Skocz do zawartości

Luty 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 30 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaana

    2035

  • iwiokej

    2637

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
dzien dobry
ale wstyd!!!!!!!!!!!!!!!! ☺️ zaniedbalam brzuszek ale nie mam na nic czasu a jak mialam czas to nie mialam komputera 🤢

my juz po pierwszych szczepieniach!! 5w1, rotawirusy i wzw b
bardzo sie balam ze moja malutka bedzie krzyczec, ale moj dzielny bobas poplakal moze minute i tyle, fakt ze pozniej w domu troszke ja brzuszek chyba bolal ale po okladach z cieplego recznika wszystko przeszlo.
ja juz nie karmie i nawet nie mam co odciagnac Marcelinka jest juz w 100% na mleku modyfikowanym ale bardzo jej sie to podoba!! prawie wogole nie placze!! jest ciuchutka i usmiechnieta! w ciagd doby 2 razy spi po 6 godzin-raz w ciagu dnia raz w pierwszej czesci nocy i tak to po 2-3 godzinki przysypia.
wazy juz 4950g :] i juz pierwsza partie ciuszkow schowalam bo sa male! nie wiem jak u Was ale u mnie szafy pekaja w szwach-masa prezentow glownie ciuszki!! nawet nie zdaze ich wszystkich jej zalozyc

jesli chodzi o wage ja juz dawno doszlam do wagi sprzed ciazy ale chce jeszcze stracic 4 kg ale to juz nie jest takie proste!!

w srode mialam juz wizyte kontrolna u mojej gin i jeste wszystko ok! dostalam recepte na plastry anty i czekam teraz na okres i zaczynam zabezpieczanie

czuje sie w pelni spelniona i szczesliwa mama!

czy wszystkie lutowki zdazyly sie rozpakowac w terminie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sibi ale masz sliczną Kruszynkę 🙂
Ja juz też niektóre ciuszki schowałam wiec powoli trzeba coś nowego kupić.
Mi zostało niby 8 kg jeszcze ale w sumie tego nie widać 🙂 Chociaż 3 cm do zapięcia w spodniach brakuje 🙂
Fajnie że w pełni się cieszysz z macierzyństwa. Ja powoli już też ale to jeszcze nie wszystko :P

a Tu Moj Fifi ze swoją przytulanką 🙂 [img size=350]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/SNC11662.jpg" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
🙂
Klaudia mala urodzila sie z czarnymi oczami a z dnia na dzien ma coraz jasniejsze i bardziej niebieskie.my oboje z mezem mamy niebieskie oczy wiec raczej ona tez powinna miec niebieskie

ja tez wlasnie nie we wszystkich spodniach sie dopinam ale mam nadzieje ze to sie zmieni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej zagladam na chwilke bo Maly strasznie niespokojny 😞 nie spi od 1wszej w nocy aby drzemie po 15min i za chwile budzi sie prezac stekajac itd... wysypka jest wieksza takze od dzis wprowadzam mleko dla dzieci ze skaza bialkowa! dzwonilam juz do pediatry bo mowie Wam nie daje rady 😞
nie spalam od 1wszej w nocy!Meza nie ma wraca jutro...kolezanka mi zostala z Malym a ja bylam rano u lekarza z tym moim palcem i dostalam az 3antybiotyki bo to mogla sie zainfekowac kosc palca dlatego tak mnie boli ten palec 😞
ojj jak mam dosyc 😞 a do tego wszystkiego Maly sie meczy 😞 serce mi sie kraje jak patrze jak sie prezy...odstawiam wszystkie krople debridat i przechodzimy na to mleko nowe i zobaczymy jakie beda efekty!
a tak poza tym to wczoraj mega poklocilam sie z Mezem 😞 a dzis on wyjechal wiec jestem w sytuacji jak Nikos 😞
no ale juz wszystko ok ale powiedzialam takie przykre rzeczy 😞
bo sie okazalo ze w poniedzialek musi jechac znow do pracy wraca we wtorek bo w srode jest swieto i znow jedzie w czwartek do piatku...weekend w domu i pozniej od poniedzialku do piatku na wyjezdzie bo ktos tam idzie na urlop i tylko ten koles i Maz maja szkolenie BHP i Mariusz musi go zastapic 😞 niby 2tyg...siora do mnie przylatuje 17marca do 31marca wiec na szczescie nie bede sama...
Sliczne macie dzieciaczki 🤪
co do oczu to kazde niemowle ma takie ciemno granatowe ze prawie czarne a pozniej sie zmieniaja 🙂
Olafikowi sie rozjasniaja od zrenic ma bardzo jasne niebieskie 🙂Maz ma zielone ja niebieskie wiec ciekawa jestem...
Kolezanki corce oczy sie zmienily w wieku 7lat!!!nawet fotki widzialam az ciezko uwierzyc ale sama widzialam...niezly skecz 😉
Klaudia jak rozmowa z Mezem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej,

fajne sa te lutwe dzieciaczki. Czy Wasze anolki tez maja napady zlosci? Klara po poludniu nie chce spac tylko drzemie i budzi sie i jest zmeczona, i wtedy daje czaadu. W sumie to dobrze, ze wieczorem, gdy jest juz maz 🙂
Klara konczy dzis 3 ttyg. i od 8 doby chodzi na spacery, jezdzi z nami "w miasto" zalatwiac rozne spraawy i wlele osob dziwi sie temu, bo to takie male dziecko. A wy jk funkcjonujecie?
A czy wasze dzieci tez maja tak czesto czkawki - nam to pozostalo po ciazy 😉

Jesli chodzi o powrot do formy po porodzie, to mi zajal kilka dni. Z powrotem mam 36 r., ale walcze z skora na brzuchu i od 1 tyg. po porodzie cwicze.

A wam zostala ciemna linia?

pozdr. [img size=200]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/14dzienKlary.jpg" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej mamuski, ja dzis nie zorganizowana jestem jakos hehe
Mała od 5 nie spala a ja z nia, o 8 mialam usg, po wczorajszej wizycie u gina, na szczescie zadnych pozostalosci nie ma, infekcja tez juz zeszla ,ale nadal mam czerwone krwawienie, gin stwierdzil ze to przez ta infekcje,ale juz powoli macica wraca do normy.
Jakas nie wyspana dzis, tylko 4 h sie udalo, mała poszla spac od 10 do 12 ale ja w tym czasie nie spalam.

okolo 14 bylysmy na 20 minut na spacerze, ale chlodno dzis i wieje wiec szybko wrocilysmy, noi jeszcze byłego spotkałam ehhh, udawalam ze go nie widze, ale mnie zaczepil, DEBIL , dobrze ze nie gadal nic o tych raachunkach za internet ehh

Jeszcze obiad nie wstawiony, w domku bałaganik , a mala na cycku, moze zasnie to troche ogarne.

Anitek dasz sobie rade z małym, mój M.tez ma delegacje w kwietniu i zostaje sama.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej mamusie
ja dzis padam ze zmeczenia. mały daje niezle dzis popalic, co pól godziny chce na cyca, ssie ok. 45minut, zasypia po czym odkladam go do lozeczka i od razu sie budzi.. i znowu cyc i tak w kolko.. brk mi sił, rece bolą..
od rana dziwnie sie prezyl i ryczał wiec podałam mu pierwszy raz sab simplex,zobaczymy jak zadziala na malego.
mam ksiazki jezyk niemowlat i zaklinaczke.. chyba zaczne wdrazac prosty plan.. zaraz wkleje wam linka, tam mozna sciagnac zaklinaczke tracy hoog w pdf na dysk 🙂
http://chomikuj.pl/Venusjanka?fid=13550859
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie skonczyłam poprzedniego postu bo mała rykwa zaczeła płakac.. teraz oczywiscie tez kima na raczkach, nie odkladam go do lozeczka bo nie chce sluchac placzu, na dzis juz dosc.

chcialam Was spytac czy wasze maluchy tez zezuja oczka?? Igorek od 3 dni czasami robi zeza zbieznego..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej ja na chwilke tylko...Tak jak pisalam Maly nie spal od 1 w nocy no i razem udalo nam sie zasnac na 2godz. Co zje to zwymiotuje juz nie daje rady 😞 psika co chwile choc goraczki nie ma...zaraz popsikam nosek moze jakies baboki go mecza.
Dodi najgorsze to to ze on mi zaczal wymiotowac 2dni temu i naprawde ciezko...nie mam sie jak ruszyc nawet z nim a do tego ten cholerny moj palec ze nawet na spacer nie moge isc 😞
siora przylatuje w srode wiec bedzie razniej.
Martus co do zeza to to jest rzecz normalna u niemowlat bo nie maja jeszcze wycwiczonej koordynacji galek ocznych i tak do ok 3-4miesiaca bedzie to trwalo 🙂 wiec spokojnie 🙂
Dodi ja sie jeszcze oczyszczam i juz zaczynam sie martwic czy to normalne 😞 przeciez to juz 5tyg!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej.
Ja w końcu dzisiaj spokojniejszy dzień mam 🙂
Wygląda na to, że moja mała nie miała ani kolki, ani wzdęcia, a zwyczajnie głodna była i robiła takie sceny. Cyc albo jej nie smakował, albo za słabo leciał, nie wiem o co jej chodziło. Wczoraj już robiła takie akcje, że do lekarza chciałam jechać. Wierzgała rączkami, nóżkami i krzyk był bardzo przeraźliwy i wciskała się całym swoim ciałkiem w moje ramiona. Postanowiłam ją dokarmić butlą i nie ma dziecka 🙂 Co ze mnie za matka, że nie widziałam, że dziecko głodne 🤨
Dziewczyny napewno dacie sobie same radę, ja od 3 tygodni jestem sama z małą całymi dniami i jakoś daję radę. Raz lepeij,a raz gorzej 😉
boroovka moja mała też straszna złośnica i ostro daje popalić 🤔
Czkawkę ma prawie po każdym karmieniu, bo zawsze jeszcze musi postękać.
Martuś ja mam to samo, mała ledwie zje i zaraz się budzi, nawet nie zdążę wyjść z pokoju, a ona już płacze i muszę brać ja na ręce. Może Twój mały też nie dojada, dlatego tak szybko się budzi. Ja małą dzisiaj dokarmiłam 60ml i jest lepiej, mam chwilkę spokoju 🙂
Mojej małej też zdarza się zezować. Jest to u niemowlaków normalne i powinno zanikonąć ok 12-16tygodnia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
widze ze dzis kiepska frekwencja 😞
Moja zasneła tez po wielkich trudach, w sumie byla grzeczna.Ale czesto strasznie jęczy, pręży sie i krzyczy ,i nadyma, myslicie ze to mogą byc zaparcia?? kupke robi luźną wiec juz sama wariuje.

Co do Zeza moja tez robi, i czasem tez przewraca oczkami tak ze bialka widac, ja wtedy patrzc nie moge bo schizuje ze cos sie dzieje.

Tez jj wyskoczyły krosteczki takie na buźce, i troszke ma czerwoną głowkę, nie wiem tez czy to potówki czy cos innego.

Co do czkawki ma ją non stop, az juz sie dziwie ze tak czesto mozna czkac 😞 jak sie naje i dostanie czkwawki to ulewanie nie uniknione.

Ja od 2 tyg jestem sama, i jakos daje rade, tez raz lepiej raz gorzej ,ale zbieram siły i jakos leci.

Jutro mamy gosci, znajomi pierwsi przychodza.

A Julcia juz jest taka ciezka ze ledwo ja trzymam, i dostałam bólu pod łopatką i meczy mnie od ilku dni, az poszlam wczoraj do lekarza i dał mi skierowanie na przeswietlenie , nie wiem czy jak sie karmi to mozna sie przeswietlac???? ale w sumie mówilam lekarzowi ze jestem 3 tyg po porodzie

Anitek mi paznokiec zlazi po tym uderzeniu 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anitek przykro mi że się pogarsza 😞 chyba jednak nie potówki 😞 obojętnie czy skaza czy AZS zmień jak najszybciej mleczko bo będzie się pogarszać.

Jeżeli to nie potówki to nie kąp w krochmalu bo też się pogorszy,krochmal wysusza skórę,najlepsze są emolienty 🙂

To jest dziadostwo 😞 ja to już momentami nie mam siły 😞 U Nas Mała jest znowu wysypana,i nie wiem po czym 😞 wprowadziłam tylko Neskę,ale chyba nie powinnam 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anitek85 napisał:
Hej ja na chwilke tylko...Tak jak pisalam Maly nie spal od 1 w nocy no i razem udalo nam sie zasnac na 2godz. Co zje to zwymiotuje juz nie daje rady 😞 psika co chwile choc goraczki nie ma...zaraz popsikam nosek moze jakies baboki go mecza.
Dodi najgorsze to to ze on mi zaczal wymiotowac 2dni temu i naprawde ciezko...nie mam sie jak ruszyc nawet z nim a do tego ten cholerny moj palec ze nawet na spacer nie moge isc 😞
siora przylatuje w srode wiec bedzie razniej.
Martus co do zeza to to jest rzecz normalna u niemowlat bo nie maja jeszcze wycwiczonej koordynacji galek ocznych i tak do ok 3-4miesiaca bedzie to trwalo 🙂 wiec spokojnie 🙂
Dodi ja sie jeszcze oczyszczam i juz zaczynam sie martwic czy to normalne 😞 przeciez to juz 5tyg!!!!!!!!


Anitek ile razy ci zwymiotował?jakiej konsystencji to było?mleczko czy takie jak twarożek?czy zdarza sie codziennie?jakie mleczko pije i czy dużo?

jakby co pisz na maila:[email protected] chyba,ze jesteś na nk?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...