Skocz do zawartości

Witajcie Listopadówki 2011 | Forum o ciąży


coriana

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
hej dziewczynki, ja już po wizycie.

i coo..
i Kubuś, tzn najprawdopodobniej - ale się ciesze, czułam że to on!
Dzidziuś zdrowiutki i cały! Serduszko bije 149 razy na min. Waga moja się nie zmieniła - dalej 51.4.

Jestem taka szczęśliwa, że nawet nie poprosiłam o zdjęcie z usg, wiec maluszka wam nie pokaże. Ale jest już duży, ma długie nóżki i rączki,tzn duższe niż ostatnio 🙂 Akrobata z niego. Strasznie prostuje nóżki, i te wibracje które czujemy to ruchy maluszka. Jutro idę po skierowanie na badania..
Nawet nie wiem ile dokładnie ma cm, lekarz mierzył, ale mówie wam że byłam w takim amoku. Miałam jakieś złe i głupie myśli, a tu prosze - wszystko ok. Moje szczęście! ahh.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosiaq

    1781

  • Cherry

    2655

  • Shelby

    2530

  • madzia_m3

    1652

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej!
Moje maleństwo jeszcze nie ujawniło swej płci. Niedawno się przeprowadziłam z narzeczonym i w pierwszym śnie na nowym miejscu była dziewczynka a to się podobno sprawdza.
Samopoczucie ok, jakbym nie była w ciąży. Jedyne co mi o tym przypomina to rosnący brzuch i puchnące stopy.
Ruchów jeszcze nie czuje (chociaż nie wiem jak powinnam je czuć 😞 jak to jest?) martwię się bardzo, chociaż mówią że od 20 tygodnia się zaczyna, to daje jeszcze maleństwu 2 tygodnie.
Zdjęcie miałam w urodziny 30.05 i popłakałam sie piękny cud 😁 lekarz go mierzył i wszystko ok tętno też.
Mam pytanie jakie witaminy łykacie? Mi lekarz polecił Femibion.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajta 🙂
Ale żeście mi smaka narobiły na te gołąbki i grillowanego ananasa 🙂 mniaaam.
Dziewczyny ja jeszcze 2 dni i URLOOOOOOOOOOOOOOOOOP 🤪 🤪 🤪
Ale sie ciesze. Wreszcie dowiedzimy rodzinke.
Dzisiaj bratowa umowila mnie na USG 4D na poniedziałek 12 czerwca 🙂 🙂 🙂 Jak tylko dostane filmik to wrzuce na stronke 🙂
A ja sie wczoraj tak zdenerwowałam- mówie Wam. Odebrałam synka z przedszkola a pani mowi mi ze starszy chlopiec udezyl Kubusia w głowe jakims mlotkiem plastikowym. Synek zaplakany guz na głowie. 😞 😞 😞 Omało co z nim nie zaczęłam plakac. Do tego w nocy przezywal to strasznie no mowie Wam najbardziej zła jestem na te przedszkolanki, przeciez nie powinny dopuscic do takiej sytuacji. 😠 😠 😠 😠 😠.
A my dzisiaj juz po wieczornej kąpieli siedzimy i owoce wcinamy 😉
A wy co porabiacie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja biorę Femibion. wcześniej 1 a teraz 2. Strasznie duże te tabletki ale daje radę.
Lala89 gratuluję !!! Przeczucia się sprawdziły a kalendarz chiński ? 🙂
Ja bardzo często łapę się na tym że o swoim Maleństwie mówię tak jakby był chłopcem, ale nie wiem na ile się to sprawdzi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
lala89 zostań wróżką, skoro masz takie zdolności przewidywania 🙂 🙂gratulacje 🙂)

mi dziś się załamał ząb i jutro idę do dentysty 😞 strasznie się boję, jeśli będzie do wyrwania to w piątek do chirurga, pewnie będzie mnie to wszystko tyle kosztowało, co usg u Kukunari :|

powiem Wam że chodzę na fundusz i miałam już 3 razy usg, może dlatego, że lekarka ma swój sprzęt

