy dzień mam 🙂
Wygląda na to, że moja mała nie miała ani kolki, ani wzdęcia, a zwyczajnie głodna była i robiła takie sceny. Cyc albo jej nie smakował, albo za słabo leciał, nie wiem o co jej chodziło. Wczoraj już robiła takie akcje, że do lekarza chciałam jechać. Wierzgała rączkami, nóżkami i krzyk był bardzo przeraźliwy i wciskała się całym swoim ciałkiem w moje ramiona. Postanowiłam ją dokarmić butlą i nie ma dziecka 🙂 Co ze mnie za matka, że nie widziałam, że dziecko głodne 🤨
Dziewczyny napewno dacie sobie same radę, ja od 3 tygodni jestem sama z małą całymi dniami i jakoś daję radę. Raz lepeij,a raz gorzej 😉
boroovka moja mała też straszna złośnica i ostro daje popalić 🤔
Czkawkę ma prawie po każdym karmieniu, bo zawsze jeszcze musi postękać.
Martuś ja mam to samo, mała ledwie zje i zaraz się budzi, nawet nie zdążę wyjść z pokoju, a ona już płacze i muszę brać ja na ręce. Może Twój mały też nie dojada, dlatego tak szybko się budzi. Ja małą dzisiaj dokarmiłam 60ml i jest lepiej, mam chwilkę spokoju 🙂
Mojej małej też zdarza się zezować. Jest to u niemowlaków normalne i powinno zanikonąć ok 12-16tygodnia.



Kochana w 6tyg.bardzo często jest kryzys laktacyjny.Przerabiałam to sytuacja dokładnie taka sama jak twoja.Obserwuj tylko czy od mieszania mleka nie bedzie miała kolek!ja przez to musiałam odstawić od piersi bo kolka była co 2dzień.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dodi moja mała też jęczy, pręży się, krzyczy itp, nie wiem co to może być, ale najprawdopodobniej u mojej to był głód, bo dzisiaj jak dokarmiłam, to jest spokój, tylko wściekała się jak kupkę robiła.
Co do prześwietlenia, to raczej można robić karmiąc piersią, bo zawsze pytją tylko, czy nie jest się w ciąży, a o karmienie nigdy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mycloud nie strasz mnie kolkami, jeszcze tego by mi brakowało 🥴 😉
Mam nadzieję, że nie bedę jej musiała dokarmiać codziennie, bedę się starała raz na jakiś czas, jeśli oczywiście tak da radę. Kurcze, nie chciałabym przerywać karmienia piersią 😞
A jakie mleczko podawałaś Maleństwu?, ja daję nan1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MyCloud kilka razy zwymiotowal zanim zdazyl przetrawic bo to bylo mleko normalne a teraz ladnie mu sie odbilo trzymalam go na rekach 30min po jedzeniu przebralam bo mial kupke i wlasnie zwymiotowal twarozkiem czyli juz przetrawionym...
Martwie sie czy mi chory nie bedzie 😞 juz sama nie wiem wogole jak sobie steka itd to tak jakby mial zachrypniety glos 😞 ale psikalam nosek i czyscilam i nie ma kataru ani nic a ten glosik juz dobre pare dni taki ma...Goraczki tez nie ma.
Od dzis wieczora wprowadzam to mleko nowe i mam je mieszac ze starym i ta 4dni z rzedu zwiekszajac dawke.

Gosiu to moze tez byc tradzik niemowlecy ale nie wyglada to zle tylko sie martwie ze to skaza stad to mleko - decyzja lekarza.

Dodi ja tez siedze sama calymi dniami tutaj w zasadzie sie rozchodzi o noc...Bo Olaf je co chwile cos mialo spi mi ostatnio i juz jestem zmeczona bardzo ale musze dac rade dla Synusia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam w 100%to ,że się dziecko pręzy to norma i będzie tak do 3ms minimum.

Karmię nan active 1.

Poobserwuj anitek go bo jeśli dobrze przybiera na wadze to czasem może być tak dlatego,że się np.przejadł u mnie tak było i bardzo się martwiłam i poszłam do lekarza.Jak masz wagę elektroniczną to wejdz z nim na wagę znając wcześniej ile sama ważysz i już będziesz wiedziała czy przybiera na wadze.

Moja jak stęka to podobne wrażenie ,ze ma chrypę ,ale to już od dawna,więc się nie martw.Jak nie ma gorączki to ok.Jak ziewnie to zajrzyj w gardełko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anitek ile ml je Olafek i jak często?karmiłaś na początku piersią?

