Skocz do zawartości

Luty 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
ja sama szatke wybralam bo mi sie podobala
http://www.allegro.pl/item968468758_chrzest_szatka_do_chrztu_swieca_atlas_kwadrat.html

szatke sie daje po polaniu dziecku glowy woda, robi to chrzestna, ma to jakies znaczenie symboliczne-w pismie sw (chyba) jest napisane ze "przywdziewa biala szate) i wtedy matka chrzestna kladzie ja na dziecku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaana

    2035

  • iwiokej

    2637

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Titinka, szatkę u Nas położył ksiądz na brzuszku przed polaniem główki wodą, nie wiem co wtedy mówił, bo Nasz Św.Igor 😉) wydzierał się w tym momencie w niebogłosy 🙂
a jeśli chodzi o symbolikę szatki to nie mam pojęcia jak to jest ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oj latka lecą niestety 😞
Suknię jadę ogladać w przyszłym tygodniu, bo już spać po nocach nie mogę hihi. Od poniedziałku jestem na diecie i już efekt widzę. Spodnie luźniejsze i brzuszk bardziej płaski 🙂 Także jak nie bedę się tak opychać jak wcześniej, a nie bedę 😜 to napewno schudnę szybciutko, przynajmniej mam taką nadzieję 😉Bo ostatnio sobie folgowałam za bardzo i na noc wyżerki sobie urzadzałam, a tak dzisiaj o 16 obiad i koniec 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Całkiem możliwe, że zależy od księdza, bo wcześniej jak byłam chrzestną u mojego brata córki, to właśnie mi się wydaje, że ja kładłam szatkę, ale to było kupę lat temu więc nie jestem pewna, a rok temu jak połozyłam u innego księdzqa to właśnie zwrócił mi uwagę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mona dobre ;d;d;d;d
pomaga chociaż??
Ja też zastosuję, kupiłam tabletki bo ćwiczyć nie mogę i co... i przytyłam 1,5 kg tak że nie mam 12 kg na plusie tylko 13,5 kg, załamię się
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wcisnęłam Małemu 50ml mleka przez sen, mam nadzieję że pośpi chociaż do 4tej.
Wiecie jest mi smutno, że odchodzę od karmienia Młodego cyckiem 😞 też tak miałyście?

Powoli zbieram się do spania, bo znów nieprzytomna będę.

Mona jest to najskuteczniejsza dieta 😁 ja potrafię wszystkiego sobie odmówić, ale nie jedzenia kiedy jestem głodna 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cruella u mnie pomaga, bo ja naprawdę się rozhuśtałam z tym jedzeniem. Wpierniczałam masę słodyczy, ciągle coś podjadałam i na noc się opychałam. Po ciąży miałam już swoją wagę, ale przez to podjadanie przytyłam 2-3 kg i teraz musze to zrzucić, choć chciałabym z 5-6 kg zrzucić 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Martus mi na samą myśl, że bedę musiała przestać karmić piersią już się smutno robi, ale pewnie jak do pracy wrócę to bedę musiała, bo o sciąganiu raczej nie ma mowy, a nie wiem czy mój cyc wytrzyma 8h 😞
Ja się zaparłam i jak narazie wytrzymuję, mobilizujaco działa na mnie chyba ślub 😜 choć wcześniej chyba przez niego podjadałam z nerwów, że to juz tuż tuż 😉
Dobranoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eeehhh..nie umiem tu pisac postów teraz... aaaaa

U nas pobudka o 5 ;-)) za to poszłyśmy spac o 21, padłyśmy razem mała z cycem w buzi a ja obok niej. Mama próbowała mi ja zabrać to podobno przez sen ją mało nie pobiłam hehe 🙂 udało jej się to dopiero po godzinnej przerwie wtedy spałam już jak kamień ;-))