wracałam dziś z dworca do domu i strasznie zaczęło mnie kłuć w podbrzuszu, myślicie, że coś się tam niedobrego dzieje, czy to tylko zmęczenie aktywnym dniem?? teraz leżę i już nie boli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Shelby napisał(a):


mi dziś się załamał ząb i jutro idę do dentysty 😞 strasznie się boję, jeśli będzie do wyrwania to w piątek do chirurga, pewnie będzie mnie to wszystko tyle kosztowało


z dentystą uważaj na znieczulenia ponieważ będąc w ciąży tylko w drugim trymestrze można znieczulać i to tzw. połówką czyli połową dawki. Sama lecze zęby w ciąży wiec wiem. przeszłam kanałówkę bez znieczulenia w pierwszym trymestrze.... 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Shelby będzie dobrze. Ja cierpię na traumę stomatologiczną więc chodzę do specjalnej lekarki, chociaż jej też kończy sie cierpliwość i wolałaby mnie uspać zrobić wszystko i pogonić. A nie rycząca pacjentka i trzęsąca się ze strachu... 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
lala! gratuluję Kubusia! Naprawdę niezłe miałaś wyczucie...Witaminki łykam Prenatal Classic. Z głodem już się u mnie uspokoiło, ale na początku cały czas chodziłam głodna i trochę się oszukiwałam owocami albo wodą z cytryną. Za to teraz jak mam mniejszy apetyt, to urosłam przez ostatnie 2 tygodnie masakrycznie! Aż mi się wierzyć nie chce jak spojrzę na swój brzuchol! Na wadze przez ostatnie 4 tygodnie około 1,5 kg do przodu. Jutro mam wizytę i trochę stracha czy wszystko z Maluchem jest ok (to już chyba norma, że tak mamy). Umówię się na połówkowe i poproszę o zwolnienie. Oto sprawy do załatwienia na jutro 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cherry napisał(a):
Czy Wy też średnio co 3-4 h jesteście głodne jak wilk?


Na początki ciazy musiałam jeść co 2 godziny a teraz wytrzymuję nawet do 4, ale nie więcej 🙂 Burczy mi w brzuchu i robi mi się słabo więc unikam bycia głodną 🙂
Właśnie zjadłam zapiekankę i makaron z sosem pieczarkowym i jeszcze się oblizuję 🙂 Waga mi się zepsuła, to chyba znak, że nie powinnam się ważyć przy takim apetycie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja jestem głodna cały czas 😜 ale staram sie jesc rozsądnie zeby nie wyglądać jak wieloryb. Lala gratuluje Kubusia 🙂 Fajnie że już wiesz co będziesz miała. Nie wiem jak u was w mieście ale u mnie w tych sklepach dla dzieci strasznie drogo Na głupiej butelce jest różnica 7 zł Zamawiam wiec z allegro bo sie mi nie spieszy żeby mieć coś od razu 🙂 W sklepie poogladądam a póżniej w domu szaleje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jutro będzie bardzo dużo dobrych wieści i może uzupełni się lista płci na naszym spisie listopadówek 🙂

Czekamy na informacje! nie zapomnijcie napisać!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14A11 napisał(a):
Ja jestem głodna cały czas 😜 ale staram sie jesc rozsądnie zeby nie wyglądać jak wieloryb. Lala gratuluje Kubusia 🙂 Fajnie że już wiesz co będziesz miała. Nie wiem jak u was w mieście ale u mnie w tych sklepach dla dzieci strasznie drogo Na głupiej butelce jest różnica 7 zł Zamawiam wiec z allegro bo sie mi nie spieszy żeby mieć coś od razu 🙂 W sklepie poogladądam a póżniej w domu szaleje