Pytam bo dziecko przyzwyczajone na początku do cyca je mniej a częściej.Potem gdy przechodzi na mleko sztuczne robi jakiś czas podobnie.U mojej dopiero teraz się unormowało,że je już dużo i wstaje w nocy 2x.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziewczyny ja chyba ześświruje do rana, mały cały dzień beczy tylko cyc go uspokaja. M. pojechał do pracy na nocke a ja sama na polu bitwy. Jutro kupię mleko i go zaczne dokarmiać, tak mysle. chociaz moja polozna mowi ze to kryzys 3ciego tygodnia, jeszcze podobno jest taki kryzys w 6tym tyg. i żeby być silną i przetrwać. Ale dla mnie to męczarnia, i dla malego napewno tez.. a ja myslałam ze to kolki, ale synus oewnie ciagle głodny jest 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
WITAM MAMUSIE!!!
przez to że małą jest w szpitalu to nie mam na nic czasu 😞
nawet obiadu nie zrobiłam już 2 dzień bo jeżdżę do niej jak tylko mam chwilę
dzisiaj po raz pierwszy maż dał mi auto i jeździłam sama ale zrobiłam chyba ze 100 km. a ręce od machania to chyba mi odpadną
tak piszecie że sie nie wysypiacie, a co ja mam powiedzieć jak wstaje co3 godziny odciągać pokarm i nie ważnie czy to noc czy dzień, ale musze dac radę żeby mała jak najszybciej była z nami
mala znowu z rana miała gile że cyca nie chciała ciągnąc bo nie mogła oddychać 😞
a do pokoju dali jej jeszcze 2 innych dzieci a jedno ma podejrzenie zapalenia płuc, oby tylko moja małą sie nie zaraziła bo się wqurwię
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oj Martuś to Ci współczuję jeśli przechodzisz to co ja z małą 🤨 Faktycznie ja mam taki kryzys drugi raz, pierwszy był w 3 tygodniu i udało mi się tylko raz dokarmić małą na noc, a później był spokój i dalej leciałam z cycem, mam nadzieję, że teraz też się tak skończy 😉
A mała teraz śpi jak aniołek normalnie nie poznaję jej 🙂 tylko sobie wzdycha tak słodziutko przez sen, a ja nie wierzę, że taki spokój w domu, sąsiedzi chyba też:P 😉
Trzymam za Ciebie kciuki żebyś jakoś wytrwała z malutkim do rana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc 🙂
Martus wytrzymasz 🙂), u mnie tez tak bylo, non stop cyc, a najlepiej dwa, w sumie jeszcze teraz ma takie napady ,,gastrofazy" 😉. przystawialam co pol godz. nawet, sutki blagaly o litosc a ja przystawialam i poilam sie woda, mlekiem i rumiankiem na zmiane. Teraz juz lepiej.Z tym, ze u mnie nie plakal ani sie nie darl, ale tak po swojemu skrzeczal, co juz sie nauczylam odczytywac 🙂)
powodzenia!!

Anitek, tak sie zastanawialam od czego Olaf moze miec wysypke, i przeszlo mi przez mysl, ze moze on skoro przewaznie spi na Tobie ma jakies uczulenie na Twoj kosmetyk do ciala, balsam, perfumy... jak sie przytula a jeszcze sie spoci to moze go cos podraznia... nie wiem, moze to zly trop, ale moze akurat...

a chrypa to chyba normalne u dzieci, Victor tez chrypi, czasem brzmi jak stary baran doslownie 🙂).

i z innej beczki: rozmawialam dzis z kims jak u nas srodowiskowa, i pytala sie mnie jak duzo czasu moje dziecko spedza w bujaczku, lezaczku czy czyms takim ( wogole tego nie uzywamy, bo on sie nie lubi bujac), i powiedziala mi, ze to dobrze, bo czas w czyms takim powinien byc ograniczony do minimum, bo niemowlak jak lezy to przewaznie sie sam rusza, wierzga nozkami, macha lapkami itd. i to rozwija jego motoryke i koordynacje ruchow a w bujaczku to jest ruszany, wiec sam juz niewiele robi i to nie jest dobre.Podobnie z noszeniem na rekach ( a tu juz nie wyobrazam sobie jak ograniczyc ten kontakt do minimum 🥴 , chociaz od poczatku wprowadzilam kategoryczny zakaz bujania, lulania i kolysania, ale przytulanie sie jest niezastapione 🙂)))) )
Czy ktoras z was tez sie spotkala z taka teoria, czy to moze jakis dziwny "ichniejszy" zabobon??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MyCloud Olafek od poczatku jest na butli piersia nie karmilam i od 6doby je co 2godz czasem co 1,5godz zjada od 90-120ml.


A taki jakis swiszczacy glos ma... 😞 nie wiem czemu chyba ze od tego stekania bo stekal od 1w nocy 😞
ale goraczki nie ma kataru tez nie ma.
Kurcze zalamka jeszcze sama jestem i nie wiem co tu robic z nim 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JaiHo ja slyszlaam ze bujaczek powinno sie ograniczyc do minimum bo niestety kregoslup jest nadwyrezony dlatego Olafek spedza tylko troszke czasu w hustawce jak np. chce cos zrobic a On nie chce lezec w kolysce.

