Skocz do zawartości

Witajcie Listopadówki 2011 | Forum o ciąży


coriana

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 21,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosiaq

    1781

  • Cherry

    2655

  • Shelby

    2530

  • madzia_m3

    1652

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Shelby napisał(a):
o i ja tak samo! 🙂

nawet frytki z mc donalds :P


o ale bym zjadła frytek 🙂 ja tez nie liczę kalorii ale zwracam uwagę żeby jedzenie nie miało emulgatorów lub miało ich jak najmniej i nie było szkodliwe dla dziecka. Poza tym jem wszystko na co mam ochotę. W tej książce "tania ciaza" jest napisane, że kobieta w ciązy powinna jest codziennnie 4 łyzki natki pietruszki, wypijac szklanke soku z buraków i szklanke soku z pomidorów. Obrzyliwość!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marinel napisał(a):
Shelby napisał(a):
o i ja tak samo! 🙂

nawet frytki z mc donalds :P


o ale bym zjadła frytek 🙂 ja tez nie liczę kalorii ale zwracam uwagę żeby jedzenie nie miało emulgatorów lub miało ich jak najmniej i nie było szkodlowe dla dziecka. Poza tym jem wszystko na co mam ochotę. w tej ksiązce :tania ciaza" jest napisane żekobieta w ciązy powinna jest codziennnie 4 łyzki natki pietruszki, wypijac szklanke soku z buraków i szklanke z pomidorów. Obrzyliwość!


akurat te teksty z tej książki potraktowałam z przymrużeniem oka 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny które miały usg połówkowe powiedzcie czy lekarz sprawdza wszystkie narządy w tym przezde wszystkim serduszko ale nie tylko czy równo bije ale no komory, czy nie ma ognisk hiperechogenicznych itp? Zastanawiam się czy mój lekarz zwróci na to uwagę bo do tej pory nie robił nic tą metodą Dopplera. Tylko w 12 tyg jak byłam na 3g to pani powiedziała że przepływ jest bardzo dobry. Zastanawiam się nad USG 3G żeby wszystko dobrze sprawdzili, choć na 2d chyba lekarz tez wie co robi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jeżeli jest dobry lekarz to i na 2d Ci powie, ja byłam 22.06 na 3d i powiem Ci, że się uspokoiłam bo bardzo się bałam o moją kruszynkę chodzi o to, że biorę lekarstwa na chorobę przewlekłą i bałam się czy nie uszkodziły płodu. A gdyby nie to wtedy nawet bym nie szła na 3d bo mam bardzo dobrą Pani gin.
a usg połówkowe mam na 13.07
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie sobie przypomniałam ze mam jedną rzecz dla dzidzi 🙂 Kiedyś kupiłam siostrzenicy taki dresik w którym nie pochodziła długo bo był kwiecień to siostra mi go dała twierdząc że kiedys mi sie przyda. No i mam 🙂 Rozmiar 62 więc na listopad jak znalazł. Pod warunkiem że będzie dziewczynka bo to taki fiolecik 🙂
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/405/zdjcie0001gr.jpg/][IMG]http://img405.imageshack.us/img405/8278/zdjcie0001gr.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/89/zdjcie0002p.jpg/][IMG]http://img89.imageshack.us/img89/5528/zdjcie0002p.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczynki! Ale u mnie od samego rana świeci słoneczko i jest cieplutko. Nareszcie!! 😁
Zaraz zrobię sobie mała kawkę z mleczkiem i idę na tarasik posiedzieć i poczytać moją prace mgr. Może na świeżym powietrzu szybciej mi to wszystko do głowy wejdzie..
Już się nie mogę doczekać przyszłego tygodnia bo w poniedziałek obrona i jak już będzie po to będę myśleć tylko o mojej kruszynie. W środę (13 lipca) wizyta u pani gin, a w sobotę (16 lipca) USG połówkowe. 😁
Ale miałam dziś dziwny sen, a mianowicie poszłam na wizytę do mojej gin, a tam jej nie było, tylko jakieś 3 dziewczyny wyglądające na studentki i to one mnie badały! Kłóciły się między sobą krzyczały a ja byłam panicznie wystraszona. Jak zapytałam czy na następną wizytę pani doktor już wróci, oznajmiły mi że ona zrezygnowała z zawodu lekarza i to one teraz się będą mną zajmowały hehe normalnie koszmar
Aż mi ulżyło jak się obudziłam 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc. U mnie pogoda tez ladna.
Na polowkowym lekarz posprawdzal wszystkie narzady. Usta nie maja rozszczepu, serducho - 4 komory, mozg itd tez ok.
Teraz mam wizyte 19 lipca ale usg teraz chyba nie bede miala. Mam zrobic badanie moczu, morfologie i glukoze.
Co do jedzenia to moge wcinac bez przerwy. Jem prawie wszystko. Juz przytylam ponad 6 kg.

Kukunari i cherry zdjecia brzuszkow super.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaagato a w jakich miejscach w Krakowie już byliście? Bedę wiedziała wówczas co Wam wskazac no i na jak długo przyjeżdzacie?

Zdjęcie brzuszka wstawię po weekendzie bo jedziemy do moich rodziców więc poprosze męża zeby brzuszek ujął 🙂 Najwyższy czas zacząć się fotografowac na pamiatkę.