Też jestem z Krakowa, wiec niestety ceny mnie też przerażają. Jak znajdziesz coś co warto kupic na Allegro to wstawiaj linki 🙂 Może załozymy oddzielny temat z informacją "co warto kupić". Pojawiło się już sporo linków z pościelą, wiec może warto to uporzadkować, co polecamy innym przyszłym mamom 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jest mi tak gorąco, że chodzę w domu w gatkach. Fakt ze swoim grubym tyłkiem ale co tam... Próbowałam męża namówić by w ramach solidarności małżeńskiej założył moje stringi i pochodził tak ze mną ale nie chce.... 😁 🙃 🙃 🙃

ale mi odbija 🤪

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczynki coraz wiecej danych na naszej liscie 😁
Lala - gratulacje - wiedzialam ze bedzie dobrze 🤪 a do tego swietna intucja 😁

1. Ella1 - 02.11 - Dziewczynka - Majka

2. Krusyna - 03.11 - Chłopczyk - Maks
3. Fewka1 – 05.11
4. LastUnicorn - 04.11/09.11 - Mirek lub ???
5. Angelcia - 08.11

6. Mdg87 – 08.11 - Dziewczynka
7. Colograna – 09.11 - Lena lub Mikołaj
8. GosiaQ – 10.11
9. TyszAnka - 10.11
10. Emilka9 – 11.11 - Klaudia lub Mateusz
11. Pupi19 – 11.11
12. Bejbi – 12.11 - Blanca lub Kacper
13. Magdalenka85 – 13.11
14. 14A11 – 14.11
15. Coriana - 14.11
16. Karolina8587 – 15.11 - Zosia,Amelia,Oliwia lub Bartosz, Kuba
17. Martusiap - 15.11
18. Madzia_m3 – 15.11/19.11
19. Sicha - 18.11
20. Kukunari - 19.11 - Coral/Amber lub Diego/Dustin
21. ManaLoa- 19.11
22. Queen - 21.11 - Jan Jakub
23. Shelby – 21.11
24. Skrzatunio - 22.11. - Julia albo Kacper

25. Lala89 – 23.11 – Chłopczyk - Kubuś
26. Mia7 - 23.11 - Iza lub Marcel
27. Cherry - 24.11 - Lenka/Pola lub Leon
28. Kerini – 25.11
29. Nataszap - 25.11
30. Marinel 25.11 - Emilka lub Mateusz

31. Zuzanna35 - 25.11 - Chłopczyk – Oskar
32. Asyana - 26.11
33. Monica – 28.11
34. Aaagata – 28.11


ciekawe czy w naszym listopadzie w przewadze beda babeczki czy chlopalki 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja znalazlam fajne wozki:

http://allegro.pl/wozek-raptor-exclusive-z-fotelikiem-sprawdz-i1638823183.html
http://allegro.pl/super-wozek-hitreec-w-super-cenie-kurier-gratis-i1640500244.html

Jednak kupie wersje 3 w 1 😉
Co myslicie o kolorze zielonym dla dziewczynki?

Ja bym non stop cos jadla, ale probuje sie ograniczac. Co miesiac przybywa mi ok 1,5kg 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mdg87 napisał(a):
A ja znalazlam fajne wozki:

http://allegro.pl/wozek-raptor-exclusive-z-fotelikiem-sprawdz-i1638823183.html
http://allegro.pl/super-wozek-hitreec-w-super-cenie-kurier-gratis-i1640500244.html

Jednak kupie wersje 3 w 1 😉
Co myslicie o kolorze zielonym dla dziewczynki?

bardzo podobne do mojej bylej bexy - podobaja mi sie oba - pierwszy ma chyba lepszy hamulec - tezm ielismy taki - a co do kolorow to mysle, ze zielen, czerwien, zółty sa uniwersalne zarowno dla dziewczynki jak i dla chlopca
Dziewczyny ja poszukuje wozek w paski najlepiej kolorowe jak traficie na taki to prosze o cynk 🙂 Juz jedne znalazlam - i juz jestem zakochana 🤪
ETNO
Ja tez bym jadla i jadla ale terazj uzn ie odczuwam tak czesto glodu jak wp ierwszych tygodniach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
  • Dodaj nową pozycję...