No i ja na raczka nie nosze tylko siedze i mam go w pozycji pinowej do odbicia a pozniej siedzi sobie na raczkach ale nie bujam ani nic takiego.

Iwiokej ja wstaje co 1-1,5 24godz na dobe bo Olaf pije co 2godz czasem co 1,5godz a wiadomo on zasypia a ja zanim zasne to znow mija iles tak i tak wstaje...wiec 3godz to luksus wierz mi 😉

Martus sprobuj dokarmic chociaz podczas kryzysu nie czaje wlasnie po co glodzic dziecko kosztem czego?

Ja uciekam sie kapac poki Maly spi grzecznie. Musze jeszcze butelki sobie naszykowac na noc zeby nie latac pozniej...
No i Maly wypil juz 2butle z nowym mleczkiem co prawda mieszanka 3starego mleka 1 nowego mleka ale narazie nie wymiotowal...
Spijcie spokojnie 🙂
Buziaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Martuś napisał:
dziewczyny ja chyba ześświruje do rana, mały cały dzień beczy tylko cyc go uspokaja. M. pojechał do pracy na nocke a ja sama na polu bitwy. Jutro kupię mleko i go zaczne dokarmiać, tak mysle. chociaz moja polozna mowi ze to kryzys 3ciego tygodnia, jeszcze podobno jest taki kryzys w 6tym tyg. i żeby być silną i przetrwać. Ale dla mnie to męczarnia, i dla malego napewno tez.. a ja myslałam ze to kolki, ale synus oewnie ciagle głodny jest 😞


Martus ja tez tak miałam. Dokarmiałam Piotrusia i międzyczasie co 2 godziny sciagałam pokarm bez wzgledu na wszystko. Jak akurat Piotruś sie obudził a nie miałam w cyckach nic to i tak na chwile do cyca go przystawiałam a później odciagnięte mleko. Trwało to u mnie połtora tygodnia ale dałam rade i teraz nie mam problemu. A mleko czasem tez odciagam i zamrażam w razie W. Dasz rade tylko nie wolno się poddawać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jejku jak tak czytam o Waszych maluchach to sie zastanawiam co z moja jest... ona prawie wogole nie placze, spi po 4-6 godzin, przez 7 tyg zwymiotowala 1 raz jak za bardzo kombinowala z butelka, uwielbia sie kapac i sama sie buntuje jak jest za dlugo na rekach!! spi sama w lozeczku i tez tam najlepiej jej wychodzi zasypianie.je miedzy 110 a 140 ml nan, najpierw H.A. 1 a teraz jej mieszam to z nan activ 1, raz tesciowa kupila jej bebilon i nie chciala go jesc.

ja sie chybz zbyt szybko poddalam jesli chodzi o kryzys w karmieniu ale obie sie meczylysmy, a to że Marcelina jadla co 4-6 godz tez mi nie pomoglo! i znowu mam marny biust 😞 ale przyznaje sie bez bicia, że przy moim trybie życia karmienie butelka jest o wiele wygodniejsze.

zostawanie samej z mala.... dla mnie rewelacja!! wole o wiele bardziej byc z nia sama niz jak ktos jeszcze jest! pierwszy raz z nia sama zostalam na 2 tyg po powrocie ze szpitala i bylam przeszczesliwa tym bardziej ze od samego poczatku moglam liczyc tylko na siebie!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
JaiHo ja tez nie bujam choc Marcelina swoj bujaczek uwielbia ale jest w nim tylko wtedy kiedy nie chce lezec a ja cos musze zrobic... dalam tez zakaz bujania tesciowej choc do niej nie dociera, nie lece tez do malej jak tylko zakwili, nieraz jest tak ze slysze ze sie obudzi bo opowiada po swojemu do misiow i czasem daje mi jeszcze pospac godzine 🙂 ona jest naprawde cudownym dzieckiem.
tez sie czasem prezy ale cieply reczniczek na brzuszku wszystko zalatwia. typowej kolki nie miala ani razu
czasem zastanawiam sie nad tym czy dobrze zrobilam zaprzestajac odciagania pokarmu ale mam nadzieje ze 5 tyg karmienie cos jej dalo. odkad daje jej nan widac ze jest zadowolona bo najedzona
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Mamuśki
ostatnio nie miałam czasu bo biegałam i załatwiałam co się da korzystając z tego ze babcia zostawała z małą

ja też nie bujam chociaż babcia oczywiście próbowała ale w efekcie mała się darła więc mam nadzieję że babcia zrozumiałą że maej się to nie podoba

MyCloud czy Ty karmisz i z piersi i nan active? bo ja karmię i tak i tak i zastanawiam się czy nan active jest odpowiednim mlekiem do karmienia mieszanego 🤔

cały czas za namową mamy mojej "walczę" o pokarm w cycach ale jakoś mi to nie wychodzi - jak odciągnę 30 ml z 1 cyca to jest sukces! a moja mała na 1 posiedzeniu potrafi i 100nan active wytrąbić...
przystawiam ją ile się da później jeszcze odciągam (tj doję się LE NIC NIE LECI!!) laktatorem no i przez ostatni tydzień nie mam wcale więcej mleka
do tego piję b dużo i herbatki laktacyjne i nic 😞
zauważyłąm że po moim mleku mała się nie pręży a po nan active tak więc zależy mi na karmieniu cycem żemy młoda nie miała probl z brzuszkiem no ale juz nie wiem sama co jeszcze mogę zrobić ... eszzz no.... 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, hej
przeżyłam tę noc i.. jestem wyspana!! nie wiem jak to się stało, ale Mały jak zasnął o godz 22:45 tak spał do 5:30 🤪chyba wczorajszy płacz i niespanie przez cały dzień i zwis na cycu zmęczył Go i to bardzo:laugh: za to cyce nad ranem chciały eksplodować:laugh:
Dziękuję za słowa otuchy, nie chcę się poddawać z piersią, ale też nie chce Go głodzić przez "kryzys 3ciego tyg", więc jak to się powtórzy to dam butle i tyle.
Własnie zastanawiam się nad zakupem leżaczka..
Dziś zapowiada Nam się dzień pełen gości 🙂

Do późnej mamusie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dziewczyny 🙂)
dzisiaj chyba moja kolej na bycie nieprzytomna 🙂), maly sie wczoraj wyspal cale popoludnie i wieczor i jak sie obudzil o drugiej w nocy tak ,,gadane" mu sie wlaczylo i przytulanie, nawet nie plakal tylko jadl i gadal i kazda pozycja byla zla do spania. Nic mu nie bylo bo sie smial itd. poprostu szczesliwe wyspane dziecko i ja z oczami na zapalkach, bo poszlam spac po pierwszej 🥴 . Przysnelismy ok.5:30 a o 6:00 T. mnie obudzil czy ja nie slysze, ze dziecko wola 😮 Pierwszy raz nie slyszalam, a spalam z nim w pokoju. 😮 . No i od poczatku, jedzenie, przebieranie, przytulanie itd. tu juz troche syna przejal tata, ale... jak zobaczylam co moi domownicy zdazyli narozpieprzac w domu nawet nie wiem kiedy, qwa.... oni chyba w nocy wstaja i balagania!tak mi nerwy puscily 🤢 . A jak jeszcze stwierdzili, ze jestem przewrazliwiona, bo pewnie niewyspana to rece mi opadly i nawet mi sie juz drzec odechcialo.
Synek teraz spi w najlepsze, ja chyba zaraz tez sie kimne 🙂)

milego weekendu!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka Mamusie 🙂
U Nas nocka do d...y Maly ma chyba zegarek w pupie wstawal oczywiscie o 23,1,3 a pozniej obudzil sie o 4tej i nie spi do teraz...prezenie zadna pozycja nie pasowala...mleczko co chwile chcial suszarka nie pomagala no mowie Wam szok...nie plakal ale oczywiscie stekal biedny 😞
i tak z rana uwalil dwie wielkie kupki i teraz lezy i patrzy na mnie :P
no i mialam wlasnie pisac frida jest BOSKA!!! juz drugi dzien czyszcze mu nosek i rewelka 🙂 elegancko schodzi wszystko! w nosku jak zagladalam nic nie bylo widac popsikalam woda morska i za chwile sprobowalam fridy a tu baboki wylatywaly...a normalnie ich widac nie bylo :>
Maly teraz zadowolony bo pewnie sie oddycha lepiej 🙂
co do glosu to bez zmian nadal ma chrype jak stary pijok 😉
Kurcze Maz wrocil baaardzo pozno mysle ze znow ok 22giej i pewnie odrazu pojdzie spac jutro pewnie dzien zleci i w poniedzialek znow wyjezdza 😞
mi sie wlasnie spac odechcialo zreszta siedze tak od 4tej wiec pewnie zmeczenie mnie dopadnie ok 14stej.
Co do karmienia piersia i zmuszania sie do tego to sie Wam dziwie 😉
Aaana sluchaj siebie a nie Mamy...
Ja powiedzialam rodzicom prosto z mostu co mysle na temat tego zmuszania do karmienia...
co do prezenia to moze dziecko sie prezy przez to ze karmisz 50/50 albo mleko modyfikowane nie takie.
Choc ok 3tyg zaczyna sie wlasnie to stekanie prezenie itd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...