Ciagle jestem głodna, Zjadłam już racuchy, jogurt i znowu mi się chce jeśc. Idę więc gotowac kapustkę i ziemniaczki. Ale najpierw zjem miseczkę buuuudyyyniuuuu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aaagatko jeli bedziesz miec chwilke czasu to jedz do zakrzówka w krakowie jest to piekny zalany kamieniolom wapienny woda wyglada tam jak z jakiegos tropikalnego kraju krajobraz rowniez nie ma sobie rownych 🙂 bylam tam raz pare lat temu jednak nigy nie zapomne o tym miejscu 🙂

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c1856a04ed3e63eb.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kochane,

ja po usg połówkowym. Będzie na 100 % chłopak. Wszytko jest dobrze tylko Pani doktór nie mogła dokładnie właśnie obejrzeć serduszka bo mały się przewracał i na końcu tak leżał, ze kręgosłup zasłaniał. Efekt taki, że za 7-14 dni muszę iść na usg, żeby Pani doktór obejrzała całe serduszko.Bo na pierwszy rzut oka wszystko jest dobrze, ale ona chcę być pewna na 100 %. Jest to cudowne uczucie, waży już 400 g 🙂.

Tym sposobem zobaczę Kubusia za 2 tyg 😉, tak pewnie bym musiała znowu czekać z 10 tygodni 😉 .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczynki 🙂

Wróciłam dziś od gina... i jestem zła 😞 Najpierw się naczekałam i po mimo rejestracji na godziny był oczywiście poślizg. Potem moja doktorka mnie zdenerwowała bo teraz muszę jutro biec do internisty po zwolnienie bo moja doktorka od jutra na urlopie i nie mogła mi go wipisać 😞 Zaraz po tej informacji położna mierzy mi ciśnienie i się pyta czemu taaakieeeee duże! Matko jedyna pomyślmy czemu 😮 Oczywiście usg nie było ale za tydzień idę na 3d więc się nie martwię. Badanko na fotelu i potem na tej kozetce co sprawdza się tętno takim urządzeniem. Oczywiście strasznie mnie wymęczyły tym urządzeniem bo moje dziecko jest głęboko 😮 Serduszko m bije miarowo 🙂

O dzwo wyniki krwi mam złe muszę brać jakieś tabletki uzupełniające - mam anemie. ŻELAZO, ŻAELAZO , KWAS FOLIOWY I MIĘCHO ! Hbs mam ujemny - czyli dobrze. Mocz też jakiś niezbyt dobry bo mam za dużo leukocytów. Dodam, że nie mam żadnego stanu zapalnego! I tu kolejne tabletki i powtórka badania za tydzień. Nie panikuję. Bo za tydzień wszystko będzie okej a wynik to pewnie na skutek złego pobrania. Pobieram mocz do badań w szpitalu i nie był to mój pierwszy mocz tego dnia !

Właśnie wciełam zupkę pomidorową i zagryzłam pierożkami ruskimi 😆 mniamiiiiii.... Jutro robię pesto z bratem 🙂 No właśnie u mojego brata w miare dobrze bo okazało się że nie będzie mieć operacji o nie ma już żadnych guzów w jamie brzusznej 🙂 jupi jupi 🙂 Zostały nie liczne na płucach po przerzutach więc jeszcze jeden cykl i powinno być po 🙂 jupi jupi... To tylko tak strasznie brzmi ale ta choroba jest najbardziej wyleczalnym nowotworem.

Acha ja nie licze kalorii bo mam jakąś obsesję czy coś... Na zdjęciach widziałyście, że nie należę do osób szczupłych a raczej tych prztytych z nadwagą. W związku z tym liczenie kalorii jest koniecznością aby mi i dziecku nic nie było. W przypadku zbyt dużego przyrostu masy mogę dostać wysokiego niebezpiecznego ciśnienia lub co gorsza cukrzycy ciążowej. Jem co ze chcę . Jak mam ochotę na batona to zjem. ale mój przyrost wagi nie może być wyższy niż 10-2=12 kg na całą ciążę. Przytyłam już ogólnie 2,5 kg.

Poza tym to wszystko gra i buczy do jasnej ciasnej 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Cherry ale miałaś dzień. Ja tez mam prawie anemie i lekarz kazał mi brać żelazo. Kwas foliowy mam w Femibionie. Na te leukocyty moja koleżanka dostała unisept i spadły z 5-10 na 3-5 ale lekarka kazała zrobic posiew jakie to bakterie bo jest tylko jeden rodzaj bakterii, której nalezy się obawiać.
Czyli nadal nie znasz płci tak jak ja. Ech chyba tylko my dwie zostałyśmy takie niepewne 🙂
Ja też nie chciałabym za dużo przytyć w ciązy ale to właśnie dla zdrowia, żeby nie złapać nadciśnienia czy cukrzycy!
I tak trzymać do jasnej ciasnej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marinel napisał(a):
Oj Cherry ale miałaś dzień. Ja tez mam prawie anemie i lekarz kazał mi brać żelazo. Kwas foliowy mam w Femibionie. Na te leukocyty moja koleżanka dostała unisept i spadły z 5-10 na 3-5 ale lekarka kazała zrobic posiew jakie to bakterie bo jest tylko jeden rodzaj bakterii, której nalezy się obawiać.
Czyli nadal nie znasz płci tak jak ja. Ech chyba tylko my dwie zostałyśmy takie niepewne 🙂
Ja też nie chciałabym za dużo przytyć w ciązy ale to właśnie dla zdrowia, żeby nie złapać nadciśnienia czy cukrzycy!
I tak trzymać do jasnej ciasnej 🙂


Liczę na to że za tydzień czyli 15 dowiem się kto tak mieszka ... 🙂 🙂 Moja gin chyba nie miała dziś zbyt dobrego dnia - jej ostatni przed urlopem... i same ciężarne. i wyzywanie zawsze musi się mi trafić 😮

Ja mam te leukocyty jeszcze wyższe zaraz wyślę męża po urosept i to drugi co mam na receptę....

Co do zwiedzania Krakowa to aż wstyd przyznać że pół Europy zwiedziłam a w Krakowie nie byłam.... 🥴 Kiedyś tam muszę pojechać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...