Anitek: CandyMonka a Ty co do Danii sie wybierasz 🤪
hehe całkiem mozliwe :P

aaana: CMonka nie byłam jeszcze - gdzies na slaska trzeba jechac, i po becikowe tez nie = a podobno trzeba w 3 mies zgłosić
a no ja też nie byłam, pamiętam że tam na śląskiej zawsze kolejki gigantyczne były aż na zewnątrz budynku więc boję się tam jechać..hmmm..może dzisiaj spróbuję bo moja lekarka w przychodni już furii dostaje, że tego nie mam a we wtorek szczepienie ;/

kurde głupio mi się tu pisze post! gdzie są emoty ?? jak zacytować ?? jak wkleić obrazek ?? o co tu biega w ogóle ?????? :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzien dobry 🙂
nocka przyjemna nawet bardzo 21.15-8.05 moj maluch spal 🙃 no ja troche tu zabawilam i spalam mniej ale czuje sie mega wypoczeta 🙂
wczoraj jadlysmy marchewke dzis zobaczymy jak pojdzie z kaszka 🤔 moze bedzie lepszy wynik jak wczoraj. Marcelina upodobala sobie soczek marchewkowy z jablkiem i dynia baaaardzo lubi 🙂
zapomnialam sie Wam wczoraj pochwalic 😜 w sobote wybieramy sie na basen 😎 i ciekawa bardzo jestem jak sie Marcelinie spodoba 🙂

aha kiedys pisalysmy o glowkach i o upodobaniach naszych dzieci odnosnie stron wiec Marcelina juz wlasciwie nie ma tego problemu. podkladalam jej caly czas (wszedzie) zwinieta w rulon pieluche pod prawa str i juz jej sie ladnie wyprostowala glowka, jeszcze tylko w nocy wciskam jej poduszke przy prawej stronie zeby sie nie zapominala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć dziewczynki 🙂
U nas nocka też dobrze, o 19 kąpile butla i spała do 5 ale od 5 trochę marudziła, na szczęście zaraz usnęła 🙂

My dziś jak się okazało mamy gości, przyjeżdża do Nas najstarszy senior z rodu M, normalnie nie wiem czy jestem gotowa na taką wizytę zwłaszcza że siedzę w szlafroku i piszę tutaj 😁 😁 😁 😁
No nic do popołudnia trza się ogarnąć, fryzjerkę już ściągnęłam zaraz powinna być 🙂
Suknia dla Amelii przygotowana.
Teraz szybkie ciasto i jakąś przekąskę, chyba skuszę się na filety z kurczaka zawijane z boczkiem oraz suszonymi pomidorami i zawijane w cieście francuskim, szybko a smacznie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej, ja sie dzis kiepsko czuje, wczoraj dostalam czkawki wieczorem, i popijałam do skutku zimną wodą, rano wstalam z bolącym gardłeem, katarem i bolącą głową, sse tantum verde moze cos pomoze.

Cruella jakie pysznosci gotujesz 🙂 chetnie bym wciela cos takiego 🙂
udanego spotkania 🙂
Sibi -fajnie ze Marcelinka lubi soczki.
Monka Ty spiochu 🙂
Mona ja tez polubilam karmienie piersią 🙂 20 WRZESNIA WRACAM do pracy, i juz w lipcu bede powoli odstawiac mała, szkoda bo ona lubi cyca przytulac 🙂

generalnie dzis chyba znów ciepło, spalam 6,5 godz z małą pzerwą takze do wytrzymania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze mała znowu mi marudzi i bije się ze mną wrrrrrrr
Dodi zagapiłam się z tym wyjściem do Ciebie i żałują bo u Was znowu ciepło a u nas leje ;-((((
Sibi powodzonka na basenie ;-))) też musze się wybrać ;-)) koniecznie porób fotki!
Cruella:
Teraz szybkie ciasto i jakąś przekąskę, chyba skuszę się na filety z kurczaka zawijane z boczkiem oraz suszonymi pomidorami i zawijane w cieście francuskim, szybko a smacznie 🙂

🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 właśnie wbijam zęby w monitor hehe

a ja dziś jestem umówiona na rozmowe z adwokatem w sprawie alimentów